Skocz do zawartości
IGNORED

Roon, Audirvana, Amarra 4 ... soft do grania z serwera


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trochę przesadzasz z tą świetnością i wyjątkowością Roona. Przecież można z niego przesyłać do squeezelite czyli Playera squeezebox.
Tu też nie wykorzystuje dorobku innych firm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, m4tech said:

Powód jest jeden najważniejszy, te wszystkie protokoły mają luki i niedopowiedzenia w standaryzacji. 
Np. DLNA jest odmian co najmniej parę. Każdy producent sprzętu rzeźbi na swoje kopyto, jeden zrobi to  lepiej drugi gorzej, DLNA na przykład dopuszcza redukcję potoku transmisji, jeśli przepustowość jest nie wystarczająca, czyli może być stratna.

Roon nie chce się pod czymś takim podpisywać.

Moim zdaniem dobrze robią, trudno Roon nie jest dla wszystkich. ? 

Z jednej strony to rozumiem i wiem o czym mówisz. Z drugiej sami sobie ograniczają grono potencjalnych klientów. Jest na rynku sporo urządzeń, które siłą rzeczy nie są obsługiwane i ich właściciele nie kupią Roona, nawet gdyby chcieli. Bo raczej nie będą zmieniać sprzętu specjalnie po to, żeby moc wykupić licencję na, nie oszukujmy się, cholernie drogi program.

Mnie to nie dotyczy, bo mój sprzęt jest Roon Ready (choć w trakcie certyfikacji), choć i tak zastanawiam się właśnie, czy wykupić licencję po trialu, czy jednak nie.

O ile sposób prezentacji biblioteki i jakość dźwięku na plus, o tyle reszta już niekoniecznie.

Aplikacja na tablecie z Windows 10 wolno chodzi, aplikacja na telefonach z Androidem ma mocno okrojony widok względem tabletowej. Ale najgorsze jest to, że już po 4 dniach normalnego używania Roon przestał się łaczyć z Tidalem. Po resecie ustawień i cache Tidala (mało intuicyjna zabawa w usuwanie plików z bazy danych) Tidal wrócił, ale... Roon przestał odtwarzać pliki z lokalnej biblioteki.

Soft za taką kasę powinien być jednak przynajmniej stabilny, a chyba nie do końca jest...

Core chodzi u mnie na NASie Qnapa jako oficjalna aplikacja ze sklepu, dostarczana i wspierana przez Roon Labs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer zainstalowany na prostym NAS Qnap /w srodku Intel CPU/ i do tego stary tablet Galaxy 10,1 u mnie chodzi wszytko bez problemu, nie mam zadnych problemow z Tidalem, Qubuz /znajomy mial jak uzywal kont z Allegro, poprostu czesto je blokowal Tidal/. Nie gubi bazy plikow lokalnych na NAS. Jak dla mnie soft jest stabilny a obsluguje dwa endpointy jeden na RaspPI drugi ChromeCast Audio i przez chwile glosniczek Denon Home 150. Nie rozumiem wypowiedzi ze sa duze problemy z Roon /moze to winna inna niz sam soft/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon Core mam na NAS QNAP TS-473 (procesor AMD) z 20GB RAM i dwoma dyskami SSD. Model zgodny z rekomendacją Roon Labs dla uruchamiania Core na NAS. Oczywiście baza danych Roon na dsyku SDD, nowy, zdrowy Samsung 860 EVO M.2 (NAS ma gniazda M.2 SATA).

Konto Tidal założone normalnie na mnie i opłacane co miesiąc, nie żadne konta z Allegro.

Biblioteka lokalna na tym samym NAS, na którym stoi Core (na dyskach HDD).

Po 4 dniach nagle Roon zaczął wyświetlać komunikat, że nie może się połączyć z Tidal - "sprawdź połączenie sieciowe" (czy jakoś tak). Oczywiście internet był, Tidal z natywnej aplikacji działał bez problemu. Tylko Roon nie mógł się połączyć. Restarty Roon Core, całego NASa, endpointu i aplikacji Roon na telefonie i tablecie nie pomogły. Usunięcie konta Tidal z Roon i ponowne dodanie z poziomu aplikacji też nie pomogło.

Dopiero całkowite usunięcie danych Tidal z bazy danych Roon (zgodnie z jakąś instrukcją znalezioną na forum Roon, więc nie jest to przypadek odosobniony) pomogło. Tyle, że po tej operacji Roon przestał odtwarzać pliki z lokalnej biblioteki. Widzi je, niby wszystko ok, ale po kliknięciu "play" pokazuje jakby odtwarzał przez 2 sekundy, po czym przestaje odtwarzać. Endpoint też pokazuje informacje jakby zaczynał odtwarzać, ale nie wydaje z siebie żadnego dźwięku i po kilku sekundach wraca do poprzedniego stanu (czyli np. inne źródło).

