Skocz do zawartości
IGNORED

4 subwoofery . 2 do kina i 2 do stereo


Procz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawały by gdyby im zapewnił z 200-300 watt a nie Marantzowe 100-150 watt na kanał... te 702 potrzebują prądu !!! Na Basię schodzą do 3-OHM wiec tak jak Bowers w 700s2 i 800 Series... Prąd!!! [mention=63713]RAF77[/mention] może tylko i wyłącznie pomarzyć o ich napędzenie odpowiednio.... a już nie mówię o 902 GT te to dopiero 500 watt na kanał by zapewniło power i kopa na basie!!!! 
 
ale tak na prawdę po co jak można suba użyć !!!! Dla mnie to już jest nie pojęte i prosi się o pomstę do nieba!!!! Bez kitu!!! Tylko burak się wspomaga subem w Stereo bo nie potrafi dać im pożądanego pieca-prądu... ciagle myśli ze prawdziwe 100wat im wystarczy a tak naprawdę w rzeczywistości jest inaczej... wiecznie czegoś brakuje!!! [mention=63713]RAF77[/mention]twoj caly sprzet jest nie wart tichete kolumn!!!! Albo im kupisz Krella albo sprzedaj je w pizdu i kup monitorki skoro z Ciebie taki Auro !!!!
Ja także korzystam z suba w stereo a za "buraka" się nie uważam. Gram na Elac FS 68.2 i AA X-i125. Trochę kultury!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz i powrócił,  już się zaczęła trzoda.  Panie @stench proszę wyjaśnij nam oficjalnie jakie okoliczności łagodzące zadecydowały że kolega jest już z nami po tym jak Cię wyzwał oficjalnie od najgorszych ? Czyżby to ten opłacony pakiet czy coś w tym stylu ? Poważnie pytam bo myślałem za miesiąc będzie jak nic a tu nawet tygodnia nie było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A ty idź się przejedz Mesiem by Ci adrenaliny dodał przed odsłuchem!!! Chociaż co on może...???zesrac się w gacie!!! Brak tylnego napędu...!!! Przodem to on może boki zrywać...



???
To na autach też się nie znasz....
Rozczarowany jestem.

Jaka E klasa, ma napęd na przód?

Przepraszam za offtop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Martin Rejek Osobiście nic do ciebie nie mam ale jak chciałbyś wiedzieć to zestaw monitory+sub od kilku lat jest w pierwszej piątce zestawu Audio na wystawie AS w Warszawie. 

Radzę ci wybierz się tam, Hotel Tulip pokój Sveda Audio. Reszty nie chcę mi się nawet komentować, jesteś w ciemnym lesie i to bardzo głęboko. Bez obrazy kolego.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, PawelMitsu napisał:

@Martin Rejek co Ty taki zdenerwowany jesteś? Wszystkie posty z wykrzyknikami, bluzgami ?

Testuje pakiet Premium,  zobaczy na ile tym razem mu moderacja pozwoli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak byłem młody i mieszkałem w bloku z wielkiej płyty to mój pierwszy zestaw to podłogówki i wzmacniacz Diory. Nie pamiętam co to było ale łupało w całej klatce.
Gdy zmieniłem na kolejny  i dołożyłem subwooferek 8 cali odbudowa otwarta to przy odsłuchu  wprowadzałem w stan histerii sąsiadów 5 kondygnacji w górę i  po pionie na boki

Dziś bym sie na takie coś nie odważył.  
Dlatego rozumiem ludzi ,że nie mogą i słuchają muzyki w salonie ( i słyszą wiecznie: "ścisz to" ) lub w

.....sypialni ( no tego akurat nie rozumiem )

Lub gdy nie ma w koncu nikogo w  domu ale pies sąsiada ujada a to  auta za drogą,  a to sąsiad coś stuka

Ale nie rozumiem, że próbują mówić że tak jest dobrze i sub jest zbędny do muzyki stereofonicznej i wielokanałowej.

Bo maja ograniczone możliwości osłuchowe oraz lokalowe/akustyczne. NIe mogą przyperdzielć bo zawsze komuś będze przeszkadzać.

O przyjemności i plusach słuchania w nocy już nie wspomnę.   

