Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xajas napisał:

Przyprawia o zawrot glowy.

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

...auto z 3 litrowym silnikiem aby mialo to jakies przespieszenie. 

1 godzinę temu, wit85 napisał:

czyli słabiej przyśpiesza  od 10 letniego dostawczaka w jako takiej wersji

Ja pier... marudzicie jakbyście codziennie wciskaniem gazu do dechy walczyli o szacun u kolegów nastoletniego syna. Rozmiem, że czasem i to się dorosłemu chłopcu przytrafia, ale na co dzień 11s 0-100 jest jak najbardziej ok.

-----

2 godziny temu, Zbig napisał:

Całkiem sporo, elektryki zakończą wielogodzinne rajdy nonstop z powiekami na zapałkach.

Nie wie jaki procent matołów takie rajdy uskutecznia, ale auto, którym nie da się pojechać z Krakowa do Zakopca bez planowania podróży powrotnej, nie zasługuje na miano "auto". No bo chyba pojechać 100km, zjeść oscypek i 100km wrócić to nie jest jakiś wyczyn? Matoł i tak znajdzie sposób aby się rozpier...lić, a dla przeciętnego użytkownika taki wynalazek to kula u nogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szymon1977 napisał:

Ja pier... marudzicie jakbyście codziennie wciskaniem gazu do dechy walczyli o szacun u kolegów nastoletniego syna. Rozmiem, że czasem i to się dorosłemu chłopcu przytrafia, ale na co dzień 11s 0-100 jest jak najbardziej ok.

Dla ciebie moze tak. 

Dla kogos kto robi 50k km rocznie to parodia nie moc wyprzedzic ciezarowki. Albo ryzykowac wyprzedzanie... 

 

Idac twoja mysla po co jesz schabowego, skoro suchy chleb ci starczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Dla kogos kto robi 50k km rocznie...

Robię.

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

...nie moc wyprzedzic ciezarowki. Albo ryzykowac wyprzedzanie... 

Ale o czym Ty w ogóle mówisz?

Zbieg okoliczności sprawił, że w obu swoich samochodach mam około 11do100. Z wyprzedzeniem ciężarówki jadącej 50 nie mam problemu... tylko to już nie są czasy przeładowanych Jelczy, Starów i Autosanów w chmurach czarnego dymu wlokących się 50.

Dziś ciężarówki jadą prawym... lewym... w PL to chyba prawym pasem dwupasmówki, albo z prędkością równą dopuszczalnej. A nawet mając 11do100 ciężarówek jadących z prędkością równej dopuszczalnej nie wyprzedzam, bo wiązałoby się to z przekroczeniem rozsądnej prędkości, byłoby niebezpieczne dla innych uczestników ruchu i nieprzyjemne dla pasażerów (kumpli nastoletniego syna nie staram się zadowalać). Poza tym jestem świadom, że takie wybryki nie wpływają w istotny sposób na czas przejazdu.

A jeżeli Tobie zdrowy rozsądek nie zabrania na drogach publicznych wykorzystywać przewagę osiągów nad moim 11do100, to co najwyżej w bardziej efektowny sposób łamiesz przepisy. Nie musisz rozumieć dlaczego one są, a są własnie dlatego, że niektórzy nie rozumieją jaki wpływ na innych uczestników ruchu ma ich prędkość.

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Idac twoja mysla...

Nie mów, że jest moje głupota, którą Ty sam wymyśliłeś.

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

...po co jesz schabowego, skoro suchy chleb ci starczy. 

To zupełnie nie tak. Rzecz jest w tym, że samochody już dawno temu przekroczyły granice ludzkiej percepcji. Nie mówię tu oczywiście o umiejętności utrzymania się na prostej drodze przy 200, bo to nawet małpa potrafi, a o uczestnictwie w ruchu drogowym, w którym małpy jeżdżą 200. Małpy z drogi nie wypadną, ale człowiek nie da rady przejść przez jezdnię, włączyć się do ruchu czy wyjechać z podporządkowanej. I dlatego masz w mieście 50, za miastem 90...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy dalej o tych gównach na baterie ? Przecież branża powiedziała jasno, zasięgi się nie zwiększą bo nie to jest celem

Tymczasem kolejne firmy (porsche + siemens) budują fabrykę paliw syntetycznych.

