Skocz do zawartości
IGNORED

Wielokanałowe płyty audio


Gość emi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość emi

(Konto usunięte)

Chciałbym się dowiedziec gdzie można zdobyć płyty audio zapisane w formatach wielokanałowch. Słyszałem że można to pociągnąć z netu tylko nie wiem gdzie szukać. Tematyka dowolna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pientaszek

(Konto usunięte)

Najlepiej wrzucić parę haseł w wyszukiwarkł na polskie www, ja tak zrobiłem. Osobiście korzystałem z www.beatmusic.pl --bardzo konkretna - myślę że dla ludzi którzy oprucz ump umpa chcą także czegoś innego (jazz, folk itp...). Od razu 2 słowa recenzji płytek które kupiłem, bo trochę po omacku nabyłem, żeby "pomacać" dźwięku multi.

Po pierwsze to sobie nie posłuchałem bo myślałem że cyfrą (światłem) to można sobie używać do woli (jestem łącznościowcem - światłowody tam to po prostu następny cud świata) a tu trzeba mieć 6 analogów żeby podłączyć ampl do odtw ............ mało tego .......... tak naprawdę to dowiedziałem się że sub nie jest sterowany w trybie wielokanałowym bo jeszcze tego nie wymyślili- może nie wdrożyli patrz świetna strona (in english sorry)

http://www.hometheaterhifi.com/volume_7_3/dvd-benchmark-part-2-audio-9-2000.html Więc odsłuchałem SACD jak zwykłe CD.

no więc co do płytek

diane krall- SACD- dość dość, kobieta z lekkim nadmiarem horm tonów męskich (głos) taka do wina (muzyka) i surfowania- bo nie rozprasza- chyba warto

natalie coleba - trochę gorsza słychać murzynkę czyli takie typowe jeśli już założyć "czarny" głos- wiadomo od początku do końca czego się spodziewać- kupiłbym coś innego

The Ultimate Demonstration..... Chesky records- mówiłem że chciałem potestować sprzęt- płytka obsługująca wielokanałowo sprzęt do dziś nie wiem w jaki sposób chyba korzysta (bardziej niż się chwalą inne) z wysokiej częstotliwości próbkowania 96 khz- taka sobie w odsłuchu pod względem przyjemności, ale rzeczywiście tak jak facet tam gada (a gada przed każdym kawałkiem) można nauczyć się "widzieć" muzykę oczami i wyobraźnią- zresztą spróbujcie

no i DTS The big picture- nie jednolita, bo zaczyna się od mission impossible- ale takiegi mission to nie słyszeliście- nie do opisania czad, niesamowity batman po tym (parę kawałków z filmu) a dalej to zaczyna nudzić a wręcz męczyć chociaż za pierwszym razem ciekawy baył efekt latającego chodniczka przy subie (bez przesady!!!) przy starcie promu w Apollo 13.

 

Tyle. Jeśli kupicie coś (skusicie się) w w/w formatach to dajcie znać , nawet to samo ale słyszane i opisane innymi uszami mogłoby coś wnieść do mojego spojrzenia na te kawałki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.