Skocz do zawartości
IGNORED

4 subwoofery . 2 do kina i 2 do stereo


Procz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to tutaj napisać, ale nie chciałem robić już więcej offtop.

Widzę, że ty uwielbiasz śmiecić.

Oczywiście podtrzymuję, co napisałem, w 100%

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Umiesz co nie co to ok 

??? Oj, oj, masz z tym wyraźny problem: facet dobrze pisze a to TY masz ściśnięte półmiski, a nie Xajas?
 

W Hameryce i Kanadzie to standard   budowa kina w systemu DIY i tylko finalna kalibracja robiona przez szpeca. Zreszta w setup Europie zachodniej tez to funkcjonuje.  
Tylko Poland ma problem z implementacją DIY na dużą skalę - ale to wiadomo dlaczego: cienkie domostwa i brak €$£mamona.....

Kiedys jednak do tego dojdziemy ?✌️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten głośnik można z powodzeniem połączyć z membraną bierną i mieć nisko strojony układ rezonansowy w małej pojemności ok.50l warte zastanowienia i sam też taki układ u siebie zastosuje 1szt lub 2 w zależności od zapotrzebowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15cm to może nie bo wewnętrzna będzie 10cm a na głębokość się nie zmieści ale 20cm to spokojnie. Kupuj i działaj do tego jakiegoś hypexa z dsp i można się pobawić. Mój planuję zrobić 18cm głęboki więc mega na styk bo musi się schować w zabudowie w ściance?. Jak zajdzie potrzeba to zbuduje drugi na tył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xajas napisał:

Jesli masz pojecie o majstrowaniu DIY, to mozesz te wszystkie SVSy, Velodyne itd zapomniec i zbudowac samemu wiele taniej o wiele lepszy system, inteligentnie sterowany i dopasowany do pomieszczenia.

 

Z tym nie miałbym żadnego problemu. Nie będę sie przechwalał ale moja kultura techniczna stoi na bardzo wysokim poziomie i zaprojektowałem, zrobiłem/zbudowałem/wykonałem  sam wiele ciekawych rozwiązań czy rzeczy.

Brakująca wiedze do wykonania  planu można uzyskać poprzez intensywną naukę ze zrozumieniem aż do skutku.

Taki system jest  bardzo ciekawy lecz u mnie nie sprawdzi się między innymi , że postęp prac jest już zaawansowany i jakby za poźno.

Po za tym co najważniejsze moje pomieszczenie ma niestety tylko 525cm długości. Teraz zostało zaledwie 490cm. To jest już tak poniżej minimum. NIc więcej po za ekranem nie mogę dołożyć bo każdy centymetr  jest juz na "wagę złota"

Naprawdę sie naliczyłem  i nakombinowałem żeby  tym wyjść jako  tako i reszta pasowała do całości.

 

 Dlatego na początek sprawdzimy pierwsze ZA lub PRZECIW

We wtorek mam ustawiony odsłuch i porównanie SB 3000 z moimi Velo 12max

Czekam na ustawienie terminu do SB4000 gdyż jest tylko na zmówienie i jest problem  z odsłuchem

Wersja zakupu i testów w domu odpada  bo musiałbym  cały majdan specjalnie znosić na plac budowy i testować nie wygrzane suby na co nie mam czasu.

Zobaczymy czy alternatywa  dla mojego "głupiego" pomysłu sie sprawdzi.

Po kącie wierze tylko, że sb4000 coś zdziała bo już słyszałem , że to sub w którym nie ma sie do czego przyczepić i jest klasą samą w sobie ale są też  niezadowoleni klienci bo brakuje mu tego kinowego brzmienia.

Ale może sie jednak zdziwię.

