Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Rozwiązaniem może być montowanie wolnych ładowarek docelowo przy każdym miejscu do parkowania, a stacje szybkiego ładowania przy drogach tranzytowych.

no, tak z 300 ładowarek pod centrum handlowym 🙂 banalnie tani i ekologiczny pomysł

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Nie wiadomo tylko, czy jest to wykonalne jeśli nie będzie na to jakiegoś planu, a to by wymagało jednego dostawcy lub wielu współpracujących ze sobą

Nawet jeśli będą (a mimo wielkich zapowiedzi ciągle niczego nie ma) "szybkie" baterię to musisz mieć równie szybką energię co w wielu krajach będzie problemem. Teoretycznym rozwiązaniem są lokalne duże akumulatory / bufory ale wy to przecież chcecie mieć na każdym kroku więc nie wiem, pomysłu brak.

8 godzin temu, cir napisał:

co pare dni wepnie wtyczke we własnym garazu i tyle jej roboty

nie ma garażu

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie ma co liczyć, dłubanie silnika nie opłaca się nigdy.

tego się nie robi dla opłacalności, choć są optymalizacje pod spalanie, 2mas, DPF. Wszystkie Towje narzekania mogą stracić sens bo wszystko można poprawić, choć moim zdaniem masz po prostu niesprawne auto.

9 godzin temu, Zbig napisał:

No jest zły , bo nikt go po rzeczywistych kosztach wydobycia zwyczajnie nie chce, ale co do tego mają Niemcy?

Pomyśl kierowniku, przyczaj wypowiedź cytowaną i moją. To nie jest trudne.

9 godzin temu, ASURA napisał:

Za dużo p... lepiej np. zalać w końcu skrzynię biegów i zmniejszyć skutecznie tarcie nie markowym olejem z ASO ale z górnej półki. Trochę ból d... bo oleju trzeba 2litry a nawet z płukanką po fabrycznym i syfach góra 4 litry a sprzedają w najmniejszych zbiornikach 20litrów po 70zł litr no i zamrożona gotówka na dłużej.

nic tym nie zyskasz, olejem możesz zmniejszyć opory ale w silniku ale to wymaga przemyślenia a efekt to raczej placebo. Zabawa dla przedszkolaka, z resztą wszystkie podstawowy mody w silnikach N/A to zabawa z mizernym efektem. Wydasz kasę na dolot, porting głowicy, wałki i inne pierdoły by zyskać mare koniki.

9 godzin temu, ASURA napisał:

Za tym filtr z 2% góra 3% na K&N to optymalny w moim przypadku kierunek 

placebo to max, nawet jak filtr faktycznie coś poprawi to ECU zrobi korektę, chyba że masz 20+ letnie auto.

9 godzin temu, Zbig napisał:

Masz na to wiarygodny link, tzn. do portalu typu cire albo wysokienapięcie a nie do jakiegoś fejkowego szamba?

"lecę z głowy", przecież to było kilka lat temu, co Ty amnezja wybiórcza ?

10 minut temu, szymon1977 napisał:

Decydują? 4% pokazuje, że tylko chcieliby decydować.

czyli znowu statystyka 😛

6 minut temu, J.Jerry napisał:

Polityków wybiera się jakby na wolnym rynku, są demokratyczne wybory, potem nasi przedstawiciele wybierają w naszym imieniu np. elektryki i w sposób jaki uważają za słuszny.

lol... Odstaw tabelki i zauważ że EV już idzie w odstawkę, nowy plan jest inny i jest już realizowany. Oczywiście elektryki zostaną ale wbrew temu co piszesz napęd ma bardzo dużo wad, których nie przeskoczymy.