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

I dlatego masz w mieście 50, za miastem 90...

30... i 50-60 bo blond małpy spowalniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fetek napisał:

Wy dalej o tych gównach na baterie ? Przecież branża powiedziała jasno, zasięgi się nie zwiększą bo nie to jest celem

Branża powiedziała, że nie jest to celem, bo nie jest w stanie tego w sensowny sposób zrobić. A gdyby była, to by zrobiła i zdobyła rynek. Tak jak Heyah rozmowami po 80gr gdy wszyscy liczyli po 2zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szymon1977 napisał:

Branża powiedziała, że nie jest to celem, bo nie jest w stanie tego w sensowny sposób zrobić. A gdyby była, to by zrobiła i zdobyła rynek.

całkiem możliwe, według nich ludzie się przyzwyczają do częstego ładowania i planowania. Ktoś tam powiedział że nawet będzie gorzej bo pomniejszą baterie, teraz wiele aut ze względu na bardzo nisko usytuowany środek ciężkości ma problemy z komfortem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ale o czym Ty w ogóle mówisz?

 

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dziś ciężarówki jadą prawym... lewym... w PL to chyba prawym pasem dwupasmówki, albo z prędkością równą dopuszczalnej. A nawet mając 11do100 ciężarówek jadących z prędkością równej dopuszczalnej nie wyprzedzam, bo wiązałoby się to z przekroczeniem rozsądnej prędkości, byłoby niebezpieczne dla innych uczestników ruchu i nieprzyjemne dla pasażerów (kumpli nastoletniego syna nie staram się zadowalać

O czym ty gadasz...  Ty to chyba robisz 50k km ale na symulatorze, w grze jakiejs. 

 

Auta osobowe i ciezarowe maja inne predkosci dopuszczalne. 

Wieksza gorka i bujasz sie za taka ciezarowka 60-70km/h bo nie daje rady. 

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

jeżeli Tobie zdrowy rozsądek nie zabrania na drogach publicznych wykorzystywać przewagę osiągów nad moim 11do100, to co najwyżej w bardziej efektowny sposób łamiesz przepisy.

Tak mi zdrowy rozsadek podpowiada ze im krocej jestem na lewym pasie (pod prad) tym bezpieczniej dla mnie i innych. 

To ty masz problem ze zrozumieniem tego nie ja. 

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie mów, że jest moje głupota, którą Ty sam wymyśliłeś

To ty wymyslasz glupoty nawet dopuszczalnych predkosci nie znasz. 

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

za miastem 90...

I chce miec mozliwosc tyle jechac. 

Autem z przyspieszeniem 11s/l do 100km/h jest to baaardzo trudne. Wystarczajaco dlugo meczylem sie takimi autkami. 

Teraz z wyprzedzaniem mieszcze sie pomiedzy dwoma slupkami (100m).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fetek napisał:

zasięgi się nie zwiększą bo nie to jest celem

Kogo celem to nie jest? 

Niemca? 

Skad takie glupoty? 

 

Chinole pokaza swiatu jak sie opracowywuje technologie (albo wsadza powyzej 100kwh batere) , wtedy kazdy wydluzy zasieg do 1000km.  Moim osobisty zdaniem, zasieg 1000km to juz w pelni wystarczajacy zasieg dla aut "w trasy" 

"Nio z Chin mierzy w Teslę - nawet 1000 km zasięgu na prądzie" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zreszta, glupotom, ktore piszesz przecza nawet nowe ustawy odnosnie prawo jazdy kat B.  Ustawodawca wzial pod uwage ze bateria swoje wazy i na "B" bedziemy mogli jezdzic ciezszymi autami. 

 

"Dziś dopuszczalna masa całkowita pojazdu, który możemy prowadzić z prawem jazdy kategorii B to 3,5 tony. Jeśli nie dojdzie do dużych opóźnień, to jeszcze w tym roku będzie to 4,25 tony. Pod dwoma warunkami. Samochód musi mieć napęd alternatywny, a kierowca - prawo jazdy od co najmniej dwóch lat."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Moim osobisty zdaniem, zasieg 1000km to juz w pelni wystarczajacy zasieg dla aut "w trasy" 

A ile czasu na te 1000km będziemy ładować? Bo "mój" Passat TDI w 10 min. Zwiększenie zasięgu to zwykłe mydlenie oczu, bo problemem jest czas ładowania i dostępność ładowarek. Podobnym mydleniem oczu są baterie słoneczne w domu czy ładowarki pod marketami, bo na miasto wystarczy raz na tydzień nocka z 220V.

