Skocz do zawartości
IGNORED

Cyfrowy urząd, cyfrowe państwo, a bezpieczeństwo Polaków i państwa polskiego


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.05.2020 o 23:35, Piotr_1 napisał:

Już w niedalekiej przyszłości, przy większej cyfryzacji, mocniejszej sztucznej inteligencji, w świecie wypełnionym kamerami, czujnikami przyjdzie taki czas, że ktoś w pewnym momencie osiągnie pełną władzę. I będzie NIEUSUWALNY. A z takim szarakiem jak ja czy Ty będzie mógł zrobić WSZYSTKO. Będziemy bez szans, będziemy zupełnie nikim. Złudzeń już powinniśmy się pozbyć, młodzi już nie będą chcieli się wyrzec wygody idącej z cyfrowego świata. Tak jak we filmach sci-fi.

to już dawno ma miejsce... sami się na wszystko zgadzamy i sami wszystko udostępniamy.

systemy są, dane są, inwigilacja jest pełna, brakuje tylko scentralizowania wszystkich informacji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fetek napisał:

to już dawno ma miejsce... sami się na wszystko zgadzamy i sami wszystko udostępniamy.

systemy są, dane są, inwigilacja jest pełna, brakuje tylko scentralizowania wszystkich informacji.

 

Brakuje społecznego przyzwolenia, ale media zrobią swoje, ja o tej kamerze słyszałem w radiu u nas i komentarz był że to jest świetny pomysł, choć budzi lekkie kontrowersje, o ile pamiętam radio Muzo FM, spokojnie, niedługo ludzie sami będą tego chcieli, wystarczy odpowiednia kampania w mediach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr_1 napisał:

Brakuje społecznego przyzwolenia,

a miliony kont na FB. insta, miliardy telefonów udostępniających wszystkie dane to niby co ?

wchodząc do autobusu skanuje Cie kamera i system sprawdza czy mogą być z Tobą problemy to niby co ? w Holandii zanim kupisz alko też musisz się dać przeskanować.. Nawet w Polsce monitoring już jest na tyle inteligentny i na tyle scentralizowany że śledzenie i identyfikacja samochodów nie stanowi żadnego problemu.

od blisko 10 lat monitoring ruchu drogowego jest wstanie przewidzieć gdzie jedziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fetek napisał:

Nawet w Polsce monitoring już jest na tyle inteligentny i na tyle scentralizowany że śledzenie i identyfikacja samochodów nie stanowi żadnego problemu.

 

No pacz Pan, i nie byli w stanie stwierdzić że Birgfellner był u Kaczyńskiego???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fetek napisał:

a miliony kont na FB. insta, miliardy telefonów udostępniających wszystkie dane to niby co ?

wchodząc do autobusu skanuje Cie kamera i system sprawdza czy mogą być z Tobą problemy to niby co ? w Holandii zanim kupisz alko też musisz się dać przeskanować.. Nawet w Polsce monitoring już jest na tyle inteligentny i na tyle scentralizowany że śledzenie i identyfikacja samochodów nie stanowi żadnego problemu.

od blisko 10 lat monitoring ruchu drogowego jest wstanie przewidzieć gdzie jedziesz.

Mniejsza i większa władza z radością obserwuje rozwój tych technik i nasze korzystanie z tych wszystkich dogodności, które nas też trochę rozleniwia i uzależnia. W pewnym momencie władza zawsze mówi: ok, dość już tej partyzantki, my przejmujemy teraz kontrolę i będziemy z tego korzystać jak sobie tylko chcemy. Tak w tym roku stało się z mediami społecznościowymi. W jaki portal informacyjny na FB nie wejdziesz, jesteś zalewany sensacyjnymi wiadomościami o Koronie, podawanymi tak, żeby wzbudzić strach i sensację, w sposób manipulacyjny. Wszędzie pojawiają się te same cytaty, podobne nagłówki, dziennikarskiego wyjaśnienia nie ma. Oni już podlegają reżimowi, obowiązkowi podawania tych informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Ciekawe. Ja wchodzę i jakoś mnie nie atakuje.

Możliwe że twój cyfrowy profil jest skategoryzowany jako Dżambo 1 i wyświetlają ci się np. tylko gołe dupy. Każdy jest skategoryzowany inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr_1 napisał:

Możliwe że twój cyfrowy profil jest skategoryzowany jako Dżambo 1 i wyświetlają ci się np. tylko gołe dupy. Każdy jest skategoryzowany inaczej.

