Skocz do zawartości
IGNORED

Utwory/Płyty do testowania kolumn stereo? Jakie


Dave94

Rekomendowane odpowiedzi

@szymon1977 tylko ty wiesz chyba o co ci chodzi. Ale zanim wybierzesz następny sprzęt udałbym się do laryngologa, może jakieś ubytki z racji wieku. Lakoniczny smutny człowieku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dave94 napisał:

@szymon1977 tylko ty wiesz chyba o co ci chodzi.

Piszę wprost - czego nie rozumiesz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, CartmanEric said:

Tak, jak na przełom lat 80/90 w szybkim metalu jest co najmniej niezła. Można też testować na wersji remastered. 

Racja, na dzień dzisiejszy duuopy nie urywa realizacja płyty ale bez przesady jak Szymon pisze że jazgot. Brakuje dociążenia ale nie przesadzajmy, to są lata '90 na tych płytach się wychowałem i polska wieża Eltra?

Tam grało wszystko na tym samym poziomie, teraz to można się wgłębić w nagranie?

Temat zestawu do metalu ciężki chleb, do pewnej kwoty jest ? ja mam taki, który mnie już satysfakcjonuje, chyba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Płyta bardzo dobra a realizacja jazgot, więc co ma piernik do wiatraka?

Nie jazgocze. Chyba ę=że  słuchasz w bardzo ch*jowych warunkach akustycznych na ch*jowym sprzęcie. 

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Tak, jeśli ktoś słucha metalu lat 80/90, to musi mieć sprzęt ukrywający jazgot.

Nic nie musi. 

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Nie, po prostu metal lat 80/90 na tle przeciętnej jazgocze, a Painkiller jazgocze konktetnie. 

Gówno prawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Gówno prawda. 

I następny trol przylazł. 

18 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Nie jazgocze.

To sobie porównaj z płytami Metallici albo Slayera z podobnych lat.

18 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Chyba ę=że  słuchasz w bardzo ch*jowych warunkach akustycznych na ch*jowym sprzęcie. 

... 

Nic nie musi.

Aby tak stwierdzić, wielu wspomaga się korygowaniem brzmienia poprzez wsadzenie w tor lampy...

-----

18 minut temu, Floki napisał:

Brakuje dociążenia ale nie przesadzajmy...

Ja to wiem i Ty to wiesz. Dlatego nikomu nie polecę Painkillera do testowania sprzętu, bo jeśli tego nie wie, to pomyśli, że jazgocze sprzęt a nie Painkiller. No a jeśli ktoś słucha metalu z lat 80/90, to Painkillera nie trzeba mu raczej polecać.

Swoją drogą to ciężko mi wyobrazić sobie sprzęt, który zmuli tak ostro nagraną stopę Painkillera. Z mojego doświadczenia to jamnikz bazaru marki International, Kajtek, Tosca, Technics, Altus 140 nie dały rady. 

18 minut temu, Floki napisał:

...polska wieża Eltra?

Tam grało wszystko na tym samym poziomie, teraz to można się wgłębić w nagranie?

Tak... Altus140, V-ka na korektorze, głośność na maksa ?

18 minut temu, Floki napisał:

Temat zestawu do metalu ciężki chleb, do pewnej kwoty jest ? ja mam taki, który mnie już satysfakcjonuje, chyba?

Ja też, ale zazwyczaj słucham nagrań w miarę aktualnych, a te starsze, w porównaniu do aktualnych, zrealizowane były zazwyczaj tak sobie, więc inaczej brzmieć po prostu nie mogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

To sobie porównaj z płytami Metallici albo Slayera z podobnych lat.

A co to ma do rzeczy. Na początku lat 90 wykręcono tyle rodzajów produkcji że głowa mała i to tylko biorąc po uwagę metal. 

Czy któryś rodzaj produkcji jest reprezentatywny nawet w ramach podgatunków by przywoływać tu przykłady Mety Czy Slayera?

Nie mówiąc już o tym, że ww zespoły nie powtarzały brzmienia na kolejnych swoich płytach?

11 minut temu, szymon1977 napisał:

I następny trol przylazł. 

Bardzo mnie wk***ia gdy dyletant z miną znawcy wypowiada się w temacie, w którym kompromitował się po wielokroć. 

