Skocz do zawartości
IGNORED

Na co wymienić Dali 450


Jacek Sikorski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu trochę mnie nosi :) i zastanawiam się na co mógłbym wymienić Dalaczki, żeby mieć podobny charakter grania ale żeby było lepiej, chodzi głównie o górę, szczegóły, przestrzenność. I oczywiście, nie zbankrutować :) Ile trzeba przygotować $$$ na taka operację, żeby miało to sens i poczuć porządną różnicę, i jakie byłyby Wasze typy? Celuję raczej w używane a kwota, jaką w przybliżeniu mogę skubnąć, żeby żona nie zauważyła to ok 2,5-3K. O kolumny się nie martwię, wmówię, że to te same i wyślę do okulisty ? 
Sprzęt towarzyszący to końcówka Arcam Alpha 9p i Topping D70. Może jakieś inne, lepsze/tańsze pomysły, np zmiana pieca? Pytanie czy te 1,5K (za Dali lub końcówkę pewnie wezmę ok 1000 więc razem będzie na zakupy 2,500) lepiej dołożyć do nowych kolumn czy pieca. DAC jest bardzo dobry więc raczej go nie będę ruszał. 
Przy okazji - miał ktoś może okazję słuchać tego Toppinga jako DAC/pre i samodzielnego DAC z zewnętrznym pre? Jakieś spostrzeżenia, bo gdzieś wyczytałem, że lepiej gra jako czysty DAC?  

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audioburak napisał:

dobry model Avance

A który będzie dobry i pasował do 20m? 
A może jakieś ciekawe monitory? Mogę je ustawić po bokach telewizora, na ciężkiej marmurowej płycie (jak na zdjęciu). Piec mogę postawić gdzie indziej po przemeblowaniu. Sprzęt jest na dłuższej 5m ścianie, ja siedzę ok 3m od kolumn. Między kolumnami też jest ok 3m. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brał bym pod uwagę również ten model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo monitory - jedne nawet z tej samej stajni:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, audioburak napisał:

Brał bym pod uwagę również ten model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I to by było "zamienił stryjek siekierkę na kijek", zarówno Dana jak i Audiovector są oparte na głośnikach z najtańszej linii Vify TC. To już lepiej upgradwać Dali 450 wykorzystując ich świetne woofery na aluminiowych koszach i wymieniając tweetery na pasujące do podfrezowań Dayton DC28 które grają prawie identycznie jak niepasujące do podfrezowań Morel CAT298. Rzecz jasna zmiany w zwrotnicy będą konieczne.

10 minut temu, audioburak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetny woofer Scan-Speaka i przyzwoita kopułka Vify. 

 

11 minut temu, audioburak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znakomita góra, w tej cenie absolutnie bezkonkurencyjna. Do niewielkich pomieszczeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:
2 godziny temu, audioburak napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znakomita góra, w tej cenie absolutnie bezkonkurencyjna. Do niewielkich pomieszczeń. 

A jak średnica? Czy do mojego pomieszczenia (ok 4x5 m) będą dobre i czy końcówka sobie z nimi poradzi, bo słyszałem, że Dynaudio nie należą do łatwych? 

Dali +  Dayton DC28 - czy będzie wyraźnie słychać różnicę w porównaniu do oryginału i czy jedwabna kopułka nie przyciemni tych kolumn? Jak one po modyfikacji wypadną w porównaniu z tymi Dynaudio? 

W między czasie poczytałem nieco i chciałbym zapytać, jak dźwiękowo/jakościowo wypadną przy wyżej wymienionych takie sprzęty?

Saba 1300
Grundig Professional 1500
Telefunken TLX33 / TL800

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jacek Sikorski napisał:

A jak średnica?

Bardzo w porządku. 

 

1 minutę temu, Jacek Sikorski napisał:

Czy do mojego pomieszczenia (ok 4x5 m) będą dobre

To spore pomieszczenie, może ich trochę "braknąć" 

 

2 minuty temu, Jacek Sikorski napisał:

czy końcówka sobie z nimi poradzi, bo słyszałem, że Dynaudio nie należą do łatwych? 

Szczerze, nie wiem bo z tym modelem Arcama styczności nie miałem.

 

3 minuty temu, Jacek Sikorski napisał:

Dali +  Dayton DC28 - czy będzie wyraźnie słychać różnicę w porównaniu do oryginału?

Przepaść. Góra nie będzie już więcej szorstka i nieco natarczywa jak z oryginalnych tweeterów, zniknie też bez śladu suchość. Będzie soczyście i gładko, detale będą prezentowane w bardziej zróżnicowany sposób, a nie "na jedno kopyto" jak dotąd, środek też zyska na nasyceniu. Natomiast największe zalety 450 czyli bas i dynamika pozostaną. 

