Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny 3- drożne o efektywności powyżej 90db.


eldocktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam pomocy w wybraniu kolumn o wysokiej efektywności. Kolumny te nie mogą przekraczać ceny 10.000 zł za parę, nowe. Kolumny ten będą służyć do (normalnego) słuchania muzyki, jaki i głośniejszego (nie bardzo głośnego, rzadko) gdy przyjdzie kilka osób. Kolumny muszą być trzy drożne. Materiał membrany jest nieważny, natomiast wolałbym głośniki niskotonowe o średnicy 16,5 cm lub więcej. Znalazłem kolumny Triangle Antal EZ, lecz mają one przekłamaną efektywność, na testach 89db, na papierze 92db. Stawiam na efektywność ponieważ im jest ona wyższa, tym mniej pracuje wzmacniacz, co skutkuje niższymi zniekształceniami. Moje obecne głośniki to Canton chrono 507.2. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, eldocktor napisał:

Dzień dobry, szukam pomocy w wybraniu kolumn o wysokiej efektywności.

Może ktoś coś podpowie? Sam jestem ciekaw...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMF TLS 50 - jak poszukasz to się zmieścisz w budżecie

kolumny  na linii transmisyjnej , bardzo muzykalne z dobrym basem , ale trzeba upolować "niegrzebane "

Ew ich większy brat IMF TLS 80 - ale mniej muzykalne za to bardziej szczegółowe

37 minut temu, szpotek73 napisał:

dopis zero do ceny,nie ta zakładka...

Nie bardzo rozumiem - to tutaj jest Hi end czy Hi price - bo jak to drugie to bardzo cenna rada ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabasse Iroise 500. 3drogi, 93db. Można kupić za 7k używane oczywiście. Dla mnie to mega granie. Nowe (Iroise 3) ponad 20k, ale ponoć to już nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dziki607 napisał:

Nie bardzo rozumiem - to tutaj jest Hi end czy Hi price - bo jak to drugie to bardzo cenna rada ...

Tzw. hi-end jest niestety związany z hi-price,kolumny z wysoką efektywnością są drogie ,bo drogie są użyte w nich przetworniki,nie ma za dużo wooferów z dobrym zejściem i wysoką efektywnością,a te co są niestety swoje kosztują:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to skrajny przykład ,ale nawet użycie tańszej serii revelator ,chcąc wyciągnąć efektywność 90 db ,trzeba dać 2 na kolumnę,a to nam robi około 5tys.za same basy,głośniki średniotonowe i wysokotonowe,będą kosztowały podobne ,albo większe pieniądze i już przerzuciliśmy 10 tys. a gdzie obudowy ,zwrotnice ,okablowanie terminale....i nie ma co wierzyć ,że genialny konstruktor zrobi hi-end z tanich głośników i sprzeda za 10 tys.za parę bo to niemożliwe....są oczywiście zestawy tubowo-basrefleksowe o wysokiej efektywności kosztujące 10tys...ale euro-a w kolumnie woofer estradowy tłukący wysokim basem i driver estradowy w tubce na średnicy i wysokich,tak można uzyskać i 95db,ale czy to będzie hi-end?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem - to tutaj jest Hi end czy Hi price - bo jak to drugie to bardzo cenna rada ... 

 

Kazdy ma swoja definicje dego co to jest Hi End. Niestety, wielu asocjuje to przede wszystkim z cena

Tzw. hi-end jest niestety związany z hi-price,kolumny z wysoką efektywnością są drogie ,bo drogie są użyte w nich przetworniki,nie ma za dużo wooferów z dobrym zejściem i wysoką efektywnością,a te co są niestety swoje kosztują:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to skrajny przykład ,ale nawet użycie tańszej serii revelator ,chcąc wyciągnąć efektywność 90 db ,trzeba dać 2 na kolumnę,a to nam robi około 5tys.za same basy,głośniki średniotonowe i wysokotonowe,będą kosztowały podobne ,albo większe pieniądze i już przerzuciliśmy 10 tys. a gdzie obudowy ,zwrotnice ,okablowanie terminale....i nie ma co wierzyć ,że genialny konstruktor zrobi hi-end z tanich głośników i sprzeda za 10 tys.za parę bo to niemożliwe....są oczywiście zestawy tubowo-basrefleksowe o wysokiej efektywności kosztujące 10tys...ale euro-a w kolumnie woofer estradowy tłukący wysokim basem i driver estradowy w tubce na średnicy i wysokich,tak można uzyskać i 95db,ale czy to będzie hi-end?

 

To znowu takie spojrzenie z punktu widzenia kasy i typowych „domowych“ przetwornikow.