Mowie tu o znajomości metalu jako gatunku muzycznym.

Więc kto tu jest trollem szymonku?

 

Co do testowania sprzętu albumy metalowe nadają się jak znalazł i nie jest prawdą że im gorszy sprzęt to metal brzmi lepiej.

Często właśnie dziki progresowi możemy czerpać przyjemność z płyt, które skreśliliśmy jako słabo brzmiące lub jazgoczące. Najnormalniej w świecie możemy usłyszeć więcej i odkrywać na nowo znane kawałki. 

 

 

20 minut temu, szymon1977 napisał:

Swoją drogą to ciężko mi wyobrazić sobie sprzęt, który zmuli tak ostro nagraną stopę Painkillera. Z mojego doświadczenia to jamnikz bazaru marki International, Kajtek, Tosca, Technics, Altus 140 nie dały rady. 

U mnie nie jazgocze i co powiesz o moim sprzęcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

A co to ma do rzeczy.

Z punktu widzenia polecenia komuś płyty do testowania sprzętu, ma to znaczenie elementarne.

41 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Na początku lat 90 wykręcono tyle rodzajów produkcji że głowa mała...

Dlatego jeśli ktoś nie słucha jazgotliwych produkcji z lat 90, nie polecę mu na test sprzętu jazgotliwej produkcji z lat 90, bo może błędnie uznać za jazgotliwy testowany sprzęt, choć jazgotliwa jest produkcja z lat 90.

45 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Bardzo mnie wk***ia gdy dyletant z miną znawcy wypowiada się w temacie...

To po co się wypowiadasz, skoro wywołuje to u Ciebie wk***nie?

47 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Więc kto tu jest trollem szymonku?

Ty Przemciu. Po raz kolejny w temacie nie powiedziałeś, a tylko się czepiasz.

44 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

Mowie tu o znajomości metalu jako gatunku muzycznym.

A wątek nie jest o metalu jako gatunku muzycznym, więc nie rób OT.

48 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

...nie jest prawdą że im gorszy sprzęt to metal brzmi lepiej.

Oczywiście. Rozważanie skąd przyszedł Ci do głowy tak debilny pomysł pominę.

49 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Co do testowania sprzętu albumy metalowe nadają się jak znalazł... 

Nie do końca, bo im mniejszy budżet, tym sprzęt dalszy od doskonałości, a w ważniejsze się staje, żeby ulubione kawałki zagrały subiektywnie fajnie, a nie metal z lat 80/90 obiektywnie  możliwie jak najlepiej.

51 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Często właśnie dzięki progresowi możemy czerpać przyjemność z płyt, które skreśliliśmy jako słabo brzmiące lub jazgoczące. Najnormalniej w świecie możemy usłyszeć więcej i odkrywać na nowo znane kawałki. 

Tu masz rację... a czy komuś poza Tobą przyszło coś innego do głowy?

52 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

U mnie nie jazgocze i co powiesz o moim sprzęcie?

Kolega @Flokisłusznie zauważył na Painkillerze "brak dociążenia". A czy Ty ten brak dociążenia nazwiesz "jazgotem"? Rzecz gustu, a gustach się nie dyskutuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Dlatego jeśli ktoś nie słucha jazgotliwych produkcji z lat 90, nie polecę mu na test sprzętu jazgotliwej produkcji z lat 90, bo może błędnie uznać za jazgotliwy testowany sprzęt, choć jazgotliwa jest produkcja z lat 90.

Nie dotarło do ciebie jeszcze że Painkiller wcale nie musi brzmieć jazgotliwie, a twój sprzęt, pokój ani słuch nie są żadną referencyjną. 

 

10 minut temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście. Rozważanie skąd przyszedł Ci do głowy tak debilny pomysł pominę.

Ta "prawda objawiona" jest głoszona wszemi wobec, trzeba chyba się było obudzić z jakiejś hibernacji by się z nią nie spotkać. 

 

12 minut temu, szymon1977 napisał:

Ty Przemciu. Po raz kolejny w temacie nie powiedziałeś, a tylko się czepiasz.

To leć na skargę może znowu mi wlepią bana. Tylko jeszcze trochę musisz swoich głupot popisać bym nazwał cię po imieniu. 

 

14 minut temu, szymon1977 napisał:

Tu masz rację... a czy komuś poza Tobą przyszło coś innego do głowy?

A to nie przypadkiem ty twierdziłeś że metal najlepiej brzmi na zmulonym sprzęcie?

 

16 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie do końca, bo im mniejszy budżet, tym sprzęt dalszy od doskonałości, a w ważniejsze się staje, żeby ulubione kawałki zagrały subiektywnie fajnie, a nie metal z lat 80/90 obiektywnie  możliwie jak najlepiej.

Budżet na audio jakiś musi być, by w miarę dobrze zagrało, ale wcale nie taki duży by trzeba było nerkę sprzedawać. Po prostu im mniejszy budżet tym bardziej trzeba się znać lub zaufać tym co się znają by wiedzieć gdzie szukać. 

20 minut temu, szymon1977 napisał:

A czy Ty ten brak dociążenia nazwiesz "jazgotem"? Rzecz gustu, a gustach się nie dyskutuje.

Ja widzę bardzie to tak, że produkcja ma dużo średnicy a dołu wcale nie brakuje. Na  pewno nie jest tak, że brak tu dociążenia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazgot , a brak dociążenia to dwie różne sprawy. To , że dana płyta nie ma dociążenia nie oznacza , że od razu musi jazgotać. Podany przykład Judas priest - Painkiller faktycznie nie ma jakiegoś wielkiego dociążenia {w skali bezwzględnej do bardzo dobrze zrealizowanych płyt}, ale jazgot to ostatnie co bym pomyślał o tej płycie. Dobra separacja, nic się nie zlewa, natłok instrumentów jest odpowiednio selektywny, dobra separacja talerzy. Taka płyta jak komuś jazgocze, to albo słucha w koszmarnej akustyce, albo ma sprzęt, który nie potrafi poprawnie tej płyty odtworzyć, tak jak mało rozdzielczy, przejrzysty a przy tym bez odpowiedniej rytmiki i dawki ocieplenia.

Prawda jest taka, że muzyka metalowa {również ta średnio zrealizowana} jest bardzo dobrym testerem dla kolumn. Sorry, ale jak sprzęt nie odtworzy poprawnie takiego "Painkillera" to jest dupa nie sprzęt. A niestety wiele konstrukcji obecnie ma z tym problem, więc o czym to świadczy? 

I nie chodzi o to czy ktoś słucha metalu czy też nie. Znam wielu ludzi co słuchają przeważnie jazzu, muzyki poważnej a wybierając kolumny pierwsze co robią do testują na nich właśnie metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Przemysław_51508 said:

Ja widzę bardzie to tak, że produkcja ma dużo średnicy a dołu wcale nie brakuje. Na  pewno nie jest tak, że brak tu dociążenia.

 

 

Posłuchaj ten kawałek w wykonaniu Death i porównaj bezpośrednio, dla mnie oryginał nie ma dociążenia. Ale każdy ma swoje preferencje i odczucia w odsłuchiwaniu materiału muzycznego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Exciter555 napisał:

A niestety wiele konstrukcji obecnie ma z tym problem, więc o czym to świadczy? 

O niczym. Mam tę płytę i brzmi tak sobie z tego co pamiętam. Szału nie ma i tragedii też. I jak tak to gra na kolumnach to wszystko jest ok. Bardziej bym się martwił gdyby takie płyty jak choćby wczesne albumy mety zrywały beret swoim ciężkim brzmieniem albo na And Justice for all nagle pojawił się basista. To by oznaczało że coś z tymi kolumnami jest nie tak. Dobry sprzęt to taki który potrafi oddać jakość nagrania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Nie dotarło do ciebie jeszcze że Painkiller wcale nie musi brzmieć jazgotliwie, a twój sprzęt, pokój ani słuch nie są żadną referencyjną. 

To do Ciebie jak widać nie dotarło, że skoro mój sprzęt, pokój i słuch nie są żadną referencją, to brzmienie Painkillera oceniam przez pryzmat innych płyt.

8 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Ta "prawda objawiona" jest głoszona wszemi wobec... 

Więc skoro komentujesz "prawdy objawione" wzięte z wszem i wobec, to nie rób tego pod frgmentem mojej wypowiedzi z tego wątku.

9 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

...musisz swoich głupot popisać bym nazwał cię po imieniu. 

Tradycyjnie, gdy nie jesteś w stanie nic na temat napisać, to będziesz oponentów obrażać.

9 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

A to nie przypadkiem ty twierdziłeś że metal najlepiej brzmi na zmulonym sprzęcie?

Nie. Co najwyżej, że ja lubię słuchać metalu na zmulonym sprzęcie. Jak zwykle nie czytasz zbyt uważnie i dopisujesz bzdury od siebie.

9 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Budżet na audio jakiś musi być, by w miarę dobrze zagrało, ale wcale nie taki duży by trzeba było nerkę sprzedawać

Nie obracaj kota ogonem, bo istotą jest znalezienie określonego brzmienia w założonym budżecie, a nie znalezienie kwoty potrzebnej na określone brzmienie.

9 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Po prostu im mniejszy budżet tym bardziej trzeba się znać lub zaufać tym co się znają by wiedzieć gdzie szukać. 

Więc im bardziej ograniczony budżet, tym mniejszy sens szukać aprzętu dobrze grającego metal 80/90, skoro samemu się metalu 80/90 nie słucha. Pomysłu kierowania się czyimiś subiektywnymi opiniami dla kultury dyskusji nie skomentuję.

9 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Ja widzę bardzie to tak, że produkcja ma dużo średnicy a dołu wcale nie brakuje. Na  pewno nie jest tak, że brak tu dociążenia.

Jednemu subiektywnie nie brakuje, a drugiemu subiektywnie brakuje. A obiektywnie to na Painkillerze, nawet na tle popularnych płyt metalowych z podobnych lat, dociążenia jest po prostu mniej.

-----

5 godzin temu, Exciter555 napisał:

Jazgot , a brak dociążenia to dwie różne sprawy.

Dla jednego jeszcze brak dociążenia, dla drugiego już jazgot. A obaj słuchają tej samej płyty, na tym samym sprzęcie, w tym samym pomieszczeniu. Nie staraj się odczytywać dokładniejszych treści, od dokładności użytych w wypowiedzi słów.

5 godzin temu, Exciter555 napisał:

Prawda jest taka, że muzyka metalowa {również ta średnio zrealizowana} jest bardzo dobrym testerem dla kolumn.

Niby tak.

5 godzin temu, Exciter555 napisał:

I nie chodzi o to czy ktoś słucha metalu czy też nie. Znam wielu ludzi co słuchają przeważnie jazzu, muzyki poważnej a wybierając kolumny pierwsze co robią do testują na nich właśnie metal.

Sprzęt idealny (o ile istnieje) zagra idealnie także metal 80/90. Ale jesteśmy w dziale "Start", i zazwyczaj w mocno ograniczonym budżecie, szukamy sprzętu fajnie grającego nasze ulubione, bo na idealny nas po prostu nie stać (więc nie ma sensu rozważać czy idealny wogóle istnieje). Po co więc brać na odsłuchy Painkillera, skoro sami Painkillera nie słuchamy? Żeby zrezygnować ze sprzętu, który nie radzi sobie z Painkillerem, a być może fajne gra nasze ulubione kawałki?

-----

5 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Taki sam temat jest w hi end i

Z powodu odmienego budżetu, na to samo pytanie, może być inna odpowiedź.

-----

2 godziny temu, Funnykris napisał:

Mam tę płytę i brzmi tak sobie z tego co pamiętam. Szału nie ma i tragedii też. I jak tak to gra na kolumnach to wszystko jest ok.

Więc jaki jest sens polecać na odsłuchy Painkillera komuś, kto nie zna Painkillera? Żeby dobrze grający sprzęt uznał za grający tak sobie, bo Painkiller gra tak sobie? Nonsens! Jeśli samemu oceniać brzmienie, to tylko na płycie, którą sami doskonale znamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Więc jaki jest sens polecać na odsłuchy Painkillera komuś, kto nie zna Painkillera? Żeby dobrze grający sprzęt uznał za grający tak sobie, bo Painkiller gra tak sobie? Nonsens! Jeśli samemu oceniać brzmienie, to tylko na płycie, którą sami doskonale znamy.

