Skocz do zawartości
IGNORED

4 subwoofery . 2 do kina i 2 do stereo


Procz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, xajas napisał:

Ale...

 

.... nie ma sensu „zmuszac kogos do szczescia“...

i nie ma sensu rozpatrywacdyskutowac mozliwosci uzycia/ustawienia 4 subwooferow (patrz tytul) skoro wszystkie decyzje o ich ustawieniu juz zostaly podjete

.....nic nie zostało podjęte. Gdyby tak było to nie chciałbym znać Waszej opinii i oraz doświadczenia.

Podejmę  decyzje juz wkrótce. I to dzięki Wam

a szczęście to nie planeta do której cały czas podążamy a droga jaką do niej wykonujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka.....

Szukając w sieci rozwiązania na mój problem znalazłem  informacje o  specjaliście  firmy SVS nijakiego Eda Mullena,  który jest od 20 lat ich mózgiem od subwooferów  i ma mega wiedze na ich temat.

Postanowiłem dzisiaj  do niego napisać i podzielić sie moim problemem opisując swoje pomieszczenie i potrzeby oraz aby zaproponował mi rozwiązanie jednym z ich modeli.
Jak sie okazało ten gość jest teraz Dyrektorem Technologi Specjalistycznych i Obsługi Klienta SVS.

Co jest najlepsze, że odpisał mi ......po godzinie.

takie rzeczy tylko ....nie u Nas

 

 

 

Ed Mullen (SVS)

Jun 5, 2020, 2:36:40 PM EDT

Hi........-

In a mixed 2.1 and 5.1 application in that size room, I recommend the SB-4000.  

The SB-4000 It will have more output in the 18-36 Hz octave than the SB-3000 and will be a better choice for movies/LFE.  

I hope that helps, and if you have any other questions, please don't hesitate to ask.
 

Best regards,

Ed Mullen, PE
Director - Technology and Customer Service
SVS | Specialty Technologies
877.626.5623
[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło z jego strony, że odpisał na maila.
Ale Ameryki, to nie odkrył.
Skoro sb4000 ma o pół cala większa membramę i mocniejszy wzmacniacz, to logiczne, że będzie miał więcej powera od sb3000.
Kładziesz duży nacisk na muzykę a na YouTube są testy, które mówią, że sb3000, troszkę lepiej się w tym sprawdza.
Najlepiej sam sobie posłuchaj i zdecyduj.
Moim zdaniem, który byś nie wybrał, będzie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie cały czas zastanawia skąd się wzięła ta popularność odmiany sb svs? W większości chodzi o gabaryty? Bo się pisze; weź np svs sb2000 czy sb3000, bo są świetne do muzy, a i w kinie dają radę. A dlaczego nie; weź pb2000 czy pb3000, bo są świetne w kinie, a i przy muzyce dają radę. Czy jest aż taka różnica? Czy faktycznie chodzi o wielkość, a co za tym idzie łatwość wciśnięcia w każdą dziurę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym Stelvo ma problem ? Przecież to co piszesz to oczywista oczywistość i po co to wałkować? Przy konstrukcjach klasy 4000 czy 16 ultra największy problem i kryterium wyboru to rozmiar i tyle . To nie jak piszą " dobry sub ale do muzy bo do kina to za wolny" , dobry sub to dobry sub i za tą kasę da radę w kinie i w filmie. To ze otwarty jest sporo glosniejszy też chyba oczywiste.

A Xajas smutny bo kolega nie dał się namówić na druciarstwo garażowe ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechetnie, ale przyznaje Xpedite racje

To ciagle rozroznianie kino/muzyka to choroba.
Albo sub jest dobry albo zly. I to do wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, STELVIO napisał:

A mnie cały czas zastanawia skąd się wzięła ta popularność odmiany sb svs? W większości chodzi o gabaryty? Bo się pisze; weź np svs sb2000 czy sb3000, bo są świetne do muzy, a i w kinie dają radę. A dlaczego nie; weź pb2000 czy pb3000, bo są świetne w kinie, a i przy muzyce dają radę. Czy jest aż taka różnica? Czy faktycznie chodzi o wielkość, a co za tym idzie łatwość wciśnięcia w każdą dziurę?

....bo np. moje 2 x Velodyne Eq 12 max  też są świetne do kina i przy muzyce dają radę

a mają być świetne do kina i świetne do muzyki.  I zaczyna się przedstawianie racji.

