Jump to content
Totalny Laik

Vincent sv 700

Recommended Posts

1 godzinę temu, Totalny Laik napisał:

Circle - fakt - to wzmak ciężki do odsprzedania podobnie jak i Sound Art i inne unikaty. 

Ciężko odsprzedaje się kiepsko grające wzmaki. 
Circle do takich nie należy. Można go kupić obecnie na tyle tanio, żeby bez problemu go potem odsprzedać.

Idą lampy...

2 minuty temu, julius-6 napisał:

Ciężko odsprzedaje się kiepsko grające wzmaki. 
Circle do takich nie należy. Można go kupić obecnie na tyle tanio, żeby bez problemu go potem odsprzedać.

To nie tak, zobacz sobie po ile np chodza wzmacniacze Strussa w stosunku do pierwotnych cen, utrata wartosci jest gigantyczna, pomimo tego ze firma istnieje wiele lat, to bardzo dobrze grajace wzmacniacze, w audio niestety juz tak jest ze placi sie sporo $$ za znaczek

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

xavian

Bumpalump - 550 w klasie A już słuchałem.

Jest jakby za wolny basowo i  długo trzeba czekać (prndowo) na zadowalający efekt.

Jest też zbyt ciepło brzmiący. Brzmi niemalże jak lampy. Owszem, do jazzu wolnego -  w punkt, natomiast dynamika w elektronice już zaczyna się zlewać. Bardzo zaokrąglone basy dominują całość pasma. Ciekawy, ale to nie to. 

Szukam. 

Budrzet może troszke wzrośnie jak znajdę to czego szukam. Może nawet dzielonka - choć chciał bym uniknąć - pokój to 18 m2 i mało miejsca na meblu.

Co do kompresji McIntosh'a  - nie wydaje mi się to winą monitorów, z tymi akurat mam sporo do czynienia w ostatnich latach. Bardziej wynajduje w brzmieniu McIntosh'a swoistą małą precyzję w przekazie tła i źródeł pozornych. Niby jest wszystko ok, natomias niedosyt identyfikacji spory.

Czy miał ktoś z was takie doświadczenie z McIntoshami, czy tylko ja słyszę taką sygnaturę tego producenta (mowa o klockach z lat 1995-2010)?

Ps. Circle to nadal 22-24k jak się nie mylę. Do tego dochodzi (jak uprzednio napisano) efekt metki. 

Pozdrawiam. 

Edited by Totalny Laik

22 minuty temu, Totalny Laik napisał:

Jest też zbyt ciepło brzmiący

Jak 550 zbyt cieply i klucha to co nie tak z Tucana 2 bylo? Cos pomiedzy i drozej bedzie nu vista albo luxman l509x, o ktorym juz wspomnialem. Obydwa do dostania za 20tys. Jesli chodzi o trzymanie w ryzach basu to nu vista mimo znacznie wiekszej mocy nie pokazywala tego vs luxman. Pathos tez sprobuj. 

Wieza STEREO Technics :)

Tucana poprostu (o losie) paskudna. Brało mnie na wymioty tak samo (może się narażam) jak przy Heglu. 

Kolejny był Modwright KWI 200 również ochydny. Czasem mam wrażenie że szpetota jest znakiem rozpoznawczym HIGH-ENDU. Te piloty rodem z wczesnych lat '80 tych które dobrze pamiętam...

Zgroza. 

Jestem estetą i obcowanie z taką formą godzi mocno w mój profil osobowy.

Dzięki za wskazania. 

Pozdrawiam!

41 minut temu, Totalny Laik napisał:

Ps. Circle to nadal 22-24k jak się nie mylę. Do tego dochodzi (jak uprzednio napisano) efekt metki. 

25k katalogowo. do dostania obecnie poniżej 20k co przy tym poziomie grania czyni tą cenę mocno okazyjną. Wg mnei granie dużo lepsze, dojrzalsze od Tucany 2, której byłem posiadaczem. Leema to moc, drive, ale brakuje jej takiej gladkosci, poukładania jaką daje Circle A200. A jest jeszcze A100 ponoć równie dobre tylko neico słabsze mocowo.

Idą lampy...

Julius-6 - dzięki.

Postama się posłuchać i jeśli się zgramy, chętnie kupię w dobrej cenie.  

Do tego cieszy, że POLSKIE. To ma dla mnie wartość, i to spora. 

Pozdrawiam i dobrej niedzieli życzę szacownemu gronu!

Edited by Totalny Laik

Na dniach będę miał najpewniej sposobność odsłuchu (może nawet porównawczego) Accuphase E450 oraz Circle 200.

Myślę, że między tymi dwoma może rozegrać się finalna decyzja nabycia wzmaka do mojego toru. TRIANGLE już zapakowane czekają na podróż we wskazany adres.

Dam znać co zaszło podczas odsłuchów.

Pozdrawiam!

• Like 1