Gdybym coś kombinował i za bardzo "nagrzebał" w Roonie, lub przynajmniej używał konfiguracji, która nie jest wspierana, to bym się nie czepiał. Ale NIC nie robiłem, a konfigurację mam zgodą z ich rekomendacją.

Nie uważam więc, żeby soft był całkowicie stabilny.

Teraz wydaje mi się, że muszę całkiem wywalić konfigurację i zrobić wszystko od nowa. I ponownie indeksować cała bazę.

Jeżeli okaże się, że znowu się coś wywali i będę musiał robić taką operację co kilka dni, to ja dziękuję za taki soft.

W tej cenie powinien być stabilny jak skała.

Być może takich przypadków nie jest wiele, nie wiem. Ale tak czy siak: wspierana konfiguracja, żadnego kombinowania i soft się wywala. Coś tu jest nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma softu stabilnego jak skala. a zwlaszcza dla roznych platform sprzetowych.

Jesli sie nie myle to zalecany jest CPU Intela do Roon Labs a nie AMD a zwlaszcza ta wersja co jest w Twoim QNAP.

Jesli grzebales recznie wg. 'forum Roona' to sie nie dziwie ze masz jak masz, moze za bardzo ten NAS jest obciazony inna robota bo posiadanie 20GB RAM pewnie do czegos sluzy dodatkowo niz sam Roon. Nie zwalaj wszystkiego na 'dziadowski' soft.

Moje wydane pieniadze za ten soft i endpointy uwazam za dobrze zainwestowane i wielu tutaj pisze ze chodzi im bez problemu a nie maja jakiejs innej wersji oprogramowania. Mialem chwilowo Pionnera N50A i poszedl do sprzedania wolalem zaplacic za Ronn'a niz za klocek N50A.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba jasno rozróżnić problemy globalne roona typu problem z logowaniem do tidal po ponownym uruchomieniu serwera, minione już problemy z wyszukiwaniem,  chwilowe zaniki integracji z Tidal czy inne poruszane na forum roona od tych indywidualnych dla różnych użytkowników.  Często za te problemy są odpowiedzialne, switche,  kwestie sieciowe,  czy inne niż samo oprogramowanie roona które po prostu prawidłowo nie funkcjonuje w konkretnej konfiguracji. 

Ja osobiście nie miałem z tym programem żadnych problemów oprócz znanego z tidalem a wcale nie posiadam wypasionego,  rekomendowanego serwerka NAS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mr.Jones said:

Nie ma softu stabilnego jak skala. a zwlaszcza dla roznych platform sprzetowych.

Jesli sie nie myle to zalecany jest CPU Intela do Roon Labs a nie AMD a zwlaszcza ta wersja co jest w Twoim QNAP.

Jesli grzebales recznie wg. 'forum Roona' to sie nie dziwie ze masz jak masz, moze za bardzo ten NAS jest obciazony inna robota bo posiadanie 20GB RAM pewnie do czegos sluzy dodatkowo niz sam Roon. Nie zwalaj wszystkiego na 'dziadowski' soft.

Moje wydane pieniadze za ten soft i endpointy uwazam za dobrze zainwestowane i wielu tutaj pisze ze chodzi im bez problemu a nie maja jakiejs innej wersji oprogramowania. Mialem chwilowo Pionnera N50A i poszedl do sprzedania wolalem zaplacic za Ronn'a niz za klocek N50A.

 

 

Z oficjalnej strony Roon:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"What is the ideal NAS configuration for Roon?

The NAS family we recommend as of end 2018 is the QNAP TS-473 and 4GB of RAM.

An optimal NAS configuration:

1 bay with a small SSD (120GB, about $40 right now) for the Roon Server install and the Roon database

2 bays with 6TB drives, RAID1 (mirrored)

1 bay with 6TB drive for weekly backup off the mirrored set"

Z procesorem więc pudło.

Na NASie chodzi jeszcze parę aplikacji + Home Assitant jako VM. Średnie obciążenie procesora to ok. 20%. Wolnego RAMu bardzo dużo. Znowu pudło.

Tak, grzebałem według forum Roona, bo nie było innej opcji użycia Tidala. Po prostu przestał działać i tyle.

Jeszcze raz powtórzę: grzebałem PO TYM jak przestało działać. Przestało działać tak samo z siebie. Bo tak.

1 hour ago, MrSalieri said:

Moim zdaniem trzeba jasno rozróżnić problemy globalne roona typu problem z logowaniem do tidal po ponownym uruchomieniu serwera, minione już problemy z wyszukiwaniem,  chwilowe zaniki integracji z Tidal czy inne poruszane na forum roona od tych indywidualnych dla różnych użytkowników.  Często za te problemy są odpowiedzialne, switche,  kwestie sieciowe,  czy inne niż samo oprogramowanie roona które po prostu prawidłowo nie funkcjonuje w konkretnej konfiguracji. 

Ja osobiście nie miałem z tym programem żadnych problemów oprócz znanego z tidalem a wcale nie posiadam wypasionego,  rekomendowanego serwerka NAS. 

Oczywiście, wiem że to mój indywidualny problem. Tzn. nie do końca, bo ogólnie z Tidalem jak widać więcej osób miewało problemy. Tak czy siak coś jest nie do końca w porządku, jeśli soft nieruszany, chodzący na wspieranej przez producenta konfiguracji, nagle sam z siebie się wywala. Bo tak.

Co do sieci, to mam 2 routery Amplifi HD (produkcji Ubiquiti), z czego jeden działa tylko jako AP. Do tej pory nie miałem w tej konfiguracji ŻADNYCH problemów z siecią. Roon też ich przez kilka dni nie miał i po stronie sieci też się nic nie zmieniło.

Od 20 lat pracuję w IT (infra) i COŚ TAM wiem o rozwiązywaniu problemów. Jednak jak widać to chyba za mało, żeby "oskarżyć" o problem soft i problem na pewno leży po mojej stronie. Tylko nie mam pojęcia gdzie, skoro wiele innych urządzeń oraz aplikacji na kilku komputerach w domu oraz NASie pracuje bez zarzutu.

Jakieś pomysły?

Zdanie o "wypasionym serwerku NAS" pominę milczeniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę, żeby się pobawić zanim wygaśnie mi trial, to spróbuję.

Błędnie założyłem, że skoro istnieje oficjalna aplikacja Roon Core w sklepie QNAP, wspierana przez Roon Labs, to będzie ona działać jak należy. Myliłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora to sie niezgodze bo jesli wezmiesz mimum jakie wymagane jest przez Ronn Serwer to pisza w jednym miejscu tak :

'Recommended Minimum Hardware Intel Core i3, Ivy Bridge+, 4GB RAM, SSD boot drive, 1440 x 900 Resolution

Roon will run on Pentiums, Celerons, 1024x768 screens, with 2GB ram, and on spinning hard disks, but none of that is recommended.'

 

W drugim miejscu odnosnie serwera na NAS rekomenduja :

'Roon Server requires a more powerful processor than most media servers due to the architecture of our Core. Historically, most NAS devices have not been powerful enough to deliver a first class experience with Roon, but an increasing number are becoming capable.

.....

The NAS family we recommend as of end 2018 is the QNAP TS-473 and 4GB of RAM.'

Patrzac na fora i odczucia uzytkownikow to tak naprawde i3 jest takim minimum aby to dobrze obecnie dzialalo, zwroc uwage ze rekomendacja jest na 2018 a soft sie rozbudowal od tego czasu-

 

 

U mnie stoi na TS-253D-8G /Intel Celeron J4125, 4x 2.00GHz ale ja nie mam nic uruchomionego na tym NASie dodatkowo / i wszystko oprocz tabletu jest na skretce komputerowej lub swiatlowodach. Uzytkownicy RaspPI i softow na nim dzialajacych ostatnio zglaszaja problemy z logowaniem sie do Tidala co podobno jest spowodowane zmiana sposobu logowania sie do serwisu Tidal.

Nie przepadam za sprzetami Ubiquiti zwlaszcza tymi z graficznymi nakladkami jesli juz to tylko EdgeMAX z OSem opartym o Vyatte, u mnie chodza MikroTik'i ze wgledu przechodzenia na siec wewnetrzna swiatlowodowa i stary sposob konfigurowania ruterow z klawiatury.

 

Jesli chodzi o pomysly to wylaczyl bym 5GHz w tablecie i zostawil tylko 2.4GHz u mnie tablet zle dzialal przez sciany na 5GHz tzn. gubil polaczenie z serwerem. Odpal sobie serwer na notebooku czy stacjonarnym kompie tez chodzi.

 

Add. U mnie i wielu innych ta aplikacja z sklepu QNAP dziala i nie mamy problemu choc w moim przypadku jest to na styk z wydajnoscia serwera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, felix napisał:

Jak będę miał chwilę, żeby się pobawić zanim wygaśnie mi trial, to spróbuję.

Błędnie założyłem, że skoro istnieje oficjalna aplikacja Roon Core w sklepie QNAP, wspierana przez Roon Labs, to będzie ona działać jak należy. Myliłem się.

Szukaj obrazu ronch/serwer, ja używam go na Synology 412+( tak Intel atom)?? i o dziwo działa on idealnie. Fakt, o upsampling do DSD mogę zapomnieć ale ogólnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, felix said:

[...]zgodnie z jakąś instrukcją znalezioną na forum Roon[...]

Zabuliles za oprogramowanie, to otworz oficjalne zlecenie serwisowe, jezeli cos dziala nie tak. Pracownik serwisu Roona powinien Ci pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora, to o ile wiem rekomendacje Roon dotyczą komputerków Intel NUC, w których siedzią procesory "laptopowe". Sprawdź proszę wydajność laptopowego i3 IvyBridge i porównaj z tym AMD. Podpowiem: AMD jest szybsze.

