Skocz do zawartości
IGNORED

KOSS UR-29 - Toż to shit przecież : /


eggmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witami

Kilka dni temu kupiłem słuchawki KOSS UR-29. I niestety rozczarowalem sie. O ile nieskie tony odtwarzane sa calkiem przyjemnie, o tyle wysokie absolutnie na odwrot; /. Dzwiek jest jakis taki jednolity monotonny. Co sprawia, ze nawet najbardziej emocionalne, melancholijne balladki sluchane w tych sluchawkach staja sie nudne [ :. I w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos z was ma podobny problem do mojego z tymi sluchawkami ?

 

A jeszcze jedno pytanie. Jakie słuchawki polecacie.? Typ mnie nie interesuje. Wazne zeby krystalicznie odtwarzaly wysokie tony, a niskie w miare zbalansowanie; ].?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz kupilem je na allegro;p

 

A oprocz balladek słuchałem takze inne J-rockowe i J-popowe kawalki i takze za ciekawie sie ich nie słuchało ;p.

 

PS

Prosiłbym bardzo o wypowiedz kogos kto te słuchawki testowal ;p. Moze akurat moje sa jakies felerne : / ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eggmen >>

 

Wybrales akutrat kiepski model KOSSa. Jeśli chcesz tanio a dobrze to polecam KOSSy KTX Pro1 (170zl).

To są słuchawki przenośne,ale przez długi czas używałem ich też w domu. Pewnie słyszałeś o PortaPro? One mają te same przetworniki, a o połowę niższą cene. Świetnie słuchawki w tej cenie. Maskują nie doskonałości źródła.

 

Jeśli chcesz naprawde wzorcowej, krystalicznej góry to posłuchaj któregokolwiek modelu Grado. Dla mnie te słuchawki to rewelacja. Nadają się do każdej muzyki. Nie mam pojęcia jak oni to osiągnęli, ale różne rodzaje muzyki grają w zupełnie różny sposób. Dźwięk potrafi płynąć ( spokojny jazz lub wokal) a innym razem potrafią zagrać bardzo potężnie (np. orkiestra symfoniczna).

Nie chce się powtarzać. Wpisz "grado" w wyszukiwarce lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bartezzz

Mam takie same wrażenia! Od kiedy porównałem najtańsze Grado z najdroższymi Senhayserami i wybrałem te pierwsze to teraz mam chrapkę na... wyższe Grado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no .... co za promocja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu jest ten model za 130PLN ;)

 

Jak chcesz czegoś bardziej szczegółowego od KTX Pro1 to polecam wypróbowanie UR-40. Na allegro ok.260zl w sklepie 350. Grają raczej jasnym dźwiękiem (zupełnie inaczej jak większość pozostałych modeli KOSSa), więc do jasnych systemów się nie nadają. Brzmienie zupełnie inne od typowego KOSSa. Szybsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robal >>

 

He, he :) nie jestem sam. Mnie też zupełnie nie pasi brzmienie szkoły Sennhesera. Wybierąc swoje drugie z kolei słuchawki porównywałem Philipsy HP890 (i bodajrze 900) i HD500 Sennheisera. Zupełnie mi się wtedy niespodobały. Grały zimnym, nudnym dźwiękiem. Podobnie się zawiodłem na KOSSach PRO3AA. Ale to są słuchawki studyjne. Też zimne, ale już lepsze od HD500. Były podpinane do jakiegoś NADa. Niepamiętam już jakiego. Dawno to było. Wybierałem wtedy między KTXPro1 i UR-40. Padło na tańsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIelkie dzieki bartezzz; p. Ten KOSS KTX PRO1 przypadl mi do gustu, porta sport tez, no ale skoro jakosc dzwieku jest podobna jak w tych pierwszych to poco placic 2 razy wiecej;p ? Tak wiec zastanawiam sie miedzy tym pierszym modelem KOSS, a tymi philipsami 890. Napisz ktore z tych dwoch bys wybrał ; ]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eggmen >>

 

hmm.... ciężko porównywać auto rodzinne z samochodem wyścigowym ;)

Jedne to znakomite słuchawki przenośne, które z powodzeniem sprawdzają się w domu, a drugie to również niezłe typowo domowe, wielkie słuchawy.

 

Też miałem swojego czasu podobny dylemat i zdecydowałem tak:

zgodnie z zasadą,że apetyt rośnie w miarę jedzenia, prędzej czy później słabsze słuchawki domowe będę chciał wymienić na lepsze (i będzie problem), więc zdecydowałem,że kupie te "astronomicznie drogie" małe słuchawki KOSSa za cenę zbliżoną do tych wielkich, ale za to jedne z najlepszych w swojej klasie.

 

Do tej pory tej decyzji nie żałuję.

 

Może jest to trochę wymijająca odpowiedź, ale mam nadzieje,że pomocna

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX for answer !

 

Tak wiec chyba postanowilem, ze kupie jednak te KOSS portapro, albo ich dwokrotnie tansza wersje, ma 2.5m kabel wiec pod komputer sie nada. Chociaz z drugiej strony portapro bardziej beda pasowac do discmana; p No ale z tym wyborem powinniem sobie poradzic;]. Jednakze podpowidzi zawsze sie przydzadzą ; p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słuchawki Koss UR-30. Kupiłem je jeszcze w czasach, gdy miałem amplituner aiwy i oczywiście załączone "mega bassy" mega soprany i inne wynalazki. Po zmianie amplitunera na yamahę, stwierdziłem, że te słuchawki chyba się zepsuły. Niestety, gdy kupiłem sobie porządne kolumny, potem jeszcze wzmacniacz stereo, okazało się, że te Kossy to po prostu porażka na całej linii. W głowie się nie mieści, że chwalone hifi.pl w ogóle wzięło się za recenzję tego syfu. Oczywiście jest to moja jak najbardziej subiektywna opinia, innym kossy mogą się podobać za mułowate basy i zero sopranów.

Ostatnio na wyprzedaży w sklepie (nie) dla idiotów kupiłem HP890 za 180 zł i jestem z nich więcej niż zadowolony. Jak pomyślę sobie, że za kossy dałem w audioklanie 269 zł to mnie szlag trafia. Do hp890 nie mają nawet startu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek >>

 

UR-30 nie słuchałem, ale tanie (stosunkowo) Sennheisery też są kiepskie. Dudniący bas i itp. Sam wspomniałeś,że gust Ci się zmienił. Wydaje mi się,że te modele są właśnie tak robione żeby grały efekciarsko i żeby się podobały młodym z innymi potrzebami odnośnie dźwięku. Wielu moim znojomym dudniący, rzęrzący bas i piskliwy sopran się podoba..... a ja często muszę tego słuchać :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.