-----

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

I chce miec mozliwosc tyle jechac.

To błąd, bo 90 to nie prędkość gwarantowana, a limit którego nie wolno Ci przekroczyć.

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

im krocej jestem na lewym pasie (pod prad) tym bezpieczniej dla mnie i innych.

...

Teraz z wyprzedzaniem mieszcze sie pomiedzy dwoma slupkami (100m).

Skoro nie potrafisz w zgodzie z przepisami wyprzedzić autem, które ma 11do100, to niedobrze że masz w rękach narzędzie, którym podczas wyprzedzania łamiesz przepisy.

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

...bujasz sie za taka ciezarowka 60-70km/h...

Robie 50tkm rocznie, w tym czasie ciężarówek, które chciałbym wyprzedzić a nie dam rady trafiam może 3. Ale mi zdrowy rozsądek i zrozumienia zasad uczestnictwa w ruchu drogowym nie pozwala przekraczać dopuszczalnych prędkości. Jeżdżę też ciężarówką i takich górek nie spotykam zbyt wiele.

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Autem z przyspieszeniem 11s/l do 100km/h jest to baaardzo trudne.

Nie dasz rady to nie wyprzedzaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Teraz z wyprzedzaniem mieszcze sie pomiedzy dwoma slupkami (100m).

Doprawdy?  Aby wyprzedzić 20-metrowego tira jadącego 60 km/h , zakładając że zaczynasz manewr 20 metrów za nim i kończysz 20 m przed nim, to aby się zmieścić w 100 m musisz to zrobić w czasie gdy on pokona 40 metrów, a zajmie mu to 2,4 s.  Czyli Ty musisz pokonać 100 m w 2,4 s co oznacza średnią prędkość 150 km/h a ponieważ zaczynasz od 60 to musisz w 2,4 sekundy przyspieszyć z 60 do 240 km/h.  Obawiam się że nawet Bugatti Veyron nie da rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kalkulator drogi wyprzedzania, a Lolo z tymi 100m po prostu palnął bzdurę czym potwierdził, że nie ma świadomości tego, co na drodze wyprawia. Propnuję elektroniczny ogranicznik połączony z GPS, który nie pozwoli przekraczać dopuszczalnej na danym odcinku prędkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miłośnik motoryzacji i posiadacz SUV-a?  to tak jakbyś powiedział, że jesteś audiofilem i masz amplituner kina domowego
Chyba, że ten SUV to np. alfa romeo stelvio  quadrofiglio albo BMW MX5 competition lub jakiś inny tego typu, choć to i tak bez sensu bo po cholerę tak podnosić środek  ciężkosci i potem z tym walczyć w zakrętach.

Oj oj oj, to szufladkowe polskie myslenie
A moze taki milosnik“ ma SUV i sportowa rakiete?
A moze taki milosnik jedzi Fiacikiem 126p ale ALE MA POJECIE. o rrakietach , bez posiadania takowych?

Czy jesli nie posiadasz Wilsonow, Levinsonow nie mozesz miec pojecia o Audio.

To bezsens

PS.

Masz Wilsony, Krele, ?

Jesli nie, to nie zasluzyles na swoja ksywe audiofan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xajas napisał:


Oj oj oj, to szufladkowe polskie myslenie
A moze taki milosnik“ ma SUV i sportowa rakiete?
A moze taki milosnik jedzi Fiacikiem 126p ale ALE MA POJECIE. o rrakietach , bez posiadania takowych?

Czy jesli nie posiadasz Wilsonow, Levinsonow nie mozesz miec pojecia o Audio.

To bezsens

PS.

Masz Wilsony, Krele, ?

