Jump to content
pawel890

Wymiana kabli głosnikowych

Recommended Posts

Stawiałbym na Inakustik . . .

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Można doświadczyć zjawisk (...)

Nie ma czegoś takiego !

• Like 1
  • Confused 1

>| Touch the Sound of Silence |<

22 godziny temu, Prewwit napisał:

Zastanawiam się nad kupnem kabli, zależy mi jak najlepszej jakości muzyki, zależy mi na neutralności, moje typy:

-Audioquest Rocket 11 https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-audioquest-rocket-11-gratis-9139119845

- Inakustik MSR https://allegro.pl/oferta/inakustik-msr-kabel-glosnikowy-2x-4-0-mm2-7657836181

-QED Ruby Anniversary Evolution  https://allegro.pl/oferta/przewod-qed-ruby-anniversary-evolution-5067495884

Proszę mnie tylko nie uświadamiać, że zmiana kabli nie wpływa na granie🙂 bo nie o tym ten temat i nie do takich osób kieruję to pytanie. Mogą być też inne propozycje w budżecie do 50zł za metr.

jedyna opcja żeby sensownie coś wybrać, to wypożyczenie na kilka dni w/w kabli i testy na własnym systemie. 

• Like 1

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

xavian
14 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jedyna opcja żeby sensownie coś wybrać, to wypożyczenie na kilka dni w/w kabli i testy na własnym systemie. 

Zgadzam się, ale nie w moim budżecie, ponieważ do testów musiałbym kupić kable gotowe, a nie będę ich zamawiał i odsyłał jak ich nie kupię. Mnie interesują tylko cięte z metra.

• Like 1

iFi Micro iDAC2(iPower 5V+iDefender 3.0)/Xonar ST(2xOPA2134 1xAD8022) + Hegel H80 + Audio Physic Yara Evolution

Witam,

ze swojej strony dodam coś niepozornego a bardzo dobrego, mianowicie Acoustic Revive SPC-AV. 

Z przyjemnością wyśle na testy, jeden z moich klientów wybrał po odsłuchach go zamiast między innymi Brown Sugar.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

48 minut temu, Prewwit napisał:

Zgadzam się, ale nie w moim budżecie, ponieważ do testów musiałbym kupić kable gotowe, a nie będę ich zamawiał i odsyłał jak ich nie kupię. Mnie interesują tylko cięte z metra.

w moim salonie (Poznań ul. Woźna) praktycznie wszystkie kable mamy dostępne w próbkach właśnie do wypożyczania na testy domowe. Jeśli jakiś sklep nie oferuje takiej opcji, to ja nie wiem jak oni kable sprzedają 😉

• Like 1

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

32 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

w moim salonie (Poznań ul. Woźna) praktycznie wszystkie kable mamy dostępne w próbkach właśnie do wypożyczania na testy domowe. Jeśli jakiś sklep nie oferuje takiej opcji, to ja nie wiem jak oni kable sprzedają 😉

To co mam na miejscu postaram się sprawdzić.

iFi Micro iDAC2(iPower 5V+iDefender 3.0)/Xonar ST(2xOPA2134 1xAD8022) + Hegel H80 + Audio Physic Yara Evolution

7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Tak... tylko, że odsłuch w domu nie spełnia, warunków by nazwać go testem, więc można się zrobić w balona.

-----

21 godzin temu, fafarskid napisał:

Fakty są takie że...

Ok, przyjrzyjmy się faktom:

...kable są super ważnym elementem systemu audio... 

Bzdura! Nawet Ci co kable słyszą piszą, że trzeba mieć odpowiedni słuch, sprzęt, umiejętności aby je wogóle usłyszeć, a większości i tak się to nie da daje. Więc jeśli uczciwie określić słownie ważność kabli w systemie, to w zależności od warunków byłoby to "marginalna" lub "zerowa".

...na drogie mnie nie stać, więc nie wiem co oferują.

Ja miałem średnie - zaoferowały nic.

22 godziny temu, fafarskid napisał:

I to są właśnie fakty, czyli prawda...

Fakty i prawda są takie, że teoretycznie kable grać nie mogą, a praktykycznie ich grania nikt nie potwierdził.

22 godziny temu, barni napisał:

No przeciez wszyscy oprocz Ciebie sa glupi, skoro płaca nie wiedza za co.

Jeśli nikomu nie czyniąc krzywdy robisz coś fajnego, to głupotą jest nie rozstrzyganie tego w kategoriach racjonalne korzyści? Nie. Ale już zaprzeczanie faktom tylko dlatego, że tak jest fajniej, mądre nie jest. Ja np lubię jeździć Maluchem, ale skłamałbym mówiąc, że jeździ się nim lepiej.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Szymon prosiłem o nie uświadamianie czy kable wpływają na brzmienie, czy nie, czy coś jest testem, a co nie, ponieważ temat tego nie dotyczy.

Ok. Prośbę szanuję. Jeśli nikt nie będzie bzdurami próbować mi zaprzeczyć, to nie będę bzdur dementować. Choć to uważam nie fair, żeby na forum publicznyn dyskutować w sprzeczności z faktami. Bo każdy to może przeczytać i błędne wyobrażenie o świecie sobie, wyrobić. Gdybyście "klub miłośników grających kabli" założyli, to wogóle bym tam nie wszedł.