 

6 minut temu, Jacek Sikorski napisał:

Jak one po modyfikacji wypadną w porównaniu z tymi Dynaudio? 

Lepiej pod względem basu i dynamiki, natomiast wyrafinowanie góry jest nieco lepsze z Dynaudio (tweeter Dayton jest wzorowany na Dynaudio i Morelu, gra więc bardzo zbliżonym charakterem, ale słychać że Dynaudio to jednak wyższa klasa. Chcąc kupić tweetery klasy Dynaudio D260 trzeba wydać ok. 1400zł na Morela Elite, a Dayton kosztuje 6 razy mniej, a i tak jest lepszy od każdej tekstylnej Vify i większości tańszych Scan-Speaków).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, McGyver napisał:

Bardzo w porządku. 

 

To spore pomieszczenie, może ich trochę "braknąć" 

 

Szczerze, nie wiem bo z tym modelem Arcama styczności nie miałem.

 

Przepaść. Góra nie będzie już więcej szorstka i nieco natarczywa jak z oryginalnych tweeterów, zniknie też bez śladu suchość. Będzie soczyście i gładko, detale będą prezentowane w bardziej zróżnicowany sposób, a nie "na jedno kopyto" jak dotąd, środek też zyska na nasyceniu. Natomiast największe zalety 450 czyli bas i dynamika pozostaną. 

 

Lepiej pod względem basu i dynamiki, natomiast wyrafinowanie góry jest nieco lepsze z Dynaudio (tweeter Dayton jest wzorowany na Dynaudio i Morelu, gra więc bardzo zbliżonym charakterem, ale słychać że Dynaudio to jednak wyższa klasa. Chcąc kupić tweetery klasy Dynaudio D260 trzeba wydać ok. 1400zł na Morela Elite, a Dayton kosztuje 6 razy mniej, a i tak jest lepszy od każdej tekstylnej Vify i większości tańszych Scan-Speaków).

Dzięki bardzo, widzę, ze znasz się na rzeczy :) Jeszcze dopytam, bo edytowałem wpis, może jeszcze nie było tego, jak odpisywałeś.

"czy jedwabna kopułka nie przyciemni tych Dali 450?"

"W między czasie poczytałem nieco i chciałbym zapytać, jak dźwiękowo/jakościowo wypadną przy wyżej wymienionych takie sprzęty?

Saba 1300
Grundig Professional 1500
Telefunken TLX33 / TL800"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jacek Sikorski napisał:

czy jedwabna kopułka nie przyciemni tych Dali 450?

Są różne jedwabne kopułki. Scan-Speak 9700 też jest jedwabny, a gra zupełnie inaczej niż Dynaudio. 
Generalnie większość jedwabnych kopułek (tych dobrych, a nie byle jakich) gra bardzo gładko, nie dodając od siebie żadnych szorstkości. Oczywiście jeżeli szorstkość jest obecna w samym nagraniu, to dobra jedwabna kopułka ją pokaże. Ale też pokaże różnice pomiędzy szorstkościami generowanymi przez różne źródła dźwięku. 
Reasumując, to są różnice w charakterze dźwięku. Natomiast kwestia "jaśniej-ciemniej" to kwestia czysto ilościowa, dopasowuje się to tłumikiem który i tak musi być w zwrotnicy.

9 minut temu, Jacek Sikorski napisał:

Saba 1300
Grundig Professional 1500
Telefunken TLX33 / TL800

Nie mam pojęcia jak grają takie zabytki techniki. Przypuszczam że znalezienie tego w sensownym stanie technicznym i nieabsurdalnej cenie będzie zadaniem trudnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Jacek Sikorski napisał:

Dali +  Dayton DC28 - czy będzie wyraźnie słychać różnicę w porównaniu do oryginału i czy jedwabna kopułka nie przyciemni tych kolumn?

Ja Ci tylko podpowiem, żebyś tylko nie uległ "czarowi" żadnej metalowej kopułki. W pierwszej chwili Ci "rozjaśni", ale tak po około tygodniu będziesz gryzł palce....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AL napisał:

Ja Ci tylko podpowiem, żebyś tylko nie uległ "czarowi" żadnej metalowej kopułki. W pierwszej chwili Ci "rozjaśni", ale tak po około tygodniu będziesz gryzł palce....

Zbyt daleko idące uogólnienie. Posłuchaj dobrze zaaplikowanej Vify D25AG lub D19AD a się zdziwisz. Te aluminiowe kopułki potrafią grać wręcz jedwabiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

To już lepiej upgradwać Dali 450 wykorzystując ich świetne woofery na aluminiowych koszach i wymieniając tweetery na pasujące do podfrezowań Dayton DC28 które grają prawie identycznie jak niepasujące do podfrezowań Morel CAT298. Rzecz jasna zmiany w zwrotnicy będą konieczne.