Co do rekomendacji, to nadal wisi na stronie, więc zakładam, że jest aktualna.

Inna sprawa, że kwestia wydajności procesora ma największe znaczenie wtedy, kiedy używamy np. DSP. Ja nic takiego nie używam. Roon to tylko "prostu" transport. Więc dowolny procesor powinien tu wystarczyć.

Co do problemów z Tidalem, to nie wiem. Wiem, że tego samego dnia, po resecie, Tidal zaczął działać. Czyli jednak było to coś w samym Roonie.

Jeśli chodzi o sprzęt sieciowy, to świadomie wybrałem Amplifi - sprzęt do domu, dla ludzi którzy się nie znają. Znudziła mi się zabawa w konfigurację sieci przez CLI. W domu to nie ma sensu. Amplifi jest wystarczająco szybki i stabilny jak skała. Nigdy nie miałem z nim problemów.

Rozumiem zarządzalne switche L3 w pracy, gdzie jest kilkaset komputerów, kilkadziesiąt sterowników PLC, podział na VLANy itp. Ale w domu? Po co? Wystarczy mi możliwość uruchomienia osobnego, izolowanego SSID dla urządzeń IOT.

Ja wiem, że tablet który mam jest ogólnie wolny. Ale Roon w tym wypadku to nawet nie player, tylko pilot zdalnego sterowania. Żeby pilot "lagował" przy przewijaniu listy utworów? Tu jest dla mnie coś nie tak.

Z WiFi nie mam ŻADNYCH problemów, to nie o to chodzi.

Tak jak mówię - może miałem pecha, że to się wywaliło. Ale mimo wszystko nadal uważam, że nie powinno, bo nie robiłem NIC, żeby mu pomóc się wywalić. Ot, używałem aplikacji i puszczałem muzykę, bez kombinowania i zabawy opcjami. Może, cytując klasyka, "źle trzymałem telefon" podczas używania aplikacji?

21 minutes ago, paul klacska said:

Szukaj obrazu ronch/serwer, ja używam go na Synology 412+( tak Intel atom)?? i o dziwo działa on idealnie. Fakt, o upsampling do DSD mogę zapomnieć ale ogólnie jest ok.

Dzięki za hint, spróbuję jak będę miał czas.

7 minutes ago, maxijazz said:

Zabuliles za oprogramowanie, to otworz oficjalne zlecenie serwisowe, jezeli cos dziala nie tak. Pracownik serwisu Roona powinien Ci pomoc.

Na razie mam trial, więc nic nie zabuliłem jeszcze ?

Natomiast:

1. Nie chciało mi się tego zgłaszać, bo uznałem że to jakiś trywialny problem

2. Jeżeli porady na OFICJALNYM forum Roon Labs są błędne, to może trzeba je zamknąć, albo przynajmniej moderować?

3. Tu już nie chodzi o sposób rozwiązania problemu. Chodzi o to, że soft za taką kasę, działający na wspieranej/rekomendowanej konfiguracji. normalni używany bez żadnego kombinowania (wyszukaj artystę/utwór, kliknij play i tyle) nie powinien się w tak głupi sposób wywalić sam z siebie, bez żadnej pomocy z zewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do supportu roona,  założą Ci diagnostykę na koncie, jesteś z branży łatwiej będzie wam się dogadać. 

Mając na myśli "wypasiony serwerek NAS" chodziło mi o to, że u mnie to śmiga na starym PC a nie na gotowym, dobrze wyposażonym NASie także przepraszam jeśli poczułeś się urażony że obrażam Twój sprzęt czy coś takiego.  Nie o to mi chodziło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede podwarzal Twoich 20 lat doswiadczenia, ale jesli twierdzisz ze Twoj AMD jest lepszy od i3 to moze tabelka :

spacer.png

I jak MrSalieri napisal masz 'za bardzo wypasiony NAS' ktory nie sluzy tylko jako serwer roona, moze cos innego co tam masz uruchomione zajmuje procesor. A co to za tablet z Win10 co w srodku siedzi CPU ze 'zamula' standardowe oprogramowanie windowsowe ?  Zauwaz ze wiekszosc tutaj nie ma tak rozbudowanych sieci jak chyba Ty masz, moze w tym problem... wg. Ciebie dowolny procesor a producent zaleca minimum i3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tidala wszystkich wylogowalo. Trzeba bylo od nowa zautoryzowac Roona.

Co do sieci - o ile urzadzenie tylko steruje to predkosc polaczenia nie ma znaczenia. 2.4 moze byc stabilniejsze jak sygnal szwankuje albo jak jest felerny AP.

Co do Unifi to do domowych zastosowan wystarcza - narescie nowe przelaczniko maja obsluge L3.

