Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  97 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Mam problem z aplikacją na androida dla Lumin D2. Chciałbym korzystać z tunein, ale po wykonaniu wszystkich kroków zgodnie z instrukcją (założenie darmowego konta tunein, dodatnie stacji do ulubionych  i późniejsze wpisanie loginu tunein w aplikację Lumin) nie odnajduje mi żadnej stacji radiowej. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy działa u Was tunein ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam problem z aplikacją na androida dla Lumin D2. Chciałbym korzystać z tunein, ale po wykonaniu wszystkich kroków zgodnie z instrukcją (założenie darmowego konta tunein, dodatnie stacji do ulubionych  i późniejsze wpisanie loginu tunein w aplikację Lumin) nie odnajduje mi żadnej stacji radiowej. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy działa u Was tunein ?

 

Witam,

u mnie to samo ! po zalogowaniu się na konto nie znajduje żadnej stacji..... myślę że to nie jest problem urządzenia tylko oprogramowania...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Wiadomość dla posiadaczy Lumina, albo dla tych, którzy zamierzają kupić, nie dużo mi brakowało, aby nim być, ale wybrałem coś innego, ale wracając do Lumina to w nowej aktualizacji podobno jest obsługa Tidal Connect. Na razie dla 4 modeli: X1,T2,U1, U1 mini, ale podobno niedługo mają mieć wszystkie tą aktualizację. Może ktoś potwierdzić, kto jest właścicielem któregoś z tych modeli ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał bezpośrednio Lumin D2 do T2? Jakieś wrażenia, opinie, sugestie.
Cena T2 dwukrotnie wyższa od D2.

Ja nie mam możliwości póki co założenia internetu po kablu, także nie mogę przetestować tych modeli (powinno się to niedługo zmienić mam nadzieję), a bardzo mnie interesują te urządzenia.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2021 o 18:43, lolek126 napisał:

Wiadomość dla posiadaczy Lumina, albo dla tych, którzy zamierzają kupić, nie dużo mi brakowało, aby nim być, ale wybrałem coś innego, ale wracając do Lumina to w nowej aktualizacji podobno jest obsługa Tidal Connect. Na razie dla 4 modeli: X1,T2,U1, U1 mini, ale podobno niedługo mają mieć wszystkie tą aktualizację. Może ktoś potwierdzić, kto jest właścicielem któregoś z tych modeli ?

Aktualizacja dodaje Tidal Connect, wszystko działa sprawnie i bezproblemowo, wreszcie można sterować Luminem z iMaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie, skromnie ze swoim T2.

Potwierdzam obecność Tidal Connect. Funkcja działa jak należy. Niestety, pojawił się u mnie dziwny problem z odtwarzaniem muzyki gapless poprzez zarówno wbudowaną w Lumina aplikację Tidala, jak i w mniejszym stopniu ale również używając właśnie Connect.

To było powiązane w czasie z ostatnimi dwoma aktualizacjami FW ww. modelu. Niemniej jednak, podejrzanym z mojej strony jest również internet mobilny Orange, albo sam modem Huawei. Muszę to sprawdzić w miejscu stabilnego łącza. 

Pozdrawiam, Michał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Witam
mam pytanie do użytkowników Lumin U1 mini 
z jakim dac-iem łączycie streamer?
Witam z nowym nabytkiem Lumin U1 mini.
Jeżeli chodzi o daca to gra u mnie z Moonem 240i (sabre) lub Musical Fidelity Digilog TDA 1541A.
I muszę przyznać że staruszek nie daję się wygryźć młodemu

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, baksik napisał:

Witam z nowym nabytkiem Lumin U1 mini.
Jeżeli chodzi o daca to gra u mnie z Moonem 240i

No to opowiadaj 😀: jaki streamer miałeś wcześniej, jakie konkretne wrażenia z nowym Luminem?

Pytam bo też mam Moona 240i z Xavian Neox1 i Bluesound Node 2i. Zastanawiam właśnie, czy kupić zasilanie liniowe do Node 2i, czy zaszaleć i zamówić U1 Mini.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem mały pasywny PC z konwerterem M2TECH HIFACE EVO. Dźwiękowo jest oczywiście lepiej. Obsługa przez apkę jest świetna.
Jeżeli chodzi o streamery to porównanie w swoim systemie zawęziłem do Lumina i Atolla 200.
Pomimo tego że Atoll zdecydowanie lepiej wyposażony to został U1 mini
Po prostu wypożycz Lumina i wszystko się wyjaśni.
Podpowiem tylko że z Moonem najlepiej zagrał po USB.
Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka





Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Volvo ma za sobą tradycję, i nie jest to "tradycja kopiowania wszystkiego" co Chińczycy mają w genach. Po tym co wyczytałem to Lumin wydaje mi się marketingową wydmuszką, pełną "audiofilskiej marży" mającą adres siedziby w stylu Harry Poter, Privet Drive 4, komórka pod schodami. Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat. Kiedyś słuchałem Lumina i nawet mi się podobało, ale nie znałem jego pochodzenia. Teraz kiedy znam już mnie nie interesuje. Pozdrawiam.

