Skocz do zawartości
IGNORED

Problem ze sprzętem audio


HP84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przepraszam, jeśli wstęp jest przydługi. Mam mianowicie następujący problem, lub nie. Posiadam amplituner Marantz SR5013 i do niego podłączony wzmacniacz Cyrus One HD za pomocą interkonektora RCA (Chord C-line) pod wyjście w amplitunerze Pre Out - Front , a do wzmacniacza podłączone kolumny Triangle Borea BR08 kablami Cardas Speaker 101 + Chord Gold Plated Banana. Do amplitunera podłączony jest bezpośrednio kablem HDMI dekoder TV oraz również kablem HDMI telewizor. Pod wzmacniacz podłączony jest kablem Coaxialnym (Wireworld Chroma) odtwarzacz CD Onkyo C-7030. Teraz może o co mi chodzi. Od samego początku już po podłączeniu w domu jak powyżej z głośnika tweetowego w kolumnie jest słyszalne coś na wzór buczenia/iskrzenia, niezależnie czy jest to tryb we wzmacniaczu AV Direct, tzn. dźwięk z TV idzie przez amplituner, wchodzi do wzmacniacza i na kolumny frontowe. Nawet jak amplituner jest wyłączony, a idzie dźwięk z odtwarzacza CD na kolumny również słychać buczenie/iskrzenie. W momencie kiedy kolumny podłączone są bezpośrednio pod amplituner i idzie do nich dźwięk z TV takiego buczenia/iskrzenia nie ma. Czy może ktoś z grona osób na forum wypowiedzieć się w tym temacie? Bo zrozumiałbym gdyby takie buczenie/iskrzenie było cały czas, to kolumny uszkodzone lub kable audio i reklamuje. Po podłączeniu w domu i usłyszeniu wspomnianego "szumu" pojechałem do sklepu z taką informacją. W sklepie podłączali mi do tego wzmacniacza ten sam model amplitunera co mam w domu oraz Onkyo i te same kolumny i działo się dokładni to samo. W sklepie audio powiedzieli, że to normalne i że będzie coś takiego słyszalne. ??... Chcę jeszcze nadmienić, że włączając we wzmacniaczy tryb AV Direct, gałka głośności automatycznie przechodzi na maksymalną głośność.

Czy tak faktycznie powinien zachowywać się taki zastaw audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak głośny jest ten szum? Przykładałeś smartfon do tweetera, żeby to nagrać czy słyszalny jest z połowy pokoju? Bo to zmieniałoby mocno postać rzeczy...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak odepniesz amplituner od wzmacniacza ( całkowicie ) to również na wzmacniaczu jest ten efekt? Z mojego doświadczenia problem często leży po stronie urządzeń podłączonych do amplitunera po HDMI ( na przykład dekoder TV, który sieje ). Wzmacniacz ma czuły układ zasilania i to wyłapuje. Jest kilka sposobów na pominięcie tego.

W trybie AV Direct Cyrus przechodzi w tryb końcówki mocy, dlatego automatycznie ustawiana jest maksymalna głośność, to akurat jest normalne. Sterujesz wtedy głośnością z poziomu amplitunera.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbakos

Przykładałem pod sam tweeter jak siedzę na sofie czy stoję 10 cm od kolumny nic nie o czym pisałem nie słyszę.

Mam wszystko podłączone do jednej listwy a konkretnie do TAGA HARMONY PF-1000 v.2 oraz dokupiłem kabel Taga Harmony TPC 1,5m (listwa-> gniazdo w ścianie) i 2 m (wzmacniacz->listwa). Myślałem też o dekoderze TV, dlatego wymieniłem dekoder na nowy, nie ma jeszcze miesiąca oraz nowy kabel HDMI. Fakt że obok amplitunera stoi router wi-fi oraz za listwą jest konwerter do internetu światłowodowego. Router i konwerter są podłączone bezpośrednio do gniazdek w ścianie, a nie do listwy zasilającej. Pozostaje mi jeszcze wymienić kabel HDMI między TV a amplitunerem. Fakt, że za pierwszym podłączeniem wszystkiego z kolumn było słychać buczenie a raczej irytujące brzęczenie (zgłosiłem to do sklepu to usłyszałem, że muszę wymienić gniazdko na gniazdo z separacją galwaniczną, szukałem takiego gniazdka i nawet byłem w sklepie elektrycznym, to popatrzyli się na mnie jak na dziwaka). Wezwałem elektryka i on mi podłączył z gniazdka obok dodatkową masę. To głośne buczenie/brzęczenie ustało, ale pozostało dalej to o czym pisałem wcześniej. A od weekendu słyszę w kolumnie w zaznaczonym głośniku (zdjęcie w załączniku) jakby sprzężenie coś na wzór przebicia elektrycznego. Oczywiście jeśli kolumny są podłączone przez pre out - front do wzmacniacza. Jeśli kolumny są pod amplitunerem to jest błoga cisza, no chyba, że leci coś z TV :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Na Temat Audio

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Jest kilka sposobów na pominięcie tego.

 

Proszę o informację jakie to sposoby. Dodam jeszcze:

Mam wszystko podłączone do jednej listwy a konkretnie do TAGA HARMONY PF-1000 v.2 oraz dokupiłem kabel Taga Harmony TPC 1,5m (listwa-> gniazdo w ścianie) i 2 m (wzmacniacz->listwa). Myślałem też o dekoderze TV, dlatego wymieniłem dekoder na nowy, nie ma jeszcze miesiąca oraz nowy kabel HDMI. Fakt że obok amplitunera stoi router wi-fi oraz za listwą jest konwerter do internetu światłowodowego. Router i konwerter są podłączone bezpośrednio do gniazdek w ścianie, a nie do listwy zasilającej. Pozostaje mi jeszcze wymienić kabel HDMI między TV a amplitunerem. Fakt, że za pierwszym podłączeniem wszystkiego z kolumn było słychać buczenie a raczej irytujące brzęczenie (zgłosiłem to do sklepu to usłyszałem, że muszę wymienić gniazdko na gniazdo z separacją galwaniczną, szukałem takiego gniazdka i nawet byłem w sklepie elektrycznym, to popatrzyli się na mnie jak na dziwaka). Wezwałem elektryka i on mi podłączył z gniazdka obok dodatkową masę. To głośne buczenie/brzęczenie ustało, ale pozostało dalej to o czym pisałem wcześniej. A od weekendu słyszę w kolumnie w zaznaczonym głośniku (zdjęcie w załączniku) jakby sprzężenie coś na wzór przebicia elektrycznego. Oczywiście jeśli kolumny są podłączone przez pre out - front do wzmacniacza. Jeśli kolumny są pod amplitunerem to jest błoga cisza, no chyba, że leci coś z TV :).

kolumna.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pomaga podłączenie dekodera przewodem optycznym. W wielu wypadkach klientom pomogło założenie izolatora galwanicznego na przewód antenowy, który wchodzi do dekodera ( koszt w granicach 20 zł ).

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TV masz sąsiedzką/zbiorową? podłącz wzmacniacz bez uziemienia czyli np zastosuj przedłużać który nie ma uziemienia, sprawdz czy ustało buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, HP84 napisał:

Przykładałem pod sam tweeter jak siedzę na sofie czy stoję 10 cm od kolumny nic nie o czym pisałem nie słyszę

 

a moze pre w tym ampli jest słabe?

Jeżeli nie słuchasz muzyki z 10 cm to problem nie istnieje. Jeżeli jednak istnieje to - będę niemiły - należy zgłosić sie do specjalisty, moze zdiagnozować zaburzenie ze spektrum obsesyjno kompulsyjnych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się przyłoży ucho do tweetera to też słychać lekki szum. Normalne... szczególnie w niskoomowych kolumnach, ale przecież to w niczym nie przeszkadza. Gdybyś słyszał to z połowy pokoju, to wtedy byłoby coś nie tak. Nie szukaj problemów gdzie ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja taki offtop za co przepraszam, ale zauroczył mnie wątek gniazda z separacją galwaniczną. Pewnie że w elektrycznym patrzyli jak na idiotę, bo idiota ci to proponował. Co, masz sobie trafo 1:1 do gniazdka włączyć? To że panu w sklepie coś się myli to rozumiem, tylko czemu występuje w roli eksperta i wciska ciemnotę? I co ma pomóc trafo na brum sieciowy? Czy na szum/podwzbudzanie się urządzenia?

Tutaj z wysokotonówki masz szum, który jest zwyczajny, a dodatkowo te piski to prawdopodobnie jakaś przetwornica która sieje w paśmie audio. Pokombinuj z ułożeniem kabli szczególnie sygnałowych, może uda ci się znaleźć takie ułożenie że wytniesz te piski. Chyba że sieje przetwornica w którymś z urządzeń z toru, w takim wypadku nic nie pomoże oprócz zidentyfikowania i reklamowania urządzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.