Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Jeśli mówimy o wolnym rynku, zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań konsumenta, to ludzie powinni chcieć jak najszybciej pozbyć się spalinówek, bo elektryki pod każdym względem są lepsze.

Zwłaszcza pod względem zasięgu i czasu tankowania.

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

...trudno dostępne paliwo, jednak za chwilę pojawiają się stacje...

Na razie problem zmagazynowania odpowiedniej ilości energii ani jej naładowania w odpowiednim czasie nie został technologicznie rozwiązany, więc stacje jak się nie pojawiały  tak się nie pojawiają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Na trasie musi być w nadmiarze szybkich ładowarek. To będzie drogo kosztowało kierowców, albo będą stali w kolejkach.

I tak będą stali jak owce przywiązane pod tymi słupkami i ładowali się...ładowali...ładowali... I tak godzinami...

Jeszcze raz: PO CO MI SAMOCHÓD, KTÓRYM NIE DOJADĘ Z GDYNI DO ZAKOPCA BEZ WIELOGODZINNEJ PRZERWY NA ŁADOWANIE???

Tutaj sławny Rasto Chvala opowiada o wrażaniech z dalekiego wyjazdu elektrykiem. Zasięg 350-400km. Nabicie na superszybkiej ładowarce (nie wiem - chyba Austria) 50 minut do pełna lub 30 minut do 80%. Czyli co 300km 30 minut przymusowego postoju - o ile trafisz na superszybką ładowarkę. Jak nie trafisz to stoisz godzinami na ładowaniu.

Ja podziękuję... To jest odbieranie ludziom wolności w imię chorej ideologii. Oczywiście chcącemu nie dzieje się krzywda i jak ktoś chce sobie kupić elektryka to ja mu nie zabraniam. 🙂 Ja w każdym razie swoim autem na gnojówkę zrobię 1000km i potem 5-10 minut na CPN i mogę zasuwać dalej. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, il Dottore napisał:

PO CO MI SAMOCHÓD, KTÓRYM NIE DOJADĘ Z GDYNI DO ZAKOPCA BEZ WIELOGODZINNEJ PRZERWY NA ŁADOWANIE???

a ile razy w roku robisz taka trase ??? manipulacja jak zawsze

natomiast trase na poziomie 50-100 km dziennie robie 250 razy w roku i do tego mnie przyda sie elektryk zamiast obecnych hybryd

trase długą zrobię czym innym

11 minut temu, il Dottore napisał:

Jak nie trafisz to stoisz godzinami na ładowaniu.

kup tesle i w Polsce  nie będziesz stał

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, il Dottore napisał:

Jeszcze raz: PO CO MI SAMOCHÓD, KTÓRYM NIE DOJADĘ Z GDYNI DO ZAKOPCA BEZ WIELOGODZINNEJ PRZERWY NA ŁADOWANIE???

...

Ja w każdym razie swoim autem na gnojówkę zrobię 1000km...

Uprzedzę* fanów elektromobili: jak często robisz trasy 1000km? Obstawiam tak często, jak ja wiercę dziurę w ścianie, czyli raz do roku. Ale, że raz do roku wiercę dziurę, to kupiłem wiertarkę, która jest w stanie wiercić dziury przez 365 dni w roku. Choć ponieważ przez 364dni w roku dziury nie wiercę, powinienem kupić wiertarkę, którą dziury nie da się wywiercić. I z tego samego powodu Ty do przejeżdżania od A do B, powinieneś kupić auto, którym od A do B nie da się przejechać.

Ps.

Mnie na elektromobil nie stać, więc problem mam z głowy, ale Ty masz przeje.ne.

-----

* - uprzedzić nie zdążyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cir napisał:

a ile razy w roku robisz taka trase ?

Ani razu bo nie mieszkam w Cebulandii. 🙂

Ale gdybym mieszkał to taką trasę bym robił dokładnie ILE RAZY ZECHCĘ. I samochód powinien mi w tym pomagać a nie do tego zniechęcać.