Silniki spalinowe pod najważniejszymi względami ciągle przewyższają elektryki i w najbliższych latach nic tego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fetek napisał:

znaczna część społeczeństwa nie będzie miała jak tych aut eksploatować

Społeczeństwo potrzebuje transportu, a nie aut. Jeśli autobusy miejskie jeżdżą w sposób bezużyteczny, są zbyt niewygodne, to muszę mieć auto żeby się przemieszczać, ponieważ np. nie znalazłem pracy kilometr od domu lub nie mogę się przeprowadzić. Założenie, że każdy powinien potrzebować auta i je mieć jest błędne. Potrzeba transportu nie jest w rzeczywistości potrzebą, a utrudnieniem i stratą czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

Dobrym kompromisem wydaje mi się hybryda PHEV. Na samym prądzie robisz koło 70km i to jest OK do miasta a na trasę masz normalny silnik.

Nawet miałem wziąć tą nową Kugę na tygodniowy test, ale jak zobaczyłem jakie to ma fotele, to mi wszystko opadło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, J.Jerry napisał:

Społeczeństwo potrzebuje transportu, a nie aut. Jeśli autobusy miejskie jeżdżą w sposób bezużyteczny, są zbyt niewygodne, to muszę mieć auto żeby się przemieszczać, ponieważ np. nie znalazłem pracy kilometr od domu lub nie mogę się przeprowadzić. Założenie, że każdy powinien potrzebować auta i je mieć jest błędne. Potrzeba transportu nie jest w rzeczywistości potrzebą, a utrudnieniem i stratą czasu. 

Dlatego mamy auta, które kosztują więcej niż Twój dom a niektórzy mają takich kilkanaście. Zejdź na ziemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fetek napisał:
9 godzin temu, Zbig napisał:

Masz na to wiarygodny link, tzn. do portalu typu cire albo wysokienapięcie a nie do jakiegoś fejkowego szamba?

"lecę z głowy", przecież to było kilka lat temu, co Ty amnezja wybiórcza ?

Czyli ściema jak zwykle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zbig napisał:

na rynek telefonów komórkowych i telewizorów LCD i plazmowych.

Pierwsze komórki to były walizeczki. Pierwsze LCD były zaś tak marne że pamiętam kiedyś oglądałem na takim mecz w sklepie, to za każdym piłkarzem latała kolorowa plamka i pokazywała jaką ma koszulkę. Horror.

Dlaczego LCD wyparły CRT? Nie wiem. Pewno dlatego, że płaskie no i można było robić większe panele. Dopiero plazma pobiła CRT jakością obrazu. Teraz już mamy OLED to wgl kosmos... A już szykują micro-LED - będzie się działo!

A komórki przez te 40 lat zrobiły obłędny postęp.

cellpics-0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

Nawet miałem wziąć tą nową Kugę na tygodniowy test, ale jak zobaczyłem jakie to ma fotele, to mi wszystko opadło...

mam podobnie, może być fajne auto ale jak fotele słabe to odpada w przedbiegach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fetek napisał:
9 godzin temu, Zbig napisał:

No jest zły , bo nikt go po rzeczywistych kosztach wydobycia zwyczajnie nie chce, ale co do tego mają Niemcy?

Pomyśl kierowniku, przyczaj wypowiedź cytowaną i moją. To nie jest trudne.

Niech się tym zajmują ci z archeo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

Nawet miałem wziąć tą nową Kugę na tygodniowy test, ale jak zobaczyłem jakie to ma fotele, to mi wszystko opadło...

A nie można zamówić do Kugi foteli EGR? Do Focusa można i to jest wtedy samochód z zupelnie innej bajki. A dopłata naprawdę minimalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fetek napisał:

mam podobnie, może być fajne auto ale jak fotele słabe to odpada w przedbiegach.

Tam nie ma foteli tylko jakieś kurna krzesełka piknikowe 8-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

Nawet miałem wziąć tą nową Kugę na tygodniowy test, ale jak zobaczyłem jakie to ma fotele, to mi wszystko opadło...

A nie można zamówić do Kugi foteli EGR? Do Focusa można i to jest wtedy samochód z zupelnie innej bajki. A dopłata naprawdę minimalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fetek napisał:

oczywiście, już widzę jak zajezdnia w ciągu jednej nocy ląduje 50 autobusów a firma 400 osobówek

Trzeba dostrzegać też pozytywy...cysterny z paliwem staną się zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, fetek napisał:

błędnie zakładasz że ma garaż

znow nie czytasz dokładnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

A nie można zamówić do Kugi foteli EGR? Do Focusa można i to jest wtedy samochód z zupelnie innej bajki. A dopłata naprawdę minimalna.

