Jump to content
Sign in to follow this  
sweetminio

Cyrus CDi vs SoulNote SC300

Recommended Posts

Dzień dobry!

Noszę się z zamiarem zakupu źródła do wzmacniacza Heed Elixir i monitorów Dynaudio Excite X14.

Okablowanie / głośnikowe i IC / to Oyaide z serii Across.

Zastanawiam się, który z wymienionych w tytule postu cedeków będzie brzmieniowo i technicznie lepszym wyborem?

Budżet 3000-5000 złotych.

Cyrus - made in England; wydaje się być pancernie wykonany...

SoulNote SC 300 - ten model made in China, choć projekt japoński; sporo audiofilskiego powietrza wewnątrz obudowy.

Myślę jeszcze nad Rega Apollo 2017, ale tu spotkałem się z opiniami, że napęd jest kapryśny, a nawet awaryjny.

Cyrus CDi - też są, choć nieliczne,  głosy o jakichś problemach...

SoulNote - mało konkretnych opinii... w te gazetkowe i audioportalowe nie do końca wierzę...

Za ewentualne porady i merytoryczne wpisy dziękuję.

Miłosz 

Edited by sweetminio

Też mnie ciekawi Cyrus CDi

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Dla mnie cyrus za naped jak w radio w samochodzie praktycznie nie jest brany pod uwage. 

W tym budzecie roksan caspian m2 z drugiej reki. 

Wieza STEREO Technics :)

xavian

Cześć,
Cyrus byłby rozwiązaniem wszelkich problemów ale... pozostawia do życzenia jego bezawaryjność. Także jestem na etapie poszukiwań transportu CD do DACai jak na razie wybór padł na Primare DD15, która łapie się w zakładanym budżecie. Jest to brzmienie dynamiczne oraz neutralne dzięki czemu łatwo możemy modulować brzmienie przetwornikiem czy tak jak to jest u mnie lampami w DACu. Cyrus jest muzykalniejszy ale jego brzmienie nie jest tak napowietrzone jak DD15. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Cyrus byłby rozwiązaniem wszelkich problemów ale... pozostawia do życzenia jego bezawaryjność. Także jestem na etapie poszukiwań transportu CD do DACai jak na razie wybór padł na Primare DD15, która łapie się w zakładanym budżecie. Jest to brzmienie dynamiczne oraz neutralne dzięki czemu łatwo możemy modulować brzmienie przetwornikiem czy tak jak to jest u mnie lampami w DACu. Cyrus jest muzykalniejszy ale jego brzmienie nie jest tak napowietrzone jak DD15. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Q21 a jak na tle Cyrusa CDi wypada Exposure 2010 S2 CD pod względem precyzji, dynamiki i rozdzielczości? 

/// ASTELL&KERN SR 25+OPPO PM 3 /// CYRUS 8.2 DAC+PSX-R2+ATC SCM 7v3 & DYNAUDIO X14 ///

Mam Cyrusa Cd t od nowości czyli jakieś pół roku.Czyta wszystko,nie hałasuje i nic się nie dzieje.We wszystkich Cyrusach CD i , CD t ,CD xt są te same napędy.

• Like 1

18 minut temu, Nikonman napisał:

We wszystkich Cyrusach CD i , CD t ,CD xt są te same napędy.

i w Lyricu

Ale inne zasilanie, "zegarki"  i takie tam 🙂

/// ASTELL&KERN SR 25+OPPO PM 3 /// CYRUS 8.2 DAC+PSX-R2+ATC SCM 7v3 & DYNAUDIO X14 ///