Budując sale kinowo odsłuchową buduje swój mały świat gdzie będe miał  BOX z całą moja dyskografią z mini barkiem

Nie będe miał ciemnego ponurego pokoju i nie będę siedział w drugim rzędzie.

Będę miał piękna oprawę oświetleniową  na ciemną muzykę która sie będę delektował siedząc SAM na środkowym fotelu w najlepszym miejscu osłuchowym bez mebli firanek kwiatków komod i obrazków w 20m2 dopracowanego akustycznego pomieszczeniu , gdzie ......nie ma żony

W salonie mam soundbar i to wszystkim domownikom i gościom w zupełności wystarczy.

Nie słucham o 10.00 13.00 15.00 17.00 czy 20.00 bo zwyczajnie  zajęty życiem/rodziną  jestem.
Jeśli już to po 22.00 gdy rodzina idzie spać lub w weekendy po północy.

Nie zamartwiam się tym że nie słyszę detali z głośnika z daleka  i jakie to parametry muszę mu dać bym usłyszał z fotela.
Daje po prostu głośniej.

Gdy słucham koncert na BR to tak jak bym na nim był przed sceną i nie ma to znaczenia że jest 2 w nocy.
Gdy słucham 5.1 to brzmi cały pokój chce go jeszcze tylko lepiej poczuć nie mając w zasadzie już na to budżetu
Stąd próba takiego ruchu aby małym kosztem mieć uniwersalność

Rozmawiajmy o możliwościach a nie ograniczeniach.

Gdy w owych młodzieńczych latach spoglądałem przez okno w czasie burzy patrzyłem z ciekawości, gdzie piorun uderzy.

Gdy zamieszkałem w domu wolnostojącym i pierwszy raz doświadczyłem uderzenie pioruna koło domu pierwsza mysl jak mi naszła to " wojna":)
Nie bylo już ciekawości jak  walą pioruny tylko lęk i niepokój, żeby nie celną w nas.

Czy SVS 3000 zamknięty  odda w trakcie seansu TEN moment lepiej niż 2x Veldone otwarte?
Z 5.1 z pewnością będzie lepszy ale odda ten HUK bassu ( dźwięk jebnięcia  pioruna koło domu będac w nim  odzwierciedlony bezpośrednio z głośników  podczas seansu z takim samym natężeniem decybeli jak w rzeczywistości) czy tylko "zagrzmi" kanapą?

Przecież taka scena ( burza) podczas filmu w systemie dolby atmos musi być niesamowicie realistyczna .

Do tej pory przy beznadziejnej akustyce nie narzekałem . Teraz powinno by lepiej i bez zniekształceń.

Brakuje tylko trochę niskich odczuwalnych przy muzyce co jest do zrobienia nie dużym kosztem ale jak widać przez wielu brzmi ten pomysł głupio i nie profesjonalnie.

 

 

i Martin czytaj proszę.

Nie słucham rocka. Twóje kapele nie potrzebują suba masz racje.

Mój Depeche Mode w DTS  go potrzebuje bo potrafi obudzić w podskoku gdy zasnę na fotelu a on odezwał się tylko na chwile na sam koniec kawałka by nadać mu całokształt wiernego nagrania.

i  nie szczuj a nie będziesz szczuty.

Z buraków robię świetne soki z jabłkiem. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Procz napisał:

Mój Depeche Mode w DTS  go potrzebuje bo potrafi obudzić w podskoku gdy zasnę na fotelu a on odezwał się tylko na chwile na sam koniec kawałka by nadać mu całokształt wiernego nagrania.

Masz to wszystko zgrane do pliku? Ja mam tylko 101, Delta Machine i koncert z Barcelony w DTS.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paul klacska napisał:

Masz to wszystko zgrane do pliku? Ja mam tylko 101, Delta Machine i koncert z Barcelony w DTS.

Nie . Nie uznaję plików. Wszytko z płyt. Akurat DM to pełna kolekcja zbierana wiele  lat  tamu.

Przy pliku robisz następny,   następny..... przy płycie to już kolejny

Dlatego najlepszy pod tym względem będzie winyl bo słuchasz całość i nic nie pominiesz.