Zgadzam się. Ale dobrze by było żeby ta płyta jakoś brzmiała sensownie. Metal jest moim zdaniem problematyczny jako odsłuch bo to bardzo często są słabe nagrania. Ale dajmy na to Ghost Reveries Opeth brzmi bardzo dobrze i śmiało można tym testować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szymon1977 napisał:

powodu odmienego budżetu, na to samo pytanie, może być inna odpowiedź

Testowac mozna oczywiscie uzywajac nawet takich kwiatkow jak death magnetic Metallica :) tylko po co. Taki test kolumn nie jest miarodajny, bo od poczatku dajesz im packe do odtwarzania. Chyba, ze chcemy sprawdzic jak nam kolumny glosno "bucza i trzeszcza". Do tego wyciales pol mojej odpowiedzi o dziale muzyka. Tam nie ma "budzetu". Tak tylko stwiedzam, ze testowac trzeba na dobrze nagranych plytach bez wzgledu na cene zestawu. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funnykris napisał:

Metal jest moim zdaniem problematyczny jako odsłuch bo to bardzo często są słabe nagrania. Ale dajmy na to Ghost Reveries Opeth brzmi bardzo dobrze i śmiało można tym testować.

Można testować... tylko co? Mówi się, że metal stawia sprzętowi duże wymagania... tylko co z tego, skoro tych wymagań nie stawia ulubiona muzyka testującego?

Dlatego na testy mam kilka kawałków z mojej kolekcji, na których wiem dokładnie jak i w którym momencie poprzednie sprzęty się wyłożyły. Kilka minut i wiem, czy przciągnięte do domu kolumny techniczniw rzecz biorąc spełnią moje wymagania.

A czy brzmienie trafi w moje widzimisię? Wiadomo, na testy trzeba wziąć ze swojej płytoteki kilka różnie nagranych z ulubionych płyt. Niezbyt dużo. Ja np Painkillera nie biorę. To była moja ulubiona płyta jakieś 30lat temu, a na tle tego co dziś słucham, jest dość dziwnie nagrana. Skoro na sprzęt idealny nas nie stać, totalny nonsens wybierać spośród mniej lub bardziej koślawych taki, który gra fajnie coś, czego nie słuchamy.

A ocenę brzmienia i tak wystawimy dopiero po kilku miesiącach odsłuchu z własnym wzmacniaczem, we własnej akustyce. A jakość tej oceny też będzie wątpliwa. Bo zależnie od nastroju, raz słuchając tej samej płyty będziemy się zastanawiać co niby mogłoby być lepiej, a razbędziemy chcieli to g... zezłomować.

-----

20 minut temu, Huberto1984 napisał:

...wyciales pol mojej odpowiedzi...

Ja pier...lę - następny! Bo komentowałem cytowany fragment, a nie fragmet niecytowany ani całość.

20 minut temu, Huberto1984 napisał:

Testowac mozna oczywiscie uzywajac nawet takich kwiatkow jak death magnetic Metallica :) tylko po co.

Jeśli czyjąś ulubioną płytą jest Death Magnetic i podobnie nagrane klony?

20 minut temu, Huberto1984 napisał:

...testowac trzeba na dobrze nagranych plytach bez wzgledu na cene zestawu.

A Dire Straits jest tak dobrze nagrane, że zabrzmi "dobrze" nawet na soundbarze. I co z tego wynika dla kogoś, kto lubi Death Magnetic? Nic. Zamierzasz kupić kolumny bo obiektywnie są dobre, czy subiektywnie sprawiają Ci frajdę?

Miałem kiedyś zestaw, który często jest do metalu polecany. Faktycznie miał zalety, o których pisano. I co? Nie lubiłem go i szybko sprzedałem. Teraz mam zestaw, którego nikt nigdy do metalu by nawet wrogowi nie polecił. I co? Lubię go bardzo i zostanę z nim na dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon nawet mi sie calosci czytac nie chce po pierwszym akapicie. Szkoda czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Huberto1984 napisał:

Szymon nawet mi sie calosci czytac nie chce po pierwszym akapicie. Szkoda czasu. 

Nie rozumiesz - nie komentuj. To proste. Ponieważ szukamy w ograniczonym budżecie satysfakcjonującego nas kompromisu, to doskonałe odtwarzanie podwójnej stopy na Painkillerze, do słuchania Dire Straits byłoby po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Ps.