Pozytywnie mam nadzieje.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie będą Twoje odczucia. Czy będziesz następnym klientem Svs konstrukcji zamkniętej? ?  Mam małą nadzieję, że jednak będziesz wolał otwartą. Bo to już nudne by było, że nagle do kina wszyscy wybierają odmianę Sb. No chyba, że sb4000 rzuci Cię na kolana.? Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z tym nie miałbym żadnego problemu. Nie będę sie przechwalał ale moja kultura techniczna stoi na bardzo wysokim poziomie i zaprojektowałem, zrobiłem/zbudowałem/wykonałem  sam wiele ciekawych rozwiązań czy rzeczy. Brakująca wiedze do wykonania  planu można uzyskać poprzez intensywną naukę ze zrozumieniem aż do skutku. Taki system jest  bardzo ciekawy lecz u mnie nie sprawdzi się między innymi , że postęp prac jest już zaawansowany i jakby za poźno. Po za tym co najważniejsze moje pomieszczenie ma niestety tylko 525cm długości. Teraz zostało zaledwie 490cm. To jest już tak poniżej minimum. NIc więcej po za ekranem nie mogę dołożyć bo każdy centymetr  jest juz na "wagę złota" Naprawdę sie naliczyłem  i nakombinowałem żeby  tym wyjść jako  tako i reszta pasowała do całości.

 

 Dlatego na początek sprawdzimy pierwsze ZA lub PRZECIW

We wtorek mam ustawiony odsłuch i porównanie SB 3000 z moimi Velo 12max

Czekam na ustawienie terminu do SB4000 gdyż jest tylko na zmówienie i jest problem  z odsłuchem

 

 

 

 

Nie bardzo rozumiem ta argumentacje z brakiem miejsca i co to ma wspolnego z postepem pracy. 

 

Gotowy SVS 4000 ma glebokosc ponad 53cm. Zmajstrowany max. 25cm.

Za cene jednego SVSa 4000 budujesz conajmniej 4 inteligentne 12“.

 

Ale to kwestja indywidualnych preferencji i wyboru.

Gotowce tez mozna sensownie uzyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sali dedykowanej, gdzie wszystko jest zabudowane i zakryte, to jest sens samemu budować te subwoofery, jak ktoś ma zacięcie, to czemu nie, albo nawet zlecić taką budowę, komuś kto się zna.

Ale do zwykłego pokoju, przeznaczonego pod kino a tym bardziej do salonu, to bym takich paczek, nie wstawił.

Z tym nie miałbym żadnego problemu. Nie będę sie przechwalał ale moja kultura techniczna stoi na bardzo wysokim poziomie i zaprojektowałem, zrobiłem/zbudowałem/wykonałem  sam wiele ciekawych rozwiązań czy rzeczy.

Brakująca wiedze do wykonania  planu można uzyskać poprzez intensywną naukę ze zrozumieniem aż do skutku.

Taki system jest  bardzo ciekawy lecz u mnie nie sprawdzi się między innymi , że postęp prac jest już zaawansowany i jakby za poźno.

Po za tym co najważniejsze moje pomieszczenie ma niestety tylko 525cm długości. Teraz zostało zaledwie 490cm. To jest już tak poniżej minimum. NIc więcej po za ekranem nie mogę dołożyć bo każdy centymetr  jest juz na "wagę złota"

Naprawdę sie naliczyłem  i nakombinowałem żeby  tym wyjść jako  tako i reszta pasowała do całości.

 

 Dlatego na początek sprawdzimy pierwsze ZA lub PRZECIW

We wtorek mam ustawiony odsłuch i porównanie SB 3000 z moimi Velo 12max

Czekam na ustawienie terminu do SB4000 gdyż jest tylko na zmówienie i jest problem  z odsłuchem

Wersja zakupu i testów w domu odpada  bo musiałbym  cały majdan specjalnie znosić na plac budowy i testować nie wygrzane suby na co nie mam czasu.

Zobaczymy czy alternatywa  dla mojego "głupiego" pomysłu sie sprawdzi.

Po kącie wierze tylko, że sb4000 coś zdziała bo już słyszałem , że to sub w którym nie ma sie do czego przyczepić i jest klasą samą w sobie ale są też  niezadowoleni klienci bo brakuje mu tego kinowego brzmienia.

Ale może sie jednak zdziwię.

Pozytywnie mam nadzieje.

