Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Z elektrykami jak z tymi telewizorami co wspomniales. 

To akurat ja wspomniałem a dopiero potem Szymon wszystko pokręcił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbig napisał:

Szymon wszystko pokręcił

No chyba się nie dziwisz. To jeden ze sposobów dezinformacji, najpierw sam się pokręcić, potem nakręcić pozostałych swoim zakręceniem lub pokręceniem... Na końcu pozostaje wiedza prawo-lewo skrętna. To taka sama wiedza jak witamina C lewo-prawoskrętna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

Tylko że on ma racje, jakakolwiek sensowna hybryda (BMW, Volvo, Prosche, Audi itd) to kilka razy but i po bakterii.

Kolejne pierdoły opowiadasz, im bardziej dynamicznie jedziesz hybrydą tym więcej rekuperacji i bardziej doładowana bateria.  Aby zjechać baterią do dolnego poziomu musisz albo jechać statycznie odpowiednio wolno aby się na stale załączył tryb ev, albo rozpędzić do prędkości maksymalnej i ją utrzymywać, czyli też żaden "but".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zbig napisał:

Kolejne pierdoły opowiadasz, im bardziej dynamicznie jedziesz hybrydą tym więcej rekuperacji i bardziej doładowana bateria.  Aby zjechać baterią do dolnego poziomu musisz albo jechać statycznie odpowiednio wolno aby się na stale załączył tryb ev, albo rozpędzić do prędkości maksymalnej i ją utrzymywać, czyli też żaden "but".

On nawet nie ogarnia do czego sluzy hybryda. Skupia cala swoja uwage na hybrydach plug-in, ktore mozna podladowac na 20km - - gdzie to jest tylko maly odlam hybryd czysto marketingowy. Glowna instota i celem hybryd jest rekuperacja i boost. 

Jak wspomnialem wczesniej nie bez powodu hybrydy sa dzisiaj praktycznie najszybszymi samochodami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Skupia cala swoja uwage na hybrydach plug-in, ktore mozna podladowac na 20km...

No bo tylko na takie należy zwracać uwagę z perspektywy nadchodzących eco-przepisów.

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

...gdzie to jest tylko maly odlam hybryd...

Bo to tylko nieudolna próba usunięcia wad samochodu elektrycznego silnikiem spalinowym. 

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Glowna instota i celem hybryd jest rekuperacja i boost. 

Jak wspomnialem wczesniej nie bez powodu hybrydy sa dzisiaj praktycznie najszybszymi samochodami.

Praktycznie to mam 140KM/2t i raczej nikt mnie nie wyprzedza, a jak wypożyczam w Polsce 70KM/1,5t to mnie prawie nikt nie wyprzedza (matołów łamiących przepisy, w tym znacznie przekraczających dopuszczalne prędkości oczywiście nie liczę).

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

...czysto marketingowy.

Tu masz prawie rację, bo nie chodzi o praktyczne zalety samochodu, a omijanie przepisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zbig napisał:

Kolejne pierdoły opowiadasz, im bardziej dynamicznie jedziesz hybrydą tym więcej rekuperacji i bardziej doładowana bateria.  Aby zjechać baterią do dolnego poziomu musisz albo jechać statycznie odpowiednio wolno aby się na stale załączył tryb ev, albo rozpędzić do prędkości maksymalnej i ją utrzymywać, czyli też żaden "but".

jest tak jak pisze Zbig z tym ze nawet jazda ze stala max predkoscią i tak  pozostawia rezerwe baterii

watek opanowali etatowi gawędziarze

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Jak wspomnialem wczesniej nie bez powodu hybrydy sa dzisiaj praktycznie najszybszymi samochodami.

raczej to zalezy od tego co producent chciał osiągnać , sa różne podejscia w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cir napisał:

watek opanowali etatowi gawędziarze

To samo co z 700KM Tesli, w której chcąc przejechać obiecany dystans średnio wykorzystujesz 50KM, a uczestnicząc w normalnym ruchu drogowym podczas przyspieszania mieścisz się w 100-150KM. 