 

Wysokoskuteczne to dla mnie > 90dB

Sa firmy, ktore stosuja przetworniki z dzialki profesjonalnej i potrafia zmajstrowac zestawy z brzmieniem Hi End, nawet z punktu widzenia domowego a nie tylko profesjonowego audiofila. Ale aby je dostrzec, trzeba spojrzec poza krawedzie Dynaudio, B&W, Sonus Faber,... i odlozyc to ortodoksyjne nastawienie do „tlukacych estradowek“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, xajas napisał:

odlozyc to ortodoksyjne nastawienie do „tlukacych estradowek“

no ale te nietłukące tylko grające to też drogie są ,dobre drivery do tuby też..

 

36 minut temu, xajas napisał:

typowych „domowych“ przetwornikow.

ok,typowe domowe przetworniki nie potrzebują dużego pudła,dlatego są tak popularne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle wydawać ,za mniej masz kolumny spełniające twoje wymagania ,KLIPSCH RP 8000F .

Skuteczność to jedno ,wielodrożność i impedancja to drugie ale jest jeszcze potrzebny bardzo dobry wzmacniacz,który nad tym zapanuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stawiam na efektywność ponieważ im jest ona wyższa, tym mniej pracuje wzmacniacz, co skutkuje niższymi zniekształceniami"  - no nie do końca tak jest. Zazwyczaj jest tak że najmniejsze znieksztalcenia wzmacniacze mają dla okreslonej mocy (wcale nie najniższej). To samo z kolumną - sama w sobie nie ma wcale najmniejszych zniekształceń jak ma wysoką efektywność. Niektóre rozwiazania podnoszące efektywność podnoszą zresztą niektóre rodzaje zniekształceń. Zamiast stawiać tak kategoryczne tezy po prostu posłuchaj kolumn które uważasz za godne uwagi. 

     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maraim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moze JBL  TI 5000. Potrafią naprawdę głośno zagrać .Efektywność wg producenta 91 db. Przyjazna impedancja.Wyżej JBL TI 250 ale wymagają dużego pokoju.

Są jeszcze Dalii 850

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, szpotek73 napisał:

Tzw. hi-end jest niestety związany z hi-price,kolumny z wysoką efektywnością są drogie ,bo drogie są użyte w nich przetworniki,nie ma za dużo wooferów z dobrym zejściem i wysoką efektywnością,a te co są niestety swoje kosztują:https://www.blackdotaudio.eu/glosnik-scan-speak-ellipticor-18we4542t00-nisko-sredniotonowy-p-58.html

To jest głośnik raczej stricte średnio tonowy, w mojej opinii woofer to raczej nie jest. Zresztą cała seria ellipticora to nie jest potęga jeśli chodzi o bas. Pod tym względem revelator jest lepszym wyborem, no ale to raczej oczywiste bo ellipticor to max 21cm a revelator to 32cm. Tak więc różnica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierowo - 3 drożne i ze skutecznością powyżej 90dB 

HECO - Elementa 700  -  7198,-

Magnat - Signature 707

Fyne Audio - F502

Magnat - Signature 1105

Triangle - Antal EZ

Pylon - Diamond 30

Mission - ZX-5 

HECO - Celan Revolution 7

Focal - Aria 926 

Magnat - Signature 905

HECO - Celan Revolution 9

Focal - Aria 936  -  12998,-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez praktykant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauwazyliście ale autor wątku chce kolumny ... nówki sztuki nieśmigane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, praktykant napisał:

Papierowo - 3 drożne i ze skutecznością powyżej 90dB 

HECO - Elementa 700  -  7198,-

Magnat - Signature 707

Fyne Audio - F502

Magnat - Signature 1105

Triangle - Antal EZ

Pylon - Diamond 30

Mission - ZX-5 

HECO - Celan Revolution 7

Focal - Aria 926 

Magnat - Signature 905

HECO - Celan Revolution 9

Focal - Aria 936  -  12998,-

O taką odpowiedź mi chodziło. Niestety jestem nowy na forum, powinienem umieścić temat na HI-FI, nie na HI-END

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O taką odpowiedź mi chodziło. Niestety jestem nowy na forum, powinienem umieścić temat na HI-FI, nie na HI-END"

Sporo roboty przed tobą. Nie znajdziesz tego w jednym miejscu. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez praktykant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, praktykant napisał:

"O taką odpowiedź mi chodziło. Niestety jestem nowy na forum, powinienem umieścić temat na HI-FI, nie na HI-END"

Sporo roboty przed tobą. Nie znajdziesz tego w jednym miejscu. Powodzenia.

Wiem, ale czasu mam dużo. Na pewno spróbuje Focali, Heco i Triangli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dziki607 napisał:

IMF TLS 50 - jak poszukasz to się zmieścisz w budżecie

kolumny  na linii transmisyjnej , bardzo muzykalne z dobrym basem , ale trzeba upolować "niegrzebane "

Ew ich większy brat IMF TLS 80 - ale mniej muzykalne za to bardziej szczegółowe

Nie bardzo rozumiem - to tutaj jest Hi end czy Hi price - bo jak to drugie to bardzo cenna rada ...