To tak jak z Netflixem. Otwierasz i co tu włączyć ?....tyle tego , że nic nie ma albo  same netfliksowe filmy klasy B

Z płytami masz konkretny wybór, powoli przeglądasz jakie chcesz dziś emocje aż  okładka sama do Ciebie przemawia,że  dziś dawno nie widziany ( 12 mcy :) ) Interstellar:)

 

a wracając do DM jest tego mnóstwo w ich kolekcji , gdzie niskie częstotliwości  są stworzone przez ich konstruktora Martin.L.Gore w inny oryginalny lub nowatorski sposób a sam bass wbija w fotel. I tu tylko subwoofer  jest w stanie oddać to wiernie , to co on tam tworzył na swoich mikserach i urządzeniach wytwarzających przeróżne dźwięki ich bardzo bogatej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violator w dtsie 5.1 to jedna z lepszych realizacji jakie słyszałem, sub ma tam co robić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, paul klacska napisał:

Nie jestem basolubem ale DM lubię ??

jak lubisz to poszukaj i kup sobie Delt Machine na Blue Ray w Pure Audio

co ciekawe wersja BR 5.1 ma inny mastering niż stereo BR

Jak robiłem pierwszy odsłuch tej płyty z jej kartonikiem w ręku to na ostatnim utworze w ostatnich aktach  utworu to podskoczyłem z fotela.

 

Słucham Ich w 89'  roku  i za każdym razem gdy zmieniam sprzęt na lepszy odkrywam coś nowego , coraz lepszego  ( dźwiękowo ) w tej muzyce. Z lepszym brzmieniem niskich tonów byłoby znów co przesłuchać i cieszyć się od nowa nową jakością a jest tego w 40 letniej dyskografii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Martin Rejek napisał:

Akurat ta płytę posiadam w wersji DigiPack na CD i jak dla mnie jest przebasowiona, DM wole za starych czasów właśnie lata 80’,90’

dlatego  polecam Wam wersje BR  Pure Audio dodatkowo na AV w trybie pure audio.

Czysta jakość bez subwoofera. Kto co  lubi.

 

Te przebasowienie jest jedna z rzeczy która mnie blokuje.

Wiele płyt różnych wykonawców (  po za rock) ma inną mniej , bardziej lub dobrze lub gorzej nagraną linie basową. Szczególnie się to tyczy czarnej muzy.

 

Słuchając muzy przez wzmacniacz  ( stereo) trzeba wstać i ściszyć suba lub dac głośniej.

Np. Beyonce ma utwory które z subem grają miód a są też na tej samej płycie takie nic nie wnoszą lub pogarszają.

 

Teraz mam komfort bo pilotem od subów zmieniam charakterystykę lub vol + -.

Ale to rozwiązania dla Velo czy  SVS a nie starszych  i tańszych konstrukcji.

NIe ma idealnie

znaczy jest ale za jakie pieniądze.

Choć jest pomysł i na to czyli .... DIY

 

 

Martin lata 80, szczególnie 90 to ich szczyt. Muzyka do ucha dla MASS.

Nagrania 5.1 z tych lat brzmią najlepiej.  Dziś to juz eksperymentowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat ta płytę posiadam w wersji DigiPack na CD i jak dla mnie jest przebasowiona, DM wole za starych czasów właśnie lata 80’,90’
Ooo, chyba wytrzeźwiał, bo nie pluje jadem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobrze i tanio kup BK angielskiego zamkniętego,  założyciel wcześniej pracował w RELu  o ile nic nie pokrecilem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jak byłem młody i mieszkałem w bloku z wielkiej płyty to mój pierwszy zestaw to podłogówki i wzmacniacz Diory. Nie pamiętam co to było ale łupało w całej klatce. Gdy zmieniłem na kolejny  i dołożyłem subwooferek 8 cali odbudowa otwarta to przy odsłuchu  wprowadzałem w stan histerii sąsiadów 5 kondygnacji w górę i  po pionie na boki Dziś bym sie na takie coś nie odważył.  

