Skocz do zawartości
IGNORED

Śmieci


blomin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jaka jest norma śmieci niesegregowalnych przysługujăca na 1os.w budynku. Gmina męczy w zw.  z nową ustawa no i wsrod segregowanych na różne rodzaje oprócz papieru metali etc. sa pozostałej frakcji czyli niesegregowalne (odpady zmieszane) Mam walkę o ilość śmietników na ten typ odpadów. No i wrażenie że grają w.. z normą ok. 29 litrów na osobę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy w tym zakresie są w ogóle jakieś powszechnie obowiązujące normy prawne. Wydaje mi się, że każda gmina sama to ustala.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński doszedł do miejsca, w którym każde własne pierdnięcie myli z „wiatrem historii”. A przecież zostanie po nim tylko brzydki zapach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak śmieci, to śmierdzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top masz wątek humor polityczny, to nie syf kolejnego bo śmierdzi. Pytałem serio jak ktoś się orientuje to niech napisze a bąki to gdzie indziej puszczaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę by w przypadku gospodarstw domowych były ograniczenia ilościowe, ja mam dwa kontenery (zmieszane i plastik) po 660L, pozostałe małe albo worki bo większość i tak leci do zmieszanych.

Podmioty gospodarcze owszem wybierają litraż danego kontenera i odpowiednio smarują.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na banditenukaz od września br. Ma być sort. Mam leniwy i k**ewsko zmonopolizowany Zgiuk to im się pieprzą limity. A ustawa to od karakana z bandą karaczanów i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 20:39, blomin napisał:

Top masz wątek humor polityczny, to nie syf kolejnego bo śmierdz

 

W dniu 7.06.2020 o 12:40, toptwenty napisał:

Kaczyński doszedł do miejsca, w którym każde własne pierdnięcie myli z „wiatrem historii”. A przecież zostanie po nim tylko brzydki zapach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uważasz to za humor polityczny? To jest śmietnik ze śmieciami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 pln od mieszkania. Segregacja śmieci to kompletna iluzja.

Wypożyczasz mieszkanie studentom - oni mają w dupie jakakolwiek segregację.

Ja generuję 4 worki śmieci miesięcznie - wychodzi po 16 pln za worek.

Poza tym śmietniki są otwarte - nad rankiem podjeżdżają samochody, z których ludzie dorzucają swoje śmieci.

Cała sytuacja jest kompletnie chora.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Segregacja ..   po co firmy zajmujące się śmieciami  chcą mieć śmieci przygotowane do przerobu ?  Nie musza zatrudniać ludzi , przerzucają ten koszt na społeczeństwo i jeszcze każą sobie za to słono płacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam dywagacje tech-prawną o realizacji tej chujni. Mamy zamknięte podwórko. Po serii fonów spychologiczych do zgiuk i urzędu gminy dowiedziałem że wielkość tych 29 litrów ustalili na podstawie danych średniego zapotrzebowania jeszcze z deklaracji o wywózce z 2003r. gdy zakładałem wspólnotę. Tak że nawet zero podstawy prawnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wątek o PiS czy PO?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat apolityczny bez względu i bez znaczenia na to które pasożyty akurat u koryta. Mam gdzieś kto wcisnął irracjonalną ustawę. U mnie komunalne ma i wysypisko i sortownie to po ch. ludzi doją. A no po to że każdy ma swoją działeczkę z tego jak  Camorra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, blomin napisał:

Popatrz na banditenukaz od września br. Ma być sort. Mam leniwy i k**ewsko zmonopolizowany Zgiuk to im się pieprzą limity. A ustawa to od karakana z bandą karaczanów i tyle

przecież mam sortowane w czym problem ?

2 godziny temu, skynyrd napisał:

Segregacja śmieci to kompletna iluzja.

ale tu nie chodzi o żadna segregacje.. żaden recykling a zwłaszcza ekologię.

2 godziny temu, Moontan napisał:

Segregacja ..   po co firmy zajmujące się śmieciami  chcą mieć śmieci przygotowane do przerobu ?  Nie musza zatrudniać ludzi , przerzucają ten koszt na społeczeństwo i jeszcze każą sobie za to słono płacić .

nie bardzo, wszystko i tak jest sortowane, myte itd. Ogólnie to co my robimy to taka segregacja pierwszego stopnia. Po za tym np masz odpady bio... które możesz wyrzucać w woreczkach foliowych... gdzie tu logika ?