Oprogramowanie jest u mnie stabilne jak skala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mr.Jones said:

Nie bede podwarzal Twoich 20 lat doswiadczenia, ale jesli twierdzisz ze Twoj AMD jest lepszy od i3 to moze tabelka :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jak MrSalieri napisal masz 'za bardzo wypasiony NAS' ktory nie sluzy tylko jako serwer roona, moze cos innego co tam masz uruchomione zajmuje procesor. A co to za tablet z Win10 co w srodku siedzi CPU ze 'zamula' standardowe oprogramowanie windowsowe ?  Zauwaz ze wiekszosc tutaj nie ma tak rozbudowanych sieci jak chyba Ty masz, moze w tym problem... wg. Ciebie dowolny procesor a producent zaleca minimum i3.

Nie wiem czemu bronisz Roona jak niepodległości, ale proszę o rzetelność ?

W pewnym sensie próbujesz podważać moje doświadczenie, manipulując nieco porównaniem procesorów ?

Nigdzie nie napisałem, że AMD w moim NASie jest wydajniejsze od każdego i3. Napisałem, że jest wydajniejsze od tych, które Roon Labs podaje jako minimalne wymagania. Skoro piszą, że minimum to i3 Ivy Bridge to zakładam, że każdy procesor z tej rodziny, w tym np. i3-3220. Dodatkowo Roon podaje na swojej stronie listę NUCów wspieranych przez Rock. Znajduje się tam np. seria NUC6i3SYx. Zakładam więc, że również na przykład NUC6i3SYB, w którym siedzi i3-6100U.

Proszę więc porównanie:

image.thumb.png.3d2fc4c1284d3422a322129e00bf9a6f.png

Ty porównałeś tego starego AMD, ze świeżym (kilka lat młodszym), desktopowym i3. Trochę to nie fair, nie uważasz? ?

Swoją drogą i3-3220 (z serii Ivy Bridge, którą podaje Roon) to również procesor desktopowy, o znacznie wyższym TDP. A i tak jego wydajność jest znacznie niższa, niż tego biednego AMD, które podobno do Roona się nie nadaje.

Nie twierdzę, że to AMD to demon prędkości, bo nim nie jest. Jest za to więcej niż wystarczający do uruchomienia na nim Roon Core, tym bardziej jak nie używa się żadnego DSP, up-samplingu itp. Tak jak jest to u mnie.

I jeszcze raz - Roon oficjalnie taką konfigurację wspiera.

Kolejna rzecz - napisałem wcześniej, że średnie obciążenie CPU w moim NAS to ok. 20%. To przy uruchomionym Roon Core, maszynie wirtualnej z Hassio i kilkoma aplikacjami QNAPa, typu Photo Station.

Ostatnia rzecz to fakt, że Tidal na Roonie wywalił się w samej konfiguracji Core. Nie ma to nic wspólnego z siecią ani wydajnością serwera. Po prostu przestał działać, bo tak.

Nie wiem dlaczego na siłę próbujesz szukać problemu u mnie - czy to w konfiguracji sprzętu czy sieci - a nie dopuszczasz możliwości, że po prostu Roon się sypnął...

1 hour ago, file-moon said:

Co do Tidala wszystkich wylogowalo. Trzeba bylo od nowa zautoryzowac Roona.

Co do sieci - o ile urzadzenie tylko steruje to predkosc polaczenia nie ma znaczenia. 2.4 moze byc stabilniejsze jak sygnal szwankuje albo jak jest felerny AP.

Co do Unifi to do domowych zastosowan wystarcza - narescie nowe przelaczniko maja obsluge L3.

Oprogramowanie jest u mnie stabilne jak skala.

Dzięki, to już jakiś konkret. Czyli jendak był jakiś problem z Roonem i Tidalem.

Oczywiście próbowałem autoryzować od nowa Roona, ale to nie pomogło. Była to trzecia rzecz, którą zrobiłem (po restarcie Roon Core i całego NASa).

Co do sieci, to 2.4 po prostu lepiej sobie radzi z przenikaniem przez przeszkody i ma trochę większy zasięg (zwłaszcza tam, gdzie są te przeszkody), ale znowu 5GHz lepiej sobie radzi w zatłoczonym eterze (znacznie więcej dostępnych kanałów). U mnie w mieszkaniu są 2 routery, więc moc sygnału czy to 2.4 czy 5GHz jest wystarczająca. Żadne urządzenie nie ma problemów z połączeniem, jego stabilnością i prędkością.

Co nie zmienia faktu, że mój problem nie ma nic wspólnego z WiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak nikt sie nie bawi w DSP to i3 wystarczy (konwertowanie w locie do innych formatow szczegolnie DSD wymaga wiecej).

 

Ja mam i5 w swoim nas (niskopradowe i niskotaktowane) i jest ok. Konwertuje w locie (DSD do) DSD256 i (PCM do) PCM768 - predkosc (najnizej) 3-4x playback (czyli rezerwa jest).