Dlatego rozumiem ludzi ,że nie mogą i słuchają muzyki w salonie ( i słyszą wiecznie: "ścisz to" ) lub w

.....sypialni ( no tego akurat nie rozumiem )

Lub gdy nie ma w koncu nikogo w  domu ale pies sąsiada ujada a to  auta za drogą,  a to sąsiad coś stuka

Ale nie rozumiem, że próbują mówić że tak jest dobrze i sub jest zbędny do muzyki stereofonicznej i wielokanałowej.

Bo maja ograniczone możliwości osłuchowe oraz lokalowe/akustyczne. NIe mogą przyperdzielć bo zawsze komuś będze przeszkadzać.

O przyjemności i plusach słuchania w nocy już nie wspomnę.   

Budując sale kinowo odsłuchową buduje swój mały świat gdzie będe miał  BOX z całą moja dyskografią z mini barkiem

Nie będe miał ciemnego ponurego pokoju i nie będę siedział w drugim rzędzie.

Będę miał piękna oprawę oświetleniową  na ciemną muzykę która sie będę delektował siedząc SAM na środkowym fotelu w najlepszym miejscu osłuchowym bez mebli firanek kwiatków komod i obrazków w 20m2 dopracowanego akustycznego pomieszczeniu , gdzie ......nie ma żony

W salonie mam soundbar i to wszystkim domownikom i gościom w zupełności wystarczy.

Nie słucham o 10.00 13.00 15.00 17.00 czy 20.00 bo zwyczajnie  zajęty życiem/rodziną  jestem.

Jeśli już to po 22.00 gdy rodzina idzie spać lub w weekendy po północy.

Nie zamartwiam się tym że nie słyszę detali z głośnika z daleka  i jakie to parametry muszę mu dać bym usłyszał z fotela.

Daje po prostu głośniej.

Gdy słucham koncert na BR to tak jak bym na nim był przed sceną i nie ma to znaczenia że jest 2 w nocy.

Gdy słucham 5.1 to brzmi cały pokój chce go jeszcze tylko lepiej poczuć nie mając w zasadzie już na to budżetu

Stąd próba takiego ruchu aby małym kosztem mieć uniwersalność

Rozmawiajmy o możliwościach a nie ograniczeniach.

Gdy w owych młodzieńczych latach spoglądałem przez okno w czasie burzy patrzyłem z ciekawości, gdzie piorun uderzy.

Gdy zamieszkałem w domu wolnostojącym i pierwszy raz doświadczyłem uderzenie pioruna koło domu pierwsza mysl jak mi naszła to " wojna":)

Nie bylo już ciekawości jak  walą pioruny tylko lęk i niepokój, żeby nie celną w nas.

Czy SVS 3000 zamknięty  odda w trakcie seansu TEN moment lepiej niż 2x Veldone otwarte?

Z 5.1 z pewnością będzie lepszy ale odda ten HUK bassu ( dźwięk jebnięcia  pioruna koło domu będac w nim  odzwierciedlony bezpośrednio z głośników  podczas seansu z takim samym natężeniem decybeli jak w rzeczywistości) czy tylko "zagrzmi" kanapą?

Przecież taka scena ( burza) podczas filmu w systemie dolby atmos musi być niesamowicie realistyczna .

Do tej pory przy beznadziejnej akustyce nie narzekałem . Teraz powinno by lepiej i bez zniekształceń.

Brakuje tylko trochę niskich odczuwalnych przy muzyce co jest do zrobienia nie dużym kosztem ale jak widać przez wielu brzmi ten pomysł głupio i nie profesjonalnie.

 

 

i Martin czytaj proszę.

Nie słucham rocka. Twóje kapele nie potrzebują suba masz racje.

Mój Depeche Mode w DTS  go potrzebuje bo potrafi obudzić w podskoku gdy zasnę na fotelu a on odezwał się tylko na chwile na sam koniec kawałka by nadać mu całokształt wiernego nagrania.

i  nie szczuj a nie będziesz szczuty.

Z buraków robię świetne soki z jabłkiem. Polecam

 

 

Powiem Ci tak.

 

Nie wiem jak z tymi piorunami ale miałem Bk monolith plus 12" otwarte 45 kg wagi. 500W

 

Obecnie mam

 

Svs 3000 13" zamknięty 22 kg 800W, daje potężniejszy bas i niżej schodzi.

