Skocz do zawartości
IGNORED

Roon, Audirvana, Amarra 4 ... soft do grania z serwera


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Jones a czy ty czytasz ze zrozumieniem?

Czy ja gdzieś prosiłem o pomoc w rozwiązaniu problemu? Z tym sobie poradzę sam.

To jest dyskusja ogólna m.in. o cudownym Roonie. Podałem tylko przykład tego, jak to Roon się u mnie wyłożył. Sam. Bez pomocy. "Nagrzebałem" potem, próbując rozwiązać pierwotny problem.

I zgodnie z tym co napisał Rochu, zaczęło się szukanie problemu w tym co ja zrobiłem źle, tudzież co mam złego w swojej konfiguracji, bo przecież Roon nie mógł się popsuć. O Roonie mówimy tylko dobrze, albo wcale.

Dlatego poprosiłem nie o pomoc, a o podanie potencjalnych przyczyn usterki, które mogłyby wystąpić po mojej stronie (ja takowych nie widzę, ale przecież już wiemy, że ja się nie znam). W tym celu też opisałem moją konfigurację, chyba wystarczająco dokładnie. Chcę się po prostu dowiedzieć co się mogło stać. Taki głupi nawyk z pracy, żeby robić RCA. I jednocześnie jakieś naiwne przeświadczenie, że skoro ktoś próbuje mi coś udowodnić (w tym przypadku to, że wina na pewno nie leży po stronie Roona), to ciężar dowodu spoczywa na tym kimś.

Co usłyszałem jako odpowiedzi? W dużym uproszczeniu, że nie znam się na IT a problem i tak leży po mojej stronie. Bo Roon nie może się zepsuć i już. Ale gdzie leży ten problem nikt nie umie powiedzieć.

Forumowi specjaliści próbowali np. szukać problemu w moim WiFi, nie pytając nawet o to, czy jest ono używane, jak jest podłączony endpoint, serwer, kontroler, czy 2 routery u mnie w domu są spięte kablem, czy działają jako mesh.

Nie wiem, czy mogę to wyłożyć bardziej łopatologicznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 14:13, Mr.Jones napisał:

Nie ma softu stabilnego jak skala. a zwlaszcza dla roznych platform sprzetowych.

Jesli sie nie myle to zalecany jest CPU Intela do Roon Labs a nie AMD a zwlaszcza ta wersja co jest w Twoim QNAP.

Jesli grzebales recznie wg. 'forum Roona' to sie nie dziwie ze masz jak masz, moze za bardzo ten NAS jest obciazony inna robota bo posiadanie 20GB RAM pewnie do czegos sluzy dodatkowo niz sam Roon. Nie zwalaj wszystkiego na 'dziadowski' soft.

Moje wydane pieniadze za ten soft i endpointy uwazam za dobrze zainwestowane i wielu tutaj pisze ze chodzi im bez problemu a nie maja jakiejs innej wersji oprogramowania. Mialem chwilowo Pionnera N50A i poszedl do sprzedania wolalem zaplacic za Ronn'a niz za klocek N50A.

 

 

Jak sie bierze tyle kasy to powinien byc jak skała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@felix: Masz tablet podpiety WiFi i to mi wystarczy, nie raczyles nawet napisac co to w tym tablecie siedzi 'ze zamula' standardowe windowsowe programy. I raczej Twoje umiejetnosci mimo 20 letniego stazu IT oceniam miernie. Samo napisanie ze mam dwa rutery i tablet i  QNAS z biednym prockiem na ktorym z pewnoscia cos chodzi wiecej bo inaczej nie pchalbys tam 20GB RAM, nic nie mowi komus kto mialby podjac sie porady. I dalej jak mantre powtarzasz ze userzy forum podali Ci potencjalna przyczyne wiec podaje Ci przyczyne 'Twoje umiejetnosci i chec grzebania w sieci i sofcie '- to popraw.

@pmcomp : Soundaware tez nie dzialalo jak skala, Network Bridge tez nie ma otymalnych wyjsc cyfrowych soft jest taki sobie a oba kosztowaly tez sporo biorac punkt odniesienia felixa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmcomp napisał:
Jak sie bierze tyle kasy to powinien byc jak skała.