2 minuty temu, cir napisał:

trase długą zrobię czym innym

Jasne. Samolotem Gdynia-Zakopane ;), albo pociągiem Maglev w tunelu próżniowym. Też ponoć zasuwa... A może kupisz sobie drugi samochód specjalnie na trasę? A nie lepiej mieć jeden, co obsłuży wszystko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

A może kupisz sobie drugi samochód specjalnie na trasę? A nie lepiej mieć jeden, co obsłuży wszystko?

uzywajac twojej argumentacji -bede jezdził tyloma ile mi sie zachce

innym bede ciagał przyczepe innym bede jezdził po miescie a jeszcze innym robił trasy

dla mnie logiczne

awionetka odpada niestety -mdli od bujanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cir napisał:

uzywajac twojej argumentacji -bede jezdził tyloma ile mi sie zachce

I to jest słuszne podejście. 

To tak:

- elektryk do miasta

- wygodny diesel na trasę

- terenowka w teren 🙂

- pickup świniom karmy zadać 🙂

- wyścigówka na niedzielę na tor

I będę miał tyle garaży ile mi się zechce! 🙂

Tylko w realnym świecie nie każdy jest Billem Gatesem czy innym Kulczykiem i raczej przeciętna rodzina ma 1 auto... Ale bogatemu kto zabroni? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Na trasie musi być w nadmiarze szybkich ładowarek. To będzie drogo kosztowało kierowców, albo będą stali w kolejkach.

Problem zostanie najprawdopodobniej rozwiązany zanim elektryki się upowszechnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, il Dottore napisał:

raczej przeciętna rodzina ma 1 auto.

tak było chyba 20 lat temu

proponuje zobaczyć parkingi na blokowiskach czy pod szkołami

auto obecnie nie jest juz  jakimkolwiek luksusem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

Problem zostanie najprawdopodobniej rozwiązany zanim elektryki się upowszechnią.

Na razie istnieje jeszcze odpowiednia technologia, więc miejmy nadzieję, że elektryki nie zostaną upowszechnione (bo same z siebie się nie tylko nie upowszechnią, ale nawet tych 4% rynku by nie zdobyły).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbig napisał:

Problem zostanie najprawdopodobniej rozwiązany zanim elektryki się upowszechnią.

Zanim elektryki się upowszechnią to Wujnia Gejropejska zdechnie i znów będzie można się cieszyć czarnym dymem z rury! 🙂

1397063099_by_stickerv8.jpg?1397170493

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cir napisał:

tak było chyba 20 lat temu

A chleb ile kosztuje też pewnie nie wiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, il Dottore napisał:

I będę miał tyle garaży ile mi się zechce

nowy ład uprościł temat

1 minutę temu, il Dottore napisał:

i znów będzie można się cieszyć czarnym dymem z rury! 🙂

to raczej wiejski tuning

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cir napisał:

tak było chyba 20 lat temu

proponuje zobaczyć parkingi na blokowiskach czy pod szkołami

auto obecnie nie jest juz  jakimkolwiek luksusem

Ja miałem 3 ale córka się wyprowadziła (ale niedaleko, żeby za długa droga po pienionszki nie była 😉 ) i już mam tylko 2 pod domem. Minus 1 do prestiżu. 😞

Auto JEST luksusem. Zobacz, jak Państwo Ludowe łupi kierowców na każdym kroku. Auto jest opodatkowane gorzej niż wóda czy fajki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, il Dottore napisał:

Jeszcze raz: PO CO MI SAMOCHÓD, KTÓRYM NIE DOJADĘ Z GDYNI DO ZAKOPCA BEZ WIELOGODZINNEJ PRZERWY NA ŁADOWANIE???