Tutaj jest zakładka Hi-End.  

Ani Triangle Antal EZ ani Canton chrono 507.2  - nie są kolumnami klasy Hi-END ( czyli najwyższej jakości wykonania i brzmienia).

 

Temat do przeniesienia do Zakładki Hi-Fi - kolejny zresztą.

 

8 godzin temu, xajas napisał:

Kazdy ma swoja definicje dego co to jest Hi End. Niestety, wielu asocjuje to przede wszystkim z cena

Mieć to se każdy może. Definicja Hi-End jest jedna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xajas napisał:


Twoja

Jedna. Ani moja ani Twoja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

Definicja Hi-End jest jedna. 

@babatular, przy całym uznaniu za wkład i przede wszystkim otrzeźwiające dla wielu celne posty. lecz najwyraźniej nie do końca (jednak...) przemyślałeś temat. Bo mylisz:

- produkt klasy premium

z

- dźwiękiem klasy hi-end.

HI-END to coś więcej niż "high fidelity", czyli to poziom prezentacji odbiegający od zwykle spotykanego, realizującego tylko program obowiązkowy pod kątem poprawnościowych cech. DIY nigdy nie będzie produktem klasy premium, ale może z powodzeniem dostąpić zaliczenia REZULTATU dźwiękowego do grupy hi-endowych dokonań. I na tym zakończę, bo aż głupio mi tak oczywiste rzeczy poruszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wuelem napisał:

@babatular, przy całym uznaniu za wkład i przede wszystkim otrzeźwiające dla wielu celne posty. lecz najwyraźniej nie do końca (jednak...) przemyślałeś temat. Bo mylisz:

- produkt klasy premium

z

- dźwiękiem klasy hi-end.

HI-END to coś więcej niż "high fidelity", czyli to poziom prezentacji odbiegający od zwykle spotykanego, realizującego tylko program obowiązkowy pod kątem poprawnościowych cech. DIY nigdy nie będzie produktem klasy premium, ale może z powodzeniem dostąpić zaliczenia REZULTATU dźwiękowego do grupy hi-endowych dokonań. I na tym zakończę, bo aż głupio mi tak oczywiste rzeczy poruszać.

Nic nie mylę. Zakładka nazywa się  Hi-END - nie Klasa premium.

HI-END - a to oznacza najwyższą jakość brzmienia i wykonania + klika cech które wielokrotnie już wymieniałem.  Nic w tytule zakładki nie ma o Klasie Premium - poza tym termin ten dotyczy ( jak już) to głównie rynku motoryzacjyjnego. Nie ma w powszechnym użyciu terminów: " samochód Hi-End" "wzmacniacz klasy Premium" - raczej odwrotnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój hi-end jest lepszy niż mój... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak myślicie Kazik przy doborze sprzętu kierował się szufladkami hi-end, czy raczej liczył na swoje ucho i swoją świadomość brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

Twój hi-end jest lepszy niż mój... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak myślicie Kazik przy doborze sprzętu kierował się szufladkami hi-end, czy raczej liczył na swoje ucho i swoją świadomość brzmienia

U Kazika to raczej z uchem nie teges

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Większość muzyków ma poważne problemy ze słuchem, tak że ten

Przede wszystkim muzycy wiedzą jak słuchać muzyki, a nie sprzętu.

Taki kozak jesteś, a ile akordów rozpoznasz poprawnie? ? 

potrenuj zobaczysz jakie to "proste"

Ja bynajmniej muzykom tych umiejętności szczerze zazdroszczę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Przede wszystkim muzycy wiedzą jak słuchać muzyki, a nie sprzętu.
Taki kozak jesteś, a ile akordów rozpoznasz poprawnie?  
potrenuj zobaczysz jakie to "proste"
Ja bynajmniej muzykom tych umiejętności szczerze zazdroszczę
Ze słuchem absolutnym jest taki dowcip, że nie do końca wiadomo czy jest czego zazdrościć.

I nie, muzycy nie mają zielonego pojęcia jak to będzie odbierane z płyty.

A na gitarę klasyczną to całkiem niczego sobie laski leciały, polecam
Przede wszystkim muzycy wiedzą jak słuchać muzyki, a nie sprzętu.
Taki kozak jesteś, a ile akordów rozpoznasz poprawnie?  
potrenuj zobaczysz jakie to "proste"
Ja bynajmniej muzykom tych umiejętności szczerze zazdroszczę
Ze słuchem absolutnym jest taki dowcip, że nie do końca wiadomo czy jest czego zazdrościć.

I nie, muzycy nie mają zielonego pojęcia jak to będzie odbierane z płyty.

A na gitarę klasyczną to całkiem niczego sobie laski leciały, polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.