Oglądałem w salonie PGD i dobitnie wyraziłem swoją dezaprobatę ale sprzedawca nie zareagował.  No ale tam zawsze jakichś buraków z łapanki mieli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

Czyli ściema jak zwykle.

naczelny ściemniacz się odezwał, statycznie jesteś liderem nie tylko bocznicy. Nie czarujmy się Ty NIGDY nie udowadniasz i nigdy nie mówisz o faktach tylko to co Ci się wydaje.. albo nawet nie bo klepiesz innych scenariusze.

Niech tak zostanie, to jest wygodniejsze niż przerzucanie się "linkami" a i tak wszyscy mają to w dupie, wszystkie te rozmowy to zwykła rozrywka i marnowanie czasu.

4 minuty temu, Zbig napisał:

archeo

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ale, że raz do roku wiercę dziurę, to kupiłem wiertarkę, która jest w stanie wiercić dziury przez 365 dni w roku.

Akurat.  Jakbyś spróbował tą Twoją wiertarką wiercić codziennie przez 8 godzin to nie wytrzymała by nawet miesiąca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, fetek napisał:

no, tak z 300 ładowarek pod centrum handlowym 🙂 banalnie tani i ekologiczny pomysł

A co w tym nadzwyczajnego? Kabel, rozgałęziacz w skrzynce i klient wpada na zakupy i jeszcze kasa za prąd wpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cir napisał:

znow nie czytasz dokładnie

nie czytałem, bo po co ? to co piszesz i co Ci się wydaje i tak nie ma żadnego znaczenia. Już kiedyś pisałem że postrzeganie całego rynku moto przez jedno auto i własne warunki jest zwykła fanaberią i oznaką problemów z realnym postrzeganiem rzeczywistości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fetek napisał:

tego się nie robi dla opłacalności

To nie ja wyskoczyłem z opłacalnością tuningu.

5 minut temu, fetek napisał:

...wszystkie podstawowy mody w silnikach N/A to zabawa z mizernym efektem. Wydasz kasę na dolot, porting głowicy, wałki i inne pierdoły by zyskać mare koniki...

...przy obrotach, na które się nie wchodzi.

7 minut temu, fetek napisał:

...moim zdaniem masz po prostu niesprawne auto.

Dojechane już po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fetek napisał:

nie czytałem, bo po co ? to co piszesz i co Ci się wydaje i tak nie ma żadnego znaczenia

komentujesz cos czego nie czytałeś?

komentarze nie maja zwiazku z tym co napisałem bo nie czytasz i wprowadzasz jedynie chaos- bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szymon1977 napisał:
27 minut temu, Zbig napisał:

Raczej myślę o analogiach z wchodzenia na rynek telefonów komórkowych i telewizorów LCD i plazmowych.

No właśnie! Jak telewizory LCD stały się lepsze i konkurencyjne cenowo, to na rynek weszły.

Nie mój drogi.  One na tym rynku już od dawna były, tylko że w sektorze premium.  W automotive dzieje się dokładnie to samo tylko trochę inaczej, ale koniec będzie dokładnie taki sam jak w telefonii i tv, ci co się spóźnią wylecą z rynku na zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cir napisał:

komentujesz cos czego nie czytałeś?

komentarze nie maja zwiazku z tym co napisałem bo nie czytasz i wprowadzasz jedynie chaos- bez sensu

Nie wprowadzam chaosu, w prosty sposób pokazałem że Twoja wyimaginowana statystka ma być dobra a moja zła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fetek napisał:

Już kiedyś pisałem że postrzeganie całego rynku moto przez jedno auto i własne warunki jest zwykła fanaberią i oznaką problemów z realnym postrzeganiem rzeczywistości.

