Jump to content
IGNORED

Emotiva BasX PT-100/A-300 - kto słuchał, opinie

mdavis
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś mógłby napisać coś o jakości przedwzmacniacza PT-100?

Na ile dobry jest przedwzmacniacz phono i co można powiedzieć o DACu (czy daje się go porównać np. z CA DacMagic 100 albo rDac).

Kusi mnie żeby spróbować użyć go ze stopniem wzmacniacza mocy w NAD 356. Jeśli efekt będzie zadowalający to pewnie bym w drugim kroku sięgnął po A-150 czy A-300.

Posted (edited)

Przetwornik to AD1955, dłuższy czas na rynku, ale podobno jeden z lepszych Analog Devices. Mnie jego brzmienie odpowiada, jest żywe, detaliczne, spasowane z ogólnym charakterem PT-100. Jest tu niemal komplet wejść cyfrowych. Wygodnie się łączy z kompem przez USB, widzi bez instalacji dodatkowych sterowników, wystarczy wpiąć kabel. Przy połączeniu USB transfer jest limitowany do 24/96, na pozostałych wejściach 24/192. Przy czym do BT trzeba dodatkowo nabyć moduł emotivy BTM-1 (albo inny z Apt-X).

Wejścia phono nie używałem. Jest przełącznik MC/MM.

Z ciekawostek, to balans działa specyficznie. Odjęcie z jednego kanału powoduje zwiększenie w drugim, tak że "suma" dźwięku pozostaje bez zmian. Tak w ogóle, jak ktoś dużo korzysta ze zmian w opcjach bass/treble/balans, to może być uciążliwe. Trzeba wchodzić w ustawienia, nie ma dedykowanych klawiszy ani na froncie, ani na pilocie.

Mnie trochę brakuje wyjścia liniowego. Podłączyłbym magnetofon. 🙂 Za to są dwa wyjścia monofoniczne RCA na aktywne suby, mnie akurat zbędne.

Edited by BanalnyX

14 godzin temu, BanalnyX napisał:

Przetwornik to AD1955, dłuższy czas na rynku, ale podobno jeden z lepszych Analog Devices. Mnie jego brzmienie odpowiada, jest żywe, detaliczne, spasowane z ogólnym charakterem PT-100. Jest tu niemal komplet wejść cyfrowych. Wygodnie się łączy z kompem przez USB, widzi bez instalacji dodatkowych sterowników, wystarczy wpiąć kabel. Przy połączeniu USB transfer jest limitowany do 24/96, na pozostałych wejściach 24/192. Przy czym do BT trzeba dodatkowo nabyć moduł emotivy BTM-1 (albo inny z Apt-X).

Wejścia phono nie używałem. Jest przełącznik MC/MM.

Dzięki za odpowiedź. Akurat wejście phono bardziej mnie interesuje, chociaż nie spodziewałbym się po nim zbyt wiele. Generalnie mam nadzieję, że dostawiając kolejny klocek dałoby się zlikwidować jeden a może więcej mniejszych klocków którymi obrasta mój zestaw. No nic, trzeba będzie wypożyczyć/kupić przez internet i się przekonać samemu.

• 1 month later...
2 godziny temu, Eemeryt napisał:

@Pawel Pw i zdecydowałeś się na zmiany ? Jeżeli tak to opisz zmiany jakie zaszły.

Tak, zmiany nastąpiły, tyle że w innym kierunku. Zanim spróbowałem z Emotivą wziąłem na warsztat kolejną integrę, tym razem MF M3si i tak się złożyło ten wzmacniacz już u mnie został. Wejście phono ma spoko a na liniowych super działa streamer i CD więc uzyskałem to czego szukałem.

• 4 months later...
W dniu 2.06.2020 o 15:52, mdavis napisał:

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym zestawem.

Ja mam do czynienia z podobnym setupem, jednak końcówką A2.
To, co odróżnia mnie od właścicieli sprzętów HiFi to fakt, iż nie udaję, że znam się na audio. Nie znam się. Potrafię tylko słuchać. Słuch mam sprawny. Emotiva BasX PT-100 + BasX A2 świetnie brzmi. Trudno mi było znaleźć sprzęt z podobnej półki cenowej, który brzmiałby lepiej… po prostu go nie znalazłem. Bezapelacyjnie Emotiva wygrywa z konkurencją biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Sprzęt wygląda przyjemnie, gra pięknie. Za napisanie tej opinii dostaję dodatkowy rok gwarancji. Mimo wszystko – nie czuję żadnego przymusu, żeby się o nim wysławiać cukierkowo. Robię to, bo Emotiva na to po prostu zasługuje. Polecam MAX.

spacer.png