Jump to content
il Dottore

4 kółka

Recommended Posts

Nie, jeszcze nie tym razem. Obecnego kloca planuję za jakieś 2-3 lata zamienić na ostatnie egzemplarze Zafiry, bo obecnie nic ciekawszego w kwestii rodzinnych wyjazdów wakacyjnych nie mana rynku. A po Zafirze będzie coś małego.
Opel to straszny paździerz ,ale teraz mocno stanialy na tych meksykańskich silnikach ,za 60 tys. można dobrze wyposażoną astrę przytulić .
Van, SUV... Panowie! Na Boga!
To jest temat o samochodach!!!
maserati-granturismo_1307_8.jpg
Doktorek po co ci taki samochód, nawet nie wiedziałbyś kiedy by ci prawko zabrali ,nie ma za bardzo gdzie takimi furami jeździć.

49 minut temu, caleb66 napisał:

Opel to straszny paździerz...

Tak, ale nie straszniejszy od VW. Mi się podobało, że Opel kiedyś nie szukał klientów tanim efekciarstwem. Co będzie gdy stał się Peugeotem, tego nie wiem.

Ps.

A za używanego VW, kupię Opla z połowę mniejszym przebiegiem i 3 lata młodszego.

Edited by szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Tak, ale nie straszniejszy od VW. Mi się podobało, że kiedyś nie szukał klientów tanim efekciarstwem. Co będzie gdy stał się Peugeotem to nie wiem.
Ps.
A za używanego VW, kupisz Opla z połowę mniejszym przebiegiem i 3 lata młodszego.
Używanych się nie kupuje ,tylko nowe .

xavian
9 minut temu, caleb66 napisał:

Używanych się nie kupuje ,tylko nowe .

Dzięki mnie nie musisz kolekcjonować wszystkich swoich dotychczasowych 🙂

Dzięki mnie nie musisz kolekcjonować wszystkich swoich dotychczasowych
Ode mnie jest drogo bo sprzedaje zazwyczaj z niedużym przebiegiem i w stanie igła a kupcy za mną łażą na długo przed sprzedażą bo widzą że dbam o auta .

Godzinę temu, caleb66 napisał:

.Doktorek po co ci taki samochód, nawet nie wiedziałbyś kiedy by ci prawko zabrali ,nie ma za bardzo gdzie takimi furami jeździć.

Przeciez nawet do kosciola mozesz jechac takim...  

Ja dzisiaj taki autobus objezdzalem. Nie wiec czy czasem no to juz nie trzeba miec kat. C prawo jazdy  🙂

🙂

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Edited by Lolo2

20 godzin temu, caleb66 napisał:
21 godzin temu, audiofan01 napisał:
Zależy jaki model, bo są różne te skrzynie CVT w Subaru. Tak jak pisałem w 2,5l  benzynie w Outbacku jest na prawdę nieźle.

Ale te skrzynie działają na tej samej zasadzie jak w skuterach ,kastruja silnik z mocy ,manualna lepsza od tego sto razy i dużo mniej pali .

Zasada może i ta sama ale wdrożenia róźne, akurat Outback wśród CVT wyróżnia się na plus, jak będziesz miał okazję to się takim przejedź. Co do spalania i osiągów to masz rację i tutaj eCVT w hybrydach toyota/lexus są oszczędniejsze ale z dynamiką kiepsko.

Klasyczne nowoczesne automaty jednak już z tym nie mają problemu, w moim aucie mam 8 biegów i automat w opcji sport jest szybszy niż manualna zmiana, a DSG to już w ogóle nie do pobicia.

4 minuty temu, audiofan01 napisał:

...automat w opcji sport jest szybszy niż manualna zmiana, a DSG to już w ogóle nie do pobicia.

W ogólnym rozrachunku nie bardzo, bo człowiek z manulem odpowiedni bied wrzuca ZANIM zajdzie potrzeba, a automat może co najwyżej mieć mniejsze SPÓŹNIENIE.

Edited by szymon1977

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

W ogólnym rozrachunku nie bardzo, bo człowiek z manulem odpowiedni bied wrzuci ZANIM zajdzie potrzeba.

Dobra i szybka skrzynia nie ma z tym problemu ale chodziło mi raczej o przyspieszenie od zera.

Edited by audiofan01

7 minut temu, szymon1977 napisał:

W ogólnym rozrachunku nie bardzo, bo człowiek z manulem odpowiedni bied wrzuca ZANIM zajdzie potrzeba, a automat może co najwyżej mieć mniejsze SPÓŹNIENIE.

Zobacz sobie specyfikacje aut i przyspieszenia manuali i automatow.  Czym szybsze auta tym roznice wieksze. 

A nawet jak chcesz samemu biegi zmieniac to przewaznie masz lopatki zmiany biegow przy kierownicy, lub mozesz manulanie wajcha zmieniac biegi. 

Edited by Lolo2

22 minuty temu, audiofan01 napisał:

Zasada może i ta sama ale wdrożenia róźne, akurat Outback wśród CVT wyróżnia się na plus

W nowych hondach też cvt tak nie boli jak w toyotach, a jak ktoś się uprze to nawet ekonomicznie da się jeździć. 

Bo masz za glupich sasiadow...

Widze, ze ciagle zyjesz w swiecie „szpanu“, „sasiadow“ itd. . Te argumenty i insynuacje przewijaja sie caly czas. Kompleksy?