A przy muzyce, to już w ogóle, bez porównania, na korzyść svs.

 

 

Chcesz dobrze i tanio kup BK angielskiego zamkniętego,  założyciel wcześniej pracował w RELu  o ile nic nie pokrecilem .

Bk produkowało dla Rela.  

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mam na mysli te małe 300w zamknięte do muzy jak tak lubi a velusie będzie miał do kina bo inaczej to tylko sprzedać velo i kupić tylko 2 do wszystkiego sb2000 albo sb3000 . Miejsca szkoda na 4 suby gdzie gra tylko 2 kino i 2 muza , bez sensu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ale mam na mysli te małe 300w zamknięte do muzy jak tak lubi a velusie będzie miał do kina bo inaczej to tylko sprzedać velo i kupić tylko 2 do wszystkiego sb2000 albo sb3000 . Miejsca szkoda na 4 suby gdzie gra tylko 2 kino i 2 muza , bez sensu ...

Tak. Zrozumiałem. Oczywiście masz tu rację.Ja dałem koledze tylko porównanie do subwoofera otwartego 12" jaki miałem.

Marka akurat tutaj była przypadkowo, ta sama o które Ty pisałeś, jako o wyborze zamkniętych dwóch.

Nie chcę pisać, że to jedyny i najlepszy wybór ale naprawdę, moim zdaniem jeden svs SB 3000, załatwił by mu sprawę kina i stereo.

 

No i zostaje opcja ulepszenia w przyszłości na drugi svs SB 3000

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RAF77 napisał:

Nie chcę pisać, że to jedyny i najlepszy wybór ale naprawdę, moim zdaniem jeden svs SB 3000, załatwił by mu sprawę kina i stereo

 

6 godzin temu, Xpedite999 napisał:

No ale mam na mysli te małe 300w zamknięte do muzy jak tak lubi a velusie będzie miał do kina bo inaczej to tylko sprzedać velo i kupić tylko 2 do wszystkiego sb2000 albo sb3000 . Miejsca szkoda na 4 suby gdzie gra tylko 2 kino i 2 muza , bez sensu ...

Jak juz zmieniać wszystko to od razu jeden  SVS4000 żeby mieć "pod ręką" kontrolę odsłuchów  stereo

Zeby nie iść w zaparte przy swoim to gdzie na śląsku mogę odsłuchać 2xSB2000, 1xSB3000 i  1xSB4000 aby się przekonać jak to gra?

i czym się rózni w brzmieniu SB3000 od SB4000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lepszymi, wyższymi modelami może być problem z dostępnością. Tylko na zamówienie. Gdy chciałem wypożyczyć do domu na testy trzy suby był praktycznie tylko jeden svs sb1000 i pb1000. Które mnie akurat nie interesowały. Aha i wszechobecny Rel ht 1205. Może się coś zmieniło. Z S4Home i Q21 można wypożyczyć. Albo kupić i mieć 14dni na zwrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma gdybania w znaczeniu ...hmm a może inny czy coś w tym stylu . Z SVS nie można źle wybrać bo to czołówka a jak lubisz dobry bas trochę tłuściejszy to lepiej nie znajdziesz . Cenowo sb4000 pewnie bedzie zblizony do sb3000 bo to nowy model ( sb3000) a jak dobrze podzwonisz to okolice 6k pewnie da się zrobić.  Metrażu zaoszczędzisz dwoma subami w zamian 4 ?. Kup jeden a za jakiś czas drugi choć nie twierdzę że z jednym będziesz nie zadowolony. Wszystko naprawdę przemawia na korzyść SVS ( choć nie lubię monopolizacji ) tu mają zasłużoną przewagę nad innymi . Infolinia, gwarancja no i same suby .

 

No i unikał bym serii 1000 bo naprawdę lepiej dołożyć i mieć spokój na lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie zbliżam się już małymi krokami do zakończenia budowy mojej sali kinowej. Od wielu lat juz mecze się kompromisem miedzy dobrym kinem a wzbogaconym stereo.

Jako że suby do muzyki powinny być zamknięte a do kina otwarte poszedłem na mały kompromis i kupiłem dwa ( Velodyne eq max 12  cali )  z możliwością regulacji brzmienia MUZYKA /KINO.

