Jump to content
IGNORED

Na co wymienić Dali 450

Recommended Posts

Godzinę temu, zbyniu 360 napisał:

Każdy ma w roku święta i każdy stara się je spędzać z swoimi rodzinami , więc przy tej okazji , chcę złożyć życzenia bożonarodzeniowe aby wam sie dobrze sluchało kolęd z Dali 450 przy jakieś skromnej choince , jak moja  Niech blask swiatełka rozjaśni nam twittery?.Niech muzyka przynosi nam radość i szczęście w życiu .Życzę wam dużo dużo radosnych i pogadnych świąt Bożego Narodzenia.

IMG_20201223_221317_5.jpg

Dzięki i wzajemka, także wszystkim, innym Forumowiczom  ?

• Like 2
15 godzin temu, Ricambi napisał:

Właśnie zaczynam i nawet nie tyle z ilością co przebudową koszy i magnesów głośników w celu rozproszenia fal odbitych i wracających do membrany głośnika, co powoduje podbarwienia. Z samym materiałem tłumiącym i ilością także zamierzam za jakiś czas. Wpisz sobie w wyszukiwarkę internetową frazę Twaron lub Angel hair. Zobacz też jak wyglądają średniotonowe Scan Speak 12 MU. Vandersteen wiedział o tym kilkadziesiąt lat temu, a tutaj taki poważny producent całkiem niedawno zdecydował się coś podobnego zbudować ?. Przeczytaj sobie w oryginale lub tłumaczeniu wywiad z Vandersteenem, facet prosto tłumaczy skomplikowane zjawiska.

Bardzo interesujące. Dziękuję.

De gustibus non est disputandum

W dniu 21.12.2020 o 18:12, Ricambi napisał:

. W szmaty nie ma sensu inwestować, ponieważ nie potrafią zagrać pewnych dźwięków, słuchanie szmaty to zawsze ułuda.

słucham teraz na seasie millenium,szmata,ale jednak wszystko słychać?,poprzednikiem był sb berylowy,też dobry

pisałem już w tym wątku to samo co Ty-bez pomiarów nie da się zrobić dobrej modyfikacji

pozdrawiam świątecznie

• Like 1
15 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Nie mierzyłem bo trza sufmiarke mieć .Czy ten morel Mtd 32s pasuje do otworu?.Pytanie czy w Polsce jest możliwość kupienia ?

U naszego zachodniego sąsiada są CAT328

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tweeter  ten wykorzystano np.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Edited by Prewwit

Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

1 godzinę temu, szpotek73 napisał:

słucham teraz na seasie millenium,szmata,ale jednak wszystko słychać?,poprzednikiem był sb berylowy,też dobry

pisałem już w tym wątku to samo co Ty-bez pomiarów nie da się zrobić dobrej modyfikacji

pozdrawiam świątecznie

Da się. Ucho jest indywidualnym i ostatecznym miernikiem, a inne pomiary i wykresy wezmą w łeb jeśli akustyka pomieszczenia, jakość nagrań itp, itd szwankują.

Radosnych Świąt wszystkim.. Niech Dobry Jezus rozświetli nasze serca, dusze i umysły a reszta jest mało istotna ?☺️

• Like 1
  • Thanks 1

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Porawa kolumn cd: Ja zacząłem w dali , zwiększać długości portów basrefleksy , różnica , szyszalna na plus ale na granicy percepcji sluchowej, przynajmniej mojej możliwe że trzeba się odsłuchać dłużej  a tak będzie bo nie będę co chwilę rozkrecal kolumn .Ale jakoś ten bas, jest chyba głębszy... zobaczymy , później.

• 2 weeks later...

Trochę czasu , minęło ale zawsze można coś jeszcze poprawić lub poprawiać jak kto woli .Tym razem poszyły kable wewnętrzne.Wymiana na kable qeda.Efekt zauważalny wyraźnie gra czyściej ,wyraznie góra bardziej szczegółowo jakby głośniej , warto wymienić ,bo np: W stosunku do fabrycznych kabli to przepaść .

8 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Trochę czasu , minęło ale zawsze można coś jeszcze poprawić lub poprawiać jak kto woli .Tym razem poszyły kable wewnętrzne.Wymiana na kable qeda.Efekt zauważalny wyraźnie gra czyściej ,wyraznie góra bardziej szczegółowo jakby głośniej , warto wymienić ,bo np: W stosunku do fabrycznych kabli to przepaść .

Jakie te quedy? 

• 4 weeks later...

Ktoś już próbował nad podmianą terminali głosnikowych na coś lepszego... lub lepiej wygladajacego ale ten otwór pewnie nie pozwoli na montaż coś pociwego bo jest duży....Marzą mi sie jakieś WBT lub coś podobnego ale niewiem za czym się rozgladnac co by pasowało pod te tyły kolumn dali 450 

HKtoś już próbował nad podmianą terminali głosnikowych na coś lepszego... lub lepiej wygladajacego ale ten otwór pewnie nie pozwoli na montaż coś pociwego bo jest duży....Marzą mi sie jakieś WBT lub coś podobnego ale niewiem za czym się rozgladnac co by pasowało pod te tyły kolumn dali 450 

IMG_20210106_135321.jpg

22 godziny temu, zbyniu 360 napisał:

Ktoś już próbował nad podmianą terminali głosnikowych na coś lepszego... lub lepiej wygladajacego ale ten otwór pewnie nie pozwoli na montaż coś pociwego bo jest duży....Marzą mi sie jakieś WBT lub coś podobnego ale niewiem za czym się rozgladnac co by pasowało pod te tyły kolumn dali 450 

HKtoś już próbował nad podmianą terminali głosnikowych na coś lepszego... lub lepiej wygladajacego ale ten otwór pewnie nie pozwoli na montaż coś pociwego bo jest duży....Marzą mi sie jakieś WBT lub coś podobnego ale niewiem za czym się rozgladnac co by pasowało pod te tyły kolumn dali 450 

IMG_20210106_135321.jpg

Widzę, że związałeś się emocjonalnie z tymi paczkami. Jeżeli jednak uważasz, że są tego warte to trzymam kciuki.

• 4 weeks later...
W dniu 5.02.2021 o 15:30, Jacek Sikorski napisał:

Koledzy, miał ktoś może Audio Physic Tempo II? Jak one by wypadły w porównaniu z 450?  @McGyver Ty chyba znasz wszystko ?

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/audio-physic/tempo-ii.html

jak to na co? oczywiscie na dali 460 ?

p.s. zart oczywiscie ..35 stron pomysłow troche zaskakuje

Edited by erazm2
dopisek zart

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)