 

RAAT jest mglistym standartem - pod jedna nazwa w zaleznosci od wersji siedzialo wiele rozwiazan.

 

Zarzadzanie biblioteka jest ok, im wiecej stref w domu tym bardziej docenic Roona mozna.

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl problem z softami logujacymi sie do uslugi Tidal nie tylko z Roon'em.

Moj Celeron J4125 i Twoj AMD RX-421BD nie nadaja sie do czegos wiecej niz obsluga serwera roon, cala ta zabawa na NAS jest na cienkiej linie stabilnosci tego systemu. U mnie jak dojdzie druga strefa audio to serwer bedzie stal na desktopowym i7 z najnowszej rodziny.

Dalej uwazam ze poprostu cos przekombinowales ze swoja siecia i systemem roon.

Jest tylko jeden 'wadliwy' sprzet wg. Ciebie to oprogramowaniae Roon Labs, a nie Twoje  WiFi / CPU / konfiguracja sieci etc.  20 lat grzebania w IT troche chyba wypaczylo podejscie do usuniecia problemu /rutyna zabija/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@felix na forum roona trafiłem na taki temat 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rzuć okiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Jones wiesz co, nie mam już na to siły i ochoty. Masz rację, wygrałeś. Roon po prostu NIE MOŻE się sypnąć, jest idealny. Zjadła mnie rutyna i ja głupi obwiniłem tego idealnego Roona o jakiś problem, a przecież jak widać w powyższych postach problem ewidentnie leży po stronie mojego środowiska. Co prawda nie wiadomo gdzie, skoro wszystko inne działa jak należy, ale to logiczne, że problem musi być u mnie a nie w Roonie. Bo ten jest przecież idealny.

Przepraszam, że w swoim zaślepieniu śmiałem oskarżyć idealnego Roona o jakikolwiek problem. Przecież to oczywiste, że ja się nie znam, a mój sprzęt jest do niczego.

Pass.

Możesz teraz wrócić do chwalenia Roona...

 

@MrSalieri dzięki za link, ale szczerze mówiąc nie mam czasu czytać tego wszystkiego. Nie zamierzam używać DSP w Roonie z prostego powodu - mam Diraca. Nie zamierzam też używać up-samplingu, bo sporo słucham MQA z Tidala. Z tego co czytałem, to up-sampling uniemożliwia pełne zdekodowanie MQA po stronie DACa (co jest w sumie logiczne, bo zmienia strumień informacji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MQA - z moim DAC rozwija sie w pelni (nie wiem czy MQA jest z automatu upsamplowane czy nie - nie mam specjalnych ustawien dla MQA i upsamplingu).

Co do stabilnosci Roon, nie twierdze ze jest to oprogramowanie idealne. Mialo swoje za uszami w przeszlosci, obecnie dla mnie jest stabilne.

Nie czepiam sie tez Twojej sieci czy ustawien. Ja uzywam obecnie 3-4 strefy.


1. Glowny system stereo z dobrym dac/streamerem (kabel Lan - 10Mbit)
2. Kuchnia glosnik Bose+Google ChromecastAudio (Wifi 5g)
3. Sypialnia B&W Zeppelin (Airplay) (Wifi 5g)
4. Imac office (zadko uzywam z Roonem) (Wifi 5g)

Moge puscic 4 jednoczesnie i mi i5 wyrabia lacznie z upsamplingiem.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, felix napisał:

Roon po prostu NIE MOŻE się sypnąć, jest idealny. Zjadła mnie rutyna i ja głupi obwiniłem tego idealnego Roona o jakiś problem, a przecież jak widać w powyższych postach problem ewidentnie leży po stronie mojego środowiska.

Jeszcze nie zauważyłeś że Roon to wyznanie wiary?

Jego akolici zniszczą żywym ogniem każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości wobec Świętego Roona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@file-moon własnie doczytałem, że Roon zachowuje się różnie, w zależności od tego, jak jest skonfigurowany endpoint. Jeżeli jest ustawiony jako "decoder & renderer", to strumień MQA nie jest up-samplowany i trafia w niezmienionej formie do urządzenia.

W innych przypadkach Roon robi pierwszy unfold MQA, a potem upsampling. Ale w tym przypadku część informacji jest tracona, bo DAC nie może zrobić drugiego unfoldingu. Przynajmniej tak mi się wydaje, na podstawie tego co przeczytałem.

Co do stabilności, to straciłem już całkowicie ochotę do dyskusji na ten temat ?

16 minutes ago, rochu said:

Jeszcze nie zauważyłeś że Roon to wyznanie wiary?

Jego akolici zniszczą żywym ogniem każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości wobec Świętego Roona.

Tak, już to właśnie zauważyłem, ale dzięki za potwierdzenie ?