 

 

 

Bardzo ciekaw jestem, jak będzie wynik tych odsłuchów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, Procz napisał:

We wtorek mam ustawiony odsłuch i porównanie SB 3000 z moimi Velo 12max

Czekam na ustawienie terminu do SB4000 gdyż jest tylko na zmówienie i jest problem  z odsłuchem

Szkoda ze w jednym dniu i tym samym miejscu nie uda Ci się zrobić odsłuchu, było by to jak najbardziej miarodajne porównanie... czekam na krótka Recke z odsłuchu? 

pozdrawiam 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Xpedite999 napisał:

@stench A co robicie jak użytkownik was wyzywa od cweli jak to już widzieliśmy? 

Gdyby sie tym kierowac, to mozna by tu usunac 70% odpowiedzi ?

 

Nie badzmy takimi mimozami swietoszkami. Czasami trzeba spojrzec w lustro... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisze głupoty czy dokuczam ale nie takimi słowami spod budki z piwem k i ch,  cw..., o czym my w ogóle.... patologia a wy się cieszycie z tego że to akurat na mnie padło itp , też tak potrafię a nawet lepiej ale czy napewno tego chce ? Można do oczu sobie skakać ale jakieś zasady trzeba zachować,  gość ciśnienia nie trzyma a moderacja stoi z boku bo członkostwo opłacił....komedia a prymityw się cieszy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Do sali dedykowanej, gdzie wszystko jest zabudowane i zakryte, to jest sens samemu budować te subwoofery, jak ktoś ma zacięcie, to czemu nie, albo nawet zlecić taką budowę, komuś kto się zna.

Ale do zwykłego pokoju, przeznaczonego pod kino a tym bardziej do salonu, to bym takich paczek, nie wstawił.

+1

Biorąc nawet pod uwagę "możliwości techniczne" przeciętnego dedykowanego pomieszczenia do KD w tym kraju, rzadko kiedy można pozwolić sobie na użycie standardowych subwooferów do zabudowy jeżeli ktoś idzie w tym kierunku. Wersje DIY lub in-wall jak znalazł do zastosowania, nawet w zwykłych salonach jeżeli WAF odstąpi, powiedzmy, 15-20 cm ściany ołtarzowej salonu  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Też pisze głupoty czy dokuczam ale nie takimi słowami spod budki z piwem k i ch,  cw..., o czym my w ogóle.... patologia a wy się cieszycie z tego że to akurat na mnie padło itp , też tak potrafię a nawet lepiej ale czy napewno tego chce ? Można do oczu sobie skakać ale jakieś zasady trzeba zachować,...

 

Czy mam zacytowac twoje wypowiedzi, seksualne insynuacje itp. I ty piszesz o patologii i zasadach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, xajas napisał:

Czy mam zacytowac twoje wypowiedzi, seksualne insynuacje itp. I ty piszesz o patologii i zasadach?

To nie jest pojedynczy przypadek. Ja mam kolegę który w jeden dzień coś powie, na drugi, że nie on to powiedział a na trzeci, że ty to powiedziałeś a nie on. Różnica polega na tym, że on jest świadom tego i korzysta z terapii. Znamy się dwadzieścia lat i powiem ci, że wolno to szło ale jest bardzo duża poprawa. Życzę mu osobiście jak najlepiej i mam nadzieję, że z wiekiem nie wróci do punktu wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Czy mam zacytowac twoje wypowiedzi, seksualne insynuacje itp. I ty piszesz o patologii i zasadach?

Cytuj , czekam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

 Ja mam kolegę który...

Ty masz kolegów??? Byś ich miał to na forum byś tyle czasu nie spędzał , drugi Martyn... singiel marszczyflak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xajas napisał:

Nie bardzo rozumiem ta argumentacje z brakiem miejsca i co to ma wspolnego z postepem pracy. 

 

Gotowy SVS 4000 ma glebokosc ponad 53cm. Zmajstrowany max. 25cm.

Za cene jednego SVSa 4000 budujesz conajmniej 4 inteligentne 12“.

 

 

 

 

Odpowiedź na to jest jedna jak choćby  kolegi Will66.
Prosto jak się da: SuB będzie POD ekranem.

Może on mieć i metr głębokości. Nic to nie zmienia.

