Skocz do zawartości
IGNORED

Śmieci


blomin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie u siebie PSZOK?

(Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych)

Tam mogę (chyba raz na dwa tyg. -tak często nie miałem potrzeby) swoim transportem wjechać na duży plac, podać trzeba nazwę ulicy, gdzie się mieszka, "dyrygujący placem" pyta jakie śmieciory mam, wskazuje odpowiedni kontener i można (samemu) rozładowac dowolną ilość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, stench napisał:

Ja skoszonej trawy nie zbieram. Wszystko zostaje na trawniku. - (mam angielski).

Innym wyjściem jest spakowanie świeżej trawy i do wywózki,

Jak jest jesień i mam dużo liści(w tym z orzechów i wierzby to je trochę trzymam na pryźmie (mocno sie redukują) i wtedy wory i wywózka.( można do tego dodać trawę z całego roku).

Gałęzie palę.

No i tak pisałem mniej więcej. Nie ma wała żeby niczego nie wymyślić. Jak się chce to się umie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wtedy też nie dostarczą mi już brązowych worków na bio-odpady (w tym zielone z ogródka, do tej pory wywożone raz na 2 tyg.).

Jesteś pewien?
W mojej gminie zobowiązanie się do kompostowania dotyczy tylko bio-odpadów z kuchni. Tego jest mało, u mnie z litr na dwa dni. Zielone z ogródka dalej zabierają.
Tak w ogóle wystawia się je w swoich workach zakupionych na swój koszt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, martens napisał:

Jesteś pewien?

Jestem.

Co gmina, miasto - to jest inaczej.

U mnie np. worki wszelkie dostarcza firma wywożąca, za nie nie płacę (tzn. bezpośrednio, nie płacę bo wiadomo, za darmo to...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 21:00, iro III napisał:

U mnie np. worki wszelkie dostarcza firma wywożąca, za nie nie płacę (tzn. bezpośrednio, nie płacę bo wiadomo, za darmo to...)

u mnie od tego roku nie ma worków, wszystko musimy kupować sami. Zabrali też wielkogabaryty, pobudowane itd

ale żeby człowiek nie miał za dobrze to podnieśli ceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.01.2021 o 16:50, fetek napisał:

u mnie od tego roku nie ma worków, wszystko musimy kupować sami. Zabrali też wielkogabaryty, pobudowane itd

ale żeby człowiek nie miał za dobrze to podnieśli ceny...

Od przyszłego roku podwyższą ci opłatę za wywóz śmieci i zmuszą do tego abyś w ogóle ich nie generował nakładając wysoki podatek.

U mnie w gminie w ciągu kilku lat opłaty już poszły w górę ponad 10 krotnie i już chodzą słuch że gmina znów podwyższy opłatę bo firma już stęka że ponosi straty.

A tak w ogóle jest to idealny biznes dla wszystkich Gminy państwa i firmy od śmieci.

Za kilka lat zmuszą cię do tego abyś w ogóle nie generował śmieci a opłatę i tak będziesz płacił.

Zmuszą cię do wybudowania domowych spalarni 4.0  oczyszczalni 4.0 filtry 6.18

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, djedryk napisał:

Od przyszłego roku podwyższą ci opłatę za wywóz śmieci i zmuszą do tego abyś w ogóle ich nie generował nakładając wysoki podatek.

U mnie w gminie w ciągu kilku lat opłaty już poszły w górę ponad 10 krotnie i już chodzą słuch że gmina znów podwyższy opłatę bo firma już stęka że ponosi straty.

A tak w ogóle jest to idealny biznes dla wszystkich Gminy państwa i firmy od śmieci.

Za kilka lat zmuszą cię do tego abyś w ogóle nie generował śmieci a opłatę i tak będziesz płacił.

Zmuszą cię do wybudowania domowych spalarni 4.0  oczyszczalni 4.0 filtry 6.18

Na necie jest dosyć durnego pesymistycznego pi***** żeby to jeszcze tutaj słuchać. Influ 8 lat wywoływali kryzys w końcu się udało i teraz mają swoje 5 minut.

10 krotnie, to jest ponad 100 zł od osoby ? czyli model 2+2 to prawie 500 zł ? ciekawe... takich rzeczy nawet w Warszawie nie ma.

Spalarnie osiągają bardzo wysokie temperatury pracy, mają segregowane odpady a każda partia efektów spalania jest bada w labie, pisać dalej czy już zaczynasz łapać jakie bzdury wypisujesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fetek napisał:

 

10 krotnie, to jest ponad 100 zł od osoby ? czyli model 2+2 to prawie 500 zł ? ciekawe... takich rzeczy nawet w Warszawie nie ma.

Typowy szczekacz który  będzie udowadniał że ma rację w każdej kwestii a nie ma zielonego pojęcia o tym co pisze.