Swoją poprzednią odpowiedź zacząłem pisać inaczej, ale stwierdziłem że to nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@felix : nikt tutaj nie napisal ze oprogramowanie Roon Labs jest bezbledne, wrecz napisalem ze nie ma zadnego oprogramowania 'twardego jak skala'. Powolywanie sie na cene ze przy tej cenie powinno byc 'twarde jak skala' jest totalna glupota, mialem do czynienia z duzo drozszymi oprogramowaniami ktore tez nie dzialaly tak jak by tego chcieli tworcy i nie bede sie rozpisywal co sadze o takim argumencie.

I znam duzo dlugoletnich fachowcow co nie potrafia czasami spojrzec z innego punktu na swoj problem i go rozwiazac.

@rochu : mozesz napisac gdzie ktos napisal tutaj ze to swietosc, za to delikatnie napisalem co sadze o umiejetnosciach IT pytajacego. Wczesniej napisdalem czego mi brakuje w Roon i co sadze o Audirvanie. Cala ta obecna zabawa w obecne audio wykroczyla poza przycisniecie ON/OFF na obudowie trzeba miec jakies pojecie o tym jak co dziala i dlatego np. u jednego znajomego wymieniamy endpointa opartego o RaspPi na SOtM'a /nie chodzi o jakos dzwieku w tym przypadku/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mr.Jones napisał:

Cala ta obecna zabawa w obecne audio wykroczyla poza przycisniecie ON/OFF na obudowie trzeba miec jakies pojecie o tym jak co dziala i dlatego np. u jednego znajomego wymieniamy endpointa opartego o RaspPi na SOtM'a /nie chodzi o jakos dzwieku w tym przypadku/.

No właśnie.

Nie dość że trzeba wybulić chorą cenę na roona, kupić jakiś transport i DAC-a to trzeba jeszcze posiąść wiedzę tajemną aby to wszystko jako-tako działało.

Podobnie rzecz ma się z innymi wytryskami w temacie odtwarzania plików za pomocą komputera jak Audirvana, JPlay i cała reszta.

To jest chore.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.
Nie dość że trzeba wybulić chorą cenę na roona, kupić jakiś transport i DAC-a to trzeba jeszcze posiąść wiedzę tajemną aby to wszystko jako-tako działało.
Podobnie rzecz ma się z innymi wytryskami w temacie odtwarzania plików za pomocą komputera jak Audirvana, JPlay i cała reszta.
To jest chore.
 
 
Żaden z wymienionych softów nie sprawia większych problemów zielonemu informatycznie humaniście. Jest tylko jeden warunek. Humanista musi wyznawać zasadę "wiem czego chcę" zamiast typowej dla humanistów zasady "powiedzcie mi o czym myślę".

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Mr.Jones said:

@felix : nikt tutaj nie napisal ze oprogramowanie Roon Labs jest bezbledne, wrecz napisalem ze nie ma zadnego oprogramowania 'twardego jak skala'. Powolywanie sie na cene ze przy tej cenie powinno byc 'twarde jak skala' jest totalna glupota, mialem do czynienia z duzo drozszymi oprogramowaniami ktore tez nie dzialaly tak jak by tego chcieli tworcy i nie bede sie rozpisywal co sadze o takim argumencie.

I znam duzo dlugoletnich fachowcow co nie potrafia czasami spojrzec z innego punktu na swoj problem i go rozwiazac.

@rochu : mozesz napisac gdzie ktos napisal tutaj ze to swietosc, za to delikatnie napisalem co sadze o umiejetnosciach IT pytajacego. Wczesniej napisdalem czego mi brakuje w Roon i co sadze o Audirvanie. Cala ta obecna zabawa w obecne audio wykroczyla poza przycisniecie ON/OFF na obudowie trzeba miec jakies pojecie o tym jak co dziala i dlatego np. u jednego znajomego wymieniamy endpointa opartego o RaspPi na SOtM'a /nie chodzi o jakos dzwieku w tym przypadku/.

Nikt nie napisał, że jest bezbłędne, ale dziwnym trafem jak opisałem mój problem to nagle okazało się, że to na 100% nie może być przecież problem z Roonem. To na pewno problem mój, mojego sprzętu, fazy księżyca, aktywności słonecznej i pewnie jeszcze innych rzeczy. Na pewno nie problem Roona w każdym razie. Ale nie, nikt nie napisał, że to oprogramowanie bezbłędne...

Nikt też nie potrafił podać mi przykładu, co w mojej konfiguracji mogło spowodować takie zachowanie programu. Czy to po stronie NASa czy sieci. Bo w to, że "za wolny" procesor powoduje wywalenie się Roona nie wierzę. Ale jeżeli tak jest, to tym gorzej świadczy o samym programie.

Powołuję się na cenę, bo to jest TYLKO cholernie drogi ODTWARZACZ MUZYKI! Nic więcej.

Oczywiście znam wiele droższego softu i część jest stabilna, część niekoniecznie. Natomiast są to nieporównywalnie bardziej rozbudowane i skomplikowane programy do specjalistycznych zastosowań np. w przemyśle. Nie odtwarzacze muzyki.