Jesli nie, to nie zasluzyles na swoja ksywe audiofan

Problemy ze zrozumieniem się chyba kłaniają. Osoba, której dotyczył mój komentarz pokazała swoje auto, które tanie nie jest i w jego miejsce można kupić sporo nawet nowych aut, które nie bedą SUVami (które moim zdaniem z definicji nie mogą być obiektem westchnień prawdziwych „petrolheadów”, może poza paroma wyjątkami o których wspomniałem).

Moja opinia dotyczy więc świadomych wyborów, które świadczą o osobie, a wyborem jest także deklaracja o tym co się lubi. Więc jeśli ktoś deklaruje czy to werbalnie czy przez konkretny zakup miłość do SUV-ów to świadczy tylko o tym, że poddał się głupiemu ( moim zdaniem) trendowi. Może jestem skażony Top Gearem, Grand Tourem i za dużo się Clarksona naczytałem ale takie jest moje zdanie. Analogia do audio czyli przykładu świadomego zakupu KD zamiast integry w tej samej cenie jest też całkiem na miejscu.

 

Przy czym żeby była jasność: nie mam nic do posiadaczy SUV-ów ani do słuchajacych muzyki z boomboxa, większość moich znajomych/przyjaciół to takie osoby i nic mi do tego tak jak im do moich zainteresowań ale niech nie mówią, że są fanami tej czy innej rzeczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, audiofan01 napisał:

Więc jeśli ktoś deklaruje czy to werbalnie czy przez konkretny zakup miłość do SUV-ów to świadczy tylko o tym, że poddał się głupiemu ( moim zdaniem) trendowi.

SUV-y ogólnie są do d..., ale głupi trend to myślenie, że z możliwość jazdy po łuku o 5km/h szybciej kombi niż SUV-em, coś istotnego wynika. Każdy kupuje to co mu pasuje, a kolega może po prostu jest świadom, że choćby kupił Lambo, to na drodze publicznej nie zrobi wyższej średniej, niż robiłe ćwierć wieku temu Polonezem.

14 minut temu, audiofan01 napisał:

Może jestem skażony Top Gearem, Grand Tourem i za dużo się Clarksona naczytałem...

Być może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fetek napisał:

30... i 50-60 bo  spowalniają.

To jest horror obecnych czasów!

ktoś przesadził z ograniczeniem prędkości w dół a średnia populacji na tych odcinkach potrafi jeszcze zredukować prędkość o 40-50% trzymając wszystkich w szachu bo wąska droga i nie ma warunków żeby wyprzedzić.

Jestem za wstawianiem przy ograniczaniu prędkości od góry ograniczaniem najmniejszej prędkości od dołu znakami

7 minut temu, Zbig napisał:

To Clarkson coś napisał? Niewiarygodne...

Za mało czytasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zbig napisał:

To Clarkson coś napisał? Niewiarygodne...

Jeśli to żart to rozumiem, że wiesz że napisał ale poddajesz w wątpliwość jego umiejętność pisania. Twoje prawo, mnie jego książki się podobają.

Natomiast jeśli to nie jest żart i na prawdę nie wiesz, że Clarkson coś napisał to co robisz w tym wątku??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szymon1977 napisał:

SUV-y ogólnie są do d..., ale głupi trend to myślenie, że z możliwość jazdy po łuku o 5km/h szybciej kombi niż SUV-em, coś istotnego wynika. Każdy kupuje to co mu pasuje, a kolega może po prostu jest świadom, że choćby kupił Lambo, to na drodze publicznej nie zrobi wyższej średniej, niż robiłe ćwierć wieku temu Polonezem.

Ogólnie to większość tzw "SUV"-ów to tak jak piszesz jest do d... bo po prostu udają je!!! są mniejsze ciasne!!! z nisko położonym fotelem kierowcy podobną do combi, z za małą mocą bez napędu na 4 koła i porządnym AWD-DPS-em jeśli nie ma mechanicznie dopinanej osi.

Są spełnieniem chciejstwa przy za małym portwelu...