Wczoraj był u mnie kumpel z muzyką poważną. Brzmienia nie ocenił, bo uczciwie musiałby dać ZERO. Więc ja oceniłem, a kumpel tylko przyznał mi rację. Za to moje ulubione Ne Obliviscaris, Tesseract, Villagers of Ioannina City, Septic Flash, Rivers of Nihil, Danzig... gra subiektywnie tak, jak ja lubię (cokolwiek by ktoś obiektywnie nie stwierdził). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Nie rozumiesz - nie komentuj. To proste. Ponieważ szukamy w ograniczonym budżecie satysfakcjonującego nas kompromisu, to doskonałe odtwarzanie podwójnej stopy na Painkillerze, do słuchania Dire Straits byłoby po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Ps.

Wczoraj był u mnie kumpel z muzyką poważną. Brzmienia nie ocenił, bo uczciwie musiałby dać ZERO. Więc ja oceniłem, a kumpel tylko przyznał mi rację. Za to moje ulubione Ne Obliviscaris, Tesseract, Villagers of Ioannina City, Septic Flash, Rivers of Nihil, Danzig... gra subiektywnie tak, jak ja lubię (cokolwiek by ktoś obiektywnie nie stwierdził). 

Spidziewalem sie, ze dalej bedziesz chcial ze mna dyskutowac. Nie, dziekuje  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Huberto1984 napisał:

Spidziewalem sie, ze dalej bedziesz chcial ze mna dyskutowac. Nie, dziekuje 

Proszę bardzo. Ale do rzeczy: nie mam z kim. Abyśmy dyskutowali, musiałbyś przedstawić kontrargumenty. A jedyne co możesz zrobić, to obrazić się na przedstawione przeze mnie fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Floki napisał:

Posłuchaj ten kawałek w wykonaniu Death i porównaj bezpośrednio, dla mnie oryginał nie ma dociążenia.

Trochę dziwne jest porównywanie dwóch wizji producentów czy muzyków obracających się w różnej estetyce. 

Dalej nie uważam by Painkiller miał niedociążoną produkcje. Ostrą, selektywną, chłodną, podkreślającą szybkość i agresje. To moje epitety dotyczące Tego albumu JP.  W przypadku Death na TDoP produkcja jest bardziej konturowa i głośniejsza, ale jak na ten gatunek wyjątkowo selektywna. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

A Dire Straits jest tak dobrze nagrane, że zabrzmi "dobrze" nawet na soundbarze.

To jest po prostu łatwa muzyka dla zestawów głośnikowych. Dosyć spokojna i dobrze rozłożona w panoramie. Nie ma tam bardzo dużego nagromadzenia instrumentów i dlatego tak dobrze to gra. Dodatkowo z całym szacunkiem dla DS bo uwielbiam ich muzykę to jest ona tonalnie bardzo monotematyczna. Wiem co piszę. Nagrałem jeden album i w trakcie miksu nie było żadnych problemów ze spokojnymi fragmentami a tam gdzie zaczynało się rytmiczne granie pojawiają się problemy z utrzymaniem selektywności brzmienia. Dlatego uważam że Dire Straits to wspaniała muzyka ale nie stanowi wyzwania dla zestawu głośnikowego. Warto jej jednak posłuchać. Można sobie sprawdzić jak brzmią pogłosy - idealny kawałek to Where Do You Think You're Going. Wspaniały utwór przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szymon1977 napisał:

To do Ciebie jak widać nie dotarło, że skoro mój sprzęt, pokój i słuch nie są żadną referencją, to brzmienie Painkillera oceniam przez pryzmat innych płyt.

Jak możesz oceniać w jakikolwiek sposób jak nie masz czym i na czym?

Wróżką jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Proszę bardzo. Ale do rzeczy: nie mam z kim. Abyśmy dyskutowali, musiałbyś przedstawić kontrargumenty. A jedyne co możesz zrobić, to obrazić się na przedstawione przeze mnie fakty.

Ty Szymon nawet nie rozumiesz, ze Twoja opinia to nie fakty a jak ktos Cie olewa to udajesz, ze pada... swoja opinie wydalem w poscie #45. 

