Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie PC do amplitunera przez HDMI


freex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Posiadam komputer stacjonarny z kartą graficzną GTX1050ti oraz monitorem 4k oraz Amplituner Yamaha RX-V663. Problem jest następujący:

Amplituner nie obsługuje rozdzielczości 4k gdyż posiada tylko HDMI 1.3a a tylko przez to złącze obsługuje dźwięk DTS HD MA oraz DD True HD, także odpada podłączenie karty graficznej do amplitunera i dalej z amplitunera na monitor, gdyż dźwięk jest, ale obraz tylko full hd. Gdy podłączę osobnymi kablami monitor oraz amplituner to dźwięk jest tylko w trybie rozszerzonego pulpitu, tz. mam gdzieś z boku wirtualny ekran którego fizycznie nie ma. Jeśli przełączę tylko na amplituner to nie ma obrazu na monitorze. Jeśli przełączę tylko na monitor to obraz jest, ale nie ma dźwięku. Czy jest możliwość skonfigurowania tego zestawu aby przez drugie złącze HDMI do którego jest podłączony amplituner był wysyłany tylko dźwięk i abym nie musiał włączać pulpitu rozszerzonego?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus emulator EDID bo monitor pewno bez głośników.. mam na upych pod 4k jak coś wal na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pulpit rozszerzony, to klonowanie nie działa? Miałbyś na jednym i drugim wyjściu to samo, czyli obraz i dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2020 o 19:49, freex napisał:

Gdy podłączę osobnymi kablami monitor oraz amplituner to dźwięk jest tylko w trybie rozszerzonego pulpitu, tz. mam gdzieś z boku wirtualny ekran którego fizycznie nie ma. Jeśli przełączę tylko na amplituner to nie ma obrazu na monitorze. Jeśli przełączę tylko na monitor to obraz jest, ale nie ma dźwięku

ustaw amplituner jako domyślną kartę dźwiękowa, wszystko powinno działać bez problemu

nie doczytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, qbakos napisał:

Czemu pulpit rozszerzony, to klonowanie nie działa? Miałbyś na jednym i drugim wyjściu to samo, czyli obraz i dźwięk.

nie mogę klonować ponieważ amplituner obsługuje tylko 1080p, a monitor mam 4K. Przy klonowaniu na monitorze mam tylko full HD.

14 godzin temu, fetek napisał:

ustaw amplituner jako domyślną kartę dźwiękowa, wszystko powinno działać bez problemu

nie doczytałem.

jest ustawiona, jednak działa tylko gdy jest klonowanie lub pulpit rozszerzony. Klonowanie powoduje problem jak wyżej, natomiast rozszerzenie również problem jak w opisie, wirtualnie posiadam pulpit z boku którego nie ma. 

Jest jeszcze jeden problem, gdy aktywuje się wyłączenie monitora po 30 min (gra sobie muzyka i nie potrzebuję ekranu) dźwięk się również wyłącza.

Coś mi się wydaje że bez jakiś "customowych" sterowników do karty graficznej się nie obędzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podepne się pod temat z pytankiem - na czym będzie lepsza jakość dzwieku z kompa puszczana z YouTube, spotify i mp3 po kablu optycznym podłączonym do X-Fi czy po HDMI ?

oczywiście mowa o połączeniu PC - Amplituner Onkyo z HDMI 2.0 i eARC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

przy takim źródle bym się nie spinał, musisz sam sprawdzić, możliwe że oba zagrają tak samo albo bardzo podobnie.

Mam w tej chwili po optyku, po hdmi mam troche przestawiania gratów... i tak pomyślałem że zapytam może ktoś kiedyś porównywał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Fanek napisał:

Mam w tej chwili po optyku, po hdmi mam troche przestawiania gratów... i tak pomyślałem że zapytam może ktoś kiedyś porównywał?

ogólnie gdybyś wykorzystał optyka zintegrowanego na płycie, wtedy tak HDMI zagra lepiej, w przypadku X-FI nie ma o czym gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Fanek napisał:

A ja podepne się pod temat z pytankiem - na czym będzie lepsza jakość dzwieku z kompa puszczana z YouTube, spotify i mp3 po kablu optycznym podłączonym do X-Fi czy po HDMI ?

oczywiście mowa o połączeniu PC - Amplituner Onkyo z HDMI 2.0 i eARC.

jeden ciul. 

Zarowno hdmi i optyk wysyla sygnal cyfrowo. Wiec nie ma roznicy.W obu przypadkach dzwiek bedzie dekodowal dopiero amplituner. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2020 o 19:49, freex napisał:

Witam

Jak w temacie. Posiadam komputer stacjonarny z kartą graficzną GTX1050ti oraz monitorem 4k oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) RX-V663. Problem jest następujący:

Amplituner nie obsługuje rozdzielczości 4k gdyż posiada tylko HDMI 1.3a a tylko przez to złącze obsługuje dźwięk DTS HD MA oraz DD True HD, także odpada podłączenie karty graficznej do amplitunera i dalej z amplitunera na monitor, gdyż dźwięk jest, ale obraz tylko full hd. Gdy podłączę osobnymi kablami monitor oraz amplituner to dźwięk jest tylko w trybie rozszerzonego pulpitu, tz. mam gdzieś z boku wirtualny ekran którego fizycznie nie ma. Jeśli przełączę tylko na amplituner to nie ma obrazu na monitorze. Jeśli przełączę tylko na monitor to obraz jest, ale nie ma dźwięku. Czy jest możliwość skonfigurowania tego zestawu aby przez drugie złącze HDMI do którego jest podłączony amplituner był wysyłany tylko dźwięk i abym nie musiał włączać pulpitu rozszerzonego?

 

pozdr.

Nie masz 2 hdmi w kompie? 

Podlaczasz jedno i drugie. 

Wlaczasz klonowanie. 

Wlaczasz jako glowny monitor 4k i ustawiasz rozdzielczosc 4k.

 

Mozesz wybrac gdzie ma isc dzwiek. 

 

W moim przypadki nie przeszkadza ze do amplitunefa jest podlaczony projektor fullHD. Zreszta windows widzi ze Monitor1 to 4k a Monitor 2 to fullHD

 

IMG-20200530-204107.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Zarowno hdmi i optyk wysyla sygnal cyfrowo. Wiec nie ma roznicy.W obu przypadkach dzwiek bedzie dekodowal dopiero amplituner. 

cyfrowo ale zupełnie inaczej, po za tym toslink z racji konwersji sygnału jest obarczony problem gównianych konwerterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.