Jak skała jest tylko skała... I za skałę nie trzeba płacić. Kiedyś.. Dawno, dawno temu za wiele rzeczy nie trzeba było płacić. Dziś trzeba płacić nawet za oddychanie. Ch***e czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989
wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś faza na Jplay, potem na Malinę, teraz jest moda na Roona.

Co będzie modne w pc-audio w przyszłym roku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Mr.Jones said:

@felix: Masz tablet podpiety WiFi i to mi wystarczy, nie raczyles nawet napisac co to w tym tablecie siedzi 'ze zamula' standardowe windowsowe programy. I raczej Twoje umiejetnosci mimo 20 letniego stazu IT oceniam miernie. Samo napisanie ze mam dwa rutery i tablet i  QNAS z biednym prockiem na ktorym z pewnoscia cos chodzi wiecej bo inaczej nie pchalbys tam 20GB RAM, nic nie mowi komus kto mialby podjac sie porady. I dalej jak mantre powtarzasz ze userzy forum podali Ci potencjalna przyczyne wiec podaje Ci przyczyne 'Twoje umiejetnosci i chec grzebania w sieci i sofcie '- to popraw.

@pmcomp : Soundaware tez nie dzialalo jak skala, Network Bridge tez nie ma otymalnych wyjsc cyfrowych soft jest taki sobie a oba kosztowaly tez sporo biorac punkt odniesienia felixa.

 

Jednak łopatologicznie nie wystarczyło. Dalej nie rozumiesz.

Miernie oceniam twoją zdolność do czytania ze zrozumieniem, logicznego wnioskowania i wszystkich rzeczy, które z tego wynikają. O wiedzy z dziedziny IT nie piszę, bo wygląda na to, że jej nie posiadasz.

No to jeszcze raz: nie chcę porad. Chcę... nawet nie dowodów. Chcę tylko uprawdopodobnienia, że problem nie leży po stronie Roona.

Napisałem wcześniej, co chodzi na moim NAS i jak wygląda obciążenie procka. Reszta zasobów nie powinna stanowić żadnego ograniczenia dla odtwarzacza audio. 20GB RAM jest tylko dlatego, że kupiłem NASa z 4GB i akurat miałem pod ręką 2x8GB. Ale jak widać ty musisz do tego dorobić ideologię, która ma "udowodnić", że masz rację...

Jeżeli wiedziałbyś cokolwiek o IT, to wiedziałbyś też jakie "pytania pomocnicze" zadać, skoro to co napisałem nie jest wystarczające. Nie wiesz.

Jeżeli umiałbyś czytać ze zrozumieniem, to wiedziałbyś że mój problem wystąpił zanim zacząłem cokolwiek grzebać. Nie wiesz.

Ja nie muszę nic poprawiać. Ty chyba nie możesz...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytac umiem dobrze, ty produkujesz sie bez sensu - serwer wadliwe oprogramowanie, aplikacja na tablecie wadliwa, wadliwe logowanie sie do serwisu Tidal - nie za duzo tego po nie, moze jednak nalezalo by przyjac inny punkt widzenia. Zadalem pytanie co to za tablet z W10 co tak zamula nie potrafisz odpowiedziec. Roona uruchomisz nawet na jednym PC z W10 i bedzie dzialac jednoczesnie jako serwer i aplikacja sterujaca. Tak np. mam na swoim notebooku Roon core+control a endpointem sa Sony sluchwki WH-1000xm2 sparowane z notebookiem po BT.

Nie wnikam z jakim RAM kupiles ten NAS tylko jesli tam wsadziles 20GB RAM to powinno miec jakis sens a nie dla samego siebie ze mam wolny w szufladzie wiec podejrzewam ze poprostu sciemniasz ze na tym QNAP nie chodzi wiecej innych aplikacji, nie wiadomo ile urzadzen IOT masz u siebie i jak obciazaja siec nie wiem czym masz jakies ustawione priorytety QoS. Wnioskuje tylko ze nie masz VLAN bo sa niepotrzebne w domowej sieci /podobno/, ze masz chyba dwie sieci WiFi i wszystko dziala super.

