Skocz do zawartości
IGNORED

recenzja Accu E-800, ale o co chodzi?


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Margol napisał:

Też poruszałem temat poziomu językowego SR,niestety dowiedziałem się,że nie łapię luzu a teksty pisane są bez napinki. Moim zdaniem są pisane po mandżursku wobec czego  i w związku z nieznajomością tego zapewne pięknego języka,przestałem czytać. 

Grzebiesz w bombie ?

Zaraz Cię zbanują, za sianie herezji i fermentu... ?. Ty się bój, bo ojcowie audiostereo: Pan Marcin  Olszewski vel Fr@ntz nota bene z portalu SR ( sic! ), albo Pan dr Aleksander Rachwald vel @Jozwa Maryn  relegują Cię w siną dal, a szkoda by było...?.

P.S. Konkluzja słuszna, język chaotyczny mało merytoryczny, są inne wzorce, np. Pan F.Kulpa, tak na marginesie ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy,bo od uwag dotyczacych merytorycznej części tego portalu zaczęły się moje klopoty na innym Forum. Gwoździem do trumny byly co prawda inne sprawy,ale od polemiki z umką się zaczęło  ? Obu Panów poznałem dawno temu w RCM,umka kupował wtedy swój pierwszy poważny gramofon Fickerta. Fajni i sympatyczni,ale wtedy byli na poziomie pasji i hobby.Teraz,kiedy pojawiły się zależności biznesowe,język się zmienił,typ myślenia zmerkantylniał(sorry za makaronizm) a niezależność wyborów i myślenia odeszła w siną dal,cóż życie. Nie miałem złych intencji,po prostu chciałem Jackowi unaocznić,że język,którym posługiwał się na Forum,nie jest uniwersalny i nijak nie pasuje do przedsięwzięcia biznesowego jakim jest SR. Odpowiedź znasz ? Chłopakom dobrze życzę,ale już nie czytam,bo nie rozumiem  co ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Margol napisał:

Coś jest na rzeczy,bo od uwag dotyczacych merytorycznej części tego portalu zaczęły się moje klopoty na innym Forum. Gwoździem do trumny byly co prawda inne sprawy,ale od polemiki z umką się zaczęło  ? Obu Panów poznałem dawno temu w RCM,umka kupował wtedy swój pierwszy poważny gramofon Fickerta. Fajni i sympatyczni,ale wtedy byli na poziomie pasji i hobby.Teraz,kiedy pojawiły się zależności biznesowe,język się zmienił,typ myślenia zmerkantylniał(sorry za makaronizm) a niezależność wyborów i myślenia odeszła w siną dal,cóż życie. Nie miałem złych intencji,po prostu chciałem Jackowi unaocznić,że język,którym posługiwał się na Forum,nie jest uniwersalny i nijak nie pasuje do przedsięwzięcia biznesowego jakim jest SR. Odpowiedź znasz ? Chłopakom dobrze życzę,ale już nie czytam,bo nie rozumiem  co ? 

Naprawdę ktoś dowalił Tobie za naszą potyczkę? Która notabene zakończyła się konsensusem? Jeśli tak, to jakaś kpina. Ale niestety ja też jestem zwykłym bywalcem for internetowych i o wielu rzeczach na szczytach władzy nie mam pojęcia. Widać wierchuszki na każdym forum są bardzo wrażliwe na eskalację potencjalnych zwarć. Ale zapewniam Ciebie, iż dotyczące nas sprawy zakończyły się z ostatnim napisanym wówczas postem. 

Pozdro. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, umka napisał:

Naprawdę ktoś dowalił Tobie za naszą potyczkę? Która notabene zakończyła się konsensusem? Jeśli tak, to jakaś kpina. Ale niestety ja też jestem zwykłym bywalcem for internetowych i o wielu rzeczach na szczytach władzy nie mam pojęcia. Widać wierchuszki na każdym forum są bardzo wrażliwe na eskalację potencjalnych zwarć. Ale zapewniam Ciebie, iż dotyczące nas sprawy zakończyły się z ostatnim napisanym wówczas postem. 

