Skocz do zawartości
IGNORED

Wycena Hitachi HMA-7500 mkII + HCA-7500mkII


gruber_69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem zdjęcia. Żółty przewód idący środkiem końcówki powinien iść pod PCB z tego co widziałem na innych zdjęciach. Patrząc na to co dostałem chyba mogę udać się na odsłuch.

Nie wiem tylko jaką cenę powinienem zaproponować sprzedawcy. Obudowy nieco zmęczone ale liczę na to, że flaki będą zdrowe i żadnego trzeszczenia w potencjometrach i przełącznikach nie zastanę.
Co powinienem dokładnie przejrzeć i czego jeszcze szukać aby sprawdzić sprzęt na miejscu. Grał zapewne będzie jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20200623_151606.jpg

IMG_20200623_151631.jpg

IMG_20200623_152120.jpg

IMG_20200623_152138.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecny właściciel mierzył pojemność głównych elektrolitów? jest tego tam trochę 8 szt ktoś tu pisał, że ten model bardzo się grzeje, a to nic dobrego dla kondensatorów, pamiętajmy, że sprzęt ma niespełna 40 lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny właściciel oddaje sprzęt do zaufanego serwisu na przeglądy. Na ile zaufany jest serwis nie wiem, nie dostałem informacji na temat pomiarów tych kondensatorów. Sprzęt się grzeje i to mocno stąd powinien być ustawiany na samej górze i nie wiem czy nie powinien dostać jakiegoś wiatraka do wietrzenia. Planuję w przyszły weekend udać się na oględziny i odsłuch. 

Liczę się z tym, że należało będzie zmienić elektrolity. Z lutowaniem nie mam problemów, wymiany będę mógł dokonać sam, gdyby było trzeba. Na jakie konkretnie to jeszcze będę musiał poszukać. Nichicon LS 6800uF były użyte przez kogoś na audiokarma, nie jestem pewien czy dawał je na większe napięcie czy zostały przy 63V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, na zdjęciach to bebechy raczej ok wyglądają.  Co do elektrolitów - nakręcony przez internetowych mędrców, wymieniłem wszystkie kondy,  poza tymi 8 dużymi w zasilaniu końcówki . Na szczęście, był problem z ich wyjęciem, bo u mnie są przylepione jakimś glutem na amen . Na szczęście -  bo poza kupą roboty i wydaniem paru stówek wymiana raczej nic słyszalnego nie wniosła. 

Jak  mówią anglosasi - "If it works, dont fix it".   Te 8 kondów będzie Cie kosztować min. 200 zł, a i tak kupisz wtedy cienkie ołóweczki, nie takie klocki jak oryginały. Te kondy są duże -a  sama pojemność niewiele mówi o parametrach.

 

Jak kanały będą równe,  nic nie będzie trzeszczeć, buczeć - nie ma sensu wymieniać. A jak będzie - nie kupuj, czort wie co go boli. 

Obadaj go, a przede wszystkim osłuchaj dokładnie - ten zestaw H ma oddawać czysto dużą moc,  a grać lekko tylko ocieplonym, ale nie zgaszonym czy przymulonym dźwiękiem.

Co do obudowy - hm, no rysy jakie widzę, nie wiem, może jak ktoś ma zdolności artstyczne jakoś to zamaskuje, dla mnie niewiele z tym się da zrobić. No ale kwestia na ile to przeszkadza - w sumie zadrapania nie grają ?.  A na żywo może będzie gorzej, może lepiej - zdjęcia czasem maskują, ale czasem uwypuklają takie rzeczy.

Wiatraczek ? Tak, sam używam, bo czasem na obudowie można było jajka smażyć

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się za tydzień osłuchać. Nie zszedł do tej pory to znaczy, że można się targować i zawsze będzie na co ponarzekać przy elektrolitach no i kablu co idzie nie tak jak trzeba.
Kondensatory musiałbym znaleźć "odpowiednie", te cienkie ołóweczki dostępne od ręki w sklepach mnie nie przekonują stąd pomysł aby lecieć jeśli już w coś jak Nichicon.

Obudowa istotnie nie gra, a to co jest uznam po prostu za dodatkowe znaki czasu i możliwość negocjacji.
Wiatrak podpiąłeś gdzieś wewnątrz do jakiś punktów czy zasilanie wzięte z zewnątrz? Tak myślę na wentylatorem Prolmatech Ultra Sleek Vortex 14. 140mm średnicy i tylko 15 wysokości. Puszczony na mniej niż 12V jest prawie nie słyszalny. Mam taki pod ręką to myślę, że na spokojnie da się gdzieś upchać, chciałbym go też zasilać bezpośrednio, żeby chodził wraz ze startem końcówki, już bez udziwnień jak sterowanie zależnie od temperatury, choć to może z czasem wrzucę. 

