Skocz do zawartości
IGNORED

Prawdziwy niski bas w muzycę


Grzegorz Edra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, szymon1977 napisał:

choć najniższy dźwięk gitary basowej ma około 40Hz

Co Ty z tą gitarą ciągle wyskakujesz? Nie słyszałeś o instrumentach wirtualnych, syntetycznym basie, syntezatorach? Syntezatory zagościły w muzyce popularnej lata temu, syntetyczny bas występuje niemal wszędzie (chyba, że to nagranie solo na gitarę klasyczną ? ). Muzyka klasyczna z przykładowo pierwszoplanowym Bosendorfer Grand - myślisz, że to pitoli tylko średnicą? Syntetyczne stringi (nie majtki) schodzące wybrzmieniami do piekieł to kolejny przykład - pełno tego w popie. Nie fiksuj sie na gitarze, bo to że ten instrument ze swej natury niżej nie schodzi nie znaczy, że inne instrumenty tego nie potrafią.
Simple Minds przykładowe, które linkowałem wyżej podpiera tąpnięcia basowe sztucznie wygenerowaną falą. A to było wieki temu! Takie rzeczy Jeczalik, Horn, Dudley z syntetykami robili już w latach osiemdziesiątych. A dzisiejsze komputery z instrumentami wirtualnymi potrafią o wiele więcej - i to się wykorzystuje w każdym niemal nagraniu pop.

Woofer 13,5 do basu to nieporozumienie - praw fizyki nie zmienisz. 
Poza tym możesz postawić sobie wielkie kolumny z 30 cm na basie i zapodać filtr dolnozaporowy na 80 Hz, potem na 40 Hz i zobacz co tracisz względem odsłuchu bez filtra.

Dźwięki oprócz tego, że się słyszy to się również czuje. Nikt nie nakazuje ustawiać suba kolosalnego w pokoju i podkręcać go na maksa - to idiotyczne. Ale fajnie jest, kiedy tąpnięcie sekundowe (zaplanowane przez producenta) w okolicach 30/40 Hz dociera do słuchacza w postaci uderzenia fali niepokoju/walnięcia chwilowego w klatę itp.

No ale, jak ktoś lubi słuchać wszystkiego z cięciem na 80 Hz to cóż, jego wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwłaszcza dobrze zapodawać te dzwięki napierania na klatę go komuś za ścianą w namyśli sąsiad a to już za kulturalnę nie jest(:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Moze jaki tlumacz ....potrzebny i te slowa klucz...- praw fizyki nie zmienisz. 

 

Mozna obejsc i wykorzystac po to mamy rozum .....trzmiel lata wbrew fizyce

10 minut temu, Grzegorz Edra napisał:

Tak zwłaszcza dobrze zapodawać te dzwięki napierania na klatę go komuś za ścianą w namyśli sąsiad a to już za kulturalnę nie jest(:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, yayacek napisał:

Nie słyszałeś o instrumentach wirtualnych, syntetycznym basie, syntezatorach?

Gulczas, a jak myślisz: dlaczego napisałem...

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

...jeśli ktoś nie słucha elektroniki czy klasyki, w której te częstotliwości faktycznie grają...

 

8 godzin temu, yayacek napisał:

...myślisz, że to pitoli tylko średnicą?

Tybto napisałeś Tu tak myślisz. Nie toleruję troli, co głupoty sami wymyślają, a innym ich autorstwo przypisują. A gdybyś przeczytał post, który wydaje Ci się że komentujesz, to zauważyłbyś, że ja nie mogę tak myśleć.

8 godzin temu, yayacek napisał:

Woofer 13,5 do basu to nieporozumienie - praw fizyki nie zmienisz.

Ale to wiem nie tylkon ja i Ty, ale wie przede wszystkim realizator. A ponieważ więksość odbiorców gra na 13,5cm albo i mniej, to dotąd gręci gałkami, aż pomimo braku basu usłyszysz "bas", a tego to najwyraźniej nie wiesz Ty.

8 godzin temu, yayacek napisał:

Poza tym możesz postawić sobie wielkie kolumny z 30 cm na basie i zapodać filtr dolnozaporowy na 80 Hz, potem na 40 Hz... 

