Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Poza tym mam Opla Astrę, głosuję na PiS i chodzę do Kościoła.

SZANUJĘ! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lolo2 napisał:

Ale milo sie patrzy na rachunek za prad. 

Zuzycie pradu przez ostatnie 12 miesiecy ZERO kWh xD

Liczyłem u siebie: jeśli wziąć pod uwagę koszt założenia, konserwacji i serwisu, wpływ na wartość nieruchomości i stawki ubezpieczenia ro wyszło, że to ZERO to więcej niż £x/miesiąc. Ale kto bogatemu zabroni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Liczyłem u siebie: jeśli wziąć pod uwagę koszt założenia, konserwacji i serwisu, wpływ na wartość nieruchomości i stawki ubezpieczenia ro wyszło, że to ZERO to więcej niż £x/miesiąc. Ale kto bogatemu zabroni?

Kazdy liczy po swojemu.

 

Za instalacje zaplacilem 26 000zl. 

Moje rachunki co 2 miesiace wynosily ponad 600zl = 3600zl rocznie. 

Czas zwrotu - 7.2 lata. 

Teraz wez pod uwage ze te rachunki mialem gdy prad kosztowal 23 albo 26 groszy, dzisiaj "narazie" kosztuje 30 groszy a bedzie drozej - bo za przemyslowy prad place juz 43 grosze. 

Przed instalacja "wzglednie oszczedzalem" dzisiaj nie oszczedzam pradu, mam mala pompe ciepla do CWU i uzywam cyrkulacji CWU - wtedy oszczedzalem 🙂

 

Jak jeszcze studiowalem w Poznaniu i mielismy pelno warsztatow min. w VW. To jedna swieta zasada mi utkwila. 

"Jezeli jakas inwestycja zwraca sie w 7 latach, to jest to swietna inwestycja". Gdy na linii moga zastopic cos - ulepszyc cos i w 7 lat to sie zwroci to ida w ta modernizacje. 

 

Ta zasade stosuje po dzis dzien. Stopa swrotu 7lat, to jakies 14% w skali roku. Gdzie ty dostaniesz takie oprocentowanie? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Czas zwrotu - 7.2 lata

Mi wyszło 20-25lat, Twoje 7lat to faktyczmie super.

10 godzin temu, fetek napisał:

bo to jedyne na co ich stać, żeby było ciekawiej połowa wyzywanych nigdy nie głosowała i nie zagłosuje na PIS ale i tak im się dostanie.

500+ na dzieci jest be, ale 20000 na zakup id3 czy brak podatku drogowego (zwanego paliwowym) jest już spoko, wszak wielokrotnie przy próbie dorobienia do elektryka sensu przedstawiane było jako argument. I takie te nasze europejczyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lolo2 napisał:

Ja u siebie mam 8.2 kW bo wstepnie wyliczyli ze sie wiecej na dachu nie zmiesci, ale jeszcze jeden rzad by wszedl. Sie zastanawiam czy nie dolozyc paneli do 10kW a falownik 8kW zostawic. 

 

No i moze warto byloby zrobic druga instalacje 10kw typowo pod CO i pompe ciepla. Ale nie wiadomo ile bedzie ten "prosunent" czy nie zmienia czegos za 5 lat lub podatkow nie wrypia.

A magazyny energii, ja narazie w tym sensu nie widze.  Za drogie to wszystko. 

Zeby moc sie odciac musialbym miec baterie o pojemnosci 3000kWh aby na zime starczylo, jest to nierealne. 

 

Ale milo sie patrzy na rachunek za prad. 

Zuzycie pradu przez ostatnie 12 miesiecy ZERO kWh xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lolo....

bujaj frajerow takim rachunkiem.

wiesz dobrze dlaczego tak pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, J.Jerry napisał:

Wg moich informacji auta elektryczne w niewielkim stopniu wpłyną na obciążenie sieci. Może być wręcz odwrotnie - podłączone auta do sieci mogą pełnić rolę bufora energii magazynując ją kiedy jest jej nadmiar i oddając kiedy jest deficyt.

 

14 godzin temu, Lolo2 napisał:

Godziny nocne... od godziny 23 do godziny 6 rano masz wolne moce na poziomie  30 - 40% produkcji. 

Czyli z Krakowa nad morze nie tylko z przerwą 2 godz, ale też w środku nocy? Dla jasności ładowanie w nocy na codzienne turlanie po mieście niewiele tu zmieni, bo  z 20000km rocznie, jakieś 15000km robię na trasie, a tylko 5000km w mieście.

-----

12 godzin temu, fetek napisał:

Przypominam że w ostatnim teście przejazd Warszawa - kraków to dla niektórych aut dwa przystanki na podładowanie, trasa nagle zrobiła się długa i problematyczna.