Pozdro. Jacek.

Wiem Jacku i w związku z tym nie zaposiadam ansów ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2020 o 12:21, Meloman napisał:

Jako potencjalny klient chciałbym dowiedzieć się czegoś konkretne o tym wzmacniaczu, a po przeczytaniu tekstu czuję się nie tyle niepoinformowany, ale w jakiś sposób skołowany. Nie chcę używać zbyt mocnych słów, ale po lekturze można nawet odnieść wrażenie, że czytelnika traktuje się jak idiotę.

    Ale moim zdaniem to dobrze że czytelnika, który na podstawie "opłaconej" reklamami  recenzji chce wydać 67 tys zł na wzmacniacz, traktuje się jako idiotę. Jeśli ktoś na podstawie recenzji kupuje wzmacniacz za prawie 70tys zł to jest idiotą czy nie ( jeszcze wiedząc, że te "recenzje" to komercyjne" przedsięwzięcia") ?

    Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany takim wzmakiem  to dystrybutor za kaucją na pewno wypożyczy E800 do chałupy - i po co Ci wtedy jakakolwiek recenzja.

  

  

 

 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja naprawdę chłopakom dobrze życzę. Trudne dziś mamy czasy i żyć jakoś trzeba-piszę to bez cienia ironii,tym bardziej że mają dostęp do kosmicznie drogich klocków.Natomiast zgadzam się z babatularem,podobnie jak nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś wybierał żonę,tak nie kupuję niczego co nie podoba się moim uszom-to ja decyduję co u mnie gra. Wyjątkiem jest muzyka,którą uwielbiam kupować w ciemno,oczywiście w ramach określonych garunków,bo to akutat jest kapitalna przygoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowny bełkot samozwańczych znawców. To samo było kiedyś tutaj na forum tylko część zobaczyło w tym pieniądze i pozakładało sobie stronki, dogadało się z dystrybutorami. W sumie ma to sens, na forum się bełkocze kompulsywnie i z poczucia konieczności przekonania do własnej racji za darmo, a na własnej stronie ktoś jeszcze za ten bełkot płaci. Radziłbym oglądać na takich stronach tylko zdjecia ze srodka sprzetu z nadzieją, ze nie są picowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja ma dla mnie sens jeżeli na jej podstawie jestem w stanie przewidzieć mniej więcej jak urządzenie gra. Chodzi mi o taki ogólny zarys typu brzmienia. I jeżeli taki ogólny opis wzbudza moje zainteresowanie to wypożyczam sprzęt do domu. Niestety po przeczytaniu kilku recenzji na SR nie jestem w stanie nawet w małym stopniu wyobrazić sobie jak recenzowane urzadzenia grają. Redaktorzy SR opanowali sztukę takiego pisania recenzji aby nie wkurzyć dystrybutorów, ale przez to dla nas audiofilów nic z takiej recenzji nie wynika ...

BTW-  jeszcze nigdy nie przeczytałem w żadnej polskiej gazecie lub portalu typu SR recenzji wzmacniaczy Accuphase ktora dobrze by opisywała brzmienie tych wzmacniaczy.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czlowieku, nikogo nie obchodzi jak cos gra, to jest grupa bajkopisarzy, ktorzy poprostu dostaja pieniadze za ukladanie takich meczacych zbitek slownych nie majacych zadnego sensu. To jest takie zlecenie jak ulozenie glazury w kuchni, tylko glazurnika mozna ocenic, pomierzyc fugi, porownac odciecia. Tutaj to jest belkot nad ktorym nikt nie panuje i on nie ma zadnej funkcji, do tego kolorowe zdjecia i jakies reklamy na stronie, to jest sposob dorobienia do pensji, jedni kleja koperty inni pier.ola trzy po trzy o sprzecie audio, jak to mowia warszawscy audiofile o kąponęntach systemu hajend...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 08:44, babatular napisał:

E800

Jak można aż tak w się skompromitować, żeby publicznie rostrząsać wątpliwości co do rozeznania się w jakości dźwięku tak podstawowego, wręcz dziś głównego producenta tego typu urządzeń ?