Czego w ogóle szczekasz ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fetek napisał:

 

10 krotnie, to jest ponad 100 zł od osoby ? czyli model 2+2 to prawie 500 zł ? ciekawe... takich rzeczy nawet w Warszawie nie ma.

 

Twoje wyliczenia opierają się na dyrdymałach z ..... wziętych i później tacy znawcy pokazują statystyki w taki sposób żeby głupi lud paranoicznie wierzył w te dyrdymały 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, djedryk napisał:

Twoje wyliczenia opierają się na dyrdymałach z ..... wziętych i później tacy znawcy pokazują statystyki w taki sposób żeby głupi lud paranoicznie wierzył w te dyrdymały 🙂 

zgadza się na dyrdymałach, na Twojej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Matematyka jest prosta, chyba że Cie z podstawówki wywalili.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 32pln od twarzy. Do końca roku pewnie wpiedzielą 40. Tłumaczą inflacją. Ale eko zbiorcze prawie się wylewają częstro. Pensje chyba siłą nabywczą liczą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fetek napisał:

zgadza się na dyrdymałach, na Twojej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Matematyka jest prosta, chyba że Cie z podstawówki wywalili.

 

I dalej powtarzam wielki matematyku zanim zaczniesz liczyć,  krzyczeć i błaźnić się najpierw się zastanów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, djedryk napisał:

I dalej powtarzam wielki matematyku zanim zaczniesz liczyć,  krzyczeć i błaźnić się najpierw się zastanów.

to matematyka, której nie ogarniasz to poziom pierwszych klas szkoły podstawowej, jedynym błaznem w wulgarny sposób usiłującym podkreślić swoją głupotę jesteś Ty.

Swoją drogą gratuluje odkopania półtorarocznego tematu.

12 godzin temu, blomin napisał:

Ja mam 32pln od twarzy. Do końca roku pewnie wpiedzielą 40. Tłumaczą inflacją. Ale eko zbiorcze prawie się wylewają częstro. Pensje chyba siłą nabywczą liczą

też mam tyle, podnieśli w tym roku. 8 lat temu było to 16 zł czyli nie wzrosło "dziesięć razy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fetek napisał:

to matematyka, której nie ogarniasz to poziom pierwszych klas szkoły podstawowej, jedynym błaznem w wulgarny sposób usiłującym podkreślić swoją głupotę jesteś Ty.

Swoją drogą gratuluje odkopania półtorarocznego tematu.

też mam tyle, podnieśli w tym roku. 8 lat temu było to 16 zł czyli nie wzrosło "dziesięć razy"

Wielki matematyku zapomniałeś jak za PEŁO stawka godzinowa była 3 zeta 🙂   jak podnieśli stawkę to sprzątaczka zaczęła dzierżawić odkurzacz od firmy w której  sprzątała  ? a ochroniarz dzierżawił mundur od firmy ochroniarskiej gdyż  z godzinowych stawek za dużo by zarobił 🙂 

Wiesz od ilu lat ustawa śmieciowa jest ? Dla wszystkich zrobił się to biznes do zarabiania, pośredników po drodze jest tyle że każdy musi na tym zarobić.

UE, państwo, Gmina, urząd marszałkowski, Spalarnia, firma śmieciarska  i inne firmy uczestniczące w łańcuszku śmieciowym.

W chwili wejścia  ustawy śmieciowej   stawka była  4,5 zł od osoby w przypadku segregowanych śmieci  i chyba 6.5 zl za niesegregowane

Okazało  się  szybko że oplata jest bardzo niska bo w pobliskim mieście opłata za segregowane śmieci była 9 zł od osoby.

Po czasie za niesegregowane śmieci stawka wzrosła z 6.5 zł na  2 x 4.5 zł = 9 zł

I tak ceny rosły dochodząc do Aktualnych stawek  39 zl  za segregowane i 78 zł za niesegregowane.

W tym miesiącu  rada gminy przegłosowała już nowe stawki za śmieci które obowiązywać będą do 31 grudnia 2022 tłumacząc się.

– cen prądu
– brak konkurencji  🙂

– wzrost kosztów składowania ze znacznego podwyższenia  opłaty marszałkowskiej,

– spadek cen surowców wtórnych, jak również problemy związane z ich zbytem.

– wysoka inflacja

– wzrost płac

– cen paliw

– wzrost kosztu odbioru i przetwarzania odpadów komunalnych.

itd. nie pamiętam pozostałych czynników wpływających na podwyższenie opłaty.


Segregując śmieci musisz dostosować dom lub gospodarstwo  do segregacji w określoną ilość pojemników.
Pojemniki trzeba oczywiście  kupić za własne pieniądze i w przypadku nie dostosowania się do tych zasad po 1 lipca odpady będą odbierane jako niesegregowane.