2 godziny temu, xajas napisał:

Pokaz mi sprzedawce, ktory bedzie zalecal tanszy model emoji6.png

A co miał mi polecić  2x sb1000?

Znał mój sprzęt, wie pewnie jak brzmi , znał oczekiwania  i możliwości finansowe.

Mógł przecież polecić droższy.

ale nie oto mi chodziło

Ja nie pisałem   do  Johna ze sklepiku na rogu 4 i 5.

Dostałem błyskawiczną odpowiedź oraz chęć do dalszej rozmowy i udzielenia pomocy

jako gość  z odległego kraju z wiadomo jakim rynkiem  w porównaniu do nich.

9 godzin temu, RAF77 napisał:

Najlepiej sam sobie posłuchaj i zdecyduj.
Moim zdaniem, który byś nie wybrał, będzie dobrze.

Taki mam zamiar. Robię sobie wyobrażenie o tym sprzęcie , żeby wiedzieć na czym sie skupić i na co zwrócić uwagę podczas odsłuchu

Prawdopodobnie czwartek lub piątek mam odsłuch SB 4000 i może  PB4000.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A mnie cały czas zastanawia skąd się wzięła ta popularność odmiany sb svs? W większości chodzi o gabaryty? Bo się pisze; weź np svs sb2000 czy sb3000, bo są świetne do muzy, a i w kinie dają radę. A dlaczego nie; weź pb2000 czy pb3000, bo są świetne w kinie, a i przy muzyce dają radę. Czy jest aż taka różnica? Czy faktycznie chodzi o wielkość, a co za tym idzie łatwość wciśnięcia w każdą dziurę?
Musisz kupić, zrobić testy i wtedy będziesz wiedział

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2020 o 09:32, STELVIO napisał:

Czy faktycznie chodzi o wielkość, a co za tym idzie łatwość wciśnięcia w każdą dziurę?

raczej o przekonanie że OZ nie wyciąga i nie ma podbicia. Tanie BR grają głównie portem co z jakością nie ma nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, fetek napisał:

Tanie BR grają głównie portem co z jakością nie ma nic wspólnego.

Właśnie, i stąd wzięła się nazwa "pompka". 

Ja sądzę, że prawdziwy bas to zaczyna się dopiero od 4 sztuk 20cm na basie w kolumnach. To co jest wcześniej raczej nie ma nic wspólnego z basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

raczej o przekonanie że OZ nie wyciąga i nie ma podbicia. Tanie BR grają głównie portem co z jakością nie ma nic wspólnego.

Co znaczy "Tanie BR graja glownie portem" ?

A czym graja drogie BR?

Gdzie jest roznica?

Ta teoria brzmi troche bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2020 o 21:53, Procz napisał:

Nie pomyślałeś , że ktos może również miec potrzeba uzyskania takiej lub innej informacji, loguje się  a czyta co chwilę bełkot o kiełbasie autach i przemądrzaniu  o niczym na poziomie przedszkola.

Idź proszę sam  lub z kolegą gdziekolwiek.....

Proczek z tobą jest ten sam problem co z Rejkiem. Za okazaną tobie litość i życzliwość odpłacasz się pogardą i obelgą. Typowe zachowanie eskimosa. Kolega Xajas dwoi się i troi w twoim wątku. Namawia cię do optymalnego rozwiązania problemu z subami i zarazem oszczędnego, przecież coś tam jęczałeś o braku kaski. A ty publicznie naśmiewasz się z jego kiełbaski i porszaków oraz nazywasz przemądrzałym przedszkolakiem (nie próbuj mataczyć,że to nie o kolegę Xajasa chodziło ponieważ tylko on pokazywał wurst i auto). Wstydź się, nie potrafię znaleźć słów na taką czarną niewdzięczność. Na dodatek wyganiasz go razem z kolegą. Nie rozumiem czym ci Klaczka albo Zibi uchybili. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Proczek z tobą jest ten sam problem co z Rejkiem. Za okazaną tobie litość i życzliwość odpłacasz się pogardą i obelgą. Typowe zachowanie eskimosa. Kolega Xajas dwoi się i troi w twoim wątku. Namawia cię do optymalnego rozwiązania problemu z subami i zarazem oszczędnego, przecież coś tam jęczałeś o braku kaski. A ty publicznie naśmiewasz się z jego kiełbaski i porszaków oraz nazywasz przemądrzałym przedszkolakiem (nie próbuj mataczyć,że to nie o kolegę Xajasa chodziło ponieważ tylko on pokazywał wurst i auto). Wstydź się, nie potrafię znaleźć słów na taką czarną niewdzięczność. Na dodatek wyganiasz go razem z kolegą. Nie rozumiem czym ci Klaczka albo Zibi uchybili