W dniu 11.10.2020 o 11:22, electro napisał:

na forum się bełkocze kompulsywnie

Może się i bełkocze, może ktoś kompulsywnie, ale nie obrażaj, lepiej podaj numer choroby.

W dniu 11.10.2020 o 12:08, TUX napisał:

 jeszcze nigdy nie przeczytałem w żadnej polskiej gazecie lub portalu typu SR recenzji wzmacniaczy Accuphase ktora dobrze by opisywała brzmienie tych wzmacniaczy.

Przeczytaj najpierw sam siebie, co napisałeś.

Zacznij słuchać sam, zamiast ..czytać..

Następnie napisz własną recenzję, zamieść ją tu, poczytasz sobie co na jej temat sadzić będą inni..

Recenzencie recenzji..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 ... spojrzałeś w lustro przed napisaniem tego posta ???

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
747 ... spojrzałeś w lustro przed napisaniem tego posta ???
 
Uwazaj zeby nie urazic 747, on nie przyjmuje takich faktów zbyt dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, 747 napisał:

Jak można aż tak w się skompromitować, żeby publicznie rostrząsać wątpliwości co do rozeznania się w jakości dźwięku tak podstawowego, wręcz dziś głównego producenta tego typu urządzeń ?

Czy możesz sprecyzować o co ci chodzi??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 747 napisał:

Przyznałem Tobie rację.

Ale rację w jakiej sprawie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 747 napisał:

Przecztaj swój post.

Cz Ty mógłbyś opuścić to miejsce? Staram się jak mogę szerokim łukiem omijać wątki z twoim bełkotem,ale po pierwsze meandrowanie staje się co raz trudniejsze a po drugie mam problem z akceptacją faktu,że przez takiego bałwana muszę wykluczać się z ciekawych tematów. Przemyśl to synu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margol napisał:

Przemyśl to synu

Myślę że nie dajesz sobie rady w audio.

Margol

Maruda

Zwróć uwagę jak to jest blisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, 747 napisał:

Myślę że nie dajesz sobie rady w audio.

Margol

Maruda

Zwróć uwagę jak to jest blisko.

Spadaj ciulu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Margol napisał:

ciulu.

Sam widzisz jak niewiele było trzeba byś odkrył sie i zaszufladkował w odpowiednim miejscu.

Margol, nic do Ciebie nie mam, zapewne jesteś fajnym gościem, ale ja też nim jestem, nie uczestniczę w rozmowach audiofilów, patrzę na sprzęt od strony techniki, lecz tu poczyniłem wyjątek w tym temacie, tak jak napisałem, - jak można samemu nie wiedziec jak pracują wzmacniacze tak istotnego producenta..?

Wyluzuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 747 napisał:

Sam widzisz jak niewiele było trzeba byś odkrył sie i zaszufladkował w odpowiednim miejscu.

Margol, nic do Ciebie nie mam, zapewne jesteś fajnym gościem, ale ja też nim jestem, nie uczestniczę w rozmowach audiofilów, patrzę na sprzęt od strony techniki, lecz tu poczyniłem wyjątek w tym temacie, tak jak napisałem, - jak można samemu nie wiedziec jak pracują wzmacniacze tak istotnego producenta..?

Wyluzuj.