A jest gdzieś może schemat zmian w zwrotnicy do tych Daytonów? Znalazłem kilka na forum ale nie wiem czy są właściwe. Mam sąsiada, który mógłby mi te kilka elementów przelutować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, McGyver napisał:

Zbyt daleko idące uogólnienie. Posłuchaj dobrze zaaplikowanej Vify D25AG lub D19AD a się zdziwisz.

No oki Mac, ale traf na ślepo taką dobrą aplikację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie należy trafiać na ślepo. 
Obiegowa opinia o metalowych kopułkach jaką zaprezentowałeś jest krzywdząca. Zwykle to zła aplikacja odpowiada za ich kiepskie brzmienie. 
Co więcej, jestem zdania że łatwiej znaleźć tanią i dobrą kopułkę metalową niż tania i dobrą kopułkę szmacianą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:

Nie wiem czy gdzieś jest dobry schemat. Wbrew pozorom to nie jest aż tak proste jak przelutowanie kilku elementów.

A co tam jest takiego skomplikowanego?  Przerabiałeś to przecież 100 razy to pisz od razu ile chcesz za robotę a nie udajesz... ?  Swoją drogą to już tak stary temat, że więcej byś zyskał na ujawnieniu tego "tajemnego" schematu zwrotnicy za 1000 zł do kolumn za 1000 zł, niż na czekaniu na jeleni. Zwłaszcza, że jak się poszuka to się znajdzie. Takie moje zdanie ale Twoja brocha ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilka razy, a nie sto. Niczego nie udaję ani żadnych jeleni nie szukam, mam co robić na kilka miesięcy do przodu. I nie są to Dali 450. A skoro wiesz lepiej i taki cwany jesteś to sam sobie zrób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, McGyver napisał:

Przerabiałem kilka razy, a nie sto. Niczego nie udaję ani żadnych jeleni nie szukam, mam co robić na kilka miesięcy do przodu. I nie są to Dali 450. A skoro wiesz lepiej i taki cwany jesteś to sam sobie zrób.

Ja nic nie muszę sobie przerabiać. Było sporo tematów tylko musiałby wiedzieć co szukać to byś po prostu chłopakowi powiedział co i jak bo za chwilę zapłaci drugie tyle co są warte kolumny, za przelutowanie kilku kondensatorów i rezystorów, co zajmie z wypiciem browara max dwie godziny. Dojdzie mu transport i duperele i będzie 1000 jak nic. Rozumiem, ze każdy chce zarobić ale skoro masz roboty na pół roku z droższymi jak się domyślam sprzętami to mu tych Dali i tak nie zrobisz to co ci zależy? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, McGyver napisał:

wymieniając tweetery na pasujące do podfrezowań Dayton DC28 które grają prawie identycznie jak niepasujące do podfrezowań Morel CAT298

Miałem tego Daytona, kosztuje śmieszne pieniądze a barwą zamiatał 2-3 razy droższe kopułki.
Rewelacja i warto byłoby upgradować te Dali 450.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert19091990 napisał:

Miałem tego Daytona, kosztuje śmieszne pieniądze a barwą zamiatał 2-3 razy droższe kopułki.
Rewelacja i warto byłoby upgradować te Dali 450.

A gdzie te głośniki kupić najlepiej i czy trzeba kupować jakieś parowane czy coś w tym stylu? Coś takiego kojarzę, że gdzieś było pisane ale nie wiem dokładnie o co chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jacek Sikorski napisał:

A gdzie te głośniki kupić najlepiej i czy trzeba kupować jakieś parowane czy coś w tym stylu? Coś takiego kojarzę, że gdzieś było pisane ale nie wiem dokładnie o co chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu możesz je kupić. 

Jeżeli sprzedasz swoje Dali 450 to dostaniesz za nie realnie między 1200 a 1500 zł. Żeby kupić zestawy, które stworzą brzmieniową przepaść musisz dołożyć jakieś drugie tyle. Nie ma się co oszukiwać. 

Jeżeli zakupisz te Daytony i oddasz komuś ogarniętemu w temacie (np McGyver) kto pomierzy i wdroży zmiany w zwrotnicy to dokładka wyjdzie Cię realnie jakieś 600-700 zł a wywindujesz w ten sposób kolumny na wyższy poziom brzmienia. 

Ten Dayton jest tani jak barszcz a świetny i mocno niedoceniany.

Dali to świetne kolumny ale też świetna baza do modyfikacji i wyciągnięcia z nich czegoś więcej. 