 

Począwszy od Lamborgini Urusa, poprzez Bentleya..., Land Rovera...lista zaraz za nimi się szybko zamyka; cała reszta za nimi to SUV-o podobne POPIERDUŁKi

 

Co do średniej prędkości na dłuższej trasie to przejazd powyżej 90 km/h uzyskanej na trasie Kraków Ustka pod koniec lat 70" 21 konnym kombi fabrycznie nie rozwijającym więcej niż 110km/ h  Jest obecnie moim zdaniem możliwy ale dopiero po przekraczaniu 200km/ h na niezatłoczonych odcinkach. Tak że jak by nie było ograniczeń prędkości to faktycznie jakiś Lambo Urus by przeleciał a co z pozostałymi jednostkami do 200KM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ASURA napisał:

Za mało czytasz

Po prostu mam w średnim poważaniu twórczość pisarską tzw. osobowości telewizyjnych.

12 minut temu, ASURA napisał:

Co do średniej prędkości na dłuższej trasie to przejazd powyżej 90 km/h uzyskanej na trasie Kraków Ustka pod koniec lat 70" 21 konnym kombi fabrycznie nie rozwijającym więcej niż 110km/ h  Jest obecnie moim zdaniem możliwy ale dopiero po przekraczaniu 200km/ h na niezatłoczonych odcinkach

Gmaps pokazuje w tej chwili średnią 81 km/h, z trzema spowolnieniami z powodu robót drogowych na trasie, więc chyba nie było by potrzeby aż tak się spinać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Zbig napisał:

Gmaps pokazuje w tej chwili średnią 81 km/h, z trzema spowolnieniami z powodu robót drogowych na trasie, więc chyba nie było by potrzeby aż tak się spinać.

tylko że to jest ściema patentowa, wyrabiam ich czasy przejazdów ale tylko sposobem o którym wspomniał @ASURA.

 

4 godziny temu, Lolo2 napisał:

Zreszta, glupotom, ktore piszesz przecza nawet nowe ustawy odnosnie prawo jazdy kat B.  Ustawodawca wzial pod uwage ze bateria swoje wazy i na "B" bedziemy mogli jezdzic ciezszymi autami. 

Czytaj pajacu co piszą inni, potem się wypowiadaj.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Problemy ze zrozumieniem się chyba kłaniają. Osoba, której dotyczył mój komentarz pokazała swoje auto, które tanie nie jest i w jego miejsce można kupić sporo nawet nowych aut, które nie bedą SUVami (które moim zdaniem z definicji nie mogą być obiektem westchnień prawdziwych „petrolheadów”, może poza paroma wyjątkami o których wspomniałem).
Moja opinia dotyczy więc świadomych wyborów, które świadczą o osobie, a wyborem jest także deklaracja o tym co się lubi. Więc jeśli ktoś deklaruje czy to werbalnie czy przez konkretny zakup miłość do SUV-ów to świadczy tylko o tym, że poddał się głupiemu ( moim zdaniem) trendowi. Może jestem skażony Top Gearem, Grand Tourem i za dużo się Clarksona naczytałem ale takie jest moje zdanie. Analogia do audio czyli przykładu świadomego zakupu KD zamiast integry w tej samej cenie jest też całkiem na miejscu.
 
Przy czym żeby była jasność: nie mam nic do posiadaczy SUV-ów ani do słuchajacych muzyki z boomboxa, większość moich znajomych/przyjaciół to takie osoby i nic mi do tego tak jak im do moich zainteresowań ale niech nie mówią, że są fanami tej czy innej rzeczy. 
Owszem mogłem kupic np Hondę civic 1.5 180 hp w wypasionej wersji bo kosztowała tyle samo co tusiek i nawet byłem na jeździe próbnej a i tak wybrałem Tucsona . To była miazga na korzyść hyundaia i nie mówię tu tylko o komforcie ,pozycji za kierownicą ale o ogólnej jakości wykonania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zbig napisał:

Po prostu mam w średnim poważaniu twórczość pisarską tzw. osobowości telewizyjnych.

Prawdopodobnie klasyka gatunku: "nie czytałem ale się wypowiem". Jakbyś czytał to byś wiedział, że książki Clarksona to są zbiory felietonów/testów/reportaży pisanych do gazet jako po prostu dziennikarz motoryzacyjny. Więc jeśli ktoś interesuje się motoryzacją to sięgnie z zainteresowaniem po takie rzeczy, zwłaszcza że są pisane ze swadą, bez ogródek i z humorem. Duża w tym zasługa polskich tłumaczy, bo tłumaczenie angielskiego dowcipu Clarksona to trochę tak jak z tłumaczeniem filmów Monty Phytona, najlepiej robił to Beksiński.