Problem powstaje gdy jest WYSOKI bo :

podnosi  on głośnik centralny do góry a co za tym idzie EKRAN.
 Biorąc pod uwagę-
- wysokość przedniej ściany
-wysokość subwoofera
-wysokość głośnika centralnego
-wysokość cokołu  dekoracyjnego z oświetleniem  
-PODSTAWĘ EKRANU która generuję jego WYSOKOŚĆ

to już mam wszystko dosłownie na centymetry.

I tak wysokość jego ( subwoofera)  ukrytego w podeście  powoduje, że MUSZĘ  już pierwszy rząd podnieść aby mieć kąt widzenia na ekran idealny DLA MNIE w odbiorze.

Zakładam, że będe patrzył na 1/3 jego wysokości.

 Pozostaje pytanie czy Centralny za ekranem transparenty?

 Z uwagi na to , iż musiałbym go umiejscowić  centralnie na środku  co jest dużo powyżej  wielotonówek kolumn stereo.

to ( przy  DTS 5.1  wokal jest
przypisany tylko do niego)   boje się że może być nienaturalnie za wysoko przy odsłuchu muzyki względem kolumn bocznych.

Z drugiej strony nie musiałbym podnosić ekranu co za tym idzie pierwszego rzędu a to pozwala zbudować łatwiejszy i podest ( basstrap) pod fotelami

I też nie do końca  bo  salka z takim schodkami i 4 poziomami:

poziom 0,

poziom 1- fotele i pierwszy rząd,

poziom 2-  głębokie schody na drugi rząd,

poziom 3- drugi rząd )

wyglądałaby bardzo kinowo:)


Jesli  chodzi o długość to taka ściana z 4 subami zabiera mi dodatkowe jak pisałeś 30 cm.

Wiązałoby się to z tm , że:


- Skracam komfortowy dla mnie odsłuch stereo kolumny przybliżają sie )


- Pomniejszam odległość od soczewki do ekranu przez uzyskuje  mniejszy ekran.

Tutaj walczę o każdy cent bo nie ma już z czego zabrać aby uzyskać solidną podstawę.
 
- Ekran będzie 2, 39: 1  wiec podstawa to minimum 300cm ( próbuje zastosować techniczne rozwiązania aby uzyskać
 320 ) której nie da sie osiągnąć przy zmniejszeniu długości pomieszania ( taki  projekt i ekran  o mniejszej podstawie mnie nie interesuje) To ma być kino a nie salon z TV 100cali. Tym bardziej,  że ekran to takiej podstawie nie jest zbyt duży a przy filmach  16:9 na takim ekranie juz szybko maleje.


 - Zmniejszenie odległości widza od ekranu powoduje jego przesunięcie w tył ( foteli )co blokuje lub koliduje z drugim rzędem foteli,  jego miejscem przed. ( którego jest jest już jak  na lekarstwo)

 Choć jest on zarezerwowany dla żon gości i nie są One ogóle ważne bo i tak niczego nie rozróżniają i nie zrozumieją bo wszytko oceniaja po tym co widzą to nie wypada powiedzieć :" tu macie krzesła"

( no sa jeszcze mecze!:))))musi być miejsce!

zapomniałbym o pociechach i ich kolegach  na ich wspólnym oglądaniu bajek czy graniu w Fife


- innymi jaki budowa podestu ( bass trapu)  wejść  i wyjścia do sali . Wszytki co zmienia całość po zmniejszeniu pomieszczenia, które i tak nie jest duże.

Rozwiązanie z subem ze sklepu ma jeszcze jedną bardzo ważna zaletę. Szczególnie gdy zastosuje sie określony i podzielony wg aktualnego portfela budżet na każdy z elementów sali kinowo odsłuchowej

Ano można w przyszłości nic nie robiąc  sprzedać taki sub i kupić lepszy:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
   

 

Odpowiedź na to jest jedna jak choćby  kolegi Will66.

Prosto jak się da: SuB będzie POD ekranem.

Może on mieć i metr głębokości. Nic to nie zmienia.

Problem powstaje gdy jest WYSOKI bo :

podnosi  on głośnik centralny do góry a co za tym idzie EKRAN.

