Skocz do zawartości
IGNORED

4 subwoofery . 2 do kina i 2 do stereo


Procz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie problemy techniczne na 1000% , ktoś po pierwszym podejściu do serii 4000 mając w domu takie coś co ma nie ma prawa być obojętnym czy nie zadowolonym bo jak nie to to co i to 25mkw . Jest wielki , mocny , ciężki i ma wystarczająco dużą membranę żeby spełnić to co pisałeś wyżej a jeżeli jest tak że ktoś cmoka po pokazie wtedy trzeba przyjrzeć się podłączeniu i ustawieniom bo mało tego nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Odsluchaj sobie starego dobrego Rel t9 do stereo. 

Miałem na testach w domu. Tylko ładnie wygląda i przesadnie drogi do tego co prezentował.

Po za tym nawet jakby to takie rozwiązanie niczego nie zmienia. Dalej dochodzą 1 cz 2 ekstra oddzielenie do stereo. A założenie jest wybić mi to z głowy.

59 minut temu, fetek napisał:

a nie masz czasem problemu z miejscem odsłuchowym ?

2x suby zamknięte byly tam gdzie są dwa otwarte. . Miejsce odsłuchu te same. Brzmienie zupełnie inne.

26 minut temu, Xpedite999 napisał:

Jak dla mnie problemy techniczne na 1000% , ktoś po pierwszym podejściu do serii 4000 mając w domu takie coś co ma nie ma prawa być obojętnym czy nie zadowolonym bo jak nie to to co i to 25mkw . Jest wielki , mocny , ciężki i ma wystarczająco dużą membranę żeby spełnić to co pisałeś wyżej a jeżeli jest tak że ktoś cmoka po pokazie wtedy trzeba przyjrzeć się podłączeniu i ustawieniom bo mało tego nie ma .

Sub był w salonie nie w domu. W domu mam 22m2.

Zdaję se z tego sprawę  i absolutnie go nie skreśliłem

  Robię kolejne podejście ale nie ukrywam że mam mieszane uczucia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem gdybyś tak opisał pb1000 czy nawet sb2000 ale seria 4000 wzwyż to już poważne maszyny. Na siłę mógłbyś szukać dziury w całym i czepiać się np charakteru basu z SVS po tym gdybyś miał wcześniej jakieś angielskie małe suby do stereo ale mocy i potęgi nie brakuje zawodnikowi , takie opinie nie pod tym adresem . Mam 2x sb16 i testowałem przed zakupem też sb4000 więc wiem o czym pisze , 16 kupiłem tak dla kaprysu bo już 4000 były ok .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tym razem też SVS SB 3000. Niestety też z kartonu. Będzie grać cały dzień   do wtorku. Potem zobaczymy co potrafi.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie potrafi . Ustawisz go jak wcześniej sb4000 i się spodziewasz nie wiadomo czego . Nie w subach problem tylko w twojej wiedzy na temat ich podłączenia.  Następny sb16 ultra będzie,  założę się bo ten też ci nie zagra .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Nic nie potrafi . Ustawisz go jak wcześniej sb4000 i się spodziewasz nie wiadomo czego . Nie w subach problem tylko w twojej wiedzy na temat ich podłączenia.  Następny sb16 ultra będzie,  założę się bo ten też ci nie zagra .

Po co z dziwakiem konwersujesz, on chce mówić a nie słuchać. A od subwoofera oczekuje  może masażu (domyślam się czego), prania i gotowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Nic nie potrafi . Ustawisz go jak wcześniej sb4000 i się spodziewasz nie wiadomo czego . Nie w subach problem tylko w twojej wiedzy na temat ich podłączenia.  Następny sb16 ultra będzie,  założę się bo ten też ci nie zagra .

Co to za bzdury o wiedzy na temat ich podłączenia?
I skąd te przekonanie że subwoofery SVS to najlepsze sprzęt i  rozwiązanie.
Wszystkie subwoofery , które do tej pory testowałem były podłączane tak samo a brzmiały każdy inaczej.
Chyba , że mówimy o ustawieniach to tu przyznam mogę sie nie znać i efekt końcowy może być rózny.

Jak na razie super SB4000 niczym mnie nie zachwycił. Mogę mieć przecież  zupełnie inne wymagania.
.

Chce mieć jebnięcie że chatę wali ( bo mogę) i chce też mieć niziutenki mega miękki basik w muzyce.
Bo tak  lubię.

I albo :

1. SVS SB 4000 miał za sztywną membranę   i nie był prawidłowo ustawiony aby pokazać co potrafi i  dlaczego tyle kosztuje.( co by miej bardzo ucieszyło, gdyż rozwiązałbym swój problem jednym subem )

2. 12 cali i wyżej to za dużo do mojego pomieszczenia  aby uzyskać satysfakcjonujące brzmienie w muzyce

3. teoria 10 cali  do muzyki to max aby uzyskać bardzo dobre brzmienie w muzyce

4. produkcja własna DIY


Tylko,  że w przypadku 2 i 3 nie ma kompromisu na jakośc w muzyce i prawdziwe efekty kinowe.