 

Ty chyba nie czytasz swoich postów. Weź zatem zsumuj wszystkie i przeczytaj raz jeszcze może zauważysz różnice między tym od póki Cie tu nie ma a tym kiedy coś gdzieś piszesz.
Prośba moja tyczyła sie Ciebie i subfana

Wątek przebiega "bez zakłóceń" i każdy  coś dorzuca ze swojego doświadczenia i przedstawia swoje racje  za co dziękuje I to bez zbędnego pyskowania i cwaniactwa.

 


Skoro nie umiesz to powstrzymaj sie proszę Cie jeszcze chwile. Jak nic nie stanie na przeszkodzie za parę dni decyzja  zostanie podjęta i  temat wygaśnie bynajmniej w moim zainteresowaniu . Wytrzymaj. Wątków innych masz pełno. Tam se pogadaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xajas napisał:

Co znaczy "Tanie BR graja glownie portem" ?

A czym graja drogie BR?

Gdzie jest roznica?

Ta teoria brzmi troche bez sensu

W dobrych konstrukcjach port tylko dociąża, główną robotę odwala głośnik.

9 godzin temu, paul klacska napisał:

Ja sądzę, że prawdziwy bas to zaczyna się dopiero od 4 sztuk 20cm na basie w kolumnach. To co jest wcześniej raczej nie ma nic wspólnego z basem. 

no tylko przy takim układzie musisz mieć już typowy i dobry głośnik średniotonowy, większość konstrukcji to niestety średnio -nisko tonowe padliny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Procz napisał:

Prośba moja tyczyła sie Ciebie i subfana

Mało spostrzegawczy jakiś jesteś, pana Subfana od dawna nie ma na forum. Skoro twoja prośba dotyczyła mnie to oskarżenie o kiełbasę i automobilizm na audioforum było niczym innym jak zniesławieniem w celu poniżenia mnie.

Rozważę złożenie oskarżenia prywatnego z art.212 kk.

Godzinę temu, Procz napisał:

bez zbędnego pyskowania i cwaniactwa.

Akurat większść twoich wypowiedzi, które są skierowane do kolegów Xajasa , Xpedite999 oraz mojej skromnej osoby posiada wymienione wyżej cechy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, WARMSTONE napisał:

Mało spostrzegawczy jakiś jesteś, pana Subfana od dawna nie ma na forum. Skoro twoja prośba dotyczyła mnie to oskarżenie o kiełbasę i automobilizm na audioforum było niczym innym jak zniesławieniem w celu poniżenia mnie.

Rozważę złożenie oskarżenia prywatnego z art.212 kk.

........i  spadłem z krzesła. Składaj. A przez te kilka dni zamiast zaśmiecać poświęć czas na naukę o czym jest KK. Poczytaj wersje z komentarzem.

 

TO WĄTEK O IDEALNYCH SUBWOOFERACH LUB ICH MOŻLIWYCH ROZWIĄZANIACH  DO  KINA I MUZYKI !!!!

Ponawiam. Bądź łaskaw już się nie udzielać. Dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dobrych konstrukcjach port tylko dociaza....

To jest bezsens. Czy rozumiesz na jakiej zasadzie dziala port? Mozesz znalezc konstrukcje/przetworniki za multikiloeuro wymagajace duzego „dociazenia“ portem, bo taka maja charakterystyke (wczesny spadek pasma w zakresie basu), i tandetne, ktore maja nizsze zejscie i nie wymagaja takiego „dociazenia“. 

Wymiarowanie portu (czyli jego pozniejsze „dociazenie“) zalezy od parametrow (np. TS) wybranego przetwornika i zalozonego celu (np. dolnej czestotliwosci granicznej), a nie od klasy/ceny subwoofera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chlopski rozum

Ktory z ponizszych przetwornikow wymaga wiekszego „dociazenia“ portem:

- zelony (drogi)

- czerwony (tani)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2020 o 07:06, xajas napisał:

To jest bezsens. Czy rozumiesz na jakiej zasadzie dziala port? Mozesz znalezc konstrukcje/przetworniki za multikiloeuro wymagajace duzego „dociazenia“ portem, bo taka maja charakterystyke (wczesny spadek pasma w zakresie basu), i tandetne, ktore maja nizsze zejscie i nie wymagaja takiego „dociazenia“. 