Tak naprawdę to do końca nigdy nie byłem zadowolony.

Bo w kinie jest super a stereo tylko dobrze. Gdybym kupił zamknięte to było by odwrotnie.

Przez ten cały czas  ( rozbudowy systemu) siedzi mi w głowie dźwięk subów w obudowie zamkniętej które kiedyś testowałem u siebie ( 2 sztuki po 10 cali).

Szybkie bardzo sprężyste zejście głęboko odczuwalne przy ulubionych kawałkach.

 Jako że preferuje muzę alternatywną/ elektroniczną postanowiłem w końcu rozwiązać ten problem.

Chce dokupić dwa takie suby tylko i wyłącznie do muzyki.  Dwa Velo zostały by tylko do kina.

W kinie miałbym  bez zmian a w stereo w końcu to czego oczekuje.

Pytanie do Was kto miał takie lub rozwiązanie i jak ma je ustawione.

W sali kinowej którą buduję wstępnie założone jest że suby będą z przodu sceny wewnątrz sceny kolumn przednich z uwagi na odbiór muzyki.  

Sena z przodu będzie zabudowana wiec jeśli dam suby z przodu przed ekranem nie będzie ich widać ( podest)

Mógłbym tam schować  też obok siebie suby do samej muzy.

Z uwagi na to że będę sie musiał trochę podnieść z podestem drugiego rzędu z tylu mógłbym też ukryć w tym podeście subwoofery  do kina. Stały by one wtedy na przeciw przednich tak samo ustawione czyli oddalone po około 1/4 szerokości  przednich  ścian i podobnie od ścian bocznych ( choć podest z przodu mnie  trochę blokuje)

Kto używa dwóch rożnych subów do rożnych systemów?

Kto z Was ma suby z tyłu za kanapą i jaki jest efekt?

Czy jest możliwość spięcia ich razem do kina aby grały w systemie 4 pomimo że różnią sie membraną i obudową? ( skoro są 4 można by je wykorzystać)

Tak,  sub do stereo są mi potrzebne bo zmieniają  wszystko w odbiorze dźwięku.

Tak, dwa bo tylko dwa dają to siłę i sprężystości tak pięknie odczuwalną

Nie,  to nie jest za dużo 2x 12 do kina  w moim pomieszczeniu.

NIe, nie sprzedam 2 Velu i kupie dwa lepsze. Suby do stereo kupuje z drugiej ręki w dobrej cenie.

Po za tym żeby łupło w kinie przy obudowie zamkniętej to takie suby są po za moim zasięgiem finansowym .

Sala 22m2

Całkowie zbudowana z zgodnie z wytycznymi budowy  sal kinowych.

 

Dzięki za własne doświadczenia.  

 

 

  

Mysle, ze mamy wiele wspolnego

 

Od lat uzywam wielu subwooferow w pomieszczeniu 4,55x5,75 (czyli ok. 25qm), aktualnie 4 x 18“, z przodu 2x Open Baffle (U-Frame), z tylu 2x OZ. Calosc tylko do muzyki (kino mialem, ale zlikwidowalem). Wczesniej wyprobowalem wiele innych kombinacji (az po 6xOZ), takze wielkie Suby BR (REL Stadium), czyli mozemy „przleciec“ wiele ciekawych setupow.

 

Ale jesli masz 4 subwoofer, to w zasadzie jest to perfekcyjna sytuacja wyjsciowa dla stworzenia tzw. Double Bass Array (DBA)

 

To znakomita koncepcja oferujaca wysokiej jakosci bas, z zrownowazona reprodukcja basu w calym pomieszczeniu i znakomicie nadajaca sie do zestawow Stereo

 

Tak to wyglada

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Perfekcyjnym setupem sa 4 subwoofery z przodu i 4 z tylu, rozmieszczone na scianie przedniej i tylnej zgodnie z okreslonym schematem (odleglosci sa wazne)

 

IMG_0488.jpg.9eb175c4424d0aa0f6fd56a3ae9f1db3.jpg

 

Wazna uwaga. Moim zdaniem jest bzdura roznicowanie miedzy subwooferami do Stereo (OZ) i do KD (BR). Jesli sa dobre i dobrze ustawione, to funkcjonuja w kazdym setupie . Mozesz je smialo „mieszac“.