Dla tych co jeszcze nie zauważyli - jest taka opcja w ustawieniach każdego użytkownika „Ignoruj/Zablokuj”.

Audiostereo po jej użyciu jest naprawdę piękniejsze ;-)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

• Thanks 1

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Fakty i prawda są takie, że teoretycznie kable grać nie mogą, a praktykycznie ich grania nikt nie potwierdził.

Fakty i prawda są takie, że być może teoretycznie kable grać nie powinny, ale praktycznie mają wpływ na sygnał przez nie przepływający.

59 minut temu, fafarskid napisał:

...ale praktycznie... 

Powtórzę, bo Ci umknęło:

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

...praktykycznie ich grania nikt nie potwierdził.

Godzinę temu, fafarskid napisał:

...mają wpływ na sygnał przez nie przepływający.

Owszem mają, a że ten wpływ można wyliczyć albo zmierzyć, to stwierdzono, że jest zbyt mały, aby był słyszalny. 

20 minut temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę, bo Ci umknęło:

Owszem mają, a że ten wpływ można wyliczyć albo zmierzyć, to stwierdzono, że jest zbyt mały, aby był słyszalny. 

Nic mi nie umknęło. Nauka zmienia zdanie czasami i tutaj też tak będzie, bo prawda jest tylko jedna.

Edited by fafarskid
  • Confused 1

14 minut temu, szymon1977 napisał:

A przydźwięk, brum i pochodne zakłócające tzw. czarne tło to kolega kiedyś słyszał? Warto się zastanowić czy kable nie biorą w tym udziału. Wg mnie kable mają wpływ i to duży. Poza ich oczywistym zadaniem związanym z przesyłaniem energii i "sygnałów audio" 😉 

• Like 1
  • Confused 1

Praktycznie: set: Stary wzmacniacz Sony ES + stare kolumny Altusy 110  

1. podpiąłem Qed Silver - strasznie ostry, syczący rozjaśniony dźwięk - nie dało się tego słuchać.  

2. podpiąłem stare polskie zwykłe płaskie marketowe kable głośnikowe za 2,50 zł - dźwięk normalny ( w każdym razie spokojniejszy niż na Qed ), póżniej KOLTZ za 8,50 zł ( a jak? ) 

Oczywiście mam też znacznie lepszy zestaw set i podpięty Qed Silver też miał taką zapiaszczoną sygnaturę ( to go wyrzuciłem ). Przerobiłem już wiele kabelków ( IC, głośnikowe i zasilające ) i mogę stwierdzić, że każdy z nich jest inny, lecz zmiany są niewielkie. Różnice są delikatne bo jedne uwypuklają górę a inne np, środek. Ale żeby słyszeć te niuanse to robiłem odsłuch w nocy, szybko zmieniając okablowanie i najpierw musiałem "wyostrzyć" słuch tak jak wyostrza się wzrok, przyzwyczaić się, tak jak przyzwyczaja się wzrok do ciemności i wówczas lepiej się widzi i słyszy. Systemu kablami się nie naprawi. Dla mnie po wielu próbach z wypożyczaniem kabli ( i to za kilka tysięcy ) wniosek jest jeden. Nie warto wydawać tyle pieniędzy na kable bo to nawet nielogiczne. Dobra miedź jest najrozsądniejszym wyborem. Ja akurat kupiłem miedź OCC w rozsądnych pieniądzach i nie zamierzam się bawić i trwonić kasy na inne kable. Niestety, trzeba najpierw zapłacić, znudzić się i wrócić do punktu wyjścia. Miłej zabawy. 

Edited by Jargier

Godzinę temu, fafarskid napisał:

...będzie...

Będzie - nie będzie, rozmawiamy dziś, a dziś nie jest. Może jutro?

-----

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

A przydźwięk, brum i pochodne zakłócające tzw. czarne tło to kolega kiedyś słyszał?

Słyszał... ale bądźmy poważni! Te zakłócenia to są usterki techniczne, które jeśli występują, to wypada usunąć przed odsłuchem. Traktowanie ich podczas odsłuchu jako cechy brzmienia jest po prostu niepoważne.

A tak swoją drogą, to moje gów.ne kable są wolne od takich atrakcji (a przynajmniej ja tego nie słyszę). Więc za co miałbym niby dopłacić, za kable które zbiorą skądś śmieci i wmieszają w muzykę? Bez jaj!

-----

26 minut temu, Jargier napisał:

...trzeba najpierw zapłacić, znudzić się i wrócić do punktu wyjścia. Miłej zabawy. 

Moi koledzy po 20latach rzucają palenie, z różnym oczywiście skutkiem - ja nie zapaliłem pierwszego. Zamiast zgrywać kozaka, wystarczyło posłuchać mądrzejszych.

W dniu 30.06.2020 o 02:30, szymon1977 napisał:

Moi koledzy po 20latach rzucają palenie, z różnym oczywiście skutkiem - ja nie zapaliłem pierwszego. Zamiast zgrywać kozaka, wystarczyło posłuchać mądrzejszych.

koledzy o szacunku i pokorze nic nie wspominali? 

• Haha 1