"Nazywam się Milijon – bo za miliony kocham i cierpię katusze"

juz to było ,  bohater z czasów Norwida

1 minutę temu, fetek napisał:

Nie wprowadzam chaosu, w prosty sposób pokazałem że Twoja wyimaginowana statystka ma być dobra a moja zła.

póki co to wcinasz sie w moja rozmowe z szymonem której nie raczysz przeczytac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fetek napisał:

Nawet jeśli będą (a mimo wielkich zapowiedzi ciągle niczego nie ma) "szybkie" baterię to musisz mieć równie szybką energię co w wielu krajach będzie problemem. Teoretycznym rozwiązaniem są lokalne duże akumulatory / bufory ale wy to przecież chcecie mieć na każdym kroku więc nie wiem, pomysłu brak.

Wystarczy zredukować pojemność baterii 4x i szybkość ładowania wzrasta 4x.

Obecnie elektryki są jak rajdówki spalające 100l/100km. Czemu nikt nie chce 3 tonowych spalinówek z silnikiem 1000km i zbiornikiem paliwa 500 litrów o zasięgu do 500km?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, J.Jerry napisał:

Wystarczy zredukować pojemność baterii 4x i szybkość ładowania wzrasta 4x.

Brzmi nie fajnie ale bardzo prawdziwie. Kiedyś czytałem wypowiedzieć prezesa jakiegoś tam stowarzyszenia moto promującego EV w europie, powiedział dokładnie to samo. Ludzie mają się przyzwyczaić do marnych zasięgów i częstego ładowania. Problem w tym że wiele elektryków, zwłaszcza zimą zasięg i tak ma bardzo mizerny.

17 minut temu, cir napisał:

póki co to wcinasz sie w moja rozmowe z szymonem której nie raczysz przeczytac

Póki co tylko Ci podpowiadam (bo najwyraźniej nie wiesz) że Szymon mieszka w UK, nie ma garażu ani instalacji 3 fazowej i zapewne szybko mieć nie będzie.

Więc jego żona nie podłączy sobie auta w garażu, bo go nie ma !

19 minut temu, Zbig napisał:

W automotive dzieje się dokładnie to samo tylko trochę inaczej, ale koniec będzie dokładnie taki sam jak w telefonii i tv, ci co się spóźnią wylecą z rynku na zawsze.

Myślisz że inaczej ? topowe elektryki audi, bmw itd to całkiem przyzwoite wodzidła... problemem są auta dla mas i lekko wyżej, tandetne wykonanie, wysoka jak na swoja klasę cena i dyskusyjne zasięgi / ładowanie.

22 minuty temu, szymon1977 napisał:

...przy obrotach, na które się nie wchodzi.

nie mam doświadczenia w silnikach N/A więc trudno mi się ustosunkować, napisać coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, fetek napisał:

Silniki spalinowe pod najważniejszymi względami ciągle przewyższają elektryki i w najbliższych latach nic tego nie zmieni.

Raczej chodzi o sposób w jaki wykorzystać oba napędy i wtedy można rozmawiać o wadach i zaletach. To jak rozmawiać o zaletach posiadania aut mając za alternatywę brak sprawnej komunikacji miejskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

Nie mój drogi.  One na tym rynku już od dawna były, tylko że w sektorze premium.  W automotive dzieje się dokładnie to samo tylko trochę inaczej...

Nie trochę inaczej a zupełnie inaczej. Do sektora premium trafia się, gdy oferuje się produkt lepszy, ale ze względu na cenę niedostępny dla przeciętnego konsumenta. A elektromobil na razie jest produktem gorszym, a klient do jego zakupu jest zmuszany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, J.Jerry napisał:

Raczej chodzi o sposób w jaki wykorzystać oba napędy i wtedy można rozmawiać o wadach i zaletach. To jak rozmawiać o zaletach posiadania aut mając za alternatywę brak sprawnej komunikacji miejskiej.

Nie

Silnik spalinowy sprawdzi się wszędzie i tam tez jest stosowany, silnik elektryczny nie i w bardzo niewielu konfiguracjach będzie miał znaczną przewagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fetek napisał:

Więc jego żona nie podłączy sobie auta w garażu, bo go nie ma !

tyle ze on pisał o mojej żonie i co dla niej byłoby lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.