2 godziny temu, blomin napisał:

Pomijam dywagacje tech-prawną o realizacji tej chujni. Mamy zamknięte podwórko. Po serii fonów spychologiczych do zgiuk i urzędu gminy dowiedziałem że wielkość tych 29 litrów ustalili na podstawie danych średniego zapotrzebowania jeszcze z deklaracji o wywózce z 2003r. gdy zakładałem wspólnotę. Tak że nawet zero podstawy prawnej

było pisać że chodzi o wspólnoty.. tutaj temat wygląda inaczej. Jeśli chodzi o samorządy... oj to jest cyrk na kółkach, ja mam zażartego platfusa za wodza i mamy stawki trzykrotnie wyższe od 2 miast dalej gdzie jest niezrzeszony... odbiorca śmieci jest ten sam ! Gmina podpisała lekko "inną" umowę i mówi się trudno.

2 godziny temu, skynyrd napisał:

Teraz mają podobno liczyć od zużycia wody ?

po co powtarzasz te bzdury ?

14 minut temu, blomin napisał:

ludzi doją.

bo mogą... bo samorządy wszystko sprzedały albo zniszczyły, nie ma służb komunalnych są prywatne firmy... są monopoliści i mają Cie w czarnej dupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skynyrd. Nie rozkminiam, po prostu chciałem z ciekawości dowiedzieć się o co tu kaman. Ludzie płacą nie wiadomo za co a w skali gminy to sporo kasy. Śmiech z tej niekompetencji. Przecież na wszystko musi być kwit. Skąd, dokąd i dlaczego. Samowola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, skynyrd napisał:

Kiedyś Ci to przypomnę!

co mi przypomnisz ? to o czym piszesz wymyśliła (11 maja) tylko durna warszawa i po 3 dniach (14 maja) się z tego wycofała.

 

8 godzin temu, blomin napisał:

Śmiech z tej niekompetencji

jakiej niekompetencji ? przecież wszystkie działania są zamierzone i konkretne osoby mają z tego wymierne korzyści. Cała ustawa od samego początku to był jeden wielki skok na kasę, kto uwierzył w kit że unia kazała ten debil. Nawet przed duże aglomeracje (dziwnym zbiegiem okoliczności zarządzane przez PO) miały "problemy" śmieciowe i dołowanie w kibel szły miliardy zł.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fetek napisał:

co mi przypomnisz ? to o czym piszesz wymyśliła (11 maja) tylko durna warszawa i po 3 dniach (14 maja) się z tego wycofała.

 

Nie wycofała, tylko zawiesiła. Rafał na Prezydenta Polski by chciał i śmieci go aktualnie nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, YunnanTEA napisał:

Nie wycofała, tylko zawiesiła. Rafał na Prezydenta Polski by chciał i śmieci go aktualnie nie interesują.

On nie chce, szef każe do idzie. W sumie wielkiego wyboru nie mieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest produkcja śmieci.
Ich utylizacja nie jest tania.
Dodatkowo coraz trudniej wywieźć do lasu bo jakieś obdarte szczeniaki (z pewnością zwolennicy "ideologii LGBT" - co by to k... nie było) filmują z ukrycia.
Nikt nie chce wysypiska czy spalarni w swojej okolicy. Jak MONARu czy ośrodka dla bitych matek.

Przewymiarowane opakowania, jednorazowe pralki psujące się co trzy lata i całe to gówno w które jest obudowany konsumpcyjny model Świata.

Nie wiem gdzie mam teraz wywalić niedopitą flaszkę z korkowym zamknięciem.
Brak mi worka "hybrydowe".
Co jakiś czas kobieta wyciąga z kubła słoik po nutelli, myje i oddziela etykietę.
Jakiś czas temu płaciłem więcej, tylko za zmieszane. Rodzina mnie przegłosowała i teraz segreguję. Jak patrzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Froju napisał:

Problemem jest produkcja śmieci.
Ich utylizacja nie jest tania.
Dodatkowo coraz trudniej wywieźć do lasu bo jakieś obdarte szczeniaki (z pewnością zwolennicy "ideologii LGBT" - co by to k... nie było) filmują z ukrycia.
Nikt nie chce wysypiska czy spalarni w swojej okolicy. Jak MONARu czy ośrodka dla bitych matek.