To tak jakbyś deprecjonował umiejętności pisarskie Kisiela w Audio i albo Kulpy, to prostu dziennikarza z branży, a że Clarkson jest też  postacią medialna to co  z tego, pisać zaczął dużo wcześniej.  To nie jest przypadek gwiazd i gwiazdeczek, które przy pomocy ghostwriterów piszą swoje biografie w wieku 30 lat.

Najlepiej jednak sięgnij po jakąś książkę i sam się przekonaj, polecam ostatnio wydaną "Naprawdę?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fetek napisał:

tylko że to jest ściema patentowa, wyrabiam ich czasy przejazdów ale tylko sposobem o którym wspomniał @ASURA.

Mnie się ich czasy sprawdzają, pod warunkiem że po drodze nie ma zdarzeń incydentalnych powodujących korek którego nie było w momencie wyliczania trasy - przy kilkuset kilometrowych przejazdach takie coś ma spore prawdopodobieństwo zdarzenia i wtedy trzeba doliczyć zwykle 15-30 minut ale też jest zaleta że pokazuje, swego czasu między Grójcem a Białobrzegami przewróciła się laweta z mercedesami i była blokada przez pół dnia zanim to wszystko pozbierali, to udało się ją bardzo sprawnie objechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ASURA napisał:

Ogólnie to większość tzw "SUV"-ów to tak jak piszesz jest do d... bo po prostu udają je!!! są mniejsze ciasne!!! z nisko położonym fotelem kierowcy podobną do combi, z za małą mocą bez napędu na 4 koła i porządnym AWD-DPS-em jeśli nie ma mechanicznie dopinanej osi.

Są spełnieniem chciejstwa przy za małym portwelu...

Tak. Chciał - kupił. I jest szczęśliwy.

41 minut temu, ASURA napisał:

Co do średniej prędkości na dłuższej trasie to przejazd powyżej 90 km/h uzyskanej na trasie Kraków Ustka pod koniec lat 70" 21 konnym kombi fabrycznie nie rozwijającym więcej niż 110km/ h  Jest obecnie moim zdaniem możliwy ale dopiero po przekraczaniu 200km/ h na niezatłoczonych odcinkach.

No właśnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, caleb66 napisał:

Owszem mogłem kupic np Hondę civic 1.5 180 hp w wypasionej wersji bo kosztowała tyle samo co tusiek i nawet byłem na jeździe próbnej a i tak wybrałem Tucsona . To była miazga na korzyść hyundaia i nie mówię tu tylko o komforcie ,pozycji za kierownicą ale o ogólnej jakości wykonania .

Jakość wykonania jest oczywiście też ważna, ale kierując się tylko tym nigdy nie doceniłbyś np. samochodu F1 zaglądając do wnętrza kokpitu. Taki np. Ford Mustang ma kiepskiej jakości materiały i spasowanie i pod tym względem Tucson go bije na głowę. Nie jestem fanem musclecars ale w przeciwieństwie do tego Hyiundaja Mustang ma DUSZĘ i to jest różnica, którą doceni fan motoryzacji w przeciwieństwie do osoby, która kupuje auto w celu wyłącznie komunikacyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakość wykonania jest oczywiście też ważna, ale kierując się tylko tym nigdy nie doceniłbyś np. samochodu F1 zaglądając do wnętrza kokpitu. Taki np. Ford Mustang ma kiepskiej jakości materiały i spasowanie i pod tym względem Tucson go bije na głowę. Nie jestem fanem musclecars ale w przeciwieństwie do tego Hyiundaja Mustang ma DUSZĘ i to jest różnica, którą doceni fan motoryzacji w przeciwieństwie do osoby, która kupuje auto w celu wyłącznie komunikacyjnym.
Każdy coś sobie znajdzie ,na naszym rynku motoryzacyjnym jest w czym wybierać, kwestią tylko kasy . Mustang v8 może i fajny ale nie jako jedyny samochod, przyszpanowac na dzielni można ale może okazać się malo praktyczny i kosztowny w utrzymaniu a realia mamy jakie mamy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od konca





Przy czym żeby była jasność: nie mam nic do posiadaczy SUV-ów ...... i nic mi do tego .... ale niech nie mówią, że są fanami tej czy innej rzeczy. 