Jak na razie 2x 10 cali zamknięte  prosto podłączone i bez żadnych specjalnych ustawień zagrało lub tez zabrzmiało nieporównywalnie lepiej niz dużo droższe 1x SVS 13,5 cala


Tylko , że ja pomimo odsłuchu obu systemów  nie upieram się , że one/takie rozwiązanie  jest najlepsze i już.

Dlatego też  czekam  teraz aż sie wygrzeje i co  pokaże SB3000.

 

5 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Po co z dziwakiem konwersujesz, on chce mówić a nie słuchać. A od subwoofera oczekuje  może masażu (domyślam się czego), prania i gotowania.

Ty sie nie odzywaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te teorie 1. (za sztywna membrana) i 2.-3. sa bez sensu

Jesli z dotychczasowymi dobrymi gotowcami sobie nie radzisz to 4. DIY tez nie pomoze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xajas napisał:

Te teorie 1. (za sztywna membrana)

To może niech się branża wypowie. Bo to od nich jest informacja ( nie jedna ) ,że owe SVS  mają bardzo sztywną membranę i potrzebują około 80-100 godzin  wygrzania aby zagrały zupełnie inaczej

 

14 minut temu, xajas napisał:

Jesli z dotychczasowymi dobrymi gotowcami sobie nie radzisz to 4. DIY tez nie pomoze

Czemu nie radze.  Jestem zadowolony  z tego co mam.

To tak jak by powiedzieć, że zestaw 2x Rel T9 będzie bardzo dobry do kina. No nie będzie. A do muzy pewnie i owszem

Chce 2w1 lub zestaw do  kina i zestaw do muzy. Prościej sie nie da.

Dosłuchania  muzyki tez mam oddzielne zestawy  bo  w AV to nie ta jakość.

 

4 minuty temu, Procz napisał:

Dosłuchania  muzyki tez mamy oddzielne zestawy  bo  w AV to nie ta jakość.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy głośnik musi się troszeczkę "dotrzeć" lub inni nazywają to "wygrzać" ale różnice nie będą jakies spektakularne, jeśli teraz nie daje tego co chcesz to sprobuj ustawieniami poprawic, kalibracja itp - pokręcić gainem- taki sub powinien ruszyć kanapę, a jeśli nie da rady to może spróbuj Klipscha, mój nieżle masuje :)) a mam tylko jeden, w muzie tez daje rade -może i ci sie spodoba?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja się nie czepiam. Ale coś mnie intryguje. Nie zadowolił Cię sb4000, a chcesz coś więcej od sb3000? On ma pokazać pazura? No jeszcze konstrukcja otwarta to bym zrozumiał. Że coś za mocno czy za słabo wali. Ale zamknięta? Jak svs sb4000 nie załatwił sprawy to sb3000 nie sądzę żeby coś zmienił. Ale czytam z zaciekawieniem. Bo to mnie także interesuje. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie słyszałem ani SVS SB ani PB ale sądzę że PB z bass refleksem dałyby lepszy efekt w kinie a i też zadowalający w muzyce.

zamknięte suby nie ruszą kanapą ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, donsalieri napisał:

ale różnice nie będą jakies spektakularne,

Tutaj się z tobą nie zgodzę, różnica jest i to kolosalna. Akurat jestem po, jak ty to nazwałeś "dotarciem" i mogę stwierdzić z własnej autopsji, że okolice 200 tu godzin, to było minimum dla dwóch 28W/4878T00 . Nie poznał byś brzmienia przed( jak były nowe) a teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Kurczę ja się nie czepiam. Ale coś mnie intryguje. Nie zadowolił Cię sb4000, a chcesz coś więcej od sb3000? On ma pokazać pazura? No jeszcze konstrukcja otwarta to bym zrozumiał. Że coś za mocno czy za słabo wali. Ale zamknięta? Jak svs sb4000 nie załatwił sprawy to sb3000 nie sądzę żeby coś zmienił. Ale czytam z zaciekawieniem. Bo to mnie także interesuje. Pozdr.

 SB4000 mnie nie zadowolił bo byl świeży i sprzedawca który  handluje sprzętem  juz od wielu lat( o którym  mam bardzo dobre zdanie  )  uprzedził mnie nim wszedłem do salonu,  że membrana jest bardzo sztywna. Oznajmił również , że po dłuższym graniu u innych klientów to nie ten bass na plus oczywiście.