Na razie elektryki są następcami spalinówek jako szybsze, ekologiczne i napakowane technologią. Kiedy ludzie się zorientują, że jest to ślepa uliczka, ponieważ nie potrzebują wcale aut wyścigowych ale za to wymagających większych ilości energii, więc dużych baterii, więc ciężkich, solidnych aut, więc i drogich. Auto elektryczne niezawodne, serwis dożywotni i najszybszy, punkty ładowania co 10 km, może nawet ładowanie podczas jazdy - to wszystko się da, ale klient kasy nie da. Po jakimś czasie ktoś zaproponuje rozsądne auta miejskie z niskim zapotrzebowaniem na energię, coś prostego w budowie, z niewielką masą i taniego. Innym rozwiązaniem są auta na wypożyczenie i wtedy się okaże jak dobre mogą być auta i jak zaplanować ładowania, pokonywanie tras bez czekania.

W przyszłości raczej nie sądzę, że będziemy podróżować na długich trasach w autach, więc nie będzie problemów z ładowaniem. Wsiądziesz w elektryczny autobus, baterie doładują lub podmienią po drodze, że nawet tego nie zauważysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cir napisał:

to raczej wiejski tuning

To tu masz serię: 🙂

1415910113_by_Donrobcio_500.jpg

6 minut temu, szymon1977 napisał:

A chleb ile kosztuje też pewnie nie wiesz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym sobie chętni na 100% długo poczekają na pełne elektryki na dalszych trasach ale jak ktoś ogarnia samo miasto to jest szansa że będzie szybko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASURA napisał:

Za tym sobie chętni na 100% długo poczekają na pełne elektryki na dalszych trasach ale jak ktoś ogarnia samo miasto to jest szansa że będzie szybko

Dobrym kompromisem wydaje mi się hybryda PHEV. Na samym prądzie robisz koło 70km i to jest OK do miasta a na trasę masz normalny silnik. Somsiad ma takiego Touarega R i to jest kawał porządnego samochodu. Ale kosztuje oczy z głowy, niestety...  Problem taki, że ładuje się z wallboxa i nie mogę mu powiedzieć rano: "Co tam somsiedzie? Nie odpala?", bo nawet jak nie odpala to na baterii pojedzie.

Złodziej jeden... 😞

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zbig napisał:

Problem zostanie najprawdopodobniej rozwiązany zanim elektryki się upowszechnią.

Rzeczywiście na razie nie widać docelowego rozwiązanie, ponieważ nie widać na dziś, że elektryki są pod każdym względem lepszym rozwiązaniem. Może sytuacje poprawi kolejne "udoskonalenie" silników spalinowych np. max 2 cylindry, filtr hałasu i zbiornik na spaliny. W ten sposób to elektryki mogą być jakiekolwiek, w dowolnej cenie i niekoniecznie dostępne dla każdego, kogo było stać na spalinówkę. Może docelowo auta będą wypożyczane, a rzadko prywatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, il Dottore napisał:

Dobrym kompromisem wydaje mi się hybryda PHEV

tez mysle ze dobry kompromis , cena niestety dodatkowej wiekszej  baterii

5 minut temu, J.Jerry napisał:

Rzeczywiście na razie nie widać docelowego rozwiązanie

wymienne baterie ale to chyba tylko w Chinach moze zaistniec

tu kazdy bedzie chciał miec najlepsza i najtansza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, J.Jerry napisał:

Może docelowo auta będą wypożyczane, a rzadko prywatne.

Tak. "Nie będziecie mieli nic i będziecie szczęśliwi". 😞

F**K IT! Zamówiłem sobie i żonie rower. Jak się już zacznie wojna i zabraknie paliwa na CPN to i tak uciekniemy, choćby i wylotówki były zakorkowane. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cir napisał:

wymienne baterie ale to chyba tylko w Chinach moze zaistniec

tu kazdy bedzie chciał miec najlepsza i najtansza

Jest małe światełko w tunelu, polegające na tym, że dotychczasowe rozwiązanie elektryków pozostaną w autach topowych, a zostanie opracowane auto popularne ze określeniem standardu napędu, baterii, wymiennej baterii itd. Z drugiej strony patrząc jak teraz producenci podchodzą do tematu nie liczyłbym na to. Gdyby jednak spełnił się scenariusz aut na wypożyczenie to szybko przekonamy się jak tanie i niezawodne mogą być auta, kiedy ta sama osoba produkuje i utrzymuje auto na chodzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cir napisał:

co pare dni wepnie wtyczke we własnym garazu i tyle jej roboty

gwarantuje ze uzna to za dar od niebios w porównaniu z kolejka na stacji i debilami stojacymi po hotdoga w tej samej kolejce

idealnie wpisuje sie w jej prace i zycie

błędnie zakładasz że ma garaż

39 minut temu, J.Jerry napisał:

Rzeczywiście na razie nie widać docelowego rozwiązanie, ponieważ nie widać na dziś, że elektryki są pod każdym względem lepszym rozwiązaniem. Może sytuacje poprawi kolejne "udoskonalenie" silników spalinowych np. max 2 cylindry, filtr hałasu i zbiornik na spaliny. W ten sposób to elektryki mogą być jakiekolwiek, w dowolnej cenie i niekoniecznie dostępne dla każdego, kogo było stać na spalinówkę. Może docelowo auta będą wypożyczane, a rzadko prywatne.

faktycznie, elektryki pod względem ilości produkowanych elektrośmieci pobiją rekordy. Zobaczymy jak będziesz gadał po pozornie niegroźnej kolizji, no chyba że naprawę zrobisz "u Janusza".

Powiedź mi, skoro EV jest takie super, to czemu o jego przewadze decydują POLITYCY a nie WOLNY RYNEK ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Jeśli mówimy o wolnym rynku, zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań konsumenta, to ludzie powinni chcieć jak najszybciej pozbyć się spalinówek, bo elektryki pod każdym względem są lepsze

znaczna część społeczeństwa nie będzie miała jak tych aut eksploatować, już sam ten fakt pokazuje że auta nie są lepsze, wręcz przeciwnie są gorszę bo wymagają dodatkowego osprzętu, zmiany sposobu komunikacji a nawet życia.

2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Kupujesz ty lub inni nie mający wyjścia auta na specjalne i trudno dostępne paliwo, jednak za chwilę pojawiają się stacje i za niedługi czas masz taka samo wygodnie z nowym typem aut.

oczywiście, już widzę jak zajezdnia w ciągu jednej nocy ląduje 50 autobusów a firma 400 osobówek.

4 minuty temu, il Dottore napisał:

No i komu to przeszkadzało??? 😞

Dojczom 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fetek napisał:

Powiedź mi, skoro EV jest takie super, to czemu o jego przewadze decydują POLITYCY a nie WOLNY RYNEK ?

Decydują? 4% pokazuje, że tylko chcieliby decydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, J.Jerry napisał:

Rzeczywiście na razie nie widać docelowego rozwiązanie, ponieważ nie widać na dziś, że elektryki są pod każdym względem lepszym rozwiązaniem. Może sytuacje poprawi kolejne "udoskonalenie" silników spalinowych np. max 2 cylindry, filtr hałasu i zbiornik na spaliny. W ten sposób to elektryki mogą być jakiekolwiek, w dowolnej cenie i niekoniecznie dostępne dla każdego, kogo było stać na spalinówkę. Może docelowo auta będą wypożyczane, a rzadko prywatne.

Raczej myślę o analogiach z wchodzenia na rynek telefonów komórkowych i telewizorów LCD i plazmowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fetek napisał:

Powiedź mi, skoro EV jest takie super, to czemu o jego przewadze decydują POLITYCY a nie WOLNY RYNEK ?

Polityków wybiera się jakby na wolnym rynku, są demokratyczne wybory, potem nasi przedstawiciele wybierają w naszym imieniu np. elektryki i w sposób jaki uważają za słuszny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbig napisał:

Raczej myślę o analogiach z wchodzenia na rynek telefonów komórkowych i telewizorów LCD i plazmowych.

No właśnie! Jak telewizory LCD stały się lepsze i konkurencyjne cenowo, to na rynek weszły. A jeśli chodzi o anogię, to z autami elektrycznymi jest tak, jakby rząd zamiast komórek wciskał nam telefony stacjonarne i to za wyższą cenę. Myśl dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.