Nie Twoj üroblem wystapil z powodu grzebania w recznie w systemie, to ze Tidal nie logowal sie moze nie bylo wina Roona czy Twojej sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, felix said:

o podanie potencjalnych przyczyn usterki

Na podstawie licznych incydentow w przeszlosci stawialbym na:

- problem z serwerami Tidala

- bug w Roon, albo nieoczekiwana zmiana API po stronie Tidala, ktorej Roon nie zdazyl zaimplementowac

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, felix said:

o podanie potencjalnych przyczyn usterki

- przypomnialem sobie, ze byly duze problemy z Tidal (we wszystkich klientach lacznie z apkami Tidala) jezeli uzywalo sie "nieprawidlowego" serwera DNS. W tym przypadku sprobuj  DNSa Google albo Cloudflare

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sporo ostatnio obcowałem z rożnymi apkami - Audirvana, Roon, Lumin, Lighting DS, Kodi... 
.... i na każdej przynajmniej raz wywalił się Tidal i trzeba było go od nowa wklepywać. 

Także  mam wrażenie, że sam Tidal jest po prostu upierdliwy w implementacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mr.Jones said:

Czytac umiem dobrze, ty produkujesz sie bez sensu

Czytać umiesz, niekoniecznie rozumiesz co czytasz.

Ale masz rację - produkuję się bez sensu, bo ty i tak "wiesz" swoje.

I naprawdę nie wiem, po co miałbym kłamać co do wykorzystania NASa. Ale to już nie ważne.

EOT.

Ps. Roon jest idealny a ja się nie znam. Teraz dobrze? ?

 

@maxijazz dzięki za hinty. I to jest właśnie konkretna odpowiedź. Niektórzy mogliby się od Ciebie uczyć ?

Tidal w aplikacji natywnej i w mConnect normalnie działał w tym samym czasie, w tej samej sieci. Więc to raczej nie kwestia serwerów Tidala i DNS (DNS na wszystkich urządzeniach w sieci taki sam). Mało tego, Roon potrafił się nawet uwierzytelnić w Tidalu, ale nawet po ponownym uwierzytelnieniu nadal pokazywał brak połączenia. Dopiero usunięcie cache i konfiguracji Tidala bezpośrednio z bazy danych Roona rozwiązało ten problem.

 

@julius-6 nie przeczę, że może być upierdliwy. Ale przez rok używania Tidala przez mConnect wywalił się raz i wystarczyło go ponownie uwierzytlenić. Roon wywalił się po 4 dniach i ponowne uwierzytelnienie nic nie dawało.

 

Nie skreślam jeszcze Roona, bo ogólnie mi pasuje i niestety nie bardzo widzę dla niego alternatywę w tym momencie (przede wszystkim wygoda użytkowania). Ale takie zachowanie softu za 700$ pozostawia jednak pewien niesmak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@file-moon a mi nie jest przykro. Cieszę się, że Ci wszystko działa ? Ja tu naprawdę nie przyszedłem oczerniać Roona. Po prostu w swoim braku roztropności stwierdziłem, że nie jest idealny i otworzyłem puszkę Pandory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=64699]file-moon[/mention] a mi nie jest przykro. Cieszę się, że Ci wszystko działa  Ja tu naprawdę nie przyszedłem oczerniać Roona. Po prostu w swoim braku roztropności stwierdziłem, że nie jest idealny i otworzyłem puszkę Pandory

  

Calkowicie sie zgadzam, nie jest idealny w przeszlosci sam doswiadczylem braku jego stabilnosci.

 

Powtorze sie ale moim zdaniem nie jest wart swojej ceny (jest znacznie przeceniony). Jesli ktos za kawalek miedzi jest gotowy zaplacic nawet kilka tys. To zaplaci i za “super” program.

 

Co nie zmienia faktu ze ja nie znalazlem lepszego rozwiazania.

 

Ja chodz uzywam (i chwale) to nie jestem w zakonie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja osobiście Ronna bym się nie czepiał. Używam Tidala i Qobuza, ten pierwszy wysypał mi się już dwa razy. Ostatnio 2 dni temu, na forum Roon-a była informacja, że coś było nie tak z chmurą Chrome ( cokolwiek to znaczy). Po paru godzinach wszystko wróciło do normy. Aczkolwiek z qobuzem w tym czasie wszystko było ok, tak więc problemy stwarza Tidal a nie Roon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dosam ze o ile z Tidalem kilka razy cos szwankowalo o tyle Qobuz zawsze byl ok (jakoscia tez coraz bardziej kopie 4ry litery enigmatycznemu MQA).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/17/2020 at 9:26 PM, M-K said:

Audirvany używam od dosć dawna. Jest posadzona na MAC Mini.

