Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana kabli głosnikowych


pawel890
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Listwa jest też po to by chroniła sprzęt więc listwa musi być. A Taga Harmony pf 600 jest godna polecenia, posiada 4 gniazdka filtrowane , 2 bezpośrednie , voltomierz, diodę fazy, oznaczenia na gniazdach, możliwość wymiany kabla zasilającego, porządnie wykonanie, niską cenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bukaj napisał:

Listwa jest też po to by chroniła sprzęt więc listwa musi być. A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pf 600 jest godna polecenia, posiada 4 gniazdka filtrowane , 2 bezpośrednie , voltomierz, diodę fazy, oznaczenia na gniazdach, możliwość wymiany kabla zasilającego, porządnie wykonanie, niską cenę. 

Zabezpieczenia to co innego. Nie o tym rozmowa byla. Bezpiecznik tez zabezpiecza...ten zwykly jak i te super audiofilskie z metalu sciaganego z innej galaktyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam zaplanowany budżet na okablowanie aby wyszło około  5% wartości sprzętu, resztę nadwyżki wolę przeznaczyć na lepszego wzmaka lub kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie każdy kupuje co chce i za ile . Ja podałem tylko przykład, jak idzie w małych pieniądzach odmienić dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bukaj napisał:

Niech sobie każdy kupuje co chce i za ile .

To fakt i popieram. Ja tylko napisałem o moim podejściu do tematu mojego budżetu na okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś przy zastosowaniu  6,8 czy 14x0,5 YTDY brakowało by basu, takiego głębokiego z mocnym wykopem, polecam kupić 4 kable domfonowe 20x0,5 YTDY i zastosować po 2 kable na 1 kolumnę. 

Poprawia się również średnica, bardziej głęboki wokal, pełniejszy, instrumenty lepiej odwzorowane 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bukaj napisał:

Jak komuś przy zastosowaniu  6,8 czy 14x0,5 YTDY brakowało by basu, takiego głębokiego z mocnym wykopem, polecam kupić 4 kable domfonowe 20x0,5 YTDY i zastosować po 2 kable na 1 kolumnę. 

Poprawia się również średnica, bardziej głęboki wokal, pełniejszy, instrumenty lepiej odwzorowane 

A jak ktoś się  uprze że ''audiofil'' ?  może kupić melodikę B/S  16 drucików na plus i 16 na minus 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miałem ostatnio na testach kable Audioquesta. Wrażenia takie że Slip 4/14 spowodował lekkie wygładzenie brzmienia, takie można powiedzieć do snu i zwłaszcza wokale straciły na brzmieniu, takie bez emocji. Pozytywnie zaskoczył Rocket 11, w stosunku do Cordiala(2x2,5), w jednym aspekcie nastąpiła lekka poprawa, wokale dla mnie dostały jeszcze trochę więcej życia, barwa tak milsza dla ucha. Na tyle mi to podeszło że dokonałem ich zakupu z metra za 55zł/m i prawie zmieściłem się w budżecie? Oba kable grają równo i nie faworyzują żadnego z pasm. Miałem na testach też Rocket 22, to samo granie co 11, tyle że grubszy. Cordiala też polecam za tą kasę coś koło 10zł za m, bardzo dobry kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

strasznie długi wątek panowie, kiedyś bawiłem się trochę kabelkami i każdy coś psuł albo pokazywał jakąś wadę mojego systemu... obecnie mimo że przesiadłem sie na sprzęt z nieco wyższej półki nadal używam melodika purple rain i jest to jakieś 1 % wartości reszty gratów i akustyki....

ale po kilku latach doświadczeń i porównań stwierdzam że - niezmiernie trudno jest złożyć system (sprzęt +kable) który będzie uniwersalny, i jak zagra dobrze dire straits i nirvane to nagle sie okaże że beznadziejnie na nim brzmi madonna i beyonce, a jak madonna zagra świetnie to wtedy diana krall i inny jazz wypadnie fatalnie, zawsze przy zmianie realizacji czy gatunku coś nie będzie do końca pasować, raz za dużo basu raz za mało, raz za miękko raz za ostro..... i tak w nieskonczoność można szukać ideału, który z zasady nie istnieje ? 

moje rozwiązanie to mini dsp (*model z dirac live) da się ustawić dowolne pasmo u mnie koryguje od 30 do 300Hz reszte zostawiam w spokoju -wspaniały sposób na akustykę..... ale oprócz tego można się bawić w bardzo subtelne dodawanie i odejmowanie niektórych podzakresów np niskie basy i średnie basy i ich dowolne częstotliwości o zaledwie 1 -3 dB.....bez wymiany kabla można - w sposób mało zauważalny dla ucha, korekcja jak za tą cenę działa obłędnie IMHO - i w dużym stopniu regulując SAME TYLKO niskie częstotliwości zmienić całkowicie charakter brzmienia, szybki i zwarty dla rocka, płynny dla pop, lekko rozlazły i ocieplony dla jazzu ... tak dostrojone pod własne ucho urządzenie potem tylko pilotem przełączamy na jeden z powiedzmy 3 programów.... w zależności od nastroju i pogody za oknem... 