Dzięki za film. Dość ciekawy materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gruber_69
Dodanie informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek zewnetrzny, chiński jakiś kupiłem za 15 zł. Trochę szumi, ale ja głośno słucham, to go nie słyszę ?. Postawiłem z tyłu i dmucha w szczeliny obudowy.

A co z tym kablem jest?

 

PS - aa, ten żółty, tak, to jakiś upgrade

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thon022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien iść pod PCB z tego co widziałem na innych zdjęciach tego modelu.

Ja bym chciał od środka na kratki wrzucić, żeby wyciągał gorące powietrze. Może nawet po jednym nad każdy radiator.

Do tego jednak najpierw muszę ten sprzęt kupić, a wciąż nie wiem ile zaproponować sprzedawcy. Chce 2100 wyjściowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, sztuka negocjacji ...

Przede wszystkim - czy i jak gra? Czy wszystko działa? Daleko tam masz? Najlepiej nie kupować od razu, tylko z dzień, 2 ochłonąć, przemyśleć . 

PS Na jakich kolumnach będzie prezentowany?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojedziesz do gościa to poszukaj w necie zdjęć tranzystorów, czy co tam jest, żeby mieć pewność ,że oryginały. W serwisie zużyte kondensatory wymienią, natomiast  podrobione tranzystory na oryginały raczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, thon022 napisał:

PS Na jakich kolumnach będzie prezentowany?

 

Do wyboru będą B&W CDM7 SE lub Canton Vento 870.2 DC.

Obstawiam, że lepiej te drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, myślełem że na jakichś pierdziawkach.

Na tej klasy kolumnach będzie Ci łatwo ocenić możliwości i sprawność H

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan bezpieczników-rezystorów (fuse-resistors). W internetach piszą że to popularne miejsce awarii w tych wzmakach, może tu już były wymieniane...w każdym razie warto to wiedzieć przed zakupem, nawet na dla spokojnego snu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wydają się jak najbardziej ok. Co bo tych bezpieczników-rezystorów to na schemacie widziałem ale gdzie na płycie szukać to nie wiem, moja wiedza z elektroniki chyba tak daleko nie sięga, żeby to na szybko u sprzedającego znaleźć.

Będę musiał zrobić listę kontrolną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gruber_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przede wszystkim niech pogra głośno jakiś czas (> 10 minut) - żeby się potem nie okazało, że się sfajczy albo będzie wyłączał co chwilę. On wprawdzie ma zabezpieczenie termiczne - a że mocno grzeje, może się zdarzyć, że się wyłączy przy mocnym pałowaniu (wtedy błyska zielona dioda aż ostygnie) - ale nie może to być po krótkim czasie głośniejszego grania.

Fajnie by było, jakby sprzedający był tak miły i umożliwił przesłuchanie i na BW , i na Cantonach - przy okazji sprawdziłbyś, jaki dźwięk Ci bardziej pasuje i czego byś szukał później ewentualnie z kolumn

PS A, zapuść coś w stylu Behemotha ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thon022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno to trochę względne pojęcie. Może warto niskimi tonami nieco pomęczyć, czy to nie one najbardziej grzeją wzmacniacze? Nie wiem na ile się człowiek zgodzi bo ludzie wiadomo, że są różni i czasem nie pozwolą na grubsze testy. Zresztą sama rozmowa dużo powie na temat ewentualnej świadomości usterek sprzętu. Od tego zacznę bo jak będzie kręcenie to wiadomo, że ryzyko duże a dla mnie wydatek nie bez znaczenia.

Raz byłem u faceta kupić używany PC to tylko włączyć i zobaczyć, że system staruje pozwolił. Nie kupiłem bo ewidentnie nie chciał aby sprzęt działał przez dłuższy czas.

Posiadasz jeszcze ten sprzęt w kolekcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gruber_69 napisał:

Głośno to trochę względne pojęcie.

 jak wycieraczki na środkowych skalach będą dochodzić do 40, będzie już GŁOŚNO. jak do 20 to będzie Głośno.

Pewnie będziesz słuchał do max 20, więc niech tak pogra z 10 min.  Właśnie przesłuchałem tak całego "Evangelion" Behemotha - i H dał radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się to tu czyta to śmiechu warte naprawdę... tyle zachodu o jakieś podrzędne Hitachi pisania o ewentualnych problemach... gość wyda na to 2000zł pewnie wpakuje do tego kolejne 1000zł, a ten co to wystawił pewnie bada rynek i liczy na jelenia, sam pewnie nabył to za kilka stówek, a najlepsze że autor chce  to połączyć ze współczesnymi podłogówkami które pewnie schodzą poniżej 4 ohm i zrobią prędzej czy później z tego Hitachi skwarkę, już pominę fakt że wzmacniacze z tamtych lat zamulają, wycinają detale z tła, były robione pod inny rodzaj kolumn o znacznie wyższej  skuteczności o łatwej 8ohm impedancji i grające  inaczej najczęściej wyeksponowane skraje pasm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle zachodu, gdyż nie bardzo stać mnie na wydanie parudziesięciu tysięcy na sprzęt, a chcę nabyć konkretnie to co w temacie ze względów innych niż czysto praktyczne.