Jasne, ze zawsze sie przy zakupie odsluchuje kolumn na muzyce, ktora sluchamy. Tylko to nie jest obiektywny test jak kolumna moze zagrac na max swoich mozliwosci jesli material odsluchowy jest beznadziejny. To jest test jak kolumna zagra byle jaki material pod nasze gusta. Pozniej sa takie opinie o roznych zestawach, ze mula, ze packa, ze syczy itd... podaj porzadne zrodlo i wtedy ocen kolumny, wzmacniacz itd...

To tyle z mojej strony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Funnykris napisał:

To jest po prostu łatwa muzyka dla zestawów głośnikowych. Dosyć spokojna i dobrze rozłożona w panoramie. Nie ma tam bardzo dużego nagromadzenia instrumentów i dlatego tak dobrze to gra.

Tak... ale mniejsza o szczegóły. Jeśli ktoś słucha, Dire Straits, to po co ma dopłacać do sprzętu, który dobrze zagra podwójne stopy Painkillera? O ile do oceny obiektywnej jakości kolumn Painkiller może się przydać, to fanowi Dire Straits nie poleciłbym Painkillera nawet na złość.

------

37 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Jak możesz oceniać w jakikolwiek sposób jak nie masz czym i na czym?

Jak to jak? Po prostu! Nie robię oceny bezwzględnej, a porównanie względne. A Painkiller na tle ogółu płyt metalowych, które słuchałem na przestrzeni 30lat, brzmi dość specyficznie. Jak tego nie nazwiesz, to faktu nie ukryjesz.

43 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

Dalej nie uważam by Painkiller miał niedociążoną produkcje. Ostrą, selektywną, chłodną, podkreślającą szybkość i agresje. To moje epitety dotyczące Tego albumu JP.

Jednak dostrzegasz te same fakty, tylko subiektywnie inaczej je odczuwasz i innym epitetem określasz. Nie masz Przemciu monopolu na subiektywne odczucia ani określenia epitetami.

Jak w każdej dyskusji jesteśmy świadkami eksplozji Twojego przerośniętego ego. A szkoda, bo gdy piszesz na temat, to zazwyczaj bardzo rzeczowo.

37 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Wróżką jesteś?

Wprost przeciwnie, to logika i wyrachowanie.

-----

29 minut temu, Huberto1984 napisał:

Tylko to nie jest obiektywny test jak kolumna moze zagrac na max swoich mozliwosci jesli material odsluchowy jest beznadziejny. To jest test jak kolumna zagra byle jaki material pod nasze gusta.

Tak... tylko, że to nie jest kontrargument, a sedno sprawy. Bo koniec końców kupujemy sprzęt po to, żeby fajnie zagrał nasze ulubione kawałki, a nie dobrze kawałki kolegów z Forum. Więc jeśli się słucha Dire Straits, to nonsensem jest dopłacać za dobrą podwójną stopę w Painkillerze, bo za te same pieniądze, może mieć np lepszą górę w Dire Straits. Nie jesteśmy w dziale hiend, i na bezkompromisowe dążenie do doskonałości po prostu nas nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie jesteśmy w dziale hiend, i na bezkompromisowe dążenie do doskonałości po prostu nas nie stać.

Tu sie tez myslisz. Nawet w Hi end trzeba isc na kompromisy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, szymon1977 napisał:

kupujemy sprzęt po to, żeby fajnie zagrał nasze ulubione kawałki, a nie dobrze kawałki kolegów z Forum. Więc jeśli się słucha Dire Straits, to nonsensem jest dopłacać za dobrą podwójną stopę w Painkillerze, bo za te same pieniądze, może mieć np lepszą górę w Dire Straits.

czy słuchanie Painkiller'a jest jakąś formą nobilitacji?  lub chociaż płyta z tym czymś, może się nadać do odsłuchów?

Pogrubione w cytacie wyżej, brzmi jak jakaś aberracja...albo sprzęt gra dobrze i jak gra dobrze to zagra wszystko, albo gra źle i zagra źle cokolwiek grając.

W waszej dyskusji słychać wyraźne pogorszenie parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Huberto1984 napisał:

Tu sie tez myslisz. Nawet w Hi end trzeba isc na kompromisy. 

Nie mylę się, tylko upraszczam.

1 minutę temu, kazik-t napisał:

czy słuchanie Painkiller'a jest jakąś formą nobilitacji?  lub chociaż płyta z tym czymś, może się nadać do odsłuchów?

Nie wiem, to nie ja wciskam Painkillera do testowania sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.