Dlatego będę robił ponowny odsłuch tego modelu jak se pogra z 2 tygodnie.

Między czasie sam przetestuje podobny głośnik SB3000 aby usłyszeć co potrafi w muzyce bo tego szukam

Niestety nie mam dostępu do różnych  modeli  i odsłuchanych. To sa suby na ogół na zmówienie.

Jeśli SB3000 zagra jak oczekuje w muzyce to będę pracował na wyższym modelu SB4000 aby uzyskać satysfakcje również  w kinie  lub też zamówię drugiego SB3000
Jest jeszcze wersja PB4000, która po zamknięciu portów i ustawieniu ma grać jak SB4000.( teza potwierdzona w firmie SVS)   I to byłby ideał i rozwiązanie. Ale najpierw SB musi zagrać miękko w muzyce bo że pozamiata w kinie nie trzeba słuchać. Wystarczy spojrzeć na niego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
taki sub powinien ruszyć kanapę, a jeśli nie da rady to może spróbuj Klipscha, mój nieżle masuje :)) a mam tylko jeden, w muzie tez daje rade -może i ci sie spodoba?    

 

 

Co to znaczy ruszyc kanape?

 

Sub o 30dB glosniej nastawiony niz reszta

 

Pamietaj ze to co opisujesz to twoje pomiszczenie, siedzenie, ustawienie, ktore decyduje o „ruszaniu kanapa“, Jesli aktualne powyzsze ustawienia u autora nie dzialaja, to zmiana marki na Klipscha albo „wygrzewanie“ nic nie zmieni

 

 

zamknięte suby nie ruszą kanapą     

 

 

 Bzdura 

 

 

Do autora

 

Ten „...niziutenki mega miekki basik w muzyce....“ wcale nie jest wcale taki niski. To, czego szukasz, to 35-60Hz, ktore daja to przyjemne wrazenie pelnego brzmienia muzyki. Niestety, akurat ten zakres jest bardzo czesto „wyciszany“ przez mody pomieszczenia (distructive cancellation), i nawet jesli wsadzisz 10 x SVS4000, nie rozwiazesz tego problemu, bez odpowiedniego setupu/rozmiszczenia.

 

Gdybys zainwestowal 100€ w mikrofon zamiast w dalsze subwoofery, to wtedy zrozumial bys, na czym problem polega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przyklad obrazujacy o co chodzi.

 

Przetwornik/subwoofer 18“ mierzony

1. Zielony wykres: subwoofer ustawiony na wolnej przestrzeni (czyli bez odbic/wplywu pomieszczenia)

2. Czerwony wykres: ten sam subwoofer wstawiony do realnego pomieszczenia 5,75x4,55m

 

Jak widzisz w wyniku modow ten najnizszy bas ponizej 30Hz jest extremalnie podbity, a ten najwaznieszy, przyjemny bas (30-60Hz) extremalnie wycofany

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Najwieksza sztuka w setupie subwooferow jest takie rozwiazanie, ktore wypelni ta dziure. A tego nie da sie rozwiazac, wygrzewaniem, wiekszymi/mniejszymi membranami, wieksza moca albo basrefleksami

To jest to, czego ci brakuje

IMG_3157.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

 

Ten „...niziutenki mega miekki basik w muzyce....“ wcale nie jest wcale taki niski. To, czego szukasz, to 35-60Hz, ktore daja to przyjemne wrazenie pelnego brzmienia muzyki. Niestety, akurat ten zakres jest bardzo czesto „wyciszany“ przez mody pomieszczenia (distructive cancellation), i nawet jesli wsadzisz 10 x SVS4000, nie rozwiazesz tego problemu, bez odpowiedniego setupu/rozmiszczenia.

 

Gdybys zainwestowal 100€ w mikrofon zamiast w dalsze subwoofery, to wtedy zrozumial bys, na czym problem polega.

Czemu nie? 

Juz dwa suby ustawione na mniej / wiecej. I uzupelni to braki w danych przedzialach Hz. 

 

Co do mikrofonu to fakt, fajna i pouczajaca zabawa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie? 

Juz dwa suby ustawione na mniej / wiecej. I uzupelni to braki w danych przedzialach Hz. 

co to jest „na mniej / wiecej“

o to wlasnie chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:

Ten „...niziutenki mega miekki basik w muzyce....“ wcale nie jest wcale taki niski. To, czego szukasz, to 35-60Hz, ktore daja to przyjemne wrazenie pelnego brzmienia muzyki. Niestety, akurat ten zakres jest bardzo czesto „wyciszany“ przez mody pomieszczenia (distructive cancellation), i nawet jesli wsadzisz 10 x SVS4000, nie rozwiazesz tego problemu, bez odpowiedniego setupu/rozmiszczenia.

Xajas to jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że dwa zamknięte 10tki po włączeniu do gniazdka od razu grają jak należy.

