Jump to content
IGNORED

Na co wymienić Dali 450

Recommended Posts

same głosniki do podmiany?  polecam poczytac opinie o sony węglowym z serii kinowej ss pascal  ten grafit czyni cuda i był w najwyszych modelach podłogówek, do kina trafił jako wyjatkowy przestrzenniak i przez niego cena rosła bo reszta to barachło.. kolumienki 835 mozna kupic bardzo tanio

Edited by erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na poczatku znajdował sie jako dzwonek  w

Hidden Content

dosc wyjatkowy głosnik i warto dumac czy sie zgra ...za te pieniadze, dwa pascale 835 chodzają juz po 300

ps

tylko nie wiem czy w pascalach jest tez 1 calowy jak w la500

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

raczej normalnie, przykrecajac srubą z gwintem i srubokretem ?  .. no ze trzeba zamowic u stolarza albo samemu wyprodukwac podkladke do ktorej je przykrecimy i z nią dopiero do obudowy to inna sprawa .. jak dla mnie to zaden kłopot... gdyby ludzie mieli tylko takie problemy to swiat były piekny eh

Edited by erazm2

pewnie ze tak ot wspominam ze istnieje ciekawy głosnik który na 'wszystkich' testujacych te kolumy robi wrazenie przestrzeni i jakiej nigdy nie doswidczyli choc podobno słyszeli wiele lub wszystko , przyjmijmy ze w ""

Hidden Content

albo wstęga, jednak tak naprawdę dopiero od 3 kHz, albo 2,5 III rząd.

Hidden Content

... i zamiast IV RP jest PRL II

Ten głośniki foutunek jaka ma średnicę do otworu dali 450?.Audioburak ty jesteś wporzo , pomocny forumowicz dziękuję za podpowiedzi.Czy z tej strony ,mozna kupić normalnie w polsce niż przez jakiegoś ebay czy coś w tym stylu to dla mnie utrudnienie zakupu nie mam konta i wj akies cła podatki itp nie chce  sie zajmować ,i nie znam sie na tym.

Edited by zbyniu 360

Fountek NeoCD03 - jego front ma 110 mm o grubości 5 mm a reszta wymiarów

też chyba jest na stronie głośnika w loudspeakershop - z Wejherowa.

Hidden Content

Edited by audioburak

... i zamiast IV RP jest PRL II

9 minut temu, zbyniu 360 napisał:

Ten głośniki foutunek jaka ma średnicę do otworu dali 450?.Audioburak ty jesteś wporzo , pomocny forumowicz dziękuję za podpowiedzi.Czy z tej strony ,mozna kupić normalnie w polsce niż przez jakiegoś ebay czy coś w tym stylu to dla mnie utrudnienie zakupu nie mam konta i wkakies cła podatki itp nie chce i nie znam sie na tym.

Foutek normalnie kupisz w Polsce w Power Audio za 900 zł. para. Morel w

Hidden Content

Morel jest świetny, lepszy od bardzo dobrego Daytona...ale ta cena 1600 zł. Trafiłem niedawno na ebay używki - prawie nówki za 960/ zł para z wysyłką. Zaryzykowałem i było warto. Teraz moje Dali850 to już prawdziwe Hi-Fi. Brzmią kapitalnie ?

• Like 1

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

wkładanie na pałe duzej wstegi zamiast kopułki nic dobrego nie wrozy ...to sa inne prądy a jak wrazliwa zwrotnica to mozna jeszcze i ja uwalic zapewne.. to jest najdziwniejsze ze ktos kto nie moze znalesc sposobu mierzenia pierscienia i zastanawia sie nad tym jak dopasowac pierscien do obudowy a raczej czy głosnik pasuje wzgledem wymiaru czyli jak widac nie bardzo wie po czy stąpa.. a sie czyzby  nikt nie zastanawia czy ten głosnik sie nadaje? teoretycznie nie ma prawa grac tak jak zamyslił producent ale znowu komus moze sie ta ODMIENNA prezentacja  podobac tylko na jak długo jest to bezpieczne

Edited by erazm2
  • Like 1

"Nie teoretyzuj, Docent!"

Naprawdę powiadam Wam, że ten Dayton jest na tyle dobry w swojej cenie (powtórzę, w swojej cenie jest bardzo dobry), że chyba warto choćby w ciemno - jak ja zacząć przygodę z modyfikacją Dali 450. 
Efekt jest na tyle świetny, że dawno nie odwiedzałem tego tematu, a tu widzę dalej teoretyzujecie :D 

Idę o zakład, że nikt nic nie zrobi z innym głośnikiem, a jak zrobi to i tak nie podzieli się solucją, bo po prostu musiałby to komuś z fachowców zlecić za gruby $$ :) 
Tylko #54139 napisał jasno co i jak próbował i co wyszło (choć wprowadził drobne korekty pod własny sprzęt, bo ja zostawiłem jak tu napisane było), ale wiadomo amatorskie podejście raz się chwali a innym razem linczuje jakby miało sprowadzić katastrofę w ruchu lądowym przynajmniej. 