Nic dodać - nic ująć.

-----

21 godzin temu, Lolo2 napisał:

Mam w rodzinie 5 samochodow elektrycznych/hybryd. 

No i super. Bo nie ma lepszego dowodu na bezsens auta elektrycznego niż auto HYBRYDOWE: zastosowano napęd elektryczny aby pozbyć się wad silnika spalinowego, a następnie wady napędu elektrycznego pozbyto się montując silnik spalinowy. Nosz kur.a prawdziwa rewolacja-rewelacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzujesz na temat hybryd. Ja hybrydą Toyoty przejechałem 230tys.km i stwierdzam, że lepszego napędu obecnie nie ma. Toyota w swoich hybrydach połączyła ZALETY napędów spalinowego i elektrycznego a nie ich wady ale o tym może się przekonać wyłącznie posiadacz hybrydy a nie teoretyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg auta spalinowego z cechami napędu elektrycznego (odzyskiwanie energii podczas hamowania, jazda wyłącznie na prądzie, brak sprzęgła, brak skrzyni biegów, brak rozrusznika i alternatora, brak jakichkolwiek pasków osprzętu, elektryczna sprężarka klimatyzacji i pompa płynu chłodzącego a więc ciepło/chłodno niezależnie od pracy silnika spalinowego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek7776 napisał:

jakie zalety?

zasięg w ruchu miejskim

koszty przeglądów

cisza w korkach

sprawne ruszanie

absolutnie brak konkurencji wsród klasycznych spalinowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomek7776 napisał:

no,,,,szczegolnie elektryczna skoda enyaq czy jakos tam,

8,6s do setki.

a w miescie liczy sie start  do setki czy wystarczy dobry do 60 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przmor napisał:

Podobno będzie płacz i zgrzytanie zębami jak przyjdzie utylizować zużyte panele.

1,50 zł za kg czyli jakieś dwie dychy za m.kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przmor napisał:

Podobno będzie płacz i zgrzytanie zębami jak przyjdzie utylizować zużyte panele.

wyrzuce do lasy wtedy 🙂

5 godzin temu, tomek7776 napisał:

Lolo....

bujaj frajerow takim rachunkiem.

wiesz dobrze dlaczego tak pisze.

Ciebie nie da sie zrozumiec.... wiec nie wiem. 

3 godziny temu, przmor napisał:

Teoretyzujesz na temat hybryd. Ja hybrydą Toyoty przejechałem 230tys.km i stwierdzam, że lepszego napędu obecnie nie ma. Toyota w swoich hybrydach połączyła ZALETY napędów spalinowego i elektrycznego a nie ich wady ale o tym może się przekonać wyłącznie posiadacz hybrydy a nie teoretyk.

Mnie tam tez pasuje hybryda toyoty. Jezeli chodzi o naped jestem zadowolony. Jezeli chodzi o przestrzen i prowadzenie to niestety corolla to nie najlepsze auto. 

48 minut temu, przmor napisał:

Plus koszt zdjęcia z dachu i transport.

Szukasz dziury w calym... 

 

Bardziej na twoim miejscu pisalbym o mozliwych podatkach od paneli, jakie nasz rząd wprowadzi albo jakies inne wynalazki wymysli. 

 

Sciagnac kilka paneli z dachu to zdrowy fizycznie i na umysle czlowiek sobie poradzi. 

Ale rozumiem ze takich ludzi jak ty jest cala masa....  Wymiana kontaktu, czy zrobienie przedłużacza a juz ściągnięcie panela z dachu to, rodem wyprawa na marsa. 

Ale dzieki takim jak tym mam robote wiec luzik 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cir napisał:

absolutnie brak konkurencji wsród klasycznych spalinowych

Jaja sobie robisz? Diesel w trasie pali mniej niż hybryda. I to w bardziej cywilizowanych warunkach bo nie WYJE przy każdym naciśnięciu gazu. Samochód hybrydowy natomiast pali mniej w mieście. Ale wolę mojego dieselka bo spali te 2-3l/100km w mieście więcej, za to zrobi to w cywilizowanych warunkach. A na trasie nie da się żadnej hybrydzie pokonać w oszczędności. A wszystko w ciszy, w wygodzie, z permanentnie włączonym trybem SPORT, który powinien nazywać się NORMAL, bo w imię czego mam dobrowolnie kastrować silnik z mocy? 🙂

24 minuty temu, Lolo2 napisał:

wyrzuce do lasy wtedy

I takie podejście do ekologii SZANUJĘ! 🙂

2 godziny temu, cir napisał:

a w miescie liczy sie start  do setki

Liczy się jak cholera! Zaufaj mi! 🙂

4 godziny temu, przmor napisał:

brak skrzyni biegów

Skrzyni biegów nie ma hybryda Hondy, tzn. ma, ale taką nietypową, koncepcja rodem z elektrycznych lokomotyw - poważnie! 🙂 I podobno jazda jest miękka i płynna ale holować się takim samochodem nic nie da. Normalnie powinien holować 2 tony przy tych gabarytach a taka CR-V w hybrydzie może holować zaledwie 750kg masy hamowanej. No i mniejszy bagażnik. Dopiero gdy pojawią się platformy dedykowane specjalnie do elektryków/hybryd, to różnicy w wielkości bagażnika nie będzie. Póki co - takie np. hybrydowe Mondeo to jest jakiś smutny żart. Nawet nowoczesne Renault Arkana traci litry pojemności bagażnika w wersji hybrydowej.

Toyota natomiast ma CVT które powoduje upierdliwe wycie silnika przy przyspieszaniu. Dlatego najlepsze są klasyczne hydrokinetyczne automaty. Dwusprzęgłowe są awaryjne, szczególnie te od VAG. Hydrokinetyk przy regularnej wymianie oleju jest wieczny.

Dlatego nie kupiłem Lexusa. Wziąłem go na jazdę próbną i po mieście byłem wręcz zaśliniony, szczególnie jak mi się wyświetlało zużycie paliwa. Nie do wiary, jak dobra jest ta technologia w mieście! Ale ślinienie mi ustąpiło jak wyjechałem na obwodnicę i depnąłem. Wycie wywołało mi ból głowy i oddałem auto dealerowi rozczarowany i zniesmaczony. Lexusy nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znasz mnie, że tak negatywnie w sprawach technicznych oceniasz?
@il Dottore hybryda z LPG będzie w trasie oszczędniejsza od diesla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przmor napisał:

@il Dottore hybryda z LPG będzie w trasie oszczędniejsza od diesla.

Oczywiście. Ale darujmy sobie wszelkie druciarstwo.

Daćka Duster w fabrycznym LPG też będzie konkurencyjna w stosunku do diesli. Spali więcej ale koszt paliwa jest mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, il Dottore napisał:

Jaja sobie robisz? Diesel w trasie pali mniej niż hybryda. I to w bardziej cywilizowanych warunkach bo nie WYJE przy każdym naciśnięciu gazu. Samochód hybrydowy natomiast pali mniej w mieście. Ale wolę mojego dieselka bo spali te 2-3l/100km w mieście więcej, za to zrobi to w cywilizowanych warunkach. A na trasie nie da się żadnej hybrydzie pokonać w oszczędności. A wszystko w ciszy, w wygodzie, z permanentnie włączonym trybem SPORT, który powinien nazywać się NORMAL, bo w imię czego mam dobrowolnie kastrować silnik z mocy? 🙂

I takie podejście do ekologii SZANUJĘ! 🙂

Liczy się jak cholera! Zaufaj mi! 🙂

Skrzyni biegów nie ma hybryda Hondy, tzn. ma, ale taką nietypową, koncepcja rodem z elektrycznych lokomotyw - poważnie! 🙂 I podobno jazda jest miękka i płynna ale holować się takim samochodem nic nie da. Normalnie powinien holować 2 tony przy tych gabarytach a taka CR-V w hybrydzie może holować zaledwie 750kg masy hamowanej. No i mniejszy bagażnik. Dopiero gdy pojawią się platformy dedykowane specjalnie do elektryków/hybryd, to różnicy w wielkości bagażnika nie będzie. Póki co - takie np. hybrydowe Mondeo to jest jakiś smutny żart. Nawet nowoczesne Renault Arkana traci litry pojemności bagażnika w wersji hybrydowej.

Toyota natomiast ma CVT które powoduje upierdliwe wycie silnika przy przyspieszaniu. Dlatego najlepsze są klasyczne hydrokinetyczne automaty. Dwusprzęgłowe są awaryjne, szczególnie te od VAG. Hydrokinetyk przy regularnej wymianie oleju jest wieczny.

Dlatego nie kupiłem Lexusa. Wziąłem go na jazdę próbną i po mieście byłem wręcz zaśliniony, szczególnie jak mi się wyświetlało zużycie paliwa. Nie do wiary, jak dobra jest ta technologia w mieście! Ale ślinienie mi ustąpiło jak wyjechałem na obwodnicę i depnąłem. Wycie wywołało mi ból głowy i oddałem auto dealerowi rozczarowany i zniesmaczony. Lexusy nie dla mnie.

kolega kupil hybryde lexusa......oczarowany....sam nie wiem czym.

ok 9l spalanie srednio.masakra.