 Biorąc pod uwagę-

- wysokość przedniej ściany

-wysokość subwoofera

-wysokość głośnika centralnego

-wysokość cokołu  dekoracyjnego z oświetleniem  

-PODSTAWĘ EKRANU która generuję jego WYSOKOŚĆ

to już mam wszystko dosłownie na centymetry.

I tak wysokość jego ( subwoofera)  ukrytego w podeście  powoduje, że MUSZĘ  już pierwszy rząd podnieść aby mieć kąt widzenia na ekran idealny DLA MNIE w odbiorze.

Zakładam, że będe patrzył na 1/3 jego wysokości.

 Pozostaje pytanie czy Centralny za ekranem transparenty?

 Z uwagi na to , iż musiałbym go umiejscowić  centralnie na środku  co jest dużo powyżej  wielotonówek kolumn stereo.

to ( przy  DTS 5.1  wokal jest

przypisany tylko do niego)   boje się że może być nienaturalnie za wysoko przy odsłuchu muzyki względem kolumn bocznych.

Z drugiej strony nie musiałbym podnosić ekranu co za tym idzie pierwszego rzędu a to pozwala zbudować łatwiejszy i podest ( basstrap) pod fotelami

I też nie do końca  bo  salka z takim schodkami i 4 poziomami:

poziom 0,

poziom 1- fotele i pierwszy rząd,

poziom 2-  głębokie schody na drugi rząd,

poziom 3- drugi rząd )

wyglądałaby bardzo kinowo:)

 

Jesli  chodzi o długość to taka ściana z 4 subami zabiera mi dodatkowe jak pisałeś 30 cm.

Wiązałoby się to z tm , że:

 

- Skracam komfortowy dla mnie odsłuch stereo kolumny przybliżają sie )

 

- Pomniejszam odległość od soczewki do ekranu przez uzyskuje  mniejszy ekran.

Tutaj walczę o każdy cent bo nie ma już z czego zabrać aby uzyskać solidną podstawę.

 

- Ekran będzie 2, 39: 1  wiec podstawa to minimum 300cm ( próbuje zastosować techniczne rozwiązania aby uzyskać

 320 ) której nie da sie osiągnąć przy zmniejszeniu długości pomieszania ( taki  projekt i ekran  o mniejszej podstawie mnie nie interesuje) To ma być kino a nie salon z TV 100cali. Tym bardziej,  że ekran to takiej podstawie nie jest zbyt duży a przy filmach  16:9 na takim ekranie juz szybko maleje.

 

 - Zmniejszenie odległości widza od ekranu powoduje jego przesunięcie w tył ( foteli )co blokuje lub koliduje z drugim rzędem foteli,  jego miejscem przed. ( którego jest jest już jak  na lekarstwo)

 Choć jest on zarezerwowany dla żon gości i nie są One ogóle ważne bo i tak niczego nie rozróżniają i nie zrozumieją bo wszytko oceniaja po tym co widzą to nie wypada powiedzieć :" tu macie krzesła"

( no sa jeszcze mecze!:))))musi być miejsce!

zapomniałbym o pociechach i ich kolegach  na ich wspólnym oglądaniu bajek czy graniu w Fife

 

- innymi jaki budowa podestu ( bass trapu)  wejść  i wyjścia do sali . Wszytki co zmienia całość po zmniejszeniu pomieszczenia, które i tak nie jest duże.

Rozwiązanie z subem ze sklepu ma jeszcze jedną bardzo ważna zaletę. Szczególnie gdy zastosuje sie określony i podzielony wg aktualnego portfela budżet na każdy z elementów sali kinowo odsłuchowej

Ano można w przyszłości nic nie robiąc  sprzedać taki sub i kupić lepszy:)

 

 

To ze gotowca mozna latwiej sprzedac to prawda.

Reszty nie rozumiem. Jesli wszystko jest tak przemyslane, to dlaczego nie chcesz zabudowac glosnikow (i subwooferow) za ekranem? To najlepsza okazja/kombinacja/mozliwosc niewidocznej integracji akustycznej adaptacji pomieszczenia z wlasciwym rozmieszczeniem glosnikow za ekranem ( A nie OBOK albo POD ekranem ).