Dodaję, że dwa bo jeden już nie dawał takiego efektu.

 

Wszystkie możliwe kombinacje tu pisane typu mody , wykresy, mikrofony, ustawienia były niepotrzebne.

Suby zagrały a ich brzmienie było nieosiągalne dla innych subów w przeróżnych kombinacjach i  ustawieniach

Fajnie jakby  wypowiedziała  się tu fachowa branża o muzykalności subwoofera  i jego  maksymalnej 10 calowej membranie aby tak  było. Bo bardzo sie często spotykałem z takim odpowiedziami o zapytanie jaki subwoofer lub rozwiązanie.

 

Bo jeśli tak jest , że kalibracja zrobi sprawę  to zamykam temat.

Jestem juz umówiony na finalna profesjonalna kalibracje sprzętu.Tym bardziej,że pokój będzie akustycznie dograny.  Ale muszę być pewny gdyż  ma to bezpośredni wpływ  na końcowe aranżacje sali kinowej. 1,2,4 suby, podest, scena itp.

Jak na razie wiem tylko tyle,że bez zbędnych mikrofonów i ustawień za "parę złotych " mam to co potrzebuje.

Fajnie by było dołożyć jeszcze parę złotych i mieć uniwersalność i zyskać na jakości w kinie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Xajas to jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że dwa zamknięte 10tki po włączeniu do gniazdka od razu grają jak należy.
Dodaję, że dwa bo jeden już nie dawał takiego efektu.
 
 


podlacz Mikro, to zobaczysz jak graja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci dadzą wymiany subów nawet na najdroższe jak nie umiesz ustawić prostego menu w ampli żeby z nich wyciągnąć co trzeba i co pomoże wygrzewanie jeżeli będzie miało to ewentualny wpływ na barwę dźwięku a nie na jego moc . Podstawowe para metry poczujesz nawet z nowego bo to sub a nie kolumna i jego rola to wytwarzać niskie częstotliwości a nie różne dźwięki gdzie faktycznie dotarcie może poprawić dźwięk.  Tobie od samego początku nie pasowała moc i doznania przy sb4000 a nie jego barwa . Poczytaj co pisałeś,  nie chce mi się cytować ani dłużej czytać takich bredni .

Czekasz na zdanie branży? ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Xpedite999 napisał:

Co ci dadzą wymiany subów nawet na najdroższe jak nie umiesz ustawić prostego menu w ampli żeby z nich wyciągnąć co trzeba i co pomoże wygrzewanie jeżeli będzie miało to ewentualny wpływ na barwę dźwięku a nie na jego moc . Podstawowe para metry poczujesz nawet z nowego bo to sub a nie kolumna i jego rola to wytwarzać niskie częstotliwości a nie różne dźwięki gdzie faktycznie dotarcie może poprawić dźwięk.  Tobie od samego początku nie pasowała moc i doznania przy sb4000 a nie jego barwa . Poczytaj co pisałeś,  nie chce mi się cytować ani dłużej czytać takich bredni .

Czekasz na zdanie branży? ??

skąd wiedza, że nie umie? znamy się?
Napisałem wyraźnie, że zamknięty grał jak otwarty co jest plusem.
NIe mówiłem o małej mocy a właśnie o barwie.
SB4000 prosto z kartonu  "dudnił" jak dla mnie w muzyce i tyle w temacie.

Tak czekam. Każda opinia jest ważna , nawet Twoja.
Branża ma doświadczenie w sprzedaży, odsłuchu i montażu oraz  może obiektywnie coś powiedzieć.
Nie bredzi jak to piszesz , że SVS jest najlepszy na świecie do wszystkiego i cala reszta o  skrzynki na listy.
To ja podejmuje decyzje i wiem co mi odpowiada.
Widze, że ciężko Ci zrozumieć,  że ktoś może mieć inne preferencje i jakość dla innego może mieć inną wartość.


....i sam czytaj. Na początku wyraźnie napisałem, że poszukuje jakości w muzyce a moc w kinie ( na którą nie narzekam ) MOŻE BYĆ  miłym dodatkiem.