 

280tys zl w bloto.

 

wszystko to sa auta adaptowane ze spalinowych.niczego dobrego z tego nie bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, il Dottore napisał:

Jaja sobie robisz? Diesel w trasie pali mniej niż hybryda. I to w bardziej cywilizowanych warunkach bo nie WYJE przy każdym naciśnięciu gazu. Samochód hybrydowy natomiast pali mniej w mieście. Ale wolę mojego dieselka bo spali te 2-3l/100km w mieście więcej, za to zrobi to w cywilizowanych warunkach. A na trasie nie da się żadnej hybrydzie pokonać w oszczędności. A wszystko w ciszy, w wygodzie, z permanentnie włączonym trybem SPORT, który powinien nazywać się NORMAL, bo w imię czego mam dobrowolnie kastrować silnik z mocy? 🙂

czytaj dokładnie co pisze

pisze o miescie

nie rozmieszaj mnie z tym trybemn sport w 2.0 litrowym dieslu

3 minuty temu, tomek7776 napisał:

wszystko to sa auta adaptowane ze spalinowych.niczego dobrego z tego nie bedzie.

ale to juz jest , nie trzeba czekac na efekty bo wszystko sprawdzone

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cir napisał:

z tym trybemn sport w 2.0 litrowym dieslu

Biturbodieslu, jak już. 🙂 A poza tym to jest tryb NORMAL. Przynajmniej dla mnie. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, il Dottore napisał:

Dlatego nie kupiłem Lexusa. Wziąłem go na jazdę próbną i po mieście byłem wręcz zaśliniony, szczególnie jak mi się wyświetlało zużycie paliwa. Nie do wiary, jak dobra jest ta technologia w mieście! Ale ślinienie mi ustąpiło jak wyjechałem na obwodnicę i depnąłem. Wycie wywołało mi ból głowy i oddałem auto dealerowi rozczarowany i zniesmaczony. Lexusy nie dla mnie.

akurat wycie w lexusie , bajeczki dla dzieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cir napisał:

czytaj dokładnie co pisze

Przepraszam, nie chce mi się. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, il Dottore napisał:

Biturbodieslu, jak już. 🙂 A poza tym to jest tryb NORMAL. Przynajmniej dla mnie. 🙂

popierdziawka dla emerytów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cir napisał:

czytaj dokładnie co pisze

pisze o miescie

nie rozmieszaj mnie z tym trybemn sport w 2.0 litrowym dieslu

ale to juz jest , nie trzeba czekac na efekty bo wszystko sprawdzone

 

noooo.szczegolnie ta skrzynia w toyocie i lexusie.

zapewniam Cie ze od Tesli dziela te auta lata swietlne.

sa ze sredniowiecza

Teraz, cir napisał:

akurat wycie w lexusie , bajeczki dla dzieci

chyba nie jezdziles skrzynia ctv toyoty.

cir.

jak pisze tylko o tym z czym mialem doczynienia.a tematem zamuje sie z trzydziesci pare lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cir napisał:

akurat wycie w lexusie , bajeczki dla dzieci

Proszę... Wygląda na to, że WYCIE jest permanentnym atrybutem Lexusa:

557c46b619173.png

3 minuty temu, cir napisał:

popierdziawka dla emerytów

DOKŁADNIE TAK! Esencja dupowozu! 🙂 Ale jak zechcę to ponad 230km/h pojadę. Dotrzymasz mi kroku swoim czerwonym samochodzikiem dla Myszki Miki? 🙂

12 minut temu, tomek7776 napisał:

ok 9l spalanie srednio.masakra.

 

280tys zl w bloto.

Ja mam średnio 7,0 - dane z ostatnich 10000km bo specjalnie nie resetowałem. 7,0 i ani drgnie! 🙂 A dużo w mieście jeżdżę. Bez pieprzenia o hybrydach i ekosreko. Diesel jest miarą Wszechrzeczy! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek7776 napisał:

noooo.szczegolnie ta skrzynia w toyocie i lexusie.

zapewniam Cie ze od Tesli dziela te auta lata swietlne.

sa ze sredniowiecza

w lexusie nie wyje wiec nie zmyslaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nx300h 

wyje

 

raz jeszcze napisze.....wypowiadam sie tylko na temat tego.z czym mialem doczynienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek7776 napisał:

chyba nie jezdziles skrzynia ctv toyoty.

cir.

jak pisze tylko o tym z czym mialem doczynienia.a tematem zamuje sie z trzydziesci pare lat.

jezdze kolejnymi hybrydami toyoty od 8 lat

 najlepsze auta do miasta , aktualnie mam dwie ravke i yarisa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.