Wyobraz sobie, ze za ekranem tracisz 25cm, a cala konstrukcja lacznie z welna to groszowa spawa. Do tego dochodzi pelna swoboda w wyborze wielkosci i polozenia ekranu.

To by bylo konsekwentne podejscie do sprawy juz na etapie planowania.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2265.thumb.jpg.6b45c50d1e81463783f43b5901013999.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xajas napisał:

Reszty nie rozumiem. Jesli wszystko jest tak przemyslane, to dlaczego nie chcesz zabudowac glosnikow (i subwooferow) za ekranem? To najlepsza okazja/kombinacja/mozliwosc niewidocznej integracji akustycznej adaptacji pomieszczenia z wlasciwym rozmieszczeniem glosnikow za ekranem ( A nie OBOK albo POD ekranem ).

Wyobraz sobie, ze za ekranem tracisz 25cm, a cala konstrukcja lacznie z welna to groszowa spawa. Do tego dochodzi pelna swoboda w wyborze wielkosci i polozenia ekranu.

To by bylo konsekwentne podejscie do sprawy juz na etapie planowania.

 

 

tak .masz racje

Ale to było juz na etapie planowania.

Choć będzie to sala kinowa to w większości odsłuchowa.

Skupiam sie na muzyce bo będę jej słuchał niemal że codziennie.

Kino wile rzadziej z uwagi na brak tytułów.

i choćby miałby to byc czasami tylko  jeden film na miesiąc to WARTO je ( kino )  mieć.

 

W przedstawionym przez Ciebie założeniu nie mowy o dobrym stereo.

I Tyle.

Kolumny muszą mieć choć trochę przestrzeni dlatego in wall odpada.

Ciężko jest pogodzić kino z muzyką dlatego wiem że nigdy nie będę miał  do końca jak byc powinno

To tak jak z moim tematem. Sub dobry do kina i muzyki.

Na razie mądrego nie ma.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Procz napisał:

W przedstawionym przez Ciebie założeniu nie mowy o dobrym stereo.

Tu byłbym ostrożny, bo wszystko zależy od finalnej akustyki. Jeżeli po skończeniu projektu adaptacji  zostaną problemy z modami - a często zostają pomimo zrobionej adaptacji - wolnostojące kolumny do stereo, w zależności od własnego footprint’u, bedą robić wiecej problemow niz in-wall...  
 

42 minuty temu, Procz napisał:

Kolumny muszą mieć choć trochę przestrzeni dlatego in wall odpada.

To takie nasze historyczne przekonanie, ze jak stereo to musi być kolumna wolnostojąca. 
In-wall, 3 drożny, zamontowany w ścianie „likwiduje„ połowę problemów. 
A ze z reguły wszelkie adaptacje nie do końca likwidują mankamenty akustyczne pomieszczeń, taki in-wall paradoksalnie może zagrać lepiej i tez może buc wsparty 2 lub 4 subwooferem... 

Och, te wybory....??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, will66 napisał:

To takie nasze historyczne przekonanie, ze jak stereo to musi być kolumna wolnostojąca. 
In-wall, 3 drożny, zamontowany w ścianie „likwiduje„ połowę problemów. 
A ze z reguły wszelkie adaptacje nie do końca likwidują mankamenty akustyczne pomieszczeń, taki in-wall paradoksalnie może zagrać lepiej i tez może buc wsparty 2 lub 4 subwooferem... 

Nawet się tu nie będę wypowiadał bo najzwyczajniej na świecie nie znam się.

Jedyne co mogę powiedzieć to to , że jakbyś wrzucił ten tekst   do działu zapalonych   hi end owców  z ich big cudami kolumnami i centymetrowym położeniu względem  ścian to  zostałbyś rozstrzelany:)

Jedyne co mi tylko nie pasuje w jak najlepszym odbiorze przy takim założeniu to fakt że głośniki za ekranem są za wysoko.

Reszta to tylko własne doświadczenia w odbiorze przy różnym  położeniu  kolumn i  moja fantazja:)

 

22 minuty temu, will66 napisał:

Och, te wybory....??