Dam sobiestatam zapidaj, skoro wpadłeśna pomysł, że słichania bez zakresu 40-80Hz.

 

8 godzin temu, yayacek napisał:

...fajnie jest, kiedy tąpnięcie sekundowe (zaplanowane przez producenta) w okolicach 30/40 Hz dociera do słuchacza w postaci uderzenia fali niepokoju/walnięcia chwilowego w klatę itp.

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

...może okazać się...

...bo co kto lubi.

8 godzin temu, yayacek napisał:

No ale, jak ktoś lubi słuchać wszystkiego z cięciem na 80 Hz... 

Jesteś jedyną osobą, która o tym wspomina, więc chyba lubisz.

-----

8 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Miałeś okazje posłuchać swoich ulubionych kawałków na sprzęcie odtwarzającym trochę szersze pasmo niż twój zestaw?

Oczywiście w dobrej akustyce i odpowiednio głośno?

Słyszałem, choć zbyt krótko to trwało, aby powiedzieć słuchałem. Od istnienia subbasu (który i u mnie czasem się pojawia), większe wrażenie robiła jakość basu zwykłego. Słyszałem też sprzęt średni (to zdecydowanie lepiej od mojego lowendu) ale bez subbasu, czyli monitorki - bas miały super i nie powiem, aby czegoś brakowało. Choć najlepiej mieć wszystko.

-----

7 godzin temu, Grzegorz Edra napisał:

Tak zwłaszcza dobrze zapodawać te dzwięki napierania na klatę go komuś za ścianą w namyśli sąsiad a to już za kulturalnę nie jest(:

Bas ma to do siebie, że czasem u sąsiada go słychać, a u nas nie.

-----

A na tym kawałku od ilu jest bas - mógłby ktoś sprawdzić, ale nie z YT, tylko Spotify, Tidal...?

 

Albo na tym? 

 

I może jeszcze tym?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ciekawości Loopstep "Liquid Control" - zupełnie nie moja muza i 2,5 $ do śmieci ?

W kazdym razie żadnego subbasu tam nie ma. Te nagranie nie niesie żadnych subsonicznych treści. Bas napie...dala cała mocą, ale jest to bas ten z najgorszych czyli 80 Hz z okolicami podbite do bólu. Do małych monitorów czy małych dużych kolumn w sam raz - będzie dudniło i robiło bum bum. Takie typowe domowej roboty nagranie.

Dla przykładu produkcja wysokobudżetowa - Grace Jones "Huricane" i utwór Corporate Cannibal. Basu słyszalnie o wiele mniej, tego basu co robi bum bum. Subsoniczne obfitują i co najlepsze grają, pulsują w rytm nadają drive'u i wcale nie dokuczają. Ale tego się nie uslyszy w pełni na małych zestawach - tu trzeba pełnowymiarowych kolumn i wcale nie trzeba słuchać głośno. Można też nałozyć dobre słuchawki zamknięte by zorientować się jaka jest różnica pomiędzy Loopstep bez subbasu a Grace Jones z subbasem.

Loopstep na górze
Grace Jones na dole

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

grace jones.jpg

A tak na marginesie, wiele osób nie rozróżnia basu od basu. Wielu osobom nagranie Loopstep może się wydawać muzą z dobrym niskim basem. A to jest po prostu bas dudniący. Taki wspominany już Simple Minds może się natomiast wydawać całkowicie pozbawionym basu nagraniem a w rzeczywistości subsoniczne i uderzenia raz na jakiś czas na poziomach poniżej 40 Hz istnieją. I to właśnie jest dobry bas, nieinwazyjny a istniejący i dający się poczuć. Takie Simple Minds na monitorach będzie wyjałowione a skrzydła dopiero rozwinie na duzych zestawach nagłośnieniowych. A przykładowy Loopstep będzie brzmiał zawsze tak samo - łup łup łup i boli głowa i sąsiedzi już walą w ściany. I choćbyśmy kręcili nie wiadomo ile korektorem to żadnego niskiego basu z naszego przykładowego Loopstepa nie wykręcimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, yayacek napisał:

Kupiłem...