Wymiarowanie portu (czyli jego pozniejsze „dociazenie“) zalezy od parametrow (np. TS) wybranego przetwornika i zalozonego celu (np. dolnej czestotliwosci granicznej), a nie od klasy/ceny subwoofera

 

o matko i Ty budujesz kolumny ?

W dniu 9.06.2020 o 07:26, xajas napisał:

Na chlopski rozum

Ktory z ponizszych przetwornikow wymaga wiekszego „dociazenia“ portem:

- zelony (drogi)

- czerwony (tani)

widocznie c*pa jesteś, widziałeś kiedyś tani subwoofer schodzący niżej niż dobry (w domyśle drogi ?) nawet jak mu żelbetem porty zalejesz i tak zagra lepiej. Po za tym dlaczego ograniczasz się do najniższych rejestrów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
widocznie c*pa jesteś, widziałeś kiedyś tani subwoofer schodzący niżej niż dobry (w domyśle drogi ?) nawet jak mu żelbetem porty zalejesz i tak zagra lepiej. Po za tym dlaczego ograniczasz się do najniższych rejestrów ?

Tak widzialem. Dolna czestotliwosc graniczna nie jest jedynym miernikiem jakosci (ceny). Sa jeszcze dalsze rownie wazne parametry (znieksztalcenia, moc,...) i funkcje (ustawienie fazy, presety, EQ) majace wplyw na jakosc/cene

 

A co sie dzieje w rejestrach ponizej czestotliwosci strojenia portu? Dla jakich czestotliwosci jest strojony port? Ktore to rejestry taki port „dociaza“?

 

W dalszym ciagu podejzewam, ze nie masz pojecia o tym, jak taki port funkcjonuje

 

Pozostan przy dociazaniu subwooferow zelbetonem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo mu odpisałeś on Cię od cipuli wyzywa a ty tak po nauczycielsku,  ma być dym albo cisza ! Możesz ewentualnie wstawić kolejne zdjęcie poszaka i drzeć z fietka łacha że ma tylko audy w dyzlu a no i jeszcze że nie serwisuje jej w ASO tylko u Ryśka w stodole ( wiejski mechanik co to miał talent ale się stoczył z czego fetek korzysta po świńsku i wymienia oleje itp za grosze jak Rysiek widzi mrówki i węże i wody ognistej brak ) nie daj sie,  mam Cię uczyć? Masz byś jak wściekły byk , jak bulterier. Jak Tommy Lee Jones w ściganym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xajas napisał:

Tak widzialem. Dolna czestotliwosc graniczna nie jest jedynym miernikiem jakosci (ceny). Sa jeszcze dalsze rownie wazne parametry (znieksztalcenia, moc,...) i funkcje (ustawienie fazy, presety, EQ) majace wplyw na jakosc/cene

to jaki konkretnie drogi dobry subwoofer nie potrafi zejść poniżej 20hz z praktycznie zerową stratą ?

12 godzin temu, xajas napisał:

A co sie dzieje w rejestrach ponizej czestotliwosci strojenia portu? Dla jakich czestotliwosci jest strojony port? Ktore to rejestry taki port „dociaza“?

efekt portu zależnie od aplikacji odczuwany w wąskim albo szerokim zakresie, po za tym musimy pamiętać o wadach i efektach negatywnych tego rozwiania. Gdy masz wiele zmiennych trudno filozofować o niczym.

12 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Słabo mu odpisałeś on Cię od cipuli wyzywa a ty tak po nauczycielsku,

Postawił męskie pytanie z wymyśloną, nie realną tezą, więc należy przyjąć że ptaka w lustrze nie widział, to nie jest wyzwisko tylko prosta zależność logiczna.

Nie ograniczaj się, możesz przejąc pałeczkę bo ja to "wężem ogrodowym zlewam".

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po testach.....

Niestety z przyczyn nie ode mnie zależnych nie udało mi się zrobić odsłuchu SVS SB-3000.
Mam nadzieje,  że uda sie to zaraz po niedzieli.