 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kieruje się tylko tym jak muzyka brzmi w moich uszach.
Pochodzenie danego klocka nie ma znaczenia.
Chociaż jest jeszcze jedna ważna sprawa, jak wygląda wsparcie danego produktu.
W przypadku Lumina wygląda to wzorowo.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 23.07.2021 o 11:25, doktor_mun napisał:

Czy ktoś porównywał bezpośrednio Lumin D2 do T2? Jakieś wrażenia, opinie, sugestie.
Cena T2 dwukrotnie wyższa od D2.

Ja nie mam możliwości póki co założenia internetu po kablu, także nie mogę przetestować tych modeli (powinno się to niedługo zmienić mam nadzieję), a bardzo mnie interesują te urządzenia.

Dzięki.

Witam, od roku posiadam Lumina T2. Mój znajomy słuchając mojego Lumina postanowił wypożyczyć do testów i porównać z moim model Lumina D2. Był bardzo zainteresowany jego kupnem bo opinie i cena są bardzo zachęcające. Bo bezpośrednim porównaniu oddał D2 i zbiera na T2. Różnica była bardzo duża w jakości odtwarzanego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną zrezygnowałem z rozpatrywania Lumina zarówno D2 jak i T2. Gdybym musiał wybrać to byłby na 100% T2 (i to bez odsłuchu). Nawet mnie już za bardzo nie ciekawi jak gra D2. 
Zostałem przy starej koncepcji osobno dac + transport. Także jeżeli jakiś Lumin to tylko U1 mini, a jeszcze lepiej U1 (tu cena niestety wysoka). W niedalekiej przyszłości będę miał możliwość posłuchać U1 mini.

Porównywał może ktoś bezpośrednio U1 mini z U1? Jakie różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko uszanować wybór, chociaż koncepcja osobnych klocków to jednak większa zabawa w prawidłowy dobór - też kabli, wyższy koszt zakupu - celem uzyskania zbliżonej lub lepszej subiektywnie jakości dźwięku, a dodatkowo kwestie funkcjonalne i obsługi. Może trochę z lenistwa, ale pozostanę na długo przy T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, WuMike napisał:

Może trochę z lenistwa, ale pozostanę na długo przy T2

Ja swój wybór T2 dokonałem porównując muzykę z bardzo dobrego CD za 19tyś z muzyką odtwarzaną na Luminie T2 z Tidala. Moim zdaniem i nie tylko moim, bo w porównaniu uczestniczyło kilka osób Lumin T2 jakością dźwięku nie ustępował odtwarzaczowi CD. Zabrzmi to jak herezja ale dźwięk z Lumina brzmiał lepiej. Możliwość ripowania płyt CD na dysk NAS i odtwarzanie ich za pomocą Lumina ostatecznie zdecydował o moim wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomter napisał:

Też zagościł u mnie Lumin T2. Mam jednak problem z działaniem aplikacji. Używam do obsługi wi-fi zewnętrznego odbiornika wi-fi z orange. Możliwe , że to on jest problemem. Czy u Was aplikacja działa stabilnie, dobrze widzi zewnętrzny dysk?

Mam Lumina od roku i do tej pory nie miałem problemów z działaniem aplikacji, ale do domu mam doprowadzony internet po kablu. Wszystko działa bardzo stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są problemy z siecią chyba (internet mobilny, modem Huawei 535), bo Tidal potrafi szatkować utwory, które są nagrane bez przerw „gapless”. Po drugie, mam problem z dyskiem sieciowym WD MyCloud Home. LUMIN go nie widzi, ale znowu … może to wina routera i ustawień. Wciąż próbuję to rozgryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 19:13, WuMike napisał:

Może trochę z lenistwa, ale pozostanę na długo przy T2.

To jest bardzo słuszna koncepcja. Jeden klocek to wygoda, mniej kłopotów z miejscem na sprzęt, mniejsza plątanina kabli.
Jednak zakupiłem DAC R2R i na chwile obecną na długo ze mną zostanie (raczej).
Z drugiej strony tego T2 chciałbym tak czy siak przetestować, bardzo ciekawy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, WuMike napisał:

U mnie są problemy z siecią chyba (internet mobilny, modem Huawei 535), bo Tidal potrafi szatkować utwory, które są nagrane bez przerw „gapless”. Po drugie, mam problem z dyskiem sieciowym WD MyCloud Home. LUMIN go nie widzi, ale znowu … może to wina routera i ustawień. Wciąż próbuję to rozgryźć.

Mam podobne problemy na accespoincie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie świątecznej. Wszystko aktualnie wróciło do normy, wraz z nowym routerem 5G od Huawei. LUMIN działa stabilnie jak skała z Tidalem. Aktualizacji ostatnio sporo wyszło, także producent dba i zapewnia należyte wsparcie. Nic, tylko słuchać dobrej muzyki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.