Przewymiarowane opakowania, jednorazowe pralki psujące się co trzy lata i całe to gówno w które jest obudowany konsumpcyjny model Świata.

Nie wiem gdzie mam teraz wywalić niedopitą flaszkę z korkowym zamknięciem.
Brak mi worka "hybrydowe".
Co jakiś czas kobieta wyciąga z kubła słoik po nutelli, myje i oddziela etykietę.
Jakiś czas temu płaciłem więcej, tylko za zmieszane. Rodzina mnie przegłosowała i teraz segreguję. Jak patrzą.

Wybacz, ale przy takim tłumaczeniu wszystko powinno być 2 razy droższe. Oczekuję normalnych, uczciwych przetargów. I będzie taniej. Albo drożej. Ale uczciwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Froju napisał:

Ich utylizacja nie jest tania.

a recykling praktycznie nie istnieje...

30 minut temu, Froju napisał:

Nie wiem gdzie mam teraz wywalić niedopitą flaszkę z korkowym zamknięciem.
Brak mi worka "hybrydowe".
Co jakiś czas kobieta wyciąga z kubła słoik po nutelli, myje i oddziela etykietę.
Jakiś czas temu płaciłem więcej, tylko za zmieszane. Rodzina mnie przegłosowała i teraz segreguję. Jak patrzą.

zmieszane wszystko przyjmą...

6 minut temu, YunnanTEA napisał:

Wybacz, ale przy takim tłumaczeniu wszystko powinno być 2 razy droższe. Oczekuję normalnych, uczciwych przetargów. I będzie taniej. Albo drożej. Ale uczciwie.

dokładnie... tylko że musi być więcej niż jedna firma obsługująca dany region. U nas kiedyś były 4, teraz jest jedna, która nigdy nie zajmowała się nieczystościami ale zawsze miała chody w gminie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale uczciwie to Panowie obsługujący śmieciarkę powinni zarabiać po 4tyś miesięcznie, pracować 8h dziennie i przestrzegać wytycznych odnośnie przygotowania śmieci do odbioru.

Jestem pewien, że ich pracodawca nie wygra przetargu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieciarze tak mało nie zarabiają, zwłaszcza w dużych miastach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być zdrowa konkurencja bo później wychodzą mafie regionalne. Taki u mnie prezesunio z księgowa mają pod 200tys rocznie a chłopaki na zwozce tyrają za chyba 3tys miesięcznie, mają mój szacun bo są ogólnie w porzadku. Koryta w gminie-  30tys lys mieszkańców, te same tylko stała wieprzowina się zamienia funkcjami co wybory. Miasto starców i miernot bo przy granicy z Niemcami każdy wyjeżdża. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, u nas byli przewoźnicy niezależni typu mała firma 3 śmieciarki itd. Radni próbowali podjąć z nimi współprace, chętnych nie brakowało, stawki były dużo niższe ale jedna osoba, konkretnie burmistrz wszystko ukręcił. Temat cyklicznie powraca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 8.06.2020 o 21:43, fetek napisał:

Pierwsze słyszę by w przypadku gospodarstw domowych były ograniczenia ilościowe, ja mam dwa kontenery (zmieszane i plastik) po 660L, pozostałe małe albo worki bo większość i tak leci do zmieszanych.

Podmioty gospodarcze owszem wybierają litraż danego kontenera i odpowiednio smarują.

U mnie ograniczenia smieci zmieszanych byly zawsze. Jest odpowiedni litraz i koniec, wiec czesto robie piramide 'zmieszanych'. Plastik natomiast ile chce, szklo ile chce, papier tez. ale przykladowo byl wielki problem z utylizacja welny mineralnej (Pani na wysypisku powiedziala, ze nie przyjmuja i ze nie wie co mam z nia zrobic..) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.