Niczego nawet nie sugerowałem.

46 minut temu, yayacek napisał:

...zupełnie nie moja muza...

Trzeba było puścić sobie z YT najpierw.

46 minut temu, yayacek napisał:

...żadnego subbasu tam nie ma.

Przypomnę:

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Więc jeśli ktoś nie słucha elektroniki czy klasyki, w której te częstotliwości faktycznie grają...

Zaczynasz rozumieć?

46 minut temu, yayacek napisał:

...wiele osób nie rozróżnia basu od basu.

A o czym ja niby pisałem?

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście nie będzie to bas tylko "bas"...

 

50 minut temu, yayacek napisał:

Taki wspominany już Simple Minds...

A jeśli ktoś nie lubi Simple Minds, za to lubi Loopstep?

47 minut temu, yayacek napisał:

...choćbyśmy kręcili nie wiadomo ile korektorem to żadnego niskiego basu z naszego przykładowego Loopstepa nie wykręcimy.

O tym, co właśnie "odkryłeś", było pewnie już na pierwszej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

...

Za stary jestem na przekomarzanki i żonglowanie cytatami. W dodatku to mało merytoryczne.
Prosiłeś o widmo i się pojawiło - chciałeś się dowiedzieć ile te nagranie ma basu w basie i się dowiedziałeś. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, yayacek napisał:

...chciałeś się dowiedzieć ile te nagranie ma basu w basie i się dowiedziałeś. 

Raczej chciałem to Tobie pokazać, bo i bez widma można to zauważyć.

1 minutę temu, yayacek napisał:

Za stary jestem na przekomarzanki i żonglowanie cytatami.

A na co nie jesteś za stary? Na olewanie treści tego co ja piszę, a przypisywanie mi bzdur, które Ty sam wymyślasz? Czy Ty uważasz, że usunę swoją kolekcję ulubionych płyt i kupię Simple Minds, bo nie mam subbasu, a mieć będę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

A na tym kawałku od ilu jest bas - mógłby ktoś sprawdzić, ale nie z YT, tylko Spotify, Tidal...?

Aha, sorry nie zajarzyłem. Pytałeś/prosiłeś w moim imieniu aby ktoś mi pokazał ile jest basu w basie w zupełnie nieznanym mi nagraniu zupełnie nieznanego mi artysty. Fajnie.

Ta rozmowa to jakiś kabaret niskiego lotu jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Bas ma to do siebie, że czasem u sąsiada go słychać, a u nas nie.

Trafione w punkt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - dla mnie liczenie ujdzie w krotnościach metrów, lepsze byłoby wektorowo, bo tak  - i fala i jej energia działa na odbiorcę. (W danym czasie, czego pominąć nie można.)

Hertze to gruba pomyłka - dla mnie odczucia i wrażenia to nie fizyka.

Dlatego , bo te metry i odległości można odnieść do konkretu, czyli pokoju, gdzie się słucha lub słuchawek,  których zwykle używamy.

P.S. Proporcje !

To najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Znaki przestankowe

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, yayacek napisał:

Aha, sorry nie zajarzyłem.

Skoro spodziewałeś się ode mnie linka z subbasem? Ewidentnie nie zajarzyłeś.

 

8 godzin temu, yayacek napisał:

Pytałeś/prosiłeś w moim imieniu aby ktoś mi pokazał...Pytałeś/prosiłeś w moim imieniu aby ktoś mi pokazał ile jest basu w basie w zupełnie nieznanym mi nagraniu zupełnie nieznanego mi artysty. Fajnie.

Jesteś smutny, bo choć nikt Ci tego nawet nie sugerował, to na "zupełnie Ci nieznane nagranie zupełnie Ci nie znanego artysty", wydałeś 2,5$, wbrew treści dyskusji oczekując, że znajdziesz tam subbas. A co mam powiedzieć ja, skoro przekonujesz mnie do sensu posiadania sprzętu grającego subbas tylko dlatego, że "zupełnie mi nie znane nagrania zupełnie mi nieznanych artystów" subbas mają? Przecież taki "upgrade" kosztowałby mnie nie 2,5$ a minimum £250? Dostrzegasz cokolwiek poza czubkiem swojego nosa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon1977 napisał:

A na tym kawałku od ilu jest bas - mógłby ktoś sprawdzić, ale nie z YT, tylko Spotify, Tidal...?

