Skocz do zawartości
IGNORED

Quadral argentum 550 i Onkyo 579. Gdzie jest głębia?


Lukman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Dzięki za przyjęcie do grupy.
Mam niewielki problem ze stereo i chce go naprawić poprzez dodanie do zestawu odpowiedniego wzmacniacza.
Moje aktualne zestawienie sprzętu to:
Quadral argentum 550 z przodu, plus centralny, plus Quadral argentum 320 z tyłu.
Napędza to Onkyo 579.
Kable to Sonic link aero. 
Źródło to CD Philips, lub Blu-ray Panasonic. Oba na optycznym kablu.
W aktualnym zestawieniu brakuje mi żywiołowości oraz głębi sceny (zarówno w głąb jak i w szerz).
Jakość dźwięku w trybie pure jest zaskakująco dobra w mało skomplikowanych utworach. Słuchając płyty Norah Jones, nie brakuje żadnego z dźwięków, nie ma jakichś większych podbić czy osłabień. Słychać oddech, przesuwanie palcami po gryfie gitary itp. analityka jest na dobrym poziomie... Ale brakuje tej dynamiki, ognia, żywiołowości. Dobrze to słuchać w utworach muzyki klasycznej i pop-rocku Np. Phill Collins i in the air tonight. Z mocniejszych kawałków uwielbiam dream theater... i tu jest różnie, czasem świetnie, a czasem tylko hałas.
Ale zawsze w każdym kawałku brakuje mi głębokości i szerokości sceny oraz tego pazura, szybkości.
Mam wrażenie że to wszystko gra za grzecznie.
Wiem, że Ampli nigdy nie zagra tak dobrze jak wzmak stereo i tu szukam pierwszej możliwości. Dołożyć wzmak.
Myślę o Marantz 6006, Onkyo 9150, Yamaha 501.
Druga to wymiana Ampli na jakiegoś marantza sr50xx lub Yamahę model ???.

Kolumny wybrałem świadomie po odsłuchu z wzmacniaczem Yamaha i było ok, nawet jak na sklep. Bas szybki, precyzyjny, czyste wokale i ładna góra niemetaliczna - co było dla mnie najważniejsze.

Może za dużo oczekuję, bo ostatni zestaw audio to trochę z innego świata i z przed 18 lat (właśnie zdałem sobie sprawę jak dawno to było) rotel rbx985, rotel rcd 972 i głośniki Jamo concert c. Kable tam miałem zwykle miedziaki. O panie jak to grało! Albo wzrosły i oczekiwania i doświadczenie ?

 Muzyki słucham w salonie.
Pokój to salon 27m2. Kolumny rozstawione na odległości 3 między sobą i około 3,3 metra do miejsca odsłuchu. Po prawej stronie gęste i ciężkie zasłony, po prawej dużo przestrzeni i dalej korytarz. 
Pomiędzy miejscem odsłuchowym dywan pokrywający 3/7 przestrzeni pomiędzy kolumnami a miejscem odsłuchu.
Rys. W załączeniu. Proporcje trochę złe, bo powinien być bardziej prostokąta, dlatego dodałem wymiary.
Można śmiało śmiać się z moich umiejętności w paintcie.
Testowałem kolumny pod kątem i na wprost oraz z lekkim pochyleniem do tyłu. Obecnie stoją prosto.
Przy okazji: jakiego odbiornika bluetooth używacie? Polecacie coś? Czy lepiej szukać wzmaka z wbudowanym odbiornikiem bluetooth?
Chcę puszczać muzykę w tle z tidala podczas spotkań z przyjaciółmi.

Z góry dziękuję wszystkim za porady. Wiem że tamaty bywaj podobne, ale wydaje mi się że mam jasno sprecyzowaną ułomność w systemie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być np. brak symetrii po stronie prawej kolumny. 
 

Możesz to zweryfikować poprzez symetryczne ustawienie kolumn na tej ścianie na której teraz stoją - przesunąć w kierunku drzwi, odsunąć od ściany i odsłuchać czy jest inaczej, może lepiej. 
Lub przestaw się na „chwile” z kolumnami na ścianę ze stołem, ustaw symetrycznie i odsłuchaj. 
Gdyby było lepiej, symetrię na ścianie .1 możesz częściowo uzyskać robiąc podobną zasłonę/kurtynę przy prawej kolumnie, o ile WAF akceptuje rozwiązania z Cepelii.....

3. opcja: to wypożycz z salonu integrę stereo np. Rotela i porównaj, tez w obu ustawieniach. 

Podloga pływająca na korku raczej nie pomaga, może warto pomysleć o odcięciu kolumn poprzez użycie, tytułem chwilowej próby dla odsłuchu zmian, stopek z blue-tac’a i przeciętych na pół piłek tenisowych (dobrze ustaw sic! żeby się nie przewróciły) - to możesz wypróbować także z obecnym ampli w rożnych ustawieniach kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@will66

Dziękuję za podpowiedzi. Podłoga jest bardzo stabilna. Nie tak jak marmur, ale jednak solidna.

Quadral ma fabryczne nóżki z dwóch elementów. Metal jest bezpośrednio przymocowany do odbudowy, a do tego przyczepiona warstwa czegoś co przypomina filc. Razem mają około cm. Dziś spróbuję dołożyć inne nóżki lub kolce.

Co sądzisz o podstawkach z amortyzacja i regulacją pochylenia? Przeznaczone są do monitorów studyjnych ale zainteresowałem się nimi gdyż siedząc na sofie moje ucho jest 4-5 cm poniżej wysokotonowego. Widziałem takie na olx za 200 PLN.

Ale do rzeczy

Brak symetrii i Element związany z zasłoną może być kluczem.!

Teraz sobie przypomniałem, że podczas autokalibracji audyssey, głośnik lewy został ustawiony minus 2DB względem prawego.

Przy stereo nie używam tych ustawień.

Podziałam z tym tematem. Zrobię zasłonę i pokombinuje z ustawieniem kolumn. Dziękuję ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Zapytam z czystej ciekawości. Co twoje rozterki mają wspólnego z kinem domowym ?

No jest Ampli do kina domowego i jako taki zestaw w ogóle. W kinie natomiast działa wszystko idealnie.

Jeżeli temat nie w tym miejscu co trzeba to prośba o przeniesienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lukman napisał:

No jest Ampli do kina domowego i jako taki zestaw w ogóle.

 Nie ma preout i mówisz o dwóch różnych systemach.  

 

W dniu 29.05.2020 o 14:44, Lukman napisał:

Wiem, że Ampli nigdy nie zagra tak dobrze jak wzmak stereo i tu szukam pierwszej możliwości. Dołożyć wzmak.

Uległeś forumowym bajdurzeniom, wzmak vs ampli to jest bardziej złożona sprawa.  Akurat twoje Onkyo pobije każdy wzmacniacz ale zrezygnujesz z kalibracji i equalizera co w twoich warunkach będzie pochopne. Raczej szukaj dobrego mocnego amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że to Twoje Onkyo to jest słaby amplituner i potem są takie efekty że czegoś brakuje. Możesz zapomnieć że się nawet zbliżysz do dźwięku do tych Roteli co miałeś z tymi tanimi amplitunerami do kina co wymieniłeś.Zresztą nawet jak kupisz drogi ampli to też szału nie będzie,ale dla wielu osób jest to już akceptowalne i są zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jacek99 napisał:

Zresztą nawet jak kupisz drogi ampli to też szału nie będzie,

 Jacek nie wydawaj takich osądów. Spojrzałem jakie wzmacniacze używałeś i zapewniam, że nie są one lepsze od flagowych amplitunerów sprzed ok 10 lat. Do nowszych i naprawdę drogich nie mają startu. Miałem wzmacniacz Sony, Yamahy i Rotela średniaki. Porównując je bezpośrednio z średnim amplitunerem Onkyo 803 nie widziałem jakiejś przewagi, grały jakby nieco głośniej. Natomiast gdy kupiłem Pioneera sc lx 83 to między nim a Onkyo była przepaść. Napisz Jacek które to drogie amplitunery zjada na śniadanie twój Rotel. Coś mi się zdaje,że ani autor tematu ani ty nigdy nie mieliście do czynienia z porządnym amplitunerem, a wasze osądy biorą się jedynie z forumowej lektury.

 Byłbym zapomniał. Hajendowy Will także posiada amplituner lekkośmieszny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty wiesz jakich ja wzmacniaczy używałem ? I co mam teraz ? Zapewniam Ciebie że wszystkiego tu nie wyczytasz.A o Rotelu 985BX to ja już zapomniałem.Słuchałeś może tego modelu ? Pewnie coś tam słyszałeś ale już nie pamiętasz co to za model, ale to Rotel, - wszystkie Rotele są do dupy - stwierdzasz. Sony też,Yamaha to samo, bo kiedyś jakąś tam słuchałeś.Nie słuchałem jakiś bardzo drogich amplitunerów, nie widzę sensu przepłacać.Do moich potrzeb wystarczy mi RZ830 /oglądanie filmów/. Onkyo serii 8xx miałem z pięć różnych modeli,  i z dziesięć niższych modeli różnych firm.Miałem też Marantza SR7007 i jak ktoś nie ma większych wymagań w stereo to spokojnie wystarczy.Na aspekt dobrego brzmienia składa się wiele rzeczy ,nie zapominajmy o kolumnach i akustyce.Ze wzmacniaczy przez ostatnie kilka lat miałem chyba z dwadzieścia,tańszych i droższych.Jakieś tam pojęcie o tym mam. Na początku mojej przygody z audio miałem podobnie buńczuczne podejście do tego jak Ty. Za pewne jesteś na początku swojej przygody z audio więc jeszcze wszystko przed Tobą... Jak chcesz przykład jakiegoś taniego wzmaka który jak to mówisz "pożre" tego twojego Pionka to polecam posłuchać sobie np. Sony 670ES. Kosztuje w granicach tysiaka.Obstawiam w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 18:20, Lukman napisał:

Quadral ma fabryczne nóżki z dwóch elementów. Metal jest bezpośrednio przymocowany do odbudowy, a do tego przyczepiona warstwa czegoś co przypomina filc. Razem mają około cm. Dziś spróbuję dołożyć inne nóżki lub kolce.

Oryginalne nóżki kolumn imo spełniają zadanie i nie przenoszą pasożytów na podłogę. 

Pobaw się ustawieniem kolumn , bo tutaj możesz najwiecej ugrać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.