Jump to content
Jacek Sikorski

Na co wymienić Dali 450

Recommended Posts

9 godzin temu, Passion22 napisał:

Panowie, zakupiłem sobie parę dni temu ponownie Dali 450 i jakieś czary mary się wydarzyły 😉

Wszystkie kable były podpięte dobrze, czy to w głośnikach, czy w zwrotnicy. Wsuwki bardzo mocno trzymają, nic nie jest zaśniedziałe. Wynika z tego , że musiało się to stać w transporcie (kolumny leżały na plecach). Dziwne, szczególnie , że nic takiego nie zrobiłem i niemrawy woofer zaczął grac jak gdyby nigdy nic 😉 Takiej sytuacji jeszcze nie miałem.

Sprawdź  zaznaczone cewki czy nie wiszą w powietrzu. Ja musiałem  podkleić bo sobie dyndały.

zwr.jpg

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

6 godzin temu, osiek napisał:

A kable/zworki do terminali dobrze dokręcone były?

Jak najbardziej, to od razu sprawdziłem.

3 godziny temu, marian.ch napisał:

Sprawdź  zaznaczone cewki czy nie wiszą w powietrzu. Ja musiałem  podkleić bo sobie dyndały.

zwr.jpg

Sprawdziłem. Wszystko się trzyma elegancko. No nic dziwna sprawa, ale ważne, że gra już dobrze 😉

Dzięki 😉

Edited by Passion22

Panowie zmieniłem Seasa na Daytonę, foto zwrotnicy w załączeniu. Dla mnie nie gra lepiej, mniej powietrza niż Seas, jakiś taki przymglony dźwięk, zgoda, że ciut mniej ostry. Wzmacniacz rotel RB+RC 990. 

Czy dobrze polutowałem czy ucho wypatrzone...? Jestem zawiedziony!

IMG_20201121_212030.jpg

Edited by Tantal

xavian
12 godzin temu, Tantal napisał:

Panowie zmieniłem Seasa na Daytonę, foto zwrotnicy w załączeniu. Dla mnie nie gra lepiej, mniej powietrza niż Seas, jakiś taki przymglony dźwięk, zgoda, że ciut mniej ostry. Wzmacniacz rotel RB+RC 990. 

Czy dobrze polutowałem czy ucho wypatrzone...? Jestem zawiedziony!

IMG_20201121_212030.jpg

Pies jest pogrzebany w tym co pisałem kilka dni temu i gratuluje Ci tego, że masz na tyle wprawne ucho by wychwycić wady wsadzania głośnika "na pałe" co skutkuje niewykorzystaniem potencjału tego Daytona. 

• Like 2

Zbocznikowałem rezystor 1 ohm takim samym, jest może ciut lepiej, ale to taka różnica, że trzeba się doszukiwać na siłę różnic a nie, na zasadzie, że ktoś ściągną zasłonę z głośnika itp. Może to wina, zasługa Rotela jak gra z pierwowzorem. 

3 godziny temu, robert19091990 napisał:

Pies jest pogrzebany w tym co pisałem kilka dni temu i gratuluje Ci tego, że masz na tyle wprawne ucho by wychwycić wady wsadzania głośnika "na pałe" co skutkuje niewykorzystaniem potencjału tego Daytona. 

No to jestem szczęściarzem ,że mam na tyle niewprawne ucho by wychwyciło same zalety wsadzenia na pałę Daytona do Dali850 ....a,i zbocznikowanie rezystora. Nic więcej 😀

16 minut temu, zbyniu 360 napisał:

Trze na nowo projektować zwrotnice , jak pisalem do fachowca , innaczej nie da rady , choćby ziemia pękła nic nie pomoże , katastrofa.

Katastrofą obecnie jest ccp virus - covid19. Błędy, niedociągnięcia nawet fabryczne kolumn głośnikowych to pikuś. Świat się od tego nie zawali. Nie dramatyzujmy 😉

5 minut temu, marian.ch napisał:

No to jestem szczęściarzem ,że mam na tyle niewprawne ucho by wychwyciło same zalety wsadzenia na pałę Daytona do Dali850 ....a,i zbocznikowanie rezystora. Nic więcej 😀

Katastrofą obecnie jest ccp virus - covid19. Błędy, niedociągnięcia nawet fabryczne kolumn głośnikowych to pikuś. Świat się od tego nie zawali. Nie dramatyzujmy 😉

A jaki masz wzmacniacz?

3 godziny temu, Tantal napisał:

Zbocznikowałem rezystor 1 ohm takim samym, jest może ciut lepiej, ale to taka różnica, że trzeba się doszukiwać na siłę różnic a nie, na zasadzie, że ktoś ściągną zasłonę z głośnika itp. Może to wina, zasługa Rotela jak gra z pierwowzorem. 

Ale to chyba miało być: 1 ohm w szeregu i ten 22 równoległy out, jak to zrobił @54139/ @audioburak ? Co to za rezystor jest?

4 minuty temu, audioburak napisał:

Na zdjęciu wygląda na odpięty z układu ...

Faktycznie. A z drugiej strony nie powinien zostać również wylutowany, może tak zostać?