rca którego używam to tellurium black jest szybki i detaliczny i jak na jego cenę całkiem ok ale to już pewnie kwestia reszty sprzetu i upodobań ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Svawo napisał:

regulując SAME TYLKO niskie częstotliwości zmienić całkowicie charakter brzmienia, szybki i zwarty dla rocka, płynny dla pop, lekko rozlazły i ocieplony dla jazzu ... tak dostrojone pod własne ucho urządzenie potem tylko pilotem przełączamy na jeden z powiedzmy 3 programów.... w zależności od nastroju i pogody za oknem... 

Tu masz 100%.

3 godziny temu, Svawo napisał:

...zawsze przy zmianie realizacji czy gatunku coś nie będzie do końca pasować...

I tu też. Każda płyta jest nagrana inaczej i nie ma takiego kabla, który wszystkie dociągnia do naszego widzimisię (rozważania czy kable wogóle coś wniosą pominę).

Mój ulubiony zespół nagrał trzy płyty. Słuchając 1, 2 i 3 jest ok, ale już z 3 na 1 przejść ciężko. Gdy mózg przyzwyczaja się do 3, to 1 wydaje się być bez basu, choć to 1 w mojej opinii jest najlepiej nagrana i jak włączy się tylko 1 to basu nie brakuje.

Ale osobiście korekcji nie używam, bo po kilku minutach mózg się przyzyczaja i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Svawo napisał:

strasznie długi wątek panowie, kiedyś bawiłem się trochę kabelkami i każdy coś psuł albo pokazywał jakąś wadę mojego systemu... obecnie mimo że przesiadłem sie na sprzęt z nieco wyższej półki nadal używam melodika purple rain i jest to jakieś 1 % wartości reszty gratów i akustyki....

Melodika Purlpe Rain to dobry kabel, miałem go u siebie przez dwa tygodnie, pożyczonego od znajomego i mógłby zostać u mnie? Do obecnego Rocket 11 dolutowałem wtyki z miedzi brylowej BFA KaCsa i tematem wymiany kabli u siebie już się nie interesuję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2021 o 14:29, Prewwit napisał:

Do obecnego Rocket 11

a jak gra rocket 11 w porównaniu do purple rain, bo gdzieś czytałem że wygładza i ma twardy dół pasma, ja szukałem zawsze czegoś delikatnego i w miare neutralnego , melodika ma ładną barwę i jest w miarę wyrównany, melodyjny, nic lepszego nie słuszałem ... ale też nie słuchałem zbyt wielu kabli głośnikowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w salonie w Poznaniu przy ul. Woźnej praktycznie każdy przewód z oferty można wypożyczyć na testy. Większość salonów THF ma taką ofertę, warto zapytać. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

u nas w salonie w Poznaniu przy ul. Woźnej praktycznie każdy przewód z oferty można wypożyczyć na testy. Większość salonów THF ma taką ofertę, warto zapytać. 

A pytałem o interkonekt Audioquest Yukon i nie odpisaliście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kolor232 napisał:

A pytałem o interkonekt Audioquest Yukon i nie odpisaliście?

a to może mi umknęło. Mam XLR i RCA. Zapraszam do salonu, jeśli inne miasto niż Poznań, to trzeba się kontaktować z wybranym salonem.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a to może mi umknęło. Mam XLR i RCA. Zapraszam do salonu, jeśli inne miasto niż Poznań, to trzeba się kontaktować z wybranym salonem.

RCA. Jest możliwość wysyłki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kolor232 napisał:

RCA. Jest możliwość wysyłki?

aktualnie nie, tylko w salonach, za długo to trwa

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Svawo napisał:

a jak gra rocket 11 w porównaniu do purple rain, bo gdzieś czytałem że wygładza i ma twardy dół pasma, ja szukałem zawsze czegoś delikatnego i w miare neutralnego , melodika ma ładną barwę i jest w miarę wyrównany, melodyjny, nic lepszego nie słuszałem ... ale też nie słuchałem zbyt wielu kabli głośnikowych

Dla mnie oba te kable grają podobnie, żywo, energetycznie, nie zamulają, ale nie agresji w graniu, przez co odbiór jest miły dla ucha. Jedyna różnica w moim odczuciu, to bardziej mi się podobała średnica, wokale na Rockecie, ale jak to w kablach są to delikatne zmiany. Jak chcesz zmienić dół mocniej to wymiana kolumn lub wzmaka, bo kabel to dla mnie takie doszlifowanie brzmienie które już się podoba i wrzucie na wyższy poziom.

