Skocz do zawartości
IGNORED

Cayin A-88T wzmacniacz lampowy


Robpol21

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie Audiofile!!! Po odsłuchu lampy Cayin TA-35 pokusiłem się na Cayin'a A-88T ( oczywiście do odsłuchu ) i co... Szok to jest muzyka. W trybie triodowym zagrał jak b.dobry tranzystor utrzymując zarazem cech dobrej lampy. Złączone zdjęcie przedstawia jeszcze jedno. On po prostu gra tak jak wygląda ............

[obrazekLUKASZ-251466_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: porównywałeś może tego wzmaka z jakąś Jolidą ?? Mam pewien dylemat, w przyszłym miesiącu chciałbym sprowadzic sobie wzmacniacz lampowy z AnewDigital, myślałem o Jolidzie 801s. Zastanawiałem się także nad Cayin-em, ale nie miałem możliwości jego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Porównywałem z Jolidą 502B i 801A. W moim odczuciu w obu brakowało precyzji i separacji na porównywalnym poziomie jak w obu Cayin'ach. Nie wspomnę już o pozimie wykonania. Widać, że jednym ewidentnie zależy na kliencie a drudzy jadą na zbudowanej opiniii.

Jednak nie to jak wygląda jeden i drugi sprzęt jest najważniejsze. Cayin po prostu gra lepiej pod każdym względem, szczególnie w trybie TR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go słucham w tej chwili i jestem zdecydowany by u mnie pozostał na stałe. Jest rewelacyjny. W niemieckim Stereplay uzyskał 79 pkt. i zdobył I miejsce w testach wyprzedzając m.in. Exposure'a 3010 - 73 pkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za podzielenie się wiedzą, czuję że bez odsłuchu się nie obędzie. Mam nadzieję, że będzie pasował do mojego Marantz-a sa-17s1, który z odsłuchiwaną Jolidą 502b zagrał według mnie bardzo fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tak rozdzielczym źródłem zostaniesz powalony na kolana. Życzę dużo miłych wrażeń a ja jestem szczęsliwym posiadaczem tego wzmacniacza. Właśnie podjąłem decyzję na tak.

Oby więcej tak zacnych urządzeń znalazło się na naszym rynku i nie musiały zarazem kosztować majątku!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Robpol21

Napisz ile to cudo kosztuje. I może jakieś ludzkie linki, bo te chińskie z krzaczkami kiepsko się ogląda. No i oczywiście kto jest dystrybutorem w Polsce.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do strony niemieckiej :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kosztuje niemało bo 9 500,00. A ja kupuję go w Kielcach przez sklep Vimed-Sat pana Jacka Gajewskiego.

Mogę jutro od niego dowiedzieć się namiarów na dystrybutora.

 

A tak nawiasem mówiąc to polecam wielką ostrożność przy transporcie. Ja mało nie straciłem swojego kręgosłupa. Ale jak coś waży 31 kg razem z kartonem to jest wszystko jasne.

 

I jeszcze jedno ujęcie......

[obrazekLUKASZ-251607_1.jpg]

post-5995-100000156 1170263923_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny! i z pewnością musi też tak brzmieć :-)

Gratuluję pewnie niełatwej decyzji. W tym budżecie jest już kilka godnych zainteresowania lampek.

Porównywałeś go może z produktami Antique Sound Lab ? Może z modelem KI22 FOX ?

 

BTW dystrubcję cayina (i opery) ma Fotopub (022) 853 15 86 (Warszawa)

 

Pozdrawiam.

Paweł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość j1911

(Konto usunięte)

Ludzie !!!!

To ordynarna chińska produkcja, z zwenątrz "ładna" a w środku ...

Słuchałem, brzmi płasko ze słabą dynamiką i bardzo kiepskim basem.

Odsłuch był na różnych kolumnach.

Przeciętność, za tą kasę można kupić dużo lepszy wzmacniacz (żaden z "chińczyków" bo one też słabe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze ciekawiła trwałość lamp. Bo z tego co słyszałem, to one się zużywają i trzeba je wymieniać.