Ważne żeby coś w końcu wybrać  i sie tym cieszyć bo po to to robimy a  nie wiecznie szukać ideału. Szkoda czasu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tak .masz racje

Ale to było juz na etapie planowania.

Choć będzie to sala kinowa to w większości odsłuchowa.

Skupiam sie na muzyce

W przedstawionym przez Ciebie założeniu nie mowy o dobrym stereo.

I Tyle.

Kolumny muszą mieć choć trochę przestrzeni dlatego in wall odpada

....

 

Myslisz?

Czy uwazasz, ze ci ktorzy zabudowali ponizsze glowne monitory (STEREO do muzyki) in wall nie wiedza co robia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2973.thumb.jpg.1489fdb66c7efad655b5346e718690b8.jpgIMG_2974.thumb.jpg.332fa69c57dbe8452daecff0b5628ab8.jpgIMG_2969.thumb.png.7ab4a84da5dd7ee8a838d246af0ebb25.pngIMG_2970.thumb.png.550a3ea35f5453efcd8d9db976609c15.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

Myslisz?
Czy uwazasz, ze ci ktorzy zabudowali ponizsze glowne monitory (STEREO) in wall nie wiedza co robia

ta teoria sprawdza sie tak samo jak ci którzy zbudowali  to coś i nie wiedzieli co robią i za co chcą tyle kasy

ale tamci pewnie tak zrobili bo mieli za wysokie stoły mikserskie albo za niskie krzesła:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolumna 2.jpg

są tez wersje takich  dla tych co mają wygodne fotele

kolumna  3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrociles uwage na roznice w setupach stereo i wielokanalowych, dobrze widoczna na tym zdjeciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko,  że przedstawiasz tu studio a mówimy o domu.

Gdyby nie móc udowodnić że podłogówka jest lepsza od in wall to:

To dochodzi  jeszcze jeden  aspekt niepodważalny jesli chodzi o wersje podłogówek.

Ich piękno i ......możliwość wymiany na lepsze

Odpowiednie światło  w pokoju, podkreślenie tekstur i już grają same bez prądu. A Ciebie banan nie schodzi  z gęby:)

Mówimy cały czas o uniwersalności.

Od tematu czyli subów do tego i tego  , przez stereo w kinie i ......barku  w nim.

Nie mam zamiaru z czegoś rezygnować.

a tym bardziej dlatego  że tak nie powinno być.

Bo to jak powinno zostanie z czasem tylko ze mną.

To ma cieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna polaczyc piekne podlogowki z in-wall subwooferami. Sam jestem zwolennikiem optycznie ciekawych glosnikow a‘la Sonus Faber albo Oma Imperia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Odchodzi problem z subem "pod nogami"

Z racji posiadanego juz sprzętu,  braku wiedzy i tym samym gwarancji  sukcesu  tj  finalnie jakości w kinie i muzyce odstąpiłem od zabudowy w ścianie.

Scena rozwiązuje moje problemy. Gdyż mogę tam ukryć 9  sztuk SB 4000:)

To takie dolne in wall  z możliwością modernizacji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, tylko ukrycie 9 subwooferow w podescie nie gwarantuje lepszego odbioru niz sensowne rozstawienie 2 subwoferow poza podestem

 

Ale...

 

.... nie ma sensu „zmuszac kogos do szczescia“...

i nie ma sensu rozpatrywacdyskutowac mozliwosci uzycia/ustawienia 4 subwooferow (patrz tytul) skoro wszystkie decyzje o ich ustawieniu juz zostaly podjete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żeby nie było  9 to cyfra możliwości metrażu.

Wiem. Mówiłem,  że idealnie nie będzie.

Z tymi dwoma , dwoma parami a może tylko jednym sie postaram  wg obwiązujących zasad. Resztę dopieści kalibracja.

Metraż mały i  cudów nie ma. Niczego nie braknie . Błędy maksymalnie ile się  da  po wykluczam.

W końcu to finalnie chodzi o treść filmu i zapis nagrania.

Tego sie  bardziej trzymam niż wykresów

a braki nadrobi nowy JVC i ekran panoramiczny.:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.