Nikogo nie interesuje gdzie pomieścisz 6 pojemników 120 litrowych i w jaki sposób firma od  ciebie odbierze odpady.

Gdzie ich  ciężarówka odbierająca odpady ledwo przejeżdża wąską ulicą.

4.5 zł  i 6.5 zł  płaciłem chyba już 9- 10 lat temu aktualnie 39 zł  lub 78 zł a nowe stawki już zatwierdzone.

Opłata z  4.5 zł  dokąd nie dostosuję się do wymogów będę płacił 78 zł a od 1 lipca po zmianie stawek o kilka złotych więcej czyli  ~ 45 zł lub x 2 ~ 90 zł

Zielony unijny srad 🙂 raczej nazwałbym to biznesem na którym wszyscy zarabiają a ci co nie chcą płacić i tak nie płacą bo gmina i tak od nich odbiera tłumacząc że są mniejsze koszty niż  zbieranie z dzikich wysypisk.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że szybciej z premedytacją zlikwidowano wszystkie gminne zakłady komunalne a teraz to jeden wielki monopol.

nie pamiętam tak niskich stawek, pamiętam że zmiana była lekko tańsza niż umowa z firmą na odbiór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fetek napisał:

Zapomniałeś dodać że szybciej z premedytacją zlikwidowano wszystkie gminne zakłady komunalne a teraz to jeden wielki monopol.

nie pamiętam tak niskich stawek, pamiętam że zmiana była lekko tańsza niż umowa z firmą na odbiór.

Mam Ci pokazać rachunek z przed 10 lat ? wtedy zapewne stwierdzisz że fałszowany.

Wszyscy na tym zwęszyli dobry interes,  brak konkurencji i pewne wymogi biurokracyjn0-prawne  powodują że musi być drogo i będzie jeszcze drożej.

Cena będzie wysoka  jaką w stanie jest i musi zapłacić obywatel.

Kiedyś się śmiali jak pracowałeś w MPO a teraz trzeba czekać latami na posadę aż się zwolni.

Ile lat temu kierowca śmieciarki zarabiał 8k, śmierdząca praca ale dobrze płatna.

Instytucje które są monopolistami i  praca świadczona przez nich nie ma konkurencji  będzie niestety droga.

Ciekawe dlaczego nie wprowadza opłaty za ilość odbieranych odpadów a przymusową opłatę nawet w przypadku gdy nie generujesz śmieci ?

Sąsiad wywala co 2 tygodnie 40 worków i płaci tyle samo co ja który raz na miesiąc wywali pół worka ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, djedryk napisał:

Sąsiad wywala co 2 tygodnie 40 worków i płaci tyle samo co ja który raz na miesiąc wywali pół worka ?

Bierz od sąsiada niech inni Ci zazdroszczą ile i jak tanio wyrzucasz

Tak poważniej w gospodarce brak konkurencji to niedobrze dla klienta jak i nadmiar konkurencji to też niedobrze

W pierwszym przypadku rosną ceny a w drugim spada jakość produktu

Tak że złapać ten złoty środek będzie trudno i jak tym kierować później?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ASURA napisał:

Bierz od sąsiada niech inni Ci zazdroszczą ile i jak tanio wyrzucasz

Tak poważniej w gospodarce brak konkurencji to niedobrze dla klienta jak i nadmiar konkurencji to też niedobrze

W pierwszym przypadku rosną ceny a w drugim spada jakość produktu

Tak że złapać ten złoty środek będzie trudno i jak tym kierować później?

Zapomniałeś jeszcze o udawanej konkurencji która nazywa się POLITYKĄ

Czyli bardzo drogo  i kiepska jakość produktu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez djedryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat się urwał bo tej zimy wszystkie  śmieci znikną w ECO kotłach

Firmy śmieciarskie nie będą musiały utylizować podnosząc rachunek za wywożenie śmieci  od nowego roku  w związku z inflacją.

Bruksela przymknie oczy tej  zimy i kilku następnych gdyż Europejczycy  na taczkach wywieźli by wszystkich urzędników

za to że przez ich politykę Europejczyk i instytucje muszą ogrzewać budynki powietrzem lub skompresowanymi super drogimi ekologicznymi paliwami w postaci zakręcony kurek z gazem,wyłączone pompy ciepła lub  prądem inflacyjnym 1000% z minutową rynkową ceną gdy Europejczyk chce włączyć żarówkę po przejściu z pracy.

Taryfa jest dostosowana do trybu pracy obywatela czyli jest niższa gdy jest w pracy a najwyższa gdy podpisuje elektroniczną listę w pracy i przekręca zamek w swojej domowej rezydencji 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.