Mnie wyświetlają się informacje o elektronice, technologii i takie rzeczy. Przestań sę pałować koronawirusem to przestanie ci się wyświetlać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jaro_747 napisał:

Mnie wyświetlają się informacje o elektronice, technologii i takie rzeczy. Przestań sę pałować koronawirusem to przestanie ci się wyświetlać.

Jak siedziałem tylko w elektronice, to na FB i tak mi się wyświetlało. A jak poszedłem do Biedronki i kupiełm 3 wafelki i zapłaciłem kartą, to na FB po powrocie do domu zaczęły mi się wyświetlać reklamy batoników, zamiast elektroniki, mimo że w elektronice tylko siedzę, jakbym był jakimś kolekcjonerem batoników. Natomiast z blokowaniem streamów normalnych użytkowników oznaczonych jako rebele, mam do czynienia na co dzień. Albo się głupio wiesza co 30 sekund, albo wyświetla jakiś błąd i koniec, nie obejrzę właśnie wtedy, kiedy zaczyna się robić najciekawiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pół roku temu szukałem kibla w e-sklepach. 

Do dziś wyświetlają mi się kible, nawet na AS. 

Jakby ta straszna sieć inwigilacji była choć na 1. stopniu inteligencji w skali do 10 to wiedziałaby, że kibel kupiłem nazajutrz po tym jak je przeglądałem. Kupiłem a jakże w sklepie naszpikowanym kamerami. 

Puknijcie się w łeb. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Grzegorz7 napisał:

A ja pół roku temu szukałem kibla w e-sklepach. 

Do dziś wyświetlają mi się kible, nawet na AS. 

Jakby ta straszna sieć inwigilacji była choć na 1. stopniu inteligencji w skali do 10 to wiedziałaby, że kibel kupiłem nazajutrz po tym jak je przeglądałem. Kupiłem a jakże w sklepie naszpikowanym kamerami. 

Puknijcie się w łeb. 

I tu się zdziwisz, bo kiedyś w google wyszukiwałem czegoś nadal w wyszukiwarce, a po lewej stronie wyświetliło mi się że to, tą ofertę  już kupiłem. Ale to była chamówa i zrezygnowali z tego. Wiedzieli o tym na podstawie gmaila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co macie FB? po co w telefonie / Windowsie / przeglądarce macie włączoną teleelektrykę ?

wszystko nas szpieguje ale NA WSZYSTKO MUSIMY WYRAZIĆ ZGODĘ

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fetek napisał:

Po co macie FB? po co w telefonie / Windowsie / przeglądarce macie włączoną teleelektrykę ?

wszystko nas szpieguje ale NA WSZYSTKO MUSIMY WYRAZIĆ ZGODĘ

 

1. Do tej pory uważałem że nie są to żadne istotne dane. Nie prowadzę żadnej wielkiej firmy z której można wykraść jakieś cenne strategiczne informacje. Coś tam można. Tego że z kimś się spotykam, coś jem, gdzieś jadę... też nie uważałem za żadne specjalne dane.

2. Dzisiaj wiem że jestem zagrożony. Można mnie bombardować ukierunkowanymi newsami, reklamami, które uformują moje myślenie i decyzje. Pewne rzeczy mogą być też przede mną ukrywane - żebym się nie dowiedział, tak jak blokowane filmiki niektórych osób na YT i FB. Wiele z nich mi się blokowało całkowicie jeszcze w trakcie oglądania. Nie był to problem ze streamem, bo na przykład transmisje zakończyły się dobę temu. Widziałem jak facetowi robiącemu streama live na demonstracji, FB wyświetla dowolny błąd i nie może dalej prowadzić transmisji i ma to nagminne.

3. Obecna sytuacja w kraju i na świecie że zgromadzone informacje będzie można używać do prowadzenia wojny lub niszczenia niewygodnych osób.

4. Dzisiaj jeszcze wyrażamy zgodę i instalujemy. W przyszłości, kiedy urząd będzie tylko cyfrowy, będziemy mieli możliwość wyrazić zgodę, albo żyć w analogowych slamsach, jako wyrzutki społeczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, kazik-t napisał:

czy były skojarzenia, daaawno temu, jak wprowadzany był system android ?

