Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo do 20,7m2 - pomoc w wyborach.


Maćko666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem okazję pożyczyć małe stereo Technics'a do tego salonu. I grało to w porządku. Taki stan rzeczy dał mi zielone światło aby działać nad własnym zestawem audio. Mam kilka typów, o których napiszę za chwilę. Teraz kilka wytycznych. Pokój wygląda jak na załączonym obrazku. Od ściany za telewizorem do tej za kanapą jest: 3,92 m długości. Głośniki będę po obu stronach telewizora. Mieszkanie jest w bloku. Muzyka to w 70% rock i metal, reszta to muzyka akustyczna, blues, jazz, elektronika, sporadycznie muzyka klasyczna i filmowa. Lubię dźwięk dynamiczny, nie rozlazły, kiedy mam wrażenie, że uderzenie w centralę perkusji jest obok mnie, przy czym, przede wszystkim jestem miłośnikiem gitary. ?  Zdecydowanie lubię dźwięk bez przebarwień, dopieszczeń, przekłamań. W kierunku referencyjnego. Słuchane będzie do umiarkowanie głośnego. Bez szaleństw, ewentualnie sporadycznie pod górną granicę, aby sąsiedzi przypomnieli sobie, że na ogół słucham cicho. ? Z odsłuchami byłoby różnie. Mam z góry ustalony budżet na kolumny, wzmak, kable i odtwarzacz. Chciałbym koniecznie zamknąć się w 3000 zł. Dlatego sprzęt używany jak najbardziej wchodzi w grę. Z odsłuchami byłoby różnie, gdyż nie mam sumienia zawracać sprzedawcom du*y, zakładając, że kupię sprzęt używany, a oni na mnie nic nie zarobią. Czułbym się z tym źle. Pod wzmak będzie podpięte TV, dlatego musiałbym mieć wejścia cyfrowe.  Docelowo będzie też transmiter BT - tutaj też proszę o porady względem transmiterów. Odtwarzacz - fajnie jakby był to kombajn z wejściem USB. Mam również płyty SACD i DVD Audio. W domu już jest gramofon AT AT-LP3, i też będzie regularnie używany w tym zestawie. Teraz moje typy:

Kolumny:

STX Electrino 150 i 250

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmaki:

Onkyo 9010 i 9150

Pioneer A-40 AE

Nie mam pomysłu na odtwarzacz, transmiter i kable. 

Jeśli ktoś powie: mam dla Ciebie super kombinację, ale musiałbyś dopłacić 500 zł do tych 3000 - chętnie poczytam, choć dobrze jest zamknąć się w tej 3ce. 

Pozdrawiam.

350792299_MieszkanieAUDIO.jpg.8811e3429cca8b9553b5b2c36434b4ec.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maćko666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maćko666 napisał:

nie mam sumienia zawracać sprzedawcom du*y, zakładając, że kupię sprzęt używany, a oni na mnie nic nie zarobią. Czułbym się z tym źle.

Mam tak samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałbym na start z odtwarzacza. 

Przelicz te 3000 na wzmacniacz i kolumny. Kable kup jakieś standardowe - tanim kosztem wymienisz jak sie wkrecisz, a moze i tak nie bedziesz czuł potrzeby/słyszał różnicy.

 

Generalnie na twoi miejscu zrobiłbym zestaw wzmac + kolumny + dac. Z konkretami ci nie pomoge, bo szczerze mowiac o tej polce cenowej mam mikre pojęcie. 

Z daców to moze toppinga d10 - nówka 400, szukaj używki. Powinien zadowolić cie jesli chodzi o możliwość podpięcia sprzętu do niego. Zostaje pewnie z 2700-2800 na wzmak i kolumny. Skoro masz gramofon szukalbym czegos ze zintegrowany pre, ale w tej cenie moze byc ciezko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej półce cenowej Kolego się poruszasz? 

Bo chyba słabo  się orientujesz. Miales go w domu? 

Topping d10 to tylko USB dac i poza pc nic nie podepniesz. 

Tak dla ścisłości bo wprowadzasz dezinformację. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppinga 10 mialem w domu na weekend. I fakt - mój błąd. Optyczne i koncentryczne to ma wyjścia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 3k, to jest możliwe zdobyć dobry dźwięk, ale to wymaga czasu, szukania okazji, jeżeli już masz określone brzmienie, którego szukasz, to zacznij od szukania kolumn, spokojnie do 700zł coś zacnego vintage wyrwiesz, coś co znajdziesz w ogłoszeniach, aukcjach, potem tego szukaj na YouTube, ludzie tam często zamieszczają filmy z tego jak kolumny grają, trzeba oczywiście często użyć dźwiękowej wyobraźni, bo to jest różnie nagrywane, ale lepsze to niż bazowanie na opiniach pisanych, to z marszu przekreślaj, trzymaj się z daleka od audiofilskiej poezji, szczególnie ludzi, którzy sprzedają sprzęt. Patrz także do czego ludzie na YT podpinają sprzęt - klasyczne wideo - tanie Elac podpięte do drogiego daca/wzmaka na klasie D, która myli ludzi rozmiarami klocka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pierre
stylistyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zestaw Pioneer A40AE + Fyne Audio F302 uzyskując dynamiczne brzmienie z cieplejszą średnicą i rewelacyjną jak na ten przedział cenowy prezentacją sceny dźwiękowej. W późniejszym etapie możesz dokupić do tego zestawu Yamaha CD-s300 oraz odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD10 jeśli chciałbyś odtwarzać muzykę z Tidala, Spotify czy radia internetowego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja takiej wyobraźni nie mam jak niektórzy w tym temacie, zacne graty  700pln nie spotkałem. 

A co do YouTube to tam ludzie czasami ryzykują życiem, i inne dziwne rzeczy robią  więc potraktuj te testy, podpinki i inne cuda na kiju jako ciekawostki a nie kryterium do wyboru gratów. 

Do autora Poszukaj uzywki AA xi75 +Monitor Audio. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.