Mam w głębokim poważaniu co myślisz o moim doświadczeniu i umiejętnościach IT, o których nic nie wiesz i niech tak pozostanie.

Natomiast nie umiałeś podać ani jednej sensownej przyczyny mojego problemu, o co prosiłem, poza stwierdzeniem że problem na pewno leży po mojej stronie, a nie po stronie Roona. I ty uważasz, że masz prawo oceniać kogokolwiek? Żałosne i chamskie. Zabrakło ci argumentów, więc zaczynasz używać "argumentów" ad personam.

Zgadzam się w 100% z Rochem. Niektóre osoby tutaj zachowują się jak wyznawcy jakiejś sekty.

Jeszcze raz zapytam - ktoś ma jakiś pomysł, co mogło spowodować problem który u mnie wystąpił? Za wolny procesor? To proszę o uzasadnienie w jaki sposób. Sieć? Proszę o przykładowe konkretne przyczyny. Nikt nawet nie zapytał, czy endpoint jest podłączony do WiFi czy przez ethernet (choć to i tak nie ma raczej znacznie dla problemu, który wystąpił wewnątrz Roon Core/serwera), za to doszukiwano się problemów w moim WiFi (z którego korzysta tylko Roon Remote).

Tylko file-moon podał jakiś konkret pisząc, że wszystkich wylogowało. Ale to nadal nie tłumaczy, czemu u mnie Tidal w Roonie nadal nie chciał działać, pomimo powtórnej autoryzacji, która się niby udała (2 albo 3 razy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali Ci co zrobic - otworzyc zgloszenie do Roon Labs, jestes uparty jak osiol i oczekujesz porady zdalnie od ludzi z forum takiego czy innego. Pisze do Roon Lab ze ma taki problem w wersji testowej i czy moga ew. diagnozowac co sie dzieje czy moga przedluzyc ten okres probny a jak nie to sobie utworze kolejne testowe konto zbuduje sobie jakas wydzielona prosta siec i bede sie uczyl w czym moze byc problem. Ty masz inne podejscie typu Plug&Play bo to tyle kosztowalo, a ten koszt jest zalezny od punktu siedzenia /dla mnie nie jest to 'cholernie drogi odtwarzacz' przy jego mozliwosciach/.

Nie wiemy konkretnie co masz tam skonfigurowane i jak to dziala co nagrzebales dzieki poradom z forum Roona, pacjenta nie leczy sie zdalnie na zasadzie jego opisu co mu dolega. Jak mawia moj ojciec prostate najlepiej diagnozuje sie palcem a nie testem PSA czy mechanicy samochodowi utracili zdolnosci mylenia bo maja zlacze diagnostyczne ODB ktore funkcjonuje jak szkalana kula.

 

@rochu : dlaczego wymieniamy u znajomego endpointa bo np. zmieniaja u niego modem/ruter po usterce spowodowanej burza i cala adresacja sieci sie zmienia /nie jestem zwolennikiem wszystkiego na DHCP/ nie poprzestawia sobie sam ani w ruterze ani w urzadzeniach, chce wylaczac sprzet od sieci 230V a nie miec go caly czas podpietego w standbay, nie mam zamiaru wymieniac kartySD po padnieciu zdalnie przez telefon. Jest bardzo zadowolony z Roona ale wolaby troche bezobslugowe endpointy /np. pasowaly mu Chromecasty Audio po optyku tylko po co wtedy wypasione DAC do tego stosowac/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mr.Jones napisał:

@rochu : dlaczego wymieniamy u znajomego endpointa bo np. zmieniaja u niego modem/ruter po usterce spowodowanej burza i cala adresacja sieci sie zmienia /nie jestem zwolennikiem wszystkiego na DHCP/ nie poprzestawia sobie sam ani w ruterze ani w urzadzeniach, chce wylaczac sprzet od sieci 230V a nie miec go caly czas podpietego w standbay, nie mam zamiaru wymieniac kartySD po padnieciu zdalnie przez telefon. Jest bardzo zadowolony z Roona ale wolaby troche bezobslugowe endpointy /np. pasowaly mu Chromecasty Audio po optyku tylko po co wtedy wypasione DAC do tego stosowac/.

Nie rozumiem do czego nawiązujesz odnośnie mojego wpisu.

 

Mogę napisać jedno - w cenie roona, peceta dla core, endpointa, DAC-a i kabli po łączenia DAC-a i transportu - masz nowego Naima ND5 XS albo Linna Majika DS. Myślę, że kilka innych alternatyw też się znajdzie ale wymieniam te, które używałem/używam.

Prosto, bezproblemowo i elegancko. Śmiem twierdzić, że dźwiękowo też lepiej. I co najważniejsze - jest wsparcie producenta a gdy trzeba przyjedzie wyszkolony technik i wszystkim się zajmie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.