"zawsze z tobą"

ale, komu by przyszło do głowy

Dzisiaj jak wśród młodych ludzi poruszysz temat 5G to ciebie zgnoją gorzej jak chciałbyś im rodziny odebrać i wybić. Gorzej jak chciałbyś im zrobić świętą inkwizycję religijną. To najmocniejsze i najdziwniejsze uczucia przywiązania z którymi się spotkałem. Za poruszenie tematu szkodliwości nowoczesnych EMI w Klubie Elektronika na FB zostałem wyśmiany i strollowany. A następnie usunięto mnie z grupy jak śmiecia, natychmiast, pomimo że byłem tam od dość dawna i czasem coś skrobnąłem. A właściwie chciałem się tylko czegoś dowiedzieć, zapytałem czy ktoś się na tym lepiej zna. Wątek też usunęli w 15 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Dzisiaj jak wśród młodych ludzi poruszysz temat 5G to ciebie zgnoją gorzej jak chciałbyś im rodziny odebrać i wybić. Gorzej jak chciałbyś im zrobić świętą inkwizycję religijną. To najmocniejsze i najdziwniejsze uczucia przywiązania z którymi się spotkałem. Za poruszenie tematu szkodliwości nowoczesnych EMI w Klubie Elektronika na FB zostałem wyśmiany i strollowany.


Bo teraz wątpienie nie jest w modzie. Teraz w modzie jest niezachwiana pewność własnych poglądów, ustawianie się na skrajnych pozycjach i wzajemne okładanie pałami, najlepiej za pomocą memów, bo po co męczyć głowę i palce pisaniem?
Albo jesteś za 5g, albo jesteś z Kraśnika. A jeśli zechcesz się dowiedzieć o co w tym wszystkim tak naprawdę chodził z punktu widzenia naukowego, to wprowadzasz zamęt w ustalonym dwybiegunowym świecie przekonań. Burzysz porządek. Pan Maruda
Oficjalne stanowisko rozsądku jest takie, że nauka zna odpowiedzi na wszystkie pytania, a kto w to wątpi ten z Kraśnika.
A że nauka co jakiś czas rewiduje swoje poglądy w miarę postępu technicznego, to nieistotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Dzisiaj jak wśród młodych ludzi poruszysz temat 5G to ciebie zgnoją gorzej jak chciałbyś im rodziny odebrać i wybić. Gorzej jak chciałbyś im zrobić świętą inkwizycję religijną. To najmocniejsze i najdziwniejsze uczucia przywiązania z którymi się spotkałem. Za poruszenie tematu szkodliwości nowoczesnych EMI w Klubie Elektronika na FB zostałem wyśmiany i strollowany. A następnie usunięto mnie z grupy jak śmiecia, natychmiast, pomimo że byłem tam od dość dawna i czasem coś skrobnąłem. A właściwie chciałem się tylko czegoś dowiedzieć, zapytałem czy ktoś się na tym lepiej zna. Wątek też usunęli w 15 minut.

Kwestia mocy i częstotliwości, przy trafo na kołach 100 kW,ogrzejesz się co najwyżej cie trochę zamuli ale spróbuj tego samego z nadajnikiem UKF to gwarantowana bezpłodność i duże szanse na raka. 800W mikrofalówki już ci usmaży  skórę nie mówiąc o oczach.

 

Na telefonie możesz zrobić roota i wtedy ty decydujesz jakie programy maja być w twoim telefonie a nie sprzedawca,możesz zainstalować blokadę reklam i skonfigurować do czego i kiedy dany program ma dostęp.Tak samo wygląda to z ruterami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A teraz tak: mam w domu sieć wifi na 2 punkty dostępu 2.4/5 GHz oraz ok 10 klientów wifi na tych częstotliwościach. Mało urządzeń, niska moc. Ok
Czytam na jednym z forum dot. zagadnień sieci, że ktoś ma 80 (słownie: osiemdziesiąt) urządzeń łączących się z siecią - smart home.
Mała moc, kilkadziesiąt urządzeń. Za 20 lat będzie to norma, albo setki takich nadajników odbiorników w naszych domach. I życie w takim środowisku przez wiele lat. Eksperymentalnie przekonamy się, jaki to ma wpływ na nasze zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 5G jest taki problem że niema jednej częstotliwości pracy, docelowo ma być nawet na częstotliwości 38Ghz,a im większa częstotliwość tym mniejszy zasięg, więc albo rozmieszczamy gęściej  stacje bazowe albo dajemy większa moc wypromieniowaną z anten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mariusz05 napisał:

Z 5G jest taki problem że niema jednej częstotliwości pracy, docelowo ma być nawet na częstotliwości 38Ghz,a im większa częstotliwość tym mniejszy zasięg, więc albo rozmieszczamy gęściej  stacje bazowe albo dajemy większa moc wypromieniowaną z anten

A żeby zaoszczędzić na ilości nadajników robimy to drugie i inwestujemy w cenzurę i propagandę. Większa częstotliwość z trudem się przebija przez atmosferę i podgrzewa wszystko po drodze łącznie z powietrzem. Stąd potrzebna większa moc żeby to poszło.

Tak jak powiedziałeś. Trafo ma częstotliwość 50Hz a mikrofalówka 2400000000Hz przy mocy gdzieś 900W.

Jeżeli mikrofalówka by miała 50Hz przy mocy 900W to by nic nie podgrzała. Ale wiesz... my jesteśmy z Kraśnika, jak to mówią "świetlejsi" w technice, a tak naprawdę to mocarni w "wierze".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 13:54, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

Oficjalne stanowisko rozsądku jest takie, że nauka zna odpowiedzi na wszystkie pytania, a kto w to wątpi ten z Kraśnika.

A że nauka co jakiś czas rewiduje swoje poglądy w miarę postępu technicznego, to nieistotne.

No i tu właśnie bredzisz.

Istotą nauki jest rewidowanie poglądów. Może byś tak najpierw coś poczytał zanim zabierzesz głos, zwłaszcza w sprawie nauki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

No i tu właśnie bredzisz.

Istotą nauki jest rewidowanie poglądów. Może byś tak najpierw coś poczytał zanim zabierzesz głos, zwłaszcza w sprawie nauki?

Zachowuj się kulturalniej trochę, idź się przewietrz, odsapnij, przytnij krzewy, czy co tam lubisz, a swoją "nałuką" nie strasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 14:08, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

kilkadziesiąt urządzeń. Za 20 lat będzie to norma, albo setki takich nadajników odbiorników w naszych domach. I życie w takim środowisku przez wiele lat. Eksperymentalnie przekonamy się, jaki to ma wpływ na nasze zdrowie.

Przekonamy się albo i nie.

Bo niby w czyim interesie miałoby być głoszenie prawdy a tym bardziej wyeliminowanie tego smogu elektromagnetycznego z naszego otoczenia?

Wiemy o szkodliwości smogu pochodzącego ze spalania produktów kopalnych i co?... A tu są alternatywy. 

Jakie alternatywy są dla medium jakim jest fala elektromagnetyczna? 

Będziemy żyli w tym el-mag smogu. Ale spokojnie i tak długość życia będzie się wydłużała. Notorycznie napromieniowani. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Przekonamy się albo i nie.

Bo niby w czyim interesie miałoby być głoszenie prawdy a tym bardziej wyeliminowanie tego smogu elektromagnetycznego z naszego otoczenia?

Wiemy o szkodliwości smogu pochodzącego ze spalania produktów kopalnych i co?... A tu są alternatywy. 

Jakie alternatywy są dla medium jakim jest fala elektromagnetyczna? 

Będziemy żyli w tym el-mag smogu. Ale spokojnie i tak długość życia będzie się wydłużała. Notorycznie napromieniowani. 

Pytanie o normy bezpieczeństwa i kto tego pilnuje i jakie są kary za przekraczanie norm natężenia wysokich częstotliwości. Jak będziesz mieszkał w mieście i będzie ci rąbało przez okno 10x razy więcej niż powinno, to co? A jak sąsiad otworzy ci na posesji obok małą elektrownie węglową to też będziesz wykrętnie pytał jaka alternatywa dla węgla i elektromagnetyzmu? Nie skupisz się na tym żeby cię nie truł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr_1 napisał:

Zachowuj się kulturalniej trochę, idź się przewietrz, odsapnij, przytnij krzewy, czy co tam lubisz, a swoją "nałuką" nie strasz.

Zachęcam do zapoznania się z informacjami jak funkcjonuje współczesna nauka bo wyraźnie nie masz o tym pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.