Wyprowadze Cie z błędu - nie jesteś. Na dowolnym anglosaskim forum dostałbyś bana z adnotacją "severe thread spoiling", tutaj jesteś częścią lokalnego folkloru, ale dawkuj nam się homeopatycznie pls.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, p0is0n napisał:

Na dowolnym anglosaskim forum

Coś się Tobie pozajączkowało, - na dowolnym anglosaskim forum, nie potrzeba odnosić się do osób, niczego nie pojmujących w audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, p0is0n napisał:

dostałbyś bana z adnotacją

Anglosaskie fora, pełne są osób, które są powiązane, mają umocowanie z realnym światem produkcji, wytwarzania na każdym etapie urządzeń audio.

Na owych forach pisanie autorskich projekcji oderwanych od rzeczywistości z tego powodu nie jest możliwe, nie istniałaby więc konieczność by się odnosić do tego typu treści.

Natychmiast można natknąć się na dealera, projektanta, współtwórcę, producenta - r z e c z y w i s t e g o - , który   w y p r o s t u j e   delikwenta nie stosującego się do reguł dobrych praktyk w całej rozległej dziedzinie audio.

 

Pisałem niedawno, nikt nie znajdzie jednego zdania z moich wypowiedzi, nie zgodnych z treściami publikowanymi jako wywiady z Panem Hiroyasu Kondo.

No chyba że Pan Kondo się ..słabo zna ..na czymkolwiek w audio..?

1 godzinę temu, p0is0n napisał:

jesteś częścią lokalnego folkloru,

Jestem pewny że tak jest, w pojmowaniu osób jakich jesteś reprezentantem, nie ma innego wyjścia.

Z tej przyczyny jest tak mało solidnych producentów jak Accuphase, Luxman, Yamaha, D'Agostino, KONDO, AudioNote, Dynaudio..

Są w mniejszości.

Potwornej mniejszości.

1 godzinę temu, p0is0n napisał:

Wyprowadze Cie z błędu

Samemu tkwisz w błędach po same uszy, takie rzeczy widoczne są tylko z zewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 747 napisał:

Pisałem niedawno, nikt nie znajdzie jednego zdania z moich wypowiedzi, nie zgodnych z treściami publikowanymi jako wywiady z Panem Hiroyasu Kondo.

"Ja (747) i pan Kondo..." ?

Jak w tym dowcipie.

Idzie mrówka i słoń przez most i mrówka mówi do słonia:

- Ale tupiemy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

Idzie mrówka i słoń przez most

Nasz Kolega jest w kontakcie z głównym projektantem AudioNote, - nie rozumiem sytuacji, w której ktokolwiek twierdzi, że tylko inni cokolwiek potrafią.

 

Przypominając powiedzonka z podstawówki, tylko narażasz się na zarzut wczesnego zakończenia rozwoju.

 

 

 

 

2 godziny temu, Margol napisał:

obiecałeś już nie męczyć konia

Najwyraźniej szukasz kontaktu w sposób jaki przedstawiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

"Ja (747) i pan Kondo..." ?

Jak w tym dowcipie.

Idzie mrówka i słoń przez most i mrówka mówi do słonia:

- Ale tupiemy!

I ... niestety nic nie zrozumiał ... Chyba mu sie te cwierc tony na mózg rzuciło i ... cierpi biedaczysko.

 

747 ... kup sobie ten wzmak. A jak cie nie stać to zarób. Marzenia trzeba realizować. W przeciwnym przypadku pojdziesz do piachu niespełniony. Po co?

 

Ja mam prostą zasadę, polecam ...nie słucham u siebie w domu w swoim systemie klocków, które nie sa w moim zasiegu cenowym. Za to sięgam w przeszłość ...tam jest mnóstwo dobra i tyle nie ważą. A powińienes wiedzieć, duzy jestes, ze od lat 80/90 żadnego lepszego tranzystora, a od lat 50/60 żadnej lepszej lampy nie wymyślili. Same cienkie ścieżki. A muzyka cienkich ściezek nie kocha.

 

? 

 

A ty dostajesz orgazma z odsłuchu na wystawie i z YouTube. Ehhhh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.