 

Ile kosztuje taka jedna lampka do wymiany i co ile mniej więcej trzeba ją wymieniać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j1911 to raczej Ciebie dotyczy Twój zarzut.

Ten wzmacniacz słyszało kilkadziesiąt osób z forum, wystarczy poczytać, dzięki forumowiczom wiemy o nim sporo.

Ty wiesz coś innego, to możesz tu również mówić na ten temat, a nie czepiać się bez ładu i składu czegoś w środku i chińszczyzny.

 

Jakoś sobie nie wyobrażam, że w podobnej cenie może być coś dużo lepszego albo dużo gorszego. Skoro ten wzmacniacz przez wielu jest oceniany jako bardzo dobry, to wprawdzie może istnieć coś lepszego w tej cenie, ale raczej nie ma możliwości nokautu. A nieco gorszych w tej cenie na pewno tez by się sporo znalazło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem u znajomego. Nie bede az tak krytyczny, ale sadze, ze jak na niecale 4000 zl, ktore zaplacil za miesieczny egzemplarz, to nie az tak duza strata przy zakupie przecietnego i w tym przedziale solidnego lampowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę kupić wzmacniacz lampowy. Napisałem nawet do Anewdigital i oferują Jolidę 801S (z pilotem) za ok. 850 USD. Wątek ten ciekawie się zaczął - ale potem przeszedł we "wrzutki" - może ktoś napisałby jeszcze merytorcyznie jak sie ma ta konstrukcja do Jolidy 801 czy 502, ew. ASL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No właśnie, gówno itp. a żeby tak konkretnie co w nim jest złego, to nie bardzo. Od razu mówię że nie bardzo rozumiem zarzutu, że w sprzęcie tej firmy w środku jest byle co. Nie jest. Chyba że kolega oglądał jakoąś kopię zrobioną w Korei Północnej. W chińskim sprzęcie robionym na wyższą półkę znajdują się zwykle bardzo dobre komponenty, a przynejmniej nie schodzące poniżej dobrego średniego poziomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jolki nie słuchałem nigdy. Cayin (Spark) gra u mnie, i jest bardzo dobry jak na to, że zapłaciłem za niego 4.5 kzł, a zaraz potem dystrybutor chciał 7. ASL - testowałem jednego, dobry i tani (3500), chętnie posłucham lepszych modeli. Ale ASL to firma o bardzo szerokim profilu cenowym - niektóre ich monobloki mają b. dobrą prasę na świecie i są porządnie drogie. Jest jeszcze Opera Consonance na 300B - możecie zajrzeć do mojej recenzji w Magazynie. Dobra była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz, o kt?rym tu mowa jest nowsza wersja modelu oznaczonego symbolem TRI-88TS czy cos takiego. Model ten jest/byl bez zdalnego sterowania. Te same lampy - 4 kt88 i 4 6sn7, do tego bardziej old schoolowy wyglad, solidniejsze wykonanie, mozliwosc sprawdzenia pradu spoczynkowego, regulacja balansu. Slowem lepsza konstrukcja. Absolutnie entuzjastyczne recenzje w prasie francuskiej.

Podobno wlasnie dodanie zdalnego sterowania znacznie pogorszylo jego brzmienie.

Sluchalem obu, wybralem poprzedni. Zmienilem lampy na filipsy i kt88 rca. Gra to u mnie z Sugdenem 21cd, z JmLabem Cobalt 816 Signature.

I gra tak, ze mozna sie posikac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że u Ciebie też gra A-88T?

Ja przed kupnem brałem pod uwagę ASL AQ-1001 i trzy Jolid'y 502,707 i 802.

Został Cayin ponieważ jego brzmienie pasuje mi pod każdym względem.

Urzekła mnie przede wszystkim głębia i przestrzeń jakie moje ProAc 125 Studio nie były wstanie pokazać z żadnym innym piecykiem. Słucham praktycznie tylko Jazzu akustycznego. Polecam test dla wszystkich osób które nie miały okazji posłuchać tego wzmacniacza na utworze nr6 Michała Tokaja Trio - Bird Stone.

 

Ostatni test jaki miałem w ręku na jego temat to Stereoplay 1/2005 - ocena....? Zapraszam do lektury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.