A kondensatory, rezystory, kabelki takie czy inny każdy sobie niech dobiera jak lubi. Może delikatnie coś jeszcze tym skoryguje pod własne ucho. 

• Like 1
W dniu 14.03.2021 o 13:28, JJ3171 napisał:

"Nie teoretyzuj, Docent!"

Naprawdę powiadam Wam, że ten Dayton jest na tyle dobry w swojej cenie (powtórzę, w swojej cenie jest bardzo dobry), że chyba warto choćby w ciemno - jak ja zacząć przygodę z modyfikacją Dali 450. 
Efekt jest na tyle świetny, że dawno nie odwiedzałem tego tematu, a tu widzę dalej teoretyzujecie ?

Idę o zakład, że nikt nic nie zrobi z innym głośnikiem, a jak zrobi to i tak nie podzieli się solucją, bo po prostu musiałby to komuś z fachowców zlecić za gruby $$ ?
Tylko #54139 napisał jasno co i jak próbował i co wyszło (choć wprowadził drobne korekty pod własny sprzęt, bo ja zostawiłem jak tu napisane było), ale wiadomo amatorskie podejście raz się chwali a innym razem linczuje jakby miało sprowadzić katastrofę w ruchu lądowym przynajmniej. 

A kondensatory, rezystory, kabelki takie czy inny każdy sobie niech dobiera jak lubi. Może delikatnie coś jeszcze tym skoryguje pod własne ucho. 

Ja wstawiłem Daytony i jest rewelacyjnie. A po wymianie gratów na zwrotnicy jest już turbo rewelacyjnie.

4CDDF5D6-BF14-4FE8-90BB-D65EA6C65A76.jpeg

• Like 2
10 minut temu, Andrzej1970 napisał:

Ja wstawiłem Daytony i jest rewelacyjnie. A po wymianie gratów na zwrotnicy jest już turbo rewelacyjnie.

Bo tak jest, trzeba czerpać jak ktoś za free daje gotowca. 

• Like 1
  • Moderatorzy
13 godzin temu, Andrzej1970 napisał:

Jak możesz to wklej to do mojego wątku o tuningu dali 5005. Daj też rozpiskę elementów.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

• 4 weeks later...

Witam, stałem się właścicielem kolumn Dali 450 i chciałbym poeksperymentować z modyfikacjami. Czy ktoś próbował zmian elementów w torze głośnik wysokotonowego na "6,8 uF i 0,45 mH" ? Oczywiście przy zmianie samych przetworników na Dayton Audio. Jeżeli tak , to z jakim skutkiem ?

W dniu 18.03.2021 o 21:52, Andrzej1970 napisał:

Kolejny szczęśliwy tuning...kolumny mają potencjał.

• Like 1

De gustibus non est disputandum

• 1 month later...
W dniu 14.03.2021 o 14:28, zbyniu 360 napisał:

Ja jak bym miał te morele to odrazu bym je zamontował i wiem co zrobić na zwrotnicy aby zagrały.

Problem z dostaniem ich na rynku.

Wcale taki dobry ten dayton nie jest jak sie wydaje

Jedni fantazjują i teoretyzują a inni już dawno słuchają. Porównywanie głośników 220 za pare do tych 1400 za pare? Jak zamontujesz Morele to daj znać. Chętnie przeczytam o twoich  wrażeniach. I nie tylko ja zapewne.😜

28 minut temu, Andrzej1970 napisał:

Jedni fantazjują i teoretyzują a inni już dawno słuchają. Porównywanie głośników 220 za pare do tych 1400 za pare? Jak zamontujesz Morele to daj znać. Chętnie przeczytam o twoich  wrażeniach. I nie tylko ja zapewne.😜

No właśnie, zamiast pitolić trza działać. Uznałem, że Dali 850 mają na tyle dobry dół i środek, że warto wydać niecałego tysiaka ( za prawie nówki ) i spróbować z Morelami na górze. Efekt wyśmienity. Na Daytonach też było świetnie, ale teraz już zaprzestałem kombinowania. Fabryczne kondensatory trzymają parametry, więc zostały. 100% satysfakcji 👍

IMG_20210603_163840.jpg

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

17 minut temu, marian.ch napisał:

No właśnie, zamiast pitolić trza działać. Uznałem, że Dali 850 mają na tyle dobry dół i środek, że warto wydać niecałego tysiaka ( za prawie nówki ) i spróbować z Morelami na górze. Efekt wyśmienity. Na Daytonach też było świetnie, ale teraz już zaprzestałem kombinowania. Fabryczne kondensatory trzymają parametry, więc zostały. 100% satysfakcji 👍

IMG_20210603_163840.jpg

Czyli zwrotnica została bez zmian? 450 zrobiłem na daytonach ale 850 kusi wyżej😀. Dzięki za info.