Super by było jakbys napisał o swoich wrażeniach po dłuższym słuchaniu.. Jakiej  rodzaju muzyki słuchasz i jakie mam wypróbować ustawienia aby zbliżyć sie, osiągnąć co oczekuje lub przerosnąć swoje oczekiwania

A nie zaśmiecać , ze  nie wiem co słyszę i racja jest tylko jedna: TYLKO SVS 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o to chodzi że SVS i nic więcej się nie liczy ale jego dominacji na rynku subów nie da się ignorować czy ci to się podoba czy nie jego modele są uznawane za referencyjne w wielu testach . Tyle modeli ile SVS wysyłał do różnych magazynów Audio na testy i myślisz że każdy z nich miał za sobą kilkadziesiąt godzin wygrzewania? Szukasz suba do muzyki czy hajendowego stereo to napisz w dziale stereo , pisząc tu piszesz o subach do kina gdzie jest niewiele firm na poziomie SVS ( większość z nich niedostępna w PL)  i tak naprawdę sam nie wiesz czego chcesz ! Żaden ci nie pasuje,  majaczysz że w twoich 20mkw mają za małą moc i nie tego się spodziewałeś,  potem wrzucasz coś o DIY a to co masz i miałeś do tej pory to padaczki które kochasz do dziś.  Nie wymieniaj i tyle skoro nie widzi ci się żaden model i są dla Ciebie za słabe i ci kanapą nie rzucają...

W dniu 13.06.2020 o 01:00, Procz napisał:

 

Odsłuchałem zatem SVS SB-4000.
Tu również pech bo sprzęt był wyjęty prosto z kartonu. Membrana była bardzo sztywna i.....
I no właśnie nic.
Wierze, że musi sie rozmiękczyć aby zagrała jak należy bo na tą chwilę nic nie pokazała.
Myślę, że zbyt dużo  "przygotowałem sobie w głowie" odnośnie jakości jaką daję  ten sub i spotkało mnie  wstępnie małe rozczarowanie lub też mam inne wymagania.
 

Generalnie oczekiwałem, że poczuje na kanapie ciśnienie. Nic takiego sie nie wydarzyło.
W sub w skali pod -60 do 0 musiał pracować w rejonach -2! lub -10 przy full podbiciu na wzmaku aby go poczuć.
Przy rejestrach rzędu np. -30 czyli teoretycznie połowa skali "spał"
Sztuczne podbijanie głośności wzmaka i suba nic nie zmieniało. Subwoofer nie robił żądnego ciśnienia po za tym co mam w domu a przy niskich zejściach  zamiast rzucać flakami..... zniekształcał


Ani nie burzy ani nie wgniata.  
Czyli nie ma HUKU i nie ma MASAŻU KLATY i co gorsza nie ma muzykalności czyli tego niskiego miękkiego  odczuwalnego nawet przy cichym słuchaniu basu
Wstępnie nie zrobił na mnie żadnego wrażenia jak za sub za takie pieniądze

Zeznania gościa co to nie zawiudł się na mocy SVS i ewidentnie nie wie czego chce i nie umie do tego ustawić prostego menu w subie czy ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Xpedite999 napisał:

Tu nie o to chodzi że SVS i nic więcej się nie liczy ale jego dominacji na rynku subów nie da się ignorować czy ci to się podoba czy nie jego modele są uznawane za referencyjne w wielu testach . Tyle modeli ile SVS wysyłał do różnych magazynów Audio na testy i myślisz że każdy z nich miał za sobą kilkadziesiąt godzin wygrzewania? Szukasz suba do muzyki czy hajendowego stereo to napisz w dziale stereo , pisząc tu piszesz o subach do kina gdzie jest niewiele firm na poziomie SVS ( większość z nich niedostępna w PL)  i tak naprawdę sam nie wiesz czego chcesz ! Żaden ci nie pasuje,  majaczysz że w twoich 20mkw mają za małą moc i nie tego się spodziewałeś,  potem wrzucasz coś o DIY a to co masz i miałeś do tej pory to padaczki które kochasz do dziś.  Nie wymieniaj i tyle skoro nie widzi ci się żaden model i są dla Ciebie za słabe i ci kanapą nie rzucają...

Niesamowite. Cięzko się tu odnosić do czegokolwiek  co piszesz. Uprzejmie informuję, że takie wymądrzanie nie pomaga w niczym. Skoro nie potrafisz się podzielić swoim doświadczeniem a jedynie niezrozumiałą pyskówką daj sobie spokój się nie udzielaj

Twój chamski ton i ślepe patrzenie jest irytujące.

Idź na spacer z rodziną to może Ci sie w głowie rozjaśni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzić wolno , ba nawet trzeba ale tylko wtedy kiedy wie się na co się narzeka i dlaczego . Dobrze też jest sprawdzić wcześniej to na co się narzeka czy nie jest to wszystko bezpodstawne na co wygląda w twoim przypadku więc rady tu nie pomogą tylko edukacja a napewno doprecyzowanie oczekiwań. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, paul klacska napisał:

Tutaj się z tobą nie zgodzę, różnica jest i to kolosalna. Akurat jestem po, jak ty to nazwałeś "dotarciem" i mogę stwierdzić z własnej autopsji, że okolice 200 tu godzin, to było minimum dla dwóch 28W/4878T00 . Nie poznał byś brzmienia przed( jak były nowe) a teraz. 