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

aktualnie nie, tylko w salonach, za długo to trwa

Dla mnie wypożyczenia z salonów super sprawa, można czytać i czytać, ale nic nie zastąpi sprawdzenia we własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2021 o 15:48, Prewwit napisał:

Dla mnie oba te kable grają podobnie, żywo, energetycznie, nie zamulają, ale nie agresji w graniu, przez co odbiór jest miły dla ucha.

dzięki, nie planuje wymieniać sprzętu, nie widzę realnego zastępstwa dla obecnego, tym bardziej że odsłuchy zajmują czas i nie zawsze wszędzie jest sprzęt w salonach którego by się chciało posłuchać, tak np kiedyś pytałem o proac tablette to się okazało że jest jedna jedyna para w jednym jedynym salonie na całą polskę 400km od mojego miasta a troche dużo to kasy i ryzyka żeby wypożyczyć takie coś pocztą ? 
po prostu ciekawią mnie różne kable choćby dla samej zabawy w porównywanie, bo nigdy jeszcze nie znalazłem, słyszałem idealnego ? .. ale wiem, po słuchaniu wireworlda z kilku różnych przedziałów cenowych, że wraz z ceną jednak daje się zauważyć wzrost jakości.... niestety nie zawsze najlepszy kabel zagra najlepiej w naszym systemie i dla naszego ucha, ja lubie barwę w melodice jest dla mnie bardzo przyjemna ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2021 o 16:38, ryszard lwie serce napisał:

Hejka,

Jakie kabelki polecilibyście do zestawu Roxand Kandy K2 + Proac Studio 148?

Z góry dziękuję!

Jasne z konturowym basem imho, (Silver Anniversary XT na ten przykład).

Ale ja tam nie wiem...

..niczego o Hi-End'zie ?

Niestety!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że @ryszard lwie serce nie napisał, czego szuka albo czego mu brak w obecnie używanych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2021 o 22:11, Svawo napisał:

po prostu ciekawią mnie różne kable choćby dla samej zabawy w porównywanie, bo nigdy jeszcze nie znalazłem, słyszałem idealnego ? .. ale wiem, po słuchaniu wireworlda z kilku różnych przedziałów cenowych, że wraz z ceną jednak daje się zauważyć wzrost jakości.... niestety nie zawsze najlepszy kabel zagra najlepiej w naszym systemie i dla naszego ucha, ja lubie barwę w melodice jest dla mnie bardzo przyjemna ? 

Może sprawdź jeszcze z Melodika Brown Sugar, miałem go brać do sprawdzenia jakby Rocket 11 mi by nie podszedł. Skontaktuj się ze sklepem RMS może ma go na wypożyczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Prewwit napisał:

Może sprawdź jeszcze z Melodika Brown Sugar, miałem go brać do sprawdzenia jakby Rocket 11 mi by nie podszedł. Skontaktuj się ze sklepem RMS może ma go na wypożyczenie.

Ja próbowałem u siebie, też z ciekawości: Wireworld  Eclipse Mini,  Equinox  tani Audioquest Slip 14, a także za poradą z forum niedrogi Duelund 16GA... i ten został i gra ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Podpowiedzcie mi proszę szczerze.

Aktualnie korzystam z kabli MELODIKA MDC2250 2x2,5mm2.  Czy przeskok na Melodika Brown Sugar BSSC3325  - jest wart sporej dopłaty?

U mnie jest to 2x3metry.

Moje klocki:  Rotel A14 + Paradigm 3000F.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej napisz - czego szukasz w nowym kablu wobec cech posiadanej Melodiki, a będzie

dużo łatwiej kolegom coś poradzić. Może jest za jasno, za dużo szczegółów i trzeba

przyciemnić i zamulić, a może całkiem odwrotnie. Może tak to zadziała ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, negatyw napisał:

Podpowiedzcie mi proszę szczerze.

Aktualnie korzystam z kabli MELODIKA MDC2250 2x2,5mm2.  Czy przeskok na Melodika Brown Sugar BSSC3325  - jest wart sporej dopłaty?

U mnie jest to 2x3metry.

Moje klocki:  Rotel A14 + Paradigm 3000F.

 

 

 

Zapewne charakter brzmienia będzie podobny. Jak masz taką mozliwość to wypożycz na weekend i posłuchaj. Może "ślepy test" pokaże, który przewód jest lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, negatyw napisał:

Podpowiedzcie mi proszę szczerze.

Aktualnie korzystam z kabli MELODIKA MDC2250 2x2,5mm2.  Czy przeskok na Melodika Brown Sugar BSSC3325  - jest wart sporej dopłaty?

Nie: jak chcesz "przeskok" to zmień kolumny lub wzmacniacz, albo akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up:

A możesz to bardziej rzeczowo uzasadnić?

Akurat to moje świeże nabytki i uważam, że (cena/jakość) zostały kupione świadomie i na podstawie wielu testów i opinii na forach.

 

@ audioburak:

Generalnie jestem z obecnych kabli zadowolony. Myślałem o nieco zwiększeniu selektywności. Ale z tego co widzę - "kultowe" brown sugar tego nie uczynią...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez negatyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.