Skocz do zawartości
IGNORED

Cordial CLS 225-651 2x2,5mm


toni

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem ja miałem wpięty 225 i 225-651. Ten drugi (651) jak szybko wpiałem tak szybko wypiałem. Dzwieki mi sie pozlewały, haos, bas sie rozlazł. 225 mam wpiety do dnia dzisiejszego. Niedawno probowalem go zastapic plecionką Jantzena (i juz piałem pochwalnie na jej czesc), ale jednak po dluzyszm sluchaniu powróciłem spowrotem do 225. Dla mnie w tym kablu jest wszystko tak jak ma byc: subtelne ale wyrazne wysokie tony, srednica wyeksponowana i bas sprezysty kontrolowany nisko schodzący, niema mowy o jakiejkolwiek rozlazłości. No, ale to wszystko jest kwestia systemu, i chyba niema na to wszystko jakiejs recepty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...subtelne ale wyraźne wysokie tony..."

 

To mnie ujęło, jak ktoś lubi piach sypany na patelnie to może i są one wyraźne :)

 

Kabelek jest przyzwoity a w tej cenie rewelacjny. Wysokie to jego najsłabsza strona, ale nazywanie ich subtelnymi to juz chyba przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek1

 

No chyba wiem co ja slyszę na CLS 225. Słuchaliśmy kiedys jakiejś muzyki razem, w moim lokum, ze czepiasz się mojej wypowiedzi ? Pisz człowieku od siebie i nie neguj czyjejś wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos to pamięta lub wie gdzie są informacje...

 

Był taki kabel głosnikowy Cordiala konfekcjonowany do zastosowań domowych. Kosztował wyjątkowo dużo jak na Cordiala (jesli pamiętam to cos ok. 3tys.zł.) Był obrazek pudełka, bez specjalnego opisu, teraz nie widzę go na stronie Cordiala.

 

Ktoś coć wie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Cypis

 

Widzisz wszystko zależy od punktu odniesienia. Jest taki kabelek DNM Reson ,który ma dużo, dużo lepsze wysoie tony niż Cordial. Oczywiście w kategoriach bezwzględnych, w porównaniou do znacznie droższych kabli to nadal bardzo niski poziom, ale w cenie do 50zł za metr bdb.

 

To mi się właśnie podoba w polskim światku audiofilskim. Wypowiadanie opini tego typu, które później krążą i są powodem tego ze wielu początkujących czuje rozczarowanie. Ile miałeś kabli w domu do porównania z tym Cordialem? Miałeś przynajmniej 5-10 innych z róznych kategori cenowych, żeby wydawać takie opinie o nim?

Stary to czyta mnóstwo ludzi i później sie kierują takimi opiniami. Pomyśl trochę a może zrozumiesz o co mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś końcowe zdanie w mojej wypowiedzi. Poza tym nigdy nie twierdziłem, ze jest to super kabel i bije na głowę kable w cenie 50zł/mb. No i wątpię czy początkujący audiofil będzie sie brał za takie kable. Miałem chyba z 6 budżetowych kabli do porównania, w końcu mam zestaw budżetowy i nie będę świrował z drogimi kablami. Myślę też , ze pytajacy nie chce inwestować w drogie przewody, skoro sie pyta o cordiala, więc mu odpowiedziałem, to co wynika z mojego krótkiego, ale jednak doświadczenia. Najdroższy kabel jaki miałem do był Real Cable (24zł/mb) i tak szybko jak go wpiąłem tak szybko go wypiąłem, także nie wszystko jest złotem co się świeci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

real cable... to znowu jakieś no namy na które się rzuca druczek i w zależności od niego sprzedaje w różnej cenie? Ja miałem kilka razy więcej kabli niż gniazd we wzmacniaczu.

Z głośnikowych do 50zł./m wszystkie kable są "takie same". Co z tego że cos tam wpływają i zmieniają w brzmieniu. Po kilku dniach od zmiany już się nie pamięta tych "ogromnych" różnic.

 

Kiedyś na odsłuch właściciel pewnego salonu pożyczył jakieś drogie kable (przynoszone w walizeczce - coś za kilkanaście tysięcy złotych). Brzmienie systemu pokazowego w cenie zaledwie kilka razy wyższej było do d... Ale dzięki drogim kablom mógł to skwitować stwierdzeniem "bo kable nie sprawdziły się w tym systemie". Chyba tylko do usprawiedliwienia były mu potrzebne ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.