Gdzie jest wspomniane o tym, że plan zakłada współczesne kolumny, podłogówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wzmacniacz kupiłem właśnie do napędzania wymagających podłogowek którym nie dał rady arcam 9. I jakoś przed  parę lat się nie zmienił w skwarke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak specjalnie kupiłeś wzmacniacz z początku lat 80 do trudnych podłogówek i to cudo się wyłącza przy głośnym graniu i miga zielona dioda... a ten arcam 9 to plastikowa popierdółka o niskiej wartości, zresztą jak sam pisałeś zapłaciłeś 990zł pewnie kiedy ten sprzęt był młodszy i jeszcze w lepszym stanie, tu gość zapłaci ekstra podwójnie i  jak będzie miał pecha czego mu ni życze trafi na zużytą padlinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zeta-j napisał:

Tak, tak specjalnie kupiłeś wzmacniacz z początku lat 80 do trudnych podłogówek i to cudo się wyłącza przy głośnym graniu i miga zielona dioda... a ten arcam 9 to plastikowa popierdółka o niskiej wartości, zresztą jak sam pisałeś zapłaciłeś 990zł pewnie kiedy ten sprzęt był młodszy i jeszcze w lepszym stanie, tu gość zapłaci ekstra podwójnie i  jak będzie miał pecha czego mu ni życze trafi na zużytą padlinę.

Nie którzy po prostu muszą się sami przejechać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No specjalnie. Zabezpieczenie termiczne czasem zadziała przy głośnym graniu, pod obciążeniem prądożernych 3 drożnych podłogówek - i bez chłodzenia wspomagającego.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy sytuację,  że to ponowny zakup tego samego sprzętu i docelowy użytkownik doskonale zna jego brzmienie i cechy użytkowe. Gruber prosi tylko o pomoc w ustaleniu ceny i stanu konkretnego egzemplarza , a nie o namowy do zakupu Hegla, Krella czy Xindaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dokonać zakupu dla ojca bo ten sprzęt po prostu mu się podoba, głównie wskaźniki wychyłowe. Poniekąd rozumiem bo jest to miły dla oka gadżet. To jak wygląda zapewne jest na pierwszym miejscu. Co do brzmienia to nie wiem czy ojciec jest na tyle wymagający jak użytkownicy forum, żeby w ślepych testach odróżnić poszczególne sprzęty. 

Fiat Multipla jest pojazdem wyjątkowo funkcjonalnym i przyjaznym w użytkowaniu. Tak kapitalnie przyjaznego wnętrza próżno szukać w innych pojazdach, szczególnie współczesnych. Za to jest paskudny z zewnątrz i dlatego mało kto się decyduje nim jeździć. Gdyby każdy chciał mieć jak najlepsze auto to nie jeździłoby tyle małych miejskich pojazdów, zwłaszcza używanych już przez wiele lat. Gdyby było każdego stać to chciałby mieć nowy i to jak najlepszy. 

Tymczasem klasyczne auta jakoś trzymają ceny choć nie są ani przyjazne, ani ekonomiczne, a tym bardziej tanie w zakupie (obecnie). 

Na ulicy też raczej koledzy obejrzą się za ładną dziewczyną a nie mocno przeciętną czy wręcz brzydką. 

Po co trzymać rybki w domu? Zero interakcji. Nie przyjdą na zawołanie, nie da się pogłaskać. 

Gust jest dla każdego kwestią indywidualną. Stąd była prośba w pierwszym poście aby doradzić na co zwrócić uwagę w tym konkretnie sprzęcie i jaką może mieć realną wartość. Na pewno nie tyle, ile chce sprzedawca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2100zł z aukcji to duża przesada, może z 1200~`1500zł ale to naprawdę maks i tylko ze względu na ten sentyment... dla mnie ten zestaw wygląda dość hmm siermiężnie w środku też nie przypomina to urządzeń z wyższej półki ogólnie marka Hitachi  nie jest tym co np. Accu czy Luxman z tamtego okresu, bardziej kojarzy mi się z czymś z niższej rangi typu Fisher, Saba, Nikko z tamtych lat, dlatego też płacenie za to po kilka tys jest trochę nie na miejscu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o kwocie rzędu 1500 myślałem jako maksymalnej. Sprzęt już trochę czasu wisi więc nie jest wart tyle ile chce sprzedający. 

Chcę jechać i go sprawdzić, żeby wiedzieć czy w ogóle jest sens negocjować cenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.