Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM8006 wymiana na PM 14s1 SE


dlmtb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zasmakowałem w dźwięku Marantz. Obecnie mam i jestem bardzo zadowolony z PM8006. Gra to u mnie z PMC Tweny24 i strimerem Yamahy NP-S303. No ale trafia się okazja kupić w dobrej cenie PM 14s1SE. Niestety nie mam możliwość odsłuchu tego wzmacniacza w moim systemie więc musiał bym go brać w ciemno i tego ciemno się boję. Czy ktoś porównywał te dwa Marantz-e? Czy faktycznie warto zapłacić za 14-tkę drugie tyle co za PM8006? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

a 15S1 duzo odstaje od 14S1 ?

Czy dużo to trudno powiedzieć. Masz na myśli 14S1SE czy 14S1? Pomiędzy 15S1 a 14S1SE były modele 15S2, 15 limitowana, PEARL, i dopiero 14S1, za nim 14S1SE. Wersja SE jest fajnie podrasowana względem poprzedników.

W cenie około 3 tyś. za używkę to 15S1 jest wg mnie znacznie lepszą opcją od 8006. Za 14S1SE prawdopodobnie musiałbyś dać ponad 2 razy tyle (6-7tyś). 2x lepsza raczej nie będzie. W tych seriach w Marantzu było tak, że im nowsza tym lepiej. To samo w PM11S1-S2-S3. Nowsze KI Ruby czy PM10 to już jest przede wszystkim inaczej. Mocowo lepiej, a brzmieniowo to kwestia gustu i dopasowania kolumn. Jeśli chodzi o łączenie z PMC, to ja osobiście kupowałbym najwyższy model z serii 15,14,11 na który byłoby mnie stać. Wg mnie z PMC podziękowałyby za 14S1SE zamiast 15S1 ?

Z tym, że o PMC pisał kolega wyżej. A Ty z czym chcesz łączyć tego Marantza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Tannoy R2 ale pytalem tylko z ciekawości , mam Yamahe as2000 z ktorej jestem bardzo zadowolony i która się swietnie z tymi kolumnami zgrywa, tym niemniej chętnie porównalbym ją  z takim 15S1 albo i wyższym  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, whir napisał:

Warto.

14 to już inne granie.

Miałem PM8005 i teraz mam 14S1SE.

A możesz napisać jakie są różnice? PM8005 podobno gra nie wiele gorzej od PM8006 to będę miał porównanie.? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM8006 jest dynamiczniejszy od PM8005. Wiekszy bas. Reszta podobnie. PM8006 ma też lepsze sterowanie głośnością. PM14SE ma juz w ogóle sterowanie cyfrowe więc tam w ogóle nie występuje coś takiego jak różnice głośności na kanałach przy cichym słuchaniu (co jest bolączką klasycznych regulatorów po paru latach używania) Tu zawsze jest idealny balans na 0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dlmtb napisał:

A możesz napisać jakie są różnice? PM8005 podobno gra nie wiele gorzej od PM8006 to będę miał porównanie.? 

Ja nie wychwyciłem różnic pomiędzy PM8005 i PM8006 (porównywałem). Producent informuje, że w "6" wprowadzono zmiany/ulepszenia w sekcji gramofonