Skocz do zawartości
IGNORED

4 subwoofery . 2 do kina i 2 do stereo


Procz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Panowie zbliżam się już małymi krokami do zakończenia budowy mojej sali kinowej.
Od wielu lat juz mecze się kompromisem miedzy dobrym kinem a wzbogaconym stereo.
Jako że suby do muzyki powinny być zamknięte a do kina otwarte poszedłem na mały kompromis i kupiłem dwa ( Velodyne eq max 12  cali )  z możliwością regulacji brzmienia MUZYKA /KINO.

Tak naprawdę to do końca nigdy nie byłem zadowolony.
Bo w kinie jest super a stereo tylko dobrze. Gdybym kupił zamknięte to było by odwrotnie.
Przez ten cały czas  ( rozbudowy systemu) siedzi mi w głowie dźwięk subów w obudowie zamkniętej które kiedyś testowałem u siebie ( 2 sztuki po 10 cali).
Szybkie bardzo sprężyste zejście głęboko odczuwalne przy ulubionych kawałkach.
 Jako że preferuje muzę alternatywną/ elektroniczną postanowiłem w końcu rozwiązać ten problem.
Chce dokupić dwa takie suby tylko i wyłącznie do muzyki.  Dwa Velo zostały by tylko do kina.

W kinie miałbym  bez zmian a w stereo w końcu to czego oczekuje.

Pytanie do Was kto miał takie lub rozwiązanie i jak ma je ustawione.
W sali kinowej którą buduję wstępnie założone jest że suby będą z przodu sceny wewnątrz sceny kolumn przednich z uwagi na odbiór muzyki.  

Sena z przodu będzie zabudowana wiec jeśli dam suby z przodu przed ekranem nie będzie ich widać ( podest)
Mógłbym tam schować  też obok siebie suby do samej muzy.

Z uwagi na to że będę sie musiał trochę podnieść z podestem drugiego rzędu z tylu mógłbym też ukryć w tym podeście subwoofery  do kina. Stały by one wtedy na przeciw przednich tak samo ustawione czyli oddalone po około 1/4 szerokości  przednich  ścian i podobnie od ścian bocznych ( choć podest z przodu mnie  trochę blokuje)

Kto używa dwóch rożnych subów do rożnych systemów?
Kto z Was ma suby z tyłu za kanapą i jaki jest efekt?
Czy jest możliwość spięcia ich razem do kina aby grały w systemie 4 pomimo że różnią sie membraną i obudową? ( skoro są 4 można by je wykorzystać)

Tak,  sub do stereo są mi potrzebne bo zmieniają  wszystko w odbiorze dźwięku.
Tak, dwa bo tylko dwa dają to siłę i sprężystości tak pięknie odczuwalną
Nie,  to nie jest za dużo 2x 12 do kina  w moim pomieszczeniu.
NIe, nie sprzedam 2 Velu i kupie dwa lepsze. Suby do stereo kupuje z drugiej ręki w dobrej cenie.

Po za tym żeby łupło w kinie przy obudowie zamkniętej to takie suby są po za moim zasięgiem finansowym .

Sala 22m2
Całkowie zbudowana z zgodnie z wytycznymi budowy  sal kinowych.


Dzięki za własne doświadczenia.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SvS SB-1000 lub SB-2000 razy4 obudowa zamknięta lub strszy model SB-NDS12 i będziesz mieć pierd... Velo jedynie do filmów się nadają. Każdy salon audio udzieli Tobie rabatu przy zakupie większej ilości sztuk, zadzwon zapytaj o ceny.
Co do podłączenia to typ Y kabel do suba aby szybciej się wzbudzał, jeśli na tył wstawisz to pamiętaj aby w fazie je odwrócić aby grały zgodnie z frontami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Procz napisał:

Witam.
 

Byli i sa tu tacy co mieli po 4 suby. 

 

Jak dla mnie bez sensu. Sprzedaj velosie kup pozadne suby pod stereo a do kina ci wystarcza. 

2 suby tymbardziej na 22m to napewno wystarczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli i sa tu tacy co mieli po 4 suby. 
 
Jak dla mnie bez sensu. Sprzedaj velosie kup pozadne suby pod stereo a do kina ci wystarcza. 
2 suby tymbardziej na 22m to napewno wystarczy. 
I to takie duże suby były

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lolo2 napisał:

Byli i sa tu tacy co mieli po 4 suby.

mieć zawsze można, tylko trzeba je dobrze ustawić w pomieszczeniu i skalibrować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bali79 napisał:

I to takie duże suby były emoji6.png

Jeśli 4 mają być przerostem to ok. Ale to tylko jako wykorzystanie  wszystkich.

Mnie chodzi o 2

2 dla kina i

 2 dla muzyki

Oddzielnie

Stereo idzie przez wzmacniacz jak słucham muzy ( 2x10cali)

Kino oglądam przez AV jak oglądam film( 2x12cali)

Słucham tylko DWÓCH

2x12 cali otwarte w kinie

2x10 cali zamknięte w stereo

 

Pytanie jak Wam gra 2x sub za kanapą niż 2x sub na scenie?

Jaki subwoofer x2 zamknięty muszę kupić aby w kinie USŁYSZEĆ moc BRZMIENIA kina  i jego POTĘŻNY HUK a nie czuć zbyt szybko na dupie walniecie i tyle?

a nie że chce przed wszystkim 4 grać. Może ale to przy okazji jak się da jak nie to nie.

 

Suby które kupie kosztowały kiedyś wiele dziś dostanę je za bardzo relatywnie małe  pieniądze a grają we dwoje  bardzo pięknie jak za tak mała kasę.

Akustycznie będę miał dograny temat wiec nie pieniądz tu rządzi.

 

....jego wydałem już w ściany i podłogi

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Procz napisał:

 

....jego wydałem już w ściany i podłogi

Robiłeś adaptacje akustyczną wg projektu?

Jeżeli tak to teraz powinno się potwierdzić efekty tejże i jakie problemy dalej pozostały w pomieszczeniu, pomiarami i odpowiednio zdecydować się na ilość subwoofer’ow - 2 czy 4....„spiąć je sprzętowo” np. przy użyciu mini DSP w setupie do grania na 4x w KD i na 2x w stereo, ustawić je w pomieszczeniu, np. na strzałkach 1/4, zrobić filtry pomieszczenia i grać wedle własnego życzenia.

Czy muszą być takie same? Pewnie jak je dobrze zszyjesz z całością, 2 mniejsze z tyłu jako wspomagające przód, to nie powinno być problemu.... jednak jest to kwestia sprawdzenia, pracy i najpewniej ręcznej kalibracji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, will66 napisał:

eżeli tak to teraz powinno się potwierdzić efekty tejże i jakie problemy dalej pozostały w pomieszczeniu, pomiarami i odpowiednio zdecydować się na ilość subwoofer’ow - 2 czy 4.

troszkę źle nazwałem tytuł tematu

nie zależy mi na 4, nawet ich nie potrzebuje

Przy okazji to i chętnie jak cos to ma wnieść pozytywnego w odbiorze.

Nie w tym rzecz.

Założenie jest  że będą dwa

Skalibrowane finalnie  jak reszta audio przez profesjonalistę.

Te dwa ekstra to tylko do audio.

Gdyż za nie duże pieniądze otrzymam to czego oczekuje a czego mi brak obecnie.

Na dwa uniwersalne do tego i tego mnie nie stać.

 

21 minut temu, will66 napisał:

Robiłeś adaptacje akustyczną wg projektu?

pracowałem na nim wiele lat poświęcając  mnóstwo swojego czasu.

Buduje wg wytycznych i zasad jakim się buduje.

Przez co nie zmuszam sie do drogiego sprzętu.

Bo wiele juz wydałem aby teraz ze średniej czy dolnej półki sprzętem  zagrać lepiej niż z wyższej.

Taki też ruch  chce wykonać z subami do muzy.

Jak pisałem nie musi to być drogi sprzet aby u mnie zagrało

24 minuty temu, will66 napisał:

Pewnie jak je dobrze zszyjesz z całością, 2 mniejsze z tyłu jako wspomagające przód, to nie powinno być problemu

mniejsze to zamkniete a one powinny być z przodu chyba jeśli chodzi o stereo.

Jak z subami z tyłu?

 

 

 

6 minut temu, Xpedite999 napisał:

Kolega w ogóle dobrze się czuje ? Jak żyje takich problemów nie widziałem ani o takich nie słyszałem tzn o takich rozwiązaniach...

mało w życiu widziałeś widocznie

 

6 minut temu, Xpedite999 napisał:

Masz lekko ponad 20m i chcesz 4 suby ale nie razem tylko 2 do muzy a dwa do kina ???? jakiego badziewia chciałeś zakupić żeby nie zdało egzaminu tu i tu ? Takie sb3000 x2 czy tym bardziej sb4000 x2 spełnią  najskrytsze marzenia...

3 raz powtarzam a ty nie czytasz ze zrozumieniem.

Twoje svs x2  sa po za zasięgiem finansowym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, will66 napisał:

2 mniejsze z tyłu jako wspomagające przód, to nie powinno być problemu.... j

 Will wiesz co Procz ma tam gdzie ty głowę i uszy ?

Mnie się podoba ten pomysł dwa x10'' z przodu i dwa większe z tyłu. Tylko ciężko kupić parkę używek a zbieranie to dobre dla stereofonicznych Albańczyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Procz napisał:

Jak z subami z tyłu?

pytasz o granie w stereo? Nie gram subwooferami w stereo - wprawdzie mam zrobione filtry, ale nie używam, bo fronty są głównie do stereo i schodzą wystarczająco nisko. 

Ja mam 2 subwoofer'y: 1 z przodu i drugi z tyłu za drugim rzędem, na podeście. Drugi w stosunku do pierwszego, poziom ma centy obniżony dla równomiernej odpowiedzi w całym pomieszczeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Procz napisał:

 

Pytanie jak Wam gra 2x sub za kanapą niż 2x sub na scenie?

Jaki subwoofer x2 zamknięty muszę kupić aby w kinie USŁYSZEĆ moc BRZMIENIA kina  i jego POTĘŻNY HUK a nie czuć zbyt szybko na dupie walniecie i tyle?

a nie że chce przed wszystkim 4 grać. Może ale to przy okazji jak się da jak nie to nie.

 

Suby które kupie kosztowały kiedyś wiele dziś dostanę je za bardzo relatywnie małe  pieniądze a grają we dwoje  bardzo pięknie jak za tak mała kasę.

Akustycznie będę miał dograny temat wiec nie pieniądz tu rządzi.

 

....jego wydałem już w ściany i podłogi

 

 

 

 

Ja mam dwa suby obok kanapy. I gra to o niebo lepiej niz z przodu na "scenie". Mam zrobione pomiary we wlasnym zakresie. Az sam sie zdziwilem ile odsuniecie suba o pol metra daje efektu.  Ale nie oznacza to raczej ze u ciebie bedzie tez dobze, pokoj pokojowi nie jest rowny. 

 

Jakie dwa suby? Z tego co zawsze slyszalem to ludzie do stereo lubili REL t5 t7 t9??  Uzywki tego znajdzisz w dobrym pieniadzu. Ale nigdy nie slyszalem tych subow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, will66 napisał:

pytasz o granie w stereo?

nie, pytam o kino

Stereo z przodu jak pisałem między kolumnami czyli tam gdzie ich teoretyczne miejsce przy odsłuchach stereo

aktualnie miałem i będę mieć ( jeśli zostałbym przy tym co mam) jak wyżej

Jeśli zastosuje nowe suby do muzyki to będę mógł aktualne do kina :

-dać kolo tych nowych tj dwie pary z przodu

-dać z tyłu symetrycznie do przednich ukryte w podeście z dostępem danych na  wyświetlaczu

-dać jeden  na środku z przodu  drugi tak samo z tyłu

nic nowego i wiedza powszechna przy umiejscowieniu subów

Oczekuje opinii użytkowników takich rozwiązań a także użytkowania dodatkowych subwooferów czy subwoofera  do oddzielnego ( jakich wielu ludzi ma) systemu stereo

a że ktos stosuje  wszystkie 4 do KD i to z zadowoleniem to miło będzie  poczytać jak do tego doszedł

a nie

6 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Masz lekko ponad 20m i chcesz 4 suby ale nie razem tylko 2 do muzy a dwa do kina ???? jakiego badziewia chciałeś zakupić żeby nie zdało egzaminu tu i tu ?

 

5 godzin temu, Xpedite999 napisał:

???? następny komediant,  stendaper teksty chyba szlifuje,  sprawdza reakcje ....mnie rozbawiłeś,  jest ok.

podśmiehujek , których wg niektórych niektórzy nie stosują

 

54 minuty temu, Lolo2 napisał:

Jakie dwa suby? Z tego co zawsze slyszalem to ludzie do stereo lubili REL t5 t7 t9??  Uzywki tego znajdzisz w dobrym pieniadzu. Ale nigdy nie slyszalem tych subow. 

właśnie z takie powodu nie podam nazwy.

Mogę powiedzieć, że w porównaniu z REL T9 ( oba 10 cali) które testowałem były bezapelacyjnie lepsze.

i co ciekawe dużo tańsze

ostatecznie to nam sie ma podobać brzmienie i cena nie powinna ( choć często tak właśnie jest) być wyznacznikiem jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Procz napisał:

właśnie z takie powodu nie podam nazwy.

 Czyżby były wystawione na alle albo olks ? Już szukam, jeżeli znajdę to je biera. W przyszłości weźmiesz się do roboty zamiast doktoryzować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bier i daj znac jak grają , chętnie poczytam jak wrażenia.

poczekam. to nie DIY jest  i będzie  następny do wyboru i do koloru

JAK NIE MASZ NIC DO POWIEDZENIA BO NIE WIESZ LUB  NIE SŁYSZAŁEŚ TO PROSZĘ NIE UDZIELAJ SIĘ!

Dość już wątków przez WAS  zostało spieprzonych  przez zaśmiecanie takim zaczepkami h..ja wnoszącymi to tematu.

Nie pomyślałeś , że ktos może również miec potrzeba uzyskania takiej lub innej informacji, loguje się  a czyta co chwilę bełkot o kiełbasie autach i przemądrzaniu  o niczym na poziomie przedszkola.

Idź proszę sam  lub z kolegą gdziekolwiek.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest potrzeba stosowania subów w stereo no chyba że masz monitory a suby miały by uzupełniać dół. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zibii napisał:

A czy jest potrzeba stosowania subów w stereo no chyba że masz monitory a suby miały by uzupełniać dół. 

No jest.

Nie tylko stereo bo i 5.1 też

Powszechnie do muzyki

Mam podłogówki.

Nie słucham rocka, klasyki ani jazzu

Muzyka alternatywna, elektroniczna, r'nb, nowe brzmienia

W każdej z nich są nagrania, które maja  ukryte smyczki  szczególnie w 5.1 lub całe linie ( czarna muzyka)

które standardowe kolumny nie odtworzą bo nie mają czym .

Bas który "promieniuje" po kanapie kiedy producent podczas mastringu tak właśnie chciał byśmy to słyszeli .

Podobnie jak w kinie

 

mam płyty do których subwoofer jest raczej zbędny ale mam też takie do których jest niezbędny

To inne słuchanie i jakość

Kto to słyszał wie o czym mówie

W moim przypadku dwa tańsze zrobiły większe robotę    niż jeden droższy i to było czuć... aż miło!

Chce finalnie byc pewny że mam to co chciałem i zamykam temat w zabawę w kino.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Procz  22m2 to nie jest jakaś sala koncertowa. Przy tym co masz do stereo czyli wzmak + kolumny, one Ci nie zapewniają dobrego odsłuchu. Są za słabe kolumny, że te suby potrzebne? (Wiem, że je chcesz) Czy pomieszczenie jest otwarte czy zamknięte? Nie chcesz nic powiedzieć o kolumnach i wzmacniaczu?

Dobra już coś powiedziałeś. Muza konkret. Spóźniłem się trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci zaproponuję jeden subwoofer.

Svs sb3000.

Masz membranę 13" i zamkniętą obudowę.

 

U mnie z 4 (dwa duże 12" + dwa małe 10"), przeszedłem na 2 duże a następnie, na 1 svs sb3000.

Przy tym metrażu co Ty masz.

 

Do kina podłączony jest do amplitunera, do stereo podpinam go do wzmacniacza stereo.

 

Jestem zadowolony i w kinie i w stereo.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RAF77 napisał:

Ja ci zaproponuję jeden subwoofer.
Svs sb300.
U mnie z 4 (dwa duże + dwa małe), przeszedłem na 2 duże a następnie na 1 svs sb3000.
Przy tym metrażu co Ty masz.

Do kina podłączony jest do amplitunera, do stereo podpinam go do wzmacniacza stereo.

Jestem zadowolony i kinie i w stereo.

I za każdym razem przepinasz? Ok. Każdy robi jak chce.? Ale jakoś nie mogę przetrawić tego całego stereo w dedykowanej salce kinowej. Kino i miejsce pod kino to jedno. Stereo wolałbym mieć w salonie. Pod ręką. I jak to wygląda? Słuchać muzy w ciemni, w "drugim rzędzie"? Goście, impreza, zabawa, muza między fotelami? Mówię o salce dedykowanej. Po co to? My mamy ogólnie normalne pokoje. Trochę mnie to intryguję. Po za tym uważam, że kolega dobrze wie co ma zrobić. Już wcześniej podjął decyzję. Tylko potrzebuje małego bodźca. Małego potwierdzenia myśli.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko przepinam subwoofer.

Wystawiam kolumny podłogowe do przodu, przepinam kable do kolumn, wystawiam subwoofer między kolumny, przepinam kabel do subwoofera.

 

Dawałem zdjęcia przecież.

 

Nie robię tego ciągle.

Stereo słucham jak mam dużo wolnego czasu.

Częściej słucham muzyki i oglądam koncerty na słuchawkach, bo w nocy przecież nie rozwalę systemu nawet na 1/4 a na słuchawkach słucham, jak chcę.

 

Np teraz siedzę na ogrodzie, na chustawce, muzyka na słuchawkach. Świetne letnie powietrze i 20 stopni ciepła w nocy

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To, że ustawiasz kolumny do przodu to wiem. Nie wiedziałem, że używasz także suba w stereo. Same Celany nie dają rady? ? Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem. Moje Klipsch to do cichej muzyki się jeszcze nadają. Do głośnej, nie koniecznie?. Ale w stereo same fronty i ampli dają radę. Przy głośnym słuchaniu też już nie daje rady. Zniekształcenia. Wzmak jak najbardziej. Testy dobitnie to pokazały. ?                            Kuźwa w trójmieście 12 stopni.  Koniec off top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie!!!! Słyszałem je pod prawdziwym 300 watt przy 8 ohm wgniata w fotel a z głośnikami robi co chce!!!!! Weź lepiej nic nie pisz na ten temat bo się ośmieszasz !!!! Ja chce końcówki takie jak 202-ki i wiem ze to mało wiec kombinuje by im dać prąd ze 120-140 watt na kanał!!!! A ty...  Kinder Garten!!!

I sorry ale taka jest prawda!!!! Chcesz tanio a dobrze a w rzeczywistosci wychodzi „Gowno” ty nawet nie wiesz jak te kolumny potrafią człowieka zainterpretować w Pozytywnym tego znaczeniu!!! Ja je słyszałem u nowego właściciela z monoblokami po 300/500 watt i to co usłyszałem... nie mogłem nic wydusić z siebie !!! 
 

ps.kup aurory300 na przód i się wspomagaj subem w kinie!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie bredź lepiej.
Kolumny nie odtworzą tak dolnego zakresu, jak subwoofer, nawet jak im podepniesz kabel prosto z elektrowni.

Powiem ci nawet, że jeśli chodzi o muzykę, to wiele lepiej grają ze wzmacniaczem stereo, niż z amplitunerem i końcówką mocy.
Próbowałem również że wzmacniaczem stereo i końcówką mocy na Bi Amp, to mi nie mów że im mocy, nie dawałem dość.
Owszem potrafią zatrząść sofą ale czemu nie użyć subwoofera, jak on do tego jest...

Ps.
Końcówka ma pobór mocy 800W, to te 2x300W ma napewno i tak z subem i bez końcówki, jest lepiej.

Tak mi dziękujesz, za link do instrukcji Dolby atmos....
Co skomlałeś, żeby ci podać....
No brawo, brawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Co do autora tematu... Idź w system DBA z subami!!! Poczytaj, zainteresuj sie!!! Za miast dwa systemy stwórz jeden porządny system!!! Wiem ze chcesz mieć w Ciemnym i ponurym pokoju dwa systemy ale ja Ci mówię... Zapomnij!!!! Mam kino 7.1.4 na Heco Celan 202GT i 102F jako Atmos w kinie jest bardzo dobrze natomiast satysfakcji daje mi dopiero w stereo  Yamaha 2100 połączona z Heco Celan 302 w pokoju 15mk2(sypialnia) i wiem ze to jest taki minimalizm!!!! W przyszłym roku idę w B&W 805 i do tego jakiś sprzęt zaproponowany tu na forum w zakładce Stereo... miałem już ze 4 kolumny B&W i zawsze robiły na mnie wrażenie!!! Wydając 6 ty€ na 805 mogę być pewny ze to będzie to czego po ich brzmieniu oczekuje w Pink Floydach lub Led Zeppelin, Black Sabath...!!! Wychowałem się na tej muzie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Stereo bo nie potrafi dać im pożądanego pieca-prądu... ciagle myśli ze prawdziwe 100wat im wystarczy a tak naprawdę w rzeczywistości jest inaczej..

Jeśli posiada się kolumny o efektywności 94dB lub wiecej to 100W wystarczy z nawiązką tam wystarczyło by nawet 7W z lampki w klasie A?. No dobra do rzeczy jeśli mamy kolumny  ok 85dB to po co się bawić w (stare) krelle można zastosować klasę D i mieć 500W lub więcej za śmieszne pieniążki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, zibii napisał:

Jeśli posiada się kolumny o efektywności 94dB lub wiecej to 100W wystarczy z nawiązką tam wystarczyło by nawet 7W z lampki w klasie A?. No dobra do rzeczy jeśli mamy kolumny  ok 85dB to po co się bawić w (stare) krelle można zastosować klasę D i mieć 500W lub więcej za śmieszne pieniążki.

No tak ale według producenta te kolumny potrzebują minimum 180prawdziwych watt lampa 7-10watt tu nic nie pomoże nadal ich porządnie nie wysteruje !!! Tyle wat starczy do głośników szerokopasmowych!!! Efektywność tu nie ma nic do rzeczy!!!! Chodzi o to jak dany głośnik będzie z tym współgrał!!!! Owszem 7 watt z lampy da im napęd ale gdzie będzie bas i kontrola!!!??? Nigdzie... bo tego nie uświadczysz... ile taki Marantz SR5013 oddaje w Bi-Apingu??? Szczerze 80 watt??  To jest maks przy 4ohm a gdzie jego wydajność prądowa, filtracja na poziomie 20000uf ??? Z tego mam się śmiać czy plakac??? SONY TA-F830ES Kondy na wejściu prądu 2x8000uf a filtracja w końcówce 2x8000uf i 2x12000uf przy 120 watt a wy się jaracie Marasiem 8005 czy jak to u @RAF77 7005 -ką...ktora jest szrotem i nadaje się dla kolumn podstawkowych nie potrzebujących prądu... Raf77 zmień wzmacniacz na choćby 14s1 i sam się przekonasz o czym mowa bez wspomagania subem!!! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.