Jesli nie masz nic do posiadaczy SUV i nic ci do tego, to dlaczego nie wolno im mowic, ze sa fanami tej czy innej rzeczy. Bo to nie odpowiada twoim kryteriom?

Poczatek zdania/wypowiedzi zaprzecza koncowi zdania.

To brzmi jak „nie mam nic przeciwko zydkom, ale niech sie wyprowadza do Izraela“

To jest bez sensu i nietolerancyjne!



Moja opinia dotyczy więc świadomych wyborów, które świadczą o osobie, a wyborem jest także deklaracja o tym co się lubi. Więc jeśli ktoś deklaruje czy to werbalnie czy przez konkretny zakup miłość do SUV-ów to świadczy tylko o tym, że poddał się głupiemu ( moim zdaniem) trendowi. Może jestem skażony...


Jestes skazony :-)

Ja bardzo miluje swoj SUV, tak samo jak Cupe, Cabrio i Limuzyne. I kupilem go z swiadomego wyboru, bo spelnia zadania, ktorych te pozostale nie sa w stanie spelnic.

Trudno mi jechac Cabrioletem na urlop zimowy, albo wsadzic rower do Coupe.

No to co? Jestem przez to glupi i poddalem sie glupiemu trendowi?

Problemy ze zrozumieniem się chyba kłaniają.


Nie tu sie klaniaja problemy z zadufaniem, zawezona perspektywa i brakiem tolerancji.

PS.
Powinienes mniej czytac Clarksona, a raz sie przejechac kazdym takimi autami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Trudno jechac Cabrio na urlop zimowy, albo wsadzic rower do Coupe.

No to co? Jestem przez to glupi i poddalem sie glupiemu trendowi?

Powinieneś kupić kombi, żebyś mógł po łukach o 5km/h szybciej niż SUV-em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xajas napisał:

Zaczne od konca

 

 


Jesli nie masz nic do posiadaczy SUV i nic ci do tego, to dlaczego nie wolno im mowic, ze sa fanami tej czy innej rzeczy. Bo to nie odpowiada twoim kryteriom?

Poczatek zdania/wypowiedzi zaprzecza koncowi zdania.

To brzmi jak „nie mam nic przeciwko zydkom, ale niech sie wyprowadza do Izraela“

To jest bez sensu i nietolerancyjne!




Jestes skazony ?

Ja bardzo miluje swoj SUV, tak samo jak Cupe, Cabrio i Limuzyne. I kupilem go z swiadomego wyboru, bo spelnia zadania, ktorych te pozostale nie sa w stanie spelnic.

Trudno jechac Cabrioletem na urlop zimowy, albo wsadzic rower do Coupe.

No to co? Jestem przez to glupi i poddalem sie glupiemu trendowi?



Nie tu sie klaniaja problemy z zadufaniem, zawezona perspektywa i brakiem tolerancji

 

Chyba rozmijam się z mainstreamem wątku, bo tu o praktyczności, jakości wykonania, niezawodności, spalaniu, elektrykach itp.

 A ja chciałem o czymś ekscytującym pogadać bo możliwość przewiezienia lodówki jakimś SUV lub kombiakiem ( sam miałem accorda VIII gen. 2,4 benzyna i fajny był ale lodówka by nie weszła bo tył zbyt pochylony) mnie nie kręci.

Więc ze spuszczoną głową się poddaję i wynoszę stąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba rozmijam się z mainstreamem wątku, bo tu o praktyczności, jakości wykonania, niezawodności, spalaniu, elektrykach itp.
 A ja chciałem o czymś ekscytującym pogadać bo możliwość przewiezienia lodówki jakimś SUV lub kombiakiem ( sam miałem accorda VIII gen. 2,4 benzyna i fajny był ale lodówka by nie weszła bo tył zbyt pochylony) mnie nie kręci.
Więc ze spuszczoną głową się poddaję i wynoszę stąd
Zawsze możesz motor kupic .

Taka honda CBR to jak byś na rakiecie usiadł.

Tyle że ma 2 kółka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.