@Tantal czy Ty odlutowałeś napewno 22ohm? Zrób to bo bardzo wątpię... ewentualnie obetnij obcinaczkami.

To co opisujesz to efekt wsadzenia daytona bez zmiany rezystorów ewentualnie złego doboru rezystorów. Przypominam ze 4 razy zmieniałem wartości zanim otrzymałem efekt wow.

Zostaje tylko 1ohm szeregowy! Żadnych równoległych do głośnika!

Powodzenia.

Edited by 54139

7 minut temu, Tantal napisał:

A jaki masz wzmacniacz?

NAD 375. Dayton dodał blasku i powietrza wysokim tonom, ale gdyby nie ten temat to nie ruszałbym Seasa, bo i tak fabryczne brzmienie Dali 850 bardzo mi się podobało. Teraz, po najprostszych i tanich zabiegach jest jeszcze lepiej 👍

4 godziny temu, Tantal napisał:

Dziwne, że u kolegi @54139 jest gitara a u Ciebie tak sobie... A czy w niższych pasmach się coś zmieniło po wymianie kondensatora 33nf na świeżego Mundorfa?

21 minut temu, Adasza napisał:

Dziwne, że u kolegi @54139 jest gitara a u Ciebie tak sobie... A czy w niższych pasmach się coś zmieniło po wymianie kondensatora 33nf na świeżego Mundorfa?

Żadnej różnicy, w przyszłym tygodniu zmierzę pojemność starego. 

41 minut temu, 54139 napisał:

@Tantal czy Ty odlutowałeś napewno 22ohm? Zrób to bo bardzo wątpię... ewentualnie obetnij obcinaczkami.

To co opisujesz to efekt wsadzenia daytona bez zmiany rezystorów ewentualnie złego doboru rezystorów. Przypominam ze 4 razy zmieniałem wartości zanim otrzymałem efekt wow.

Zostaje tylko 1ohm szeregowy! Żadnych równoległych do głośnika!

Powodzenia.

Odlutowalem jedną nóżkę, druga w układzie. 

30 minut temu, Tantal napisał:

...i tak ma być...ale wystarczyło przeciąć - mniej dłubaniny i bezpieczniej 😏

3 minuty temu, 54139 napisał:

Zmiana przeprowadzona poprawnie z daytonem dc28f przynosi piękne otwarcie góry, przypominam. Jak jest inaczej - jest źle

Ale tam nie ma skomplikowanych elementów, zrobione wszystko z Twoimi radami, odlutowany rezystor 22 i 1.8 zmieniony na 1 dla testów zrobiłem i 0.5. i nic..(( 

IMG_20201121_212030.jpg

Na odległość nie pomogę.

Przyjrzyj się swoim działaniom na zwrotnicy oraz połączeniu kabelków.

To musi działać tak że nie chce się wracać do oryginału. Testowałem to na zmianę z 2h z mniej osłuchanym domownikami. Werdykt oczywisty. 
A no i jakby ktoś myślał ze to wzmacniacz jest winny podpowiem że na 2 testowane, niedługo wpadnie trzeci...

• Like 1

27 minut temu, 54139 napisał:

Na odległość nie pomogę.

Przyjrzyj się swoim działaniom na zwrotnicy oraz połączeniu kabelków.

To musi działać tak że nie chce się wracać do oryginału. Testowałem to na zmianę z 2h z mniej osłuchanym domownikami. Werdykt oczywisty. 
A no i jakby ktoś myślał ze to wzmacniacz jest winny podpowiem że na 2 testowane, niedługo wpadnie trzeci...

Potwierdzam 👍

39 minut temu, 54139 napisał:

Zmiana przeprowadzona poprawnie z daytonem dc28f przynosi piękne otwarcie góry, przypominam. Jak jest inaczej - jest źle

Potwierdzam 👍

57 minut temu, Tantal napisał:

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to źle oznaczony + na wysokotonowym i mogą być fazy zamienione. Ale w to wątpię.

A pozostałych głośników nie rozpinałeś, wyciągając zwrotkę?  

7 minut temu, Adasza napisał:

A pozostałych głośników nie rozpinałeś, wyciągając zwrotkę?  

Oczywiście, wszystkie były wyciągnięte i wszystkie grają. 

19 minut temu, Tantal napisał:

Oczywiście, wszystkie były wyciągnięte i wszystkie grają. 

Może coś pomyliłeś przy powrotnym zapinaniu kabli do głośników? 

Takie proste, a takie problemy... naprawdę nie możesz wyciąć tych rezystorów, sprawdzić luty, sprawdzić połączenia (fazy) do głośników i terminali?

Popełniłeś błąd, albo jesteś z branży i musisz narobić szumu żeby reszta amatorów nie poprawiała w domu brzmienia.

Tak czy siak, życzę powodzenia. 

• Like 1

4 godziny temu, marian.ch napisał:
5 godzin temu, Tantal napisał:

...i tak ma być...ale wystarczyło przeciąć - mniej dłubaniny i bezpieczniej

W jakim sensie bezpieczniej?