Ręce opadają i wzruszam z politowaniem ramionami. 

Zepsułeś wątek ale może to i dobrze. Zaśmieciłeś temat jakimiś dziecinnymi przepychankami, czytać się tego nie da.
Pisz dalej i cytuj. Ja wysiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, yayacek napisał:

Ja wysiadam

Trzeba było dużo wcześniej, znalazłbyś czas na przykład, który sam wymyśliłeś. A tak co - nic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, yayacek napisał:

Ja wysiadam.

Najwyższa pora - za swoją głupotę zapłaciłeś 2,5$

24 minuty temu, yayacek napisał:

Zaśmieciłeś temat jakimiś dziecinnymi przepychankami...

Dziecinne to są próby przekonanie mnie do sensu posiadania grającego subbas sprzętu, bo w Twoich kawałkach subbas jest, a w moich nie ma. Ja głupi nie jestem i za głupotę Twoją £250 płacić nie będę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sine Metu napisał:

A za co te £250?

 

To minimalna dopłata do posiadania w domu możliwości odtworzenia subbasu z "zupełnie nieznanego mi nagrania zupełnie nieznanego mi artysty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Najwyższa pora - za swoją głupotę zapłaciłeś 2,5$

Dzieciaku, koleś zrobił ci przysługę a ty go wyzywasz. Prosiłeś, dostałeś i nasrales. Dziecinada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie obrażcie się bo z natury nie lubię ludzi obrażać ani wytykać im błedów bo irytuję to mnię.Ale czytajac wypowiedzi was wszystkich stwierdzam że do niczego nie dośliśmy i że kompletnie nie zrozumieliścię tematu przezemnię żałożonego z czego trochę mi z tego powodu smutno ale cóż widocznię tak miało być.Wszędzię widzę tylko uśmieszki irytacji z powodu tego że korzystam equalizera.Jest smutno mi z tego powodu że większość nie chcę powiedzieć poprostu że są wrogami equalizera.A z equalizerem jest rzeczywiścię tak że zle ustawiony rzeczywiścię mega psuję brzmienię za to temu który umię się nim posługiwać pokaże swoją moc.A z tymi zniekształceniami którę ponoć wnosi to mocno przesadzacię ale to jest moję zdanię i macię prawo się z nim nie zgadzać Pozdrawiam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzegorz Edra napisał:

Wszędzię widzę tylko uśmieszki irytacji z powodu tego że korzystam equalizera.

U mnie nie.

2 godziny temu, Grzegorz Edra napisał:

A z equalizerem jest rzeczywiścię tak że zle ustawiony rzeczywiścię mega psuję brzmienię za to temu który umię się nim posługiwać pokaże swoją moc. 

Jeśli subiektywnie powiesz "jak dla mnie gra fajniej" to ok, ale do obiektywnego stwierdzenia "gra lepiej" droga daleka, a prawdopodobieństwo, że pierwsze okaże się być jednoznaczne z drugim znikome.

Czyli go słuchasz? Na czym? Cicho czy głośno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jurgensjurgens napisał:

Dzieciaku, koleś zrobił ci przysługę...

Jaką przysługę? Mi? Za 2,5$ przekonał się o tym, o czym ja pisałem. A mógł po prostu przeczytać. Zapłacił 2,5$ za własną głupotę. Dobrze, że on zapłacił i tylko 2,5$, bo ktoś kto mu uwierzy, mógłby za jego głupotę zapłacić 2500$

-----

4 godziny temu, Grzegorz Edra napisał:

...słuchawki to Sony.

Jakie? I czego słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szymon1977 napisał:
22 godziny temu, jurgensjurgens napisał:

Dzieciaku, koleś zrobił ci przysługę...

Jaką przysługę?