I do momentu gdy ten soft był rozwijany tylko na MAc-u działała świetnie, łacznie z tzw. "remote" który miałem na Ipadzie...

NIESTETY !!! Właściwie od chwili gdy ten soft wszedł na platformę windows, wraz z najnowszą wersją autorzy spieprzyli koncertowo obsługę przy pomocy dodatkowego softu na ipad czy android.

 Soft działa wolniej, czasami się wywala

Wersja wykupiona na androida nie wykrywa komputera pomimo działania w tej samej sieci. Autorzy nie znajdują żadnej formy pomocy.

ahh

Amarra w odtwarzaniu była bardziej delikatna - niektórzy twierdza ze bardziej "melodyjna"

Tez mam na Mini. Nie zauważyłem problemów z remote. Używam ipoda i iphona do sterowania  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obrębie Mac- a i ipada - działa choć dość wolno. Znacznie wolniej gdy po włączeniu płyty do słuchania odłożę ipad-a a jak juz płyta kończy sie biorę do łapy i go wybudzam. Aplikacja "remote" działa baaardzo wolno, wolno ściąga okładki płyt, nazwy utworów a czasem wywala program z pamięci. Nigdy podobne atrakcje nie zaistniały przy poprzedniej wersji.

Z kolei aplikacja na Androida kompletnie nie widzi maczka (pomimo tego że inna aplikacja "slashtop" działa od lat stabilnie na wszystkich 3 urządzeniach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni Audirvanę na Win i używam pilota na Antku. U mnie jest tak, że jak już załapie to działa. Ale jest to program, który ma dużo różnych opcji - jak zaczyna się zabawa w przełączanie guziczków to czasem program głupieje. Przykładowo - Audirvana jest jednym z niewielu softów, z bardzo rozbudowanym tagowaniem. Można np. dodać jako osobne tagi kilku artystów albumu, wykonawców, orkiestry, solistów, dyrygentów itd. W dodatku można to zapisać tak, że widzimy tag John Coltrane ale system sortuje go jako Coltrane, John. Z drugiej strony same narzędzia do tagowania są niedopracowane nie działa np. CTL+A a dane szczegółowe można edytować tylko z poziomu poszczególnych ścieżek.
Jak zacząłem się bawić w masową modyfikację tagów na moim mini PC (spełniającym tylko minimum wymagań) to wszystko się zawiesiło totalnie. Jak odłączyłem dysk, żeby edytować tagi na innym kompie to(mimo usunięcia w preferencjach) Audirvana znowu zgłupiała.
Nie piszę o tym żeby narzekać tylko, żeby wskazać, że jak ktoś ma nietypowe wymagania to musi się liczyć z komplikacjami. Gdybym zostawił wszystko jak jest (a mam już uporządkowane pliki) to wszystko by śmigało - ale diabeł nie śpi więc będę miał teraz dodatkowe zajęcie w czasie wolnym bo się uparłem że dobre jest wrogiem lepszego.
To może być też przyczyna ceny Roona, który ma jeszcze bardziej wyrafinowane zarządzanie tagami, kompatybilność z różnymi OS rozbudowane funkcje sieciowe itd. Roczny abonament kosztuje podobnie jak Lightroom - z tą różnicą, że w porównaniu z Roon rynek fotograficzny jest masowy. Oprócz tego Lightrooma już od dawna nie można nabyć w wersji lifetime.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś okazję testować ROON ROCK na jakimś NUC-u. Z tego co udało mi się wyczytać to jest to system na którym będzie CORE i możliwość korzystania jako endpoita po usb. To rozwiązanie jest podobno darmowe.

Mam mini pc z płyta asrocka i procesorem intela j4105, ale na nim nie można roon rocka tego zainstalować.

Obecnie korzystam z RPI4 i Volumio podpięte po USB do Cambrdge`a CXA80. Fajnie to gra, a le lubie szukać nowych rozwiązań. W ciągu ostatniego roku przetestowałem chyba wszystko co jest dostępne.