 

Jesli masz w sumie 6 (4xOZ + 2xBR), to mozesz stworzyc ciekawa matryce DBA: z przodu 4xOZ zgodnie z powyzszym rysunkiem, a z tylu te 2xBR jako aktywne pulapki. Cala sztuka polega na inteligentnym wysterowaniu tych wszystkich subwooferow, czyli dobraniu odpowiedniego opoznienia dla przednich i tylnych subwooferow wzgledem glownych glosnikow.

Wiele wartosciowego, informatywnego materialu znajdziesz w sieci szukajac „Double Bass Array“ albo Geddes albo Welti.

 

Mysle ze bedzie o czym dyskutowac.

 

Opublikowalem tutaj joz cale mnostwoinformacji na temat takich setupow i wysterowania takich systemow przy uzyciu DSP

BTW. Tak wygladaja 2x4

IMG_2960.jpgIMG_2959.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobiazg.

 

Jesli masz pojecie o majstrowaniu DIY, to mozesz te wszystkie SVSy, Velodyne itd zapomniec i zbudowac samemu wiele taniej o wiele lepszy system, inteligentnie sterowany i dopasowany do pomieszczenia.

 

 

Gdybym jeszcze raz zaczynal „od zera“ wybudowal bym 8 plaskich subwooferow w OZ opartych o 12“ przetworniki ScanSpeaka, napedzane koncowkami mocy PA i sterowane odpowiednim prozesorem DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro Cię poniosło chyba z tymi opcjami ... przebudowa,  diy i co jeszcze . A chłop chciał tylko 2 suby no i przebudował całe mieszkanie jak się rozkreci ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ostro Cię poniosło chyba z tymi opcjami ... przebudowa

 

To sie nazywa „Lessons Learned“

 

Rozwiazanie tansze niz te wspomniane gotowce, a jesli chodzi o mozliwosci, to to zupelnie inny swiat.

 

Jedyne ograniczenie/warunek

- trzeba miec miejsce (w dedykowanym pomieszczeniu zaden problem)

- trzeba miec pojecie o tym (a to juz jest problem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

 

- trzeba miec pojecie o tym (a to juz jest problem)

Czy ty możesz z raz komuś coś doradzić czy napisać coś co mu ułatwi życie bez podkreślenia swojej zajebiaszczości w tym temacie ? Po co komu pojęcie jak może kupić gotowca i nie tracić tygodni czy miesięcy na diy?  Umiesz co nie co to ok i luzuj poślady i nie narzucam się z tymi sprawami , męczysz chłopie męczysz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, Xpedite999 napisał:

Czy ty możesz z raz komuś coś doradzić czy napisać coś co mu ułatwi życie bez podkreślenia swojej zajebiaszczości w tym temacie ? Po co komu pojęcie jak może kupić gotowca i nie tracić tygodni czy miesięcy na diy?  Umiesz co nie co to ok i luzuj poślady i nie narzucam się z tymi sprawami , męczysz chłopie męczysz....

A co tu takiego trudnego??? Wybierasz Głośniki o średnicy 30cm np, producent dodaje broszurke w jakiej obudowie ma dany głośnik grać czy to zamknieta czy o otwarta... wystarczy wziąć kalkulator wyliczyć objętość i pójść do Obi, Castoramy czy innego budowlanego marketu, kupić MDF 22mm i zlecić przycięcie... w domu klej, wiertarka, wkręty, kątomierze i jazda... żaden problem!!! W wieku 10 lat sam robiłem obudowy, najważniejszy jest plan i mobilizacja oraz narzędzia... a później co do akustyki to i tak będzie robił kalibrację a kupując końcówkę z DSP będzie mu dużo łatwiej... 

 

Dla mnie najlepsze wyjście system DBA... 

Dobry wujek... nie ma co!!!!

Widze ze idziesz w ślady Subfana...??? brawo ty??? 

 

DDD0E95B-EA7A-4AD5-BFCD-A9EF316D267F.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.