Chciałeś by ktoś coś ci sprawdził! Czy ty masz wszystkich czytających ten wątek za idiotów? Domagasz się info a jak je dostajesz to opluwasz gościa. Masz chyba jakieś kompleksy czy coś w tym stylu. Nie dość że widać że wiedzę masz zerowa to jeszcze nie umiesz przyjąć tej wiedzy do siebie. Dynda mi ten bas ale nie lubię ignorantów, chamstwa, robienia ludzi idiotów, przekręcania wszystkiego na opak. TO TY Chciałeś sprawdzenia a teraz wciskasz nam kit że niby co?  Cholera, wróciłem tu na forum po kilku latach i od razu trafiam na upośledzonego. Nic się tu nie zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 19:14, szpotek73 napisał:

kolumny które grają do 50hz to popierdułki a nie hi-fi

Biedni posiadacze ATC SCM19 ? Mają popierdółki... I to za taką kasę a można było kupić Altusy i mieć te 30 Hz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC mają długą szczelinę, w której drga cewka i potrzeba sporego wzmacniacza, ale za to jest mniej zniekształceń.

Ja wolę o gatunkach, gdzie gra głównie bas (czy subbas tego nie wiem).

Na pewno cały funk, fusion, reggae, potem chronologicznie rap, rave i wiele kolejnych.

Aha, oczywiście również disco.

Bee Gees ( bardziej wielostylowa niż The Beatles ) popełniło "Jive Talking", a potem nastąpiła "gorączka sobotniej nocy" i białasy wreszcie ruszyli swoje d*** i zaczęli tańczyć, a nie tylko stać jak słupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przypasowało wcześniejsze nagranie z ładnymi obrazkami. "One of these days" lepiej brzmi w późniejszych miksach, ale ten z filmem animowanym również miło brzmi. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 10:14, szymon1977 napisał:
W dniu 17.06.2020 o 12:24, jurgensjurgens napisał:

Dzieciaku, koleś zrobił ci przysługę...

Jaką przysługę? Mi?

Chciałeś by ktoś coś ci sprawdził! Czy ty masz wszystkich czytających ten wątek za idiotów? Domagasz się info a jak je dostajesz to opluwasz gościa. Masz chyba jakieś kompleksy czy coś w tym stylu. Nie dość że widać że wiedzę masz zerowa to jeszcze nie umiesz przyjąć tej wiedzy do siebie. Dynda mi ten bas ale nie lubię ignorantów, chamstwa, robienia z ludzi idiotów, przekręcania wszystkiego na opak. TO TY Chciałeś sprawdzenia a teraz wciskasz nam kit że niby co?  Cholera, wróciłem tu na forum po kilku latach i od razu trafiam na upośledzonego. Nic się tu nie zmieniło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurgensjurgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurgensjurgens napisał:

Chciałeś by ktoś coś ci sprawdził!

Chciałbym, żeby ktoś sprawdził - ale nie mi, bo to słychać bez sprawdzania.

Godzinę temu, jurgensjurgens napisał:

Czy ty masz wszystkich czytających ten wątek za idiotów?

A czy ja kogoś nanawiałem, żeby kupił za 2,5$ kawałek, którego nie zna i mu się nie podoba, albo sugerowałem, że znajdzie w nim zaprzeczenie moich postów? Chłopak jest poirytowany, bo zapłacił $2,5 aby się przekonać, że jego teoretyzowanie, niekoniecznie sprawdza się w praktyce. Więc kto tu jest tym idiotą?

Godzinę temu, jurgensjurgens napisał:

Domagasz się info a jak je dostajesz to opluwasz gościa.

Info, że jego teoria w praktyce bywa błędna wygenerował sobie "gościu", tylko niepotrzebnie wydał na to 2,5$

Godzinę temu, jurgensjurgens napisał:

...nie lubię ignorantów, chamstwa, robienia z ludzi idiotów, przekręcania wszystkiego na opak.

Sugerujesz, że ważny jest subbas w muzyce, w której nie ma subbasu? Kto robi z ludzi idiotów?

Godzinę temu, jurgensjurgens napisał:

Cholera, wróciłem tu na forum po kilku latach i od razu trafiam na upośledzonego. Nic się tu nie zmieniło. 

Przylazłeś tu tylko po to żeby pyskować, a masz czelność krytykować Forum? Weź Ty się dzieciaku w łeb je.nij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.