1. Daphile

2. Snakeoil

3. Euphony

4. MOODE

5. Volumio

4. Audirvana

Dla mnie różnice w brzmieniu są minimalne, ale są.

Wracając do sedna sprawy ROON ROCK. Czy ktoś testował?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, robixx1 napisał:

Wracając do sedna sprawy ROON ROCK. Czy ktoś testował?

Większość ludzi ma core na nuc-u, nie wiem co masz na myśli pisząc, że jest jest to rozwiązanie darmowe. W tych czasach z darmo to wiesz co można dostać ????.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja ze strony roonlabs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robixx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro może robić  za core i output to chyba nie. Nie mam Nuca żeby sprawdzić.

"ROCK is a do-it-yourself build of Roon OS. To use it, you will need to buy hardware components, assemble them, and install ROCK.

This is is what ROCK offers (and what it doesn't offer):

It is completely free ($0)

It is an alternative to Windows/MacOS/Ubuntu/Arch/etc..

It runs Roon (The stock Linux RoonServer to be exact), but does not come with a Roon membership. You can sign up for a free trial or purchase a Roon membership here

It is an extremely lightweight Linux-based operating system. Much more on the scale of an embedded machine than a desktop or server operating system.

It is a turn-key image with all required pieces to make a Linux based Roon appliance without any prior knowledge of Roon or Linux

It should be near silent or completely silent, depending on hardware

It auto-updates in an experience similar to Roon, integrated fully into the Roon Remotes' Settings->About page.

OS updates will blow away any "custom" changes you may have made to the OS, so we do not recommend you try to tweak the OS

It provides a web browser based configuration for networking setup, factory reset, power/reboot, etc...

It can not run additional software, nor does it support any customizations or modifications to the operating system

It has working multichannel digital audio output support (if the hardware has a working HDMI or DisplayPort connector)"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robixx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak darmowy OS, nie potrzebujesz platnego OS jak WIndowsa czy MacOS lub jakiejs dystrybucji Linux na ktorym uruchomisz serwer Roon'a. Ale za konto juz placisz takie marketingowe niedopowiedzenie.

ROCK jest systemem operacyjnym na ktorym dziala serwer Roon'a, a konto usera na serwerze juz nie jest darmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, Mr.Jones napisał:

Tak darmowy OS, nie potrzebujesz platnego OS jak WIndowsa czy MacOS lub jakiejs dystrybucji Linux na ktorym uruchomisz serwer Roon'a. Ale za konto juz placisz takie marketingowe niedopowiedzenie.

ROCK jest systemem operacyjnym na ktorym dziala serwer Roon'a, a konto usera na serwerze juz nie jest darmowe.

Nie które rzeczy ciężko zrozumieć co niektórym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest to forum, żeby zrozumieć. Faktycznie myślałem, że roon rock będzie rozwiązaniem darmowym i tu się pomyliłem. Dzięki za rozwianie wątpliwości.  Z rozwiązań przeze mnie testowanych to chyba Audirvana zagrała dla mnie najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robixx1 : nie musisz stawiac osobnego serwera sciagnij sobie oprogramowanie Roona pod swoj system i na nim uruchom serwer Roona. Mozesz grac uzawajac karty dzwiekowej Twojego komputera lub USB i DACa wtedy bez zadnych cudow sprzetowych zobaczysz interfejs i mozliwosci Roona. Oczywiscie jakas karta kredytowa wymagana bo testowego konta bez niej nie zalozysz ale sa jeszcze np. prepadyowe karty kredytowe dostepne.

Jakosc dzwiek jest wzgledna wiec to trudno mowic co lepsze brzmieniowo, ale interfejs i mozliwosci ma duze a to zobaczysz bez skomplikowanych zabiegow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Tak darmowy OS, nie potrzebujesz platnego OS jak WIndowsa czy MacOS lub jakiejs dystrybucji Linux na ktorym uruchomisz serwer Roon'a. Ale za konto juz placisz takie marketingowe niedopowiedzenie.

ROCK jest systemem operacyjnym na ktorym dziala serwer Roon'a, a konto usera na serwerze juz nie jest darmowe.

Dokładnie tak jest, bo idę właśnie chyba w tę stronę. Pierwsze testy pokazują, że to super rozwiązanie. Choć wkurza mnie to, żeby posłuchać muzyki muszę odpalać kilka urządzeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.