24 minuty temu, cir napisał:

raczej to zalezy od tego co producent chciał osiągnać ,

Producent chce osiągnąć jedno: zmiścić się w normach żeby nie płacić kary. A co wciśnięto Tobie czy Lolo jest bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:
35 minut temu, cir napisał:

raczej to zalezy od tego co producent chciał osiągnać ,

Producent chce osiągnąć jedno: zmiścić się w normach żeby nie płacić kary. A co wciśnięto Tobie czy Lolo jest bez znaczenia.

O czym ty piszesz... Normy spalania w samochodach wyczynowych. LOL 

Znowu się "zakręciłeś", nie o tym mowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

To samo co z 700KM Tesli, w której chcąc przejechać obiecany dystans średnio wykorzystujesz 50KM, a uczestnicząc w normalnym ruchu drogowym podczas przyspieszania mieścisz się w 100-150KM. 

Producent chce osiągnąć jedno: zmiścić się w normach żeby nie płacić kary. A co wciśnięto Tobie czy Lolo jest bez znaczenia.

Szymon Tesle to sobie odpusc , nie masz pojecia czym te auto jest i jak sie zmienilo od momentu narodzin. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, hi_aro napisał:

Normy spalania w samochodach wyczynowych.

To wątek o samochodach wyczynowych?

23 minuty temu, hi_aro napisał:

LOL

-----

23 minuty temu, marcusSE napisał:

...nie masz pojecia czym te auto jest i jak sie zmienilo...

Świat się nie zmienił, ani możliwości i potrzeby człowieka. Jak komuś się wydaje, że w Tesli 700KM czy wspomaganie elektrycznym silnika spalinowego w hybrydzie przynosi mu wymierne korzyści... to niech sobie tak myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

hybrydach plug-in, ktore mozna podladowac na 20km

Miałem jesienią wziąć taką jedną na tydzień aby sprawdzić jak to się sprawdza w praktyce i czy da się tym w ruchu miejskim jeździć na samym prądzie, ale muszę poczekać aż wrócę do normalnego cyklu przemieszczania się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zbig napisał:

...czy da się tym w ruchu miejskim jeździć na samym prądzie...

Ale to bez znaczenia, czy w praktyce się da - ważne, żeby w teorii się dało. Bo ten kuriozalny wymysł nie po to by auto było lepsze, a żeby ominęło przepisy. Ciesz się, że bez dodatkowych opłat możesz wjechać do centrum Londynu. To wszystko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lolo2 napisał:

On nawet nie ogarnia do czego sluzy hybryda. Skupia cala swoja uwage na hybrydach plug-in, ktore mozna podladowac na 20km - - gdzie to jest tylko maly odlam hybryd czysto marketingowy. Glowna instota i celem hybryd jest rekuperacja i boost. 

Już Ci pisałem nie próbuj matole wciągać winsoków bo robisz to źle.

Ale ok, robię dziennie trasy 2*5km, gdzie mam ładować ? kupiłem hybrydę bo mi powiedzieli że tanio do roboty dojadę...

2 godziny temu, cir napisał:

jest tak jak pisze Zbig z tym ze nawet jazda ze stala max predkoscią i tak  pozostawia rezerwe baterii

watek opanowali etatowi gawędziarze

a czy ja gdzieś pisałem o max prędkości ?

11 godzin temu, Zbig napisał:

Kolejne pierdoły opowiadasz, im bardziej dynamicznie jedziesz hybrydą tym więcej rekuperacji i bardziej doładowana bateria.  Aby zjechać baterią do dolnego poziomu musisz albo jechać statycznie odpowiednio wolno aby się na stale załączył tryb ev, albo rozpędzić do prędkości maksymalnej i ją utrzymywać, czyli też żaden "but".

przy dynamicznej jeździe  korzystasz z całego zespołu napędowego, w trybie sportowym minimalizujesz opory więc rekuperacje  redukujesz do minimum.

w 440 konnej M3 zabawa kończy się bardzo szybko, zwłaszcza na ciasnych torach.