Odsłuchałem zatem SVS SB-4000.
Tu również pech bo sprzęt był wyjęty prosto z kartonu. Membrana była bardzo sztywna i.....
I no właśnie nic.
Wierze, że musi sie rozmiękczyć aby zagrała jak należy bo na tą chwilę nic nie pokazała.
Myślę, że zbyt dużo  "przygotowałem sobie w głowie" odnośnie jakości jaką daję  ten sub i spotkało mnie  wstępnie małe rozczarowanie lub też mam inne wymagania.
Chociaż większość co sie dobrze wypowiada ma takie dwie sztuki i to w nie dużych pomieszczeniach.

ALE....  

Pierwsze dane utrwalone w głowie parę lat temu, które pamiętam  : bardzo miękki , przyjemny , sprężysty i bardzo odczulany bass przy mojej jednej z ulubionych artystek  Beyonce podczas odsłuchu przy niskim volume. Słuchanie muzyki w dzień nie głośno a efekt niskich tonów  zmienił  całkowicie  odbiór muzyki ....miód dla uszu.  
Podczas odsłuchu  tej samej płyty i  nagraniu co kiedyś...zonk. Nie gra tak pięknie , miękko a juz tym bardziej nie schodzi tak nisko a juz w ogóle niżej .

Kolejne :
"Personal Jesus " królowie  brzmienia Depeche MOde. Podkręcam wysoko volume  aby dostać od razu strzał jakości i kopa od kanapy i na klate , zmieniam tracki i niestety........ gra gorzej niż moje 2x Velo  
Kino.
Nie sposób odgadnąć , że gra sub zamknięty co na plus ale przy zapamiętanych  sekwencjach przy wybranych filmach przy wysokim volume odsłuchowym do filmów  występują zniekształcenia jak w moich velo.  Sub nie jest tu cichy kiedy powinien.

Generalnie oczekiwałem, że poczuje na kanapie ciśnienie. Nic takiego sie nie wydarzyło.
W sub w skali pod -60 do 0 musiał pracować w rejonach -2! lub -10 przy full podbiciu na wzmaku aby go poczuć.
Przy rejestrach rzędu np. -30 czyli teoretycznie połowa skali "spał"
Sztuczne podbijanie głośności wzmaka i suba nic nie zmieniało. Subwoofer nie robił żądnego ciśnienia po za tym co mam w domu a przy niskich zejściach  zamiast rzucać flakami..... zniekształcał

Ogólnie jesli chodzi o muzykę grał jak moje dwa otwarte. Nie oto chodziło


Ani nie burzy ani nie wgniata.  
Czyli nie ma HUKU i nie ma MASAŻU KLATY i co gorsza nie ma muzykalności czyli tego niskiego miękkiego  odczuwalnego nawet przy cichym słuchaniu basu
Wstępnie nie zrobił na mnie żadnego wrażenia jak za sub za takie pieniądze

Wersja dwa do kina,  dwa do muzyki nadal nie przebita:)

Wierze, że ten 20kg głośnik w nim zainstalowany  musi sie rozluźnić  wtedy dźwięk będzie/musi być  inny. Dlatego za około 2 tygodnie dogrzewania kolejna próba odsłuchu.
Pokój osłuchowy 25m2


Kolumna bardzo ładna  zgrabna. Az sie prosi mieć takie dwie.

Zobaczymy po "rozgrzewce"


z ciekawości to podobno PB4000 po zatkaniu 3 portów i odpowiednim ustawieniu gra jak SB w muzyce a bez zatkania jak prawdziwy niszczyciel  murów.....podobno


Pamiętam też jak kiedyś  mój Paradigm 1200v4 przy filmie o "niczym"  przy głośności oglądania programu telewizyjnego  potrafił wzbudzać konsternacje i zdziwienie ....co tak "łupło" przy skromnych  12calach a o czarnej muzyce i  ciśnieniu jaki robił  przesuwając  kanapą nie wspomnę

To tak w temacie  co tam piszą o nowych konstrukcjach  a co juz kiedyś zrobili  i jest zapomniane  jeśli chodzi o burzenie ścian( nie mylić z precyzją )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc wtedy svs. 

Skoro odrazu nie zrobil na tob8e wrazenia, to nie ma sensu  Ja nie daje wiary ze po 2 tygodniach nagle bedzie gral lepiej. 

 

Odsluchaj sobie starego dobrego Rel t9 do stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.