 Fabryczny wysokotonowy Seasa jest dobrym przetwornikiem ale w najwyższej oktawie czegoś mu niestety brakuje, być może jest to spowodowane opadającą charakterystyką od 14kHz.

Dayton pod tym względem wypada lepiej więc tych smaczków w dzwieku poda Ci więcej i z większą kulturą. 

Przemyśl to dobrze ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, robert19091990 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu możesz je kupić. 

Jeżeli sprzedasz swoje Dali 450 to dostaniesz za nie realnie między 1200 a 1500 zł. Żeby kupić zestawy, które stworzą brzmieniową przepaść musisz dołożyć jakieś drugie tyle. Nie ma się co oszukiwać. 

Jeżeli zakupisz te Daytony i oddasz komuś ogarniętemu w temacie (np McGyver) kto pomierzy i wdroży zmiany w zwrotnicy to dokładka wyjdzie Cię realnie jakieś 600-700 zł a wywindujesz w ten sposób kolumny na wyższy poziom brzmienia. 

Ten Dayton jest tani jak barszcz a świetny i mocno niedoceniany.

Dali to świetne kolumny ale też świetna baza do modyfikacji i wyciągnięcia z nich czegoś więcej. 

 Fabryczny wysokotonowy Seasa jest dobrym przetwornikiem ale w najwyższej oktawie czegoś mu niestety brakuje, być może jest to spowodowane opadającą charakterystyką od 14kHz.

Dayton pod tym względem wypada lepiej więc tych smaczków w dzwieku poda Ci więcej i z większą kulturą. 

Przemyśl to dobrze ?

 

Tak, muszę to przemyśleć :) 
Jeszcze odnośnie tego Daytona - czy zmiana metalowej na jedwabną nie przymuli trochę dźwięku? McG. odpowiedział ale nie do końca zrozumiałem. Nie chciałbym obecnego systemu przyciemnić czy przymulić a raczej dodać otwartości, przestrzeni no oczywiście tę górę polepszyć :) Ale na pewno nie przyciemnić. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jacek Sikorski napisał:

zmiana metalowej na jedwabną

W Dali 450 są tekstylne kopułki, jest to customowa wersja Seasa KT25 zmodyfikowana dla Dali. Zmieniono frontpanel z 104mm na 110mm wyposażony w siateczkę taką jak w starych aluminiowych kopułkach Seas 25TAFG. 
W aluminiowych kopułkach Seasa z obecnej produkcji siateczka pleciona z drucików została zastąpiona perforowaną blachą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jacek Sikorski napisał:

Tak, muszę to przemyśleć ?
Jeszcze odnośnie tego Daytona - czy zmiana metalowej na jedwabną nie przymuli trochę dźwięku? McG. odpowiedział ale nie do końca zrozumiałem. Nie chciałbym obecnego systemu przyciemnić czy przymulić a raczej dodać otwartości, przestrzeni no oczywiście tę górę polepszyć ? Ale na pewno nie przyciemnić

Ten Dayton nie gra przymulonym dźwiękiem. Określiłbym go jako bardzo wygładzone, pozbawione sybilantów. Gra detalicznie ale nie ostro.W stosunku cena>jakość - rewelacja. Dla mnie jest to głośnik lepszy brzmieniowo niż Scan Speak 9300 kosztujący 5 razy więcej.
Brzmi podobnie do Scan Speaka D2608/91300, który też jest świetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, robert19091990 napisał:

Scan Speak D2608/91300

To dawny Peerless HDS przemianowany na Scan-Speaka. Istotnie, świetny. Niestety nie pasuje do frezów w Dali 450.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, McGyver napisał:

To dawny Peerless HDS przemianowany na Scan-Speaka. Istotnie, świetny. Niestety nie pasuje do frezów w Dali 450

Wiem, to efekt wchłonięcia Peerlesa i Vify przez Scana i przejęciu modeli głośników z przebrandowaniem ich na swoją nazwę. Nie wiem czy Scan też czegoś w nim nie modził. W każdym razie jest świetny ale tak jak piszesz, nie podpasuje pod frez, będzie spory "pierścień" wokół korektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, robert19091990 napisał:

efekt wchłonięcia Peerlesa i Vify przez Scana

Nie do końca. Vifa i Scan-Speak to zawsze były marki handlowe tego samego producenta, nawet były produkowane w tych samych budynkach. Właściciel tych marek wykupił później także Peerlessa. 
Niestety, na skutek nieostrożności źle skonstruowali umowę z Chińczykami i de facto pozbyli się na ich rzecz praw do marki Vifa, stąd konieczność przemianowania sporej ilości głośników. Seria "Discovery" Scan-Speaka składa się właśnie z głośników które dawniej były Vifami i Peerlessami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.