2 godziny temu, marcusSE napisał:

Szymon Tesle to sobie odpusc , nie masz pojecia czym te auto jest i jak sie zmienilo od momentu narodzin. 

Tylko Tesla na swoich autach nie zarabia, znasz koncern który odda tyle lat zysków ?

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ale to bez znaczenia, czy w praktyce się da - ważne, żeby w teorii się dało. Bo ten kuriozalny wymysł nie po to by auto było lepsze, a żeby ominęło przepisy. Ciesz się, że bez dodatkowych opłat możesz wjechać do centrum Londynu. To wszystko.

Jeśli do pracy masz 5-10km, rozwiązanie jest super!  Problemem  będzie miał następny właściciel i to nie z zespołem elektrycznym a spalinowym. Więc jeśli auto służy tylko do takich tras lepiej już kupić coś pokroju nissana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladali wczoraj Galileo Polska odcinek 825? Odcinek o ladowarkach. 

Jakie maja technologie ladowania baterii?   30 sekund naladowanie calej baterii. Samochod chca naladowac nie dluzej niz tankowanie paliwem ?

I to technologie z 2014 roku, teraz BP sie wzial za nich.  Filmik ponizej. 

Mozecie zwrocic uwage jak zbudowana jest zwykla bateria, a jak oni zrobili swoja. Genialne w swojej "prostocie"  ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Samochod chca naladowac nie dluzej niz tankowanie paliwem ?

Może Leaf 3? Czekamy z niecierpliwością! Bo Leaf 2 w sumie całkiem fajny, ale 1,5godz ładowania co 2godz jazdy trudno traktować jako alternatywę dla Golfa. A jak już stanie się faktem, to tak kuriozalne pomysły jak ładowanie w domu, gniazdko w każdym słupie czy hybryda pójdą w zapomnienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wypali dużo się zmieni nie tylko w motoryzacji, szkoda że nikt nie pyta o rozładowywanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fetek napisał:

szkoda że nikt nie pyta o rozładowywanie

Wieczne problemy, a co z rozładowaniem. Jakieś przykłady, przemyślenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hi_aro napisał:

Wieczne problemy, a co z rozładowaniem. Jakieś przykłady, przemyślenia?

Też jestem ciekaw, bo mi ropa z baku nie cieknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fetek napisał:

Jeśli do pracy masz 5-10km, rozwiązanie jest super!  Problemem  będzie miał następny właściciel i to nie z zespołem elektrycznym a spalinowym. Więc jeśli auto służy tylko do takich tras lepiej już kupić coś pokroju nissana.

Jak ktoś potrzebuje jedynie dojeżdżać 5 km do i z pracy to najlepiej zamawiać Ubera ?

Plug-inem na takich krótkich odcinkach można jeździć wyłącznie w trybie ev a spalinowy odpalać tylko przy dłuższych przejazdach.

Szybsze zużycie silnika spalinowego w hybrydach z powodu zimnych startów i niedogrzania to mit.  Rusza się wyłącznie na elektrycznym, generator rozkręca spalinowy i dopiero po uzyskaniu ciśnienia oleju daje zapłon.  Do tego są różne patenty poprawiające i przyspieszające rozprowadzenie oleju przy rozruchu. 

Tak czy inaczej te wszystkie rozwiązania od diesla przez hybrydy po elektryki są optymalizowane pod przebiegi dłuższe niż średnia.

47 minut temu, szymon1977 napisał:

Też jestem ciekaw, bo mi ropa z baku nie cieknie.

Wszędzie piszą że trwałość oleju napędowego to ok. 6 miesięcy.

17 minut temu, fetek napisał:

? zaraz wyjdzie że czarna magia.

A to tylko ostry cień mgły? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zbig napisał:

Wszędzie piszą że trwałość oleju napędowego to ok. 6 miesięcy.

Sugerujesz, że mój TDI będzie stać zje...ny ponad 6 m-cy w serwisie? Wiem, że mnie nie lubisz, ale chyba nie aż tak bardzo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

Sugerujesz, że mój TDI będzie stać zje...ny ponad 6 m-cy w serwisie? Wiem, że mnie nie lubisz, ale chyba nie aż tak bardzo!

To fetek pisał o rozładowaniu, zgaduję że mu chodziło o kilkumiesięczny postój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

A to tylko ostry cień mgły? ?

w przypadku aut zapewne tak, mało kto nie będzie używał auta przez kilka miesięcy.

Godzinę temu, Zbig napisał:

Jak ktoś potrzebuje jedynie dojeżdżać 5 km do i z pracy to najlepiej zamawiać Ubera ?

uber lata tylko tam gdzie się opłaca

Godzinę temu, Zbig napisał:

Plug-inem na takich krótkich odcinkach można jeździć wyłącznie w trybie ev a spalinowy odpalać tylko przy dłuższych przejazdach.

tak, słyszałem ostatnio o kolesiu co zrobił 90% przebiegu na elektryku

Godzinę temu, Zbig napisał:

Szybsze zużycie silnika spalinowego w hybrydach z powodu zimnych startów i niedogrzania to mit.  Rusza się wyłącznie na elektrycznym, generator rozkręca spalinowy i dopiero po uzyskaniu ciśnienia oleju daje zapłon.  Do tego są różne patenty poprawiające i przyspieszające rozprowadzenie oleju przy rozruchu. 

Olej jak sam napisałeś to nie problem, mnie martwi reszta.

Godzinę temu, Zbig napisał:

Wszędzie piszą że trwałość oleju napędowego to ok. 6 miesięcy.

Wszystko zależy od sposobu przechowywania, jeśli warunki są odpowiednie to może leżakować bardzo długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularność samochodów elektrycznych w Norwegii wynika z prostej kwestii – po prostu opłaca się je kupować, bo są m.in. tańsze o VAT. I tak np. elektryczny ID.3 kosztuje tam… mniej niż spalinowy Golf najnowszej generacji. Różnica nie jest duża, ale żeby ją docenić, wystarczy przywołać ceny tych modeli dla rynku polskiego – Golf zaczyna się od 76 690 zł, natomiast ID.3 od… 155 890 zł.

 

Tak to elektryka mozna kupowac jak tanszy od spalinowki. A u nas dwa razy drozszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lolo2 napisał:

Tak to elektryka mozna kupowac jak tanszy od spalinowki. A u nas dwa razy drozszy. 

bo u nas jest realizowany przez premiera narodowy program wprowadzenia 100 tys aut elektrycznych

narodowa spółka sama realizuje gotowy  projekt ktory kupiła od Niemców i szykuje produkcje w san escobar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że ''szrociarze'' nie wyczuli złotego interesu , 200 km i 50% zarobku , albo coś chrzanisz żeby tylko chrzanić o tych złych pisowcach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jarekb napisał:

Dziwne że ''szrociarze'' nie wyczuli złotego interesu , 200 km i 50% zarobku , albo coś chrzanisz żeby tylko chrzanić o tych złych pisowcach 

jak nie skoro tak

od roku sa fiaty 500 e prawie nówki z kalifornii za 50 tys

sam sie zastanawiałem do miasta ale  jakos mnie nie bierze ta elkrycznosc

chyba ze zamkna sródmiescie tak jak to miała zrobic warszawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ciągną srajtaśmę z edeki dla paru złotych , a samochodziarze tylko passeratti w dizlu ? dla 2000 zł , no idioci 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.