Ja opieram się na swoim doświadczeniu z kilkoma gotowymi subami które miałem od nowości i nie było większej różnicy w basie po dłuższym czasie 'wygrzewania', być może że suby diy potrzebują  czasu, a gotowce są już wstępnie przetestowane fabrycznie i już 'ułożone' 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz że klaczke trzeba czytać przez palce i to jednym okiem bo bzdury pisze ? Palnie takie opinie z D i czeka , nikt mu uwagi nie zwróci to próbuje dalej . Myśli że wiedzę posiadł kupując YB albo tak mu sie wydaje bo bzdury pisze co chwila jak Martyn albo i gorzej .Jakby taki SVS brzmiał kompletnie inaczej nowy i potrzebował kilkadziesiąt godzin na rozruch to mieli by pełne magazyny zwrotów i nie taką renomę jak mają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly przeprowadzane laboratoryjne badania tego fenomenu, czy urzadzenia po „wygrzaniu“ brzmia lepiej/inaczej

Wynik

Nie, nie brzmia inaczej.

Caly fenomen polega na tym, ze nasz sluch/mozg adaptuje/przyzwyczaja sie z czasem do tego nowego brzmienia i odbiera je z czasem inaczej.

 

To nasz mozg sie „wygrzewa“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2020 o 08:02, xajas napisał:

. Zielony wykres: subwoofer ustawiony na wolnej przestrzeni (czyli bez odbic/wplywu pomieszczenia)

Moim zdaniem bas, który można nazwać miękkim dotyczy jedynie koncertowo plenerowych imprez. Bas w pomieszczeniu imitujący ten z wolnej przestrzeni to parszywe pełne podbić dźwięki, na krótką metę fascynujące nieosłuchanych i przygłuchych. Proczek nie wskazał żadnego przykładu suba, który byłby zbliżony do tego czego oczekuje. Panowie, dyskutujecie o czymś co zrodziło się w  Proczkowej głowie, o jego wyobrażeniu. No i jak kolega wskazał Xajas z g***  bata nie ukręcisz, jakie pomieszczenie takie dźwięki. Autorowi radzę wrócić do pomysłu zabawy z czterema subami. Sam jestem ciekaw konfrontacji starszych uważanych kiedyś za dobre subów z SVS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2020 o 14:55, Xpedite999 napisał:

Marudzić wolno , ba nawet trzeba ale tylko wtedy kiedy wie się na co się narzeka i dlaczego . Dobrze też jest sprawdzić wcześniej to na co się narzeka czy nie jest to wszystko bezpodstawne na co wygląda w twoim przypadku więc rady tu nie pomogą tylko edukacja a napewno doprecyzowanie oczekiwań. 

 

W dniu 22.06.2020 o 11:24, WARMSTONE napisał:

Moim zdaniem bas, który można nazwać miękkim dotyczy jedynie koncertowo plenerowych imprez. Bas w pomieszczeniu imitujący ten z wolnej przestrzeni to parszywe pełne podbić dźwięki, na krótką metę fascynujące nieosłuchanych i przygłuchych. Proczek nie wskazał żadnego przykładu suba, który byłby zbliżony do tego czego oczekuje. Panowie, dyskutujecie o czymś co zrodziło się w  Proczkowej głowie, o jego wyobrażeniu. No i jak kolega wskazał Xajas z g***  bata nie ukręcisz, jakie pomieszczenie takie dźwięki. Autorowi radzę wrócić do pomysłu zabawy z czterema subami. Sam jestem ciekaw konfrontacji starszych uważanych kiedyś za dobre subów z SVS.

Jak się chce  to  widzę ,  że da się  normalnie kogoś krytykować bez zbędnej szczeniackiej gadki i braku szacunku do drugiej osoby. Jeszcze , żeby było więcej w tym popartych doświadczeniem informacji niż pustych tez to szybciej i więcej wniosków można by było wyciągnąć. Dla mnie i dla  tych którzy interesują sie tym wątkiem lub kiedyś go znajda bo sami bądą szukali rozwiązania u siebie to będą  mogli cos pominąć bo będą pomijać  czytanie o wyśmiewaniu i kpinie.


Jestem tu juz 15 lat. Zaczynałem swoją  przygodę ze sprzętem trochę wcześniej i przez cały tez czas gdy zmieniałem swoje wyobrażenie o nowej jakości Audio-video.

Pytałem i zbierałem informacje właśnie stąd. Ucząc sie wielu nowych rzeczy od starszych  i doświadczonych użytkowników nie mając bladego pojęcia o wielu rzeczach. Dzięki temu forum i wielu odnośników do innych spełniam właśnie  swoje marzenia i buduje własną  sale  kinową.  Po 15 latach jestem już na finiszu by sie wylogować i zacząć realizować inne tematy w życiu. Przez te wszystkie lata  nigdy nie było tu  tak niskiego  wręcz podwórkowego poziomu dyskusji. Krytyka i obnażanie  za brak wiedzy była  zawsze bo oto tu chodzi by kogoś  doinformować lub sie czegoś dowiedzieć ale bez kpin i wyśmiewania. Warto się myślę niektórym użytkownikom zastanowić, nad tym co piszą i że są tu tacy co  to dwadzieścia parę lat miało dawno temu.  


A teraz do rzeczy . Jestem po testach SVS SB 3000


NIe wiem czy prawdą jest , że należy wygrzać sprzęt  czy nie. To są informacje podane a nie sprawdzone.  A więc nie odpowiem czy jest różnica.
Subwoofer gral cała sobotę niedziele i poniedziałek w innym pomieszczeniu, natomiast na   testach w przedmiotem  sali.   Brak jest wiec porównania przed i po.  Nawet nie słuchałem jak gra  bo pomieszczenie i miejsce wygrzewania  suba było przypadkowe i minimalnym metrażu. ( hol )    

Dla osób , które twierdza, że szukam czegoś w głowie czego sam nie wiem informuję, że opisałem to wcześniej to co szukam wiem jak to brzmi .


Być może źle  sie wyraziłem. Dla tych co nie czytali  od początku powtarzam co było powodem poszukiwań.

Robiąc kiedyś odsłuch dwóch sztuk subwooferów zamkniętych o 10 calowym głośniku uzyskałem bas jaki nie uzyskałem  do tej pory na żadnym innym testowanym subie. Bas  miękki sprężysty i  odczuwalnym w odsłuchu muzyki. ( mówimy to tylko o muzyce, kino nie jestem tematem porównań i ocen)) Idą tropem jakości  w kinie jakość w muzyce poszła na dalszy plan.  Teraz będąc na finiszu chcę już nie myśleć jak to pięknie grało tylko albo to mam albo nie bo ponieważ.

Subwoofery jakie grały ten  miód dla uszu  bas to .......Jamo E7 SUB ( w czasach ich bycia dostały EISA ) . Podłączone liniowo bez żadnych konfiguracji grały mega pięknie.
Suby te z drugiej ręki kosztują jak mówiłem "pare złotych".
 I teraz odsłuch i porównanie.

Na start jak to mówi branża:
Nie da się mieć super sali kinowej i jednocześnie sali odsłuchowej


My wszyscy ( zdecydowana większość )
Nie da się mieć dobrego kina i dobrego stereo na  jednym AV


I jak sam stwierdzam  wg swojego skromnego  15 letniego doświadczenia
Nie da sie mieć super suba do kina i do muzyki ( w określonej kwocie)


SVS SB 3000 niestety nie dorównał tym dwóm JAMO  w jakości choć może sie to wydawać szczególnie niektórym tutaj to niemożliwe.

Te"tanie" JAMO  ( tylko dwie  sztuki razem) zagrały dużo bardziej muzykalnie i przed wszystkim naturalnie.
Wg mnie ( zaznaczam) jest to zasługa 10 cali i to razy dwa a nie jednej 12' a nawet dwóch  w pomieszczeniu do 25 m2
(Najlepsze niby do muzy budżetowe REL T9 tez mają tylko 10 cali)  

Jeśli chodzi o sam SVS SB 3000 to nie był on taki sprężysty i przyjemny dla ucha jak w/w Jamo.
Nie mniej jednak było dużo lepszy i muzykalny od  moich 2x Velodyne eq max 12.
Sam odbiór muzyki był duzo przyjemniejszy dla ucha. Bas był bardziej naturalny od Velo.
Możliwość podbicia lub zmniejszenia niskich   odczuwalnych w aplikacji pozwalała poczuć bas przy mniejszym volume subwoofera. W przypadku Velo zawsze trzeba było pracować z głośnością suba ( mówimy o muzyce i nagraniach na jednej płycie o rożnych rejestracjach basu)  dla lepszych odczuć co skutkowało pogorszeniem  jakości lub zniekształceniami.
 
Tutaj jest inny level.
Same zniekształcenia są tu bardzo dopracowane. Ten sub panuje nad tym co dostaje pomimo zerowej  kalibracji.

Pytanie czy pomieszczenie osłuchowe czy niewygrzany sub sprawił , że SB 4000 sobie z tym nie radził.
A może to moja psychika. Oczekiwałem WOW a dostałem budżet. Natomiast to przy Sb3000 miała byc formalność a było zaskoczenie.

A także, że przy SB 4000 w salonie byłem godzine a przy SB 3000 w domu testowałem  od 20.00 do 4 rano.
Sub łatwo sie zgrywa z kolumnami. Są przypadki, że Velo prowadzi sie tak samo jak SVS ale całościowo nie daje im rady.

Po zadowolonym z bardzo dużej poprawy barwy basu w muzyce a jednocześnie niezadowolony , że mimo wszytko to nie jest ten bas  co szukam  ( Jamo E7SUB)
przyszedł czas na test w kinie.

Niestety 8 godzin to za mało byc przetestować wszystkie znane na pamięć momenty w muzyce lub kinie, które powinny grąć lepiej.


Sam sub podobnie jak SB 4000 nie oddawał  wrażenia obudowy zamkniętej co mnie bardzo ucieszyło. Spodziewałem sie szybko i krótko a było  dodatkowo efektownie.

Może to zasługa małego pomieszczenia.

Najważniejsze
Subwoofer SVS SB3000 w najważniejszych tj.  trudnych momentach ( moja wiedza na temat charakterystyki matematycznej basu" hz " jestem znikoma wiec opisuje to w odebranych oczami i uszami sposób ) jest jak wyżej pod wysoką kontrolą. Tam gdzie Velodyne  nie daje rady SVS "trzyma bas"  i choć występują mikro zniekształcenia  są one pominięte podczas odsłuchu. Przy Velo albo profesjonalne ustawienia albo mamy zniekształcenie   bass refleksu z decydującym momencie.
Ustawienia przy velo można wykonać tak aby nie bylo owe zniekształcenia ale tracimy w wielu ścieżkach ( wiele filmów wiele jakości) TEN BASS.
 

Oczywiście występowały w SB3000 zniekształcenia, które uciekały z bardzo dużej kontroli  ale patrząc na możliwości kalibracji w samej aplikacji czy też profesjonalnie kalibracji to z pewnością będą proste do zniwelowania. Przypadku velo tu juz może być co za coś.

A teraz najważniejsze

Terminator Genesyis ( choć jestem fanem serii to najgorsza część) premiera w IMAX. Początkowa scena ataku na bazę SKYNET. Ruch oporu atakuje bazę bronią laserową

 
Jakie to suby robią to , że tak nisko , szybko i pęknie brzmi ten wystrzał laseru z broni człowieka.

Tu analogicznie  SB4000 niedomagał i grał jak VELO x2 a SB 3000 całkowicie zmieniał jakośc basu.Kiedy był "ten moment"  przewracał dotychczasowy sposób odbioru niskiego odczuwalnego   basu. Basu z rzeczywistym ciśnieniem pokoju. Piękne uczucie. Uczucie, którego mi  brakowało i już...... nie może nie być.Lasery z broni ludzi ruchu oporu  grały na tego typu sprzęcie.

Odbiór  wybranych momentów ( niskie zejścia) na ścieżce dźwiękowej  filmu( jeśli takie występują) dają zupełnie nowe doznania.

Cała ta wycieczka w poszukiwaniu basu nie zrobiła nic pozytywnego.

Nic się nie zmieniało w moim oczekiwaniu.

Bas w stereo jaki chce nadal stał sie nie osiągalny przy wyższej klasie sprzętu.
Przy zakupie JAMO będę miał to co chciał w muzyce a przy kinie zostanę przy tym co mam.
Niestety stało sie to czego sie obawiałem najbardziej. Nie chce już moich Velo:)
Usłyszawszy lepsza jakość zawsze bym przy niedoróbkach velo myślał o lepszej jakości która słyszałem i tym .....ciśnieniu
Buduje kino. I żeby   fascynaci   siedzący  obok podczas seansu czuli to samo zmuszony jestem co gorsza kupić 2x SB 3000:)
Na domiar złego Ed Mullen z SVS w dalszej rozmowie oświadczył, że w moich warunkach ( jeśli mam możliwości  finansowe) 2x SB3000 przebije jakością i odczuwalnym basem, który   mnie tak zafascynował  sub SB4000.
Zatem "zmuszony" zostałem do ekstra wydatku a i tak nie mam tego co chciałem .haha

Sam sub mega zgrabny. Bardzo ładny. Metalowa obudowa do kartonu.
Plus małe rozmiary
Minus brak pilota i sterowania jak SB4000.
Przy muzyce bardzo ważne ze względu na rożne rejestry na płytach.
Co prawda jest mega  aplikacja ale to telefon przy dupie( naładowany) co podczas słuchania muzyki jest ostania rzeczą, którą chce mieć przy sobie.


Bardzo dobre stereo kosztem kina i odwrotnie.
4 subwoofery:2 suby do stereo 2 suby do kina oddzielnie. ( lub inna liga cenowa)

Sala kinowa do muzyki , AV do kina i muzyki , subwoofery do kina  i muzyki nie będą miały tej jakości co
oddzielenie.
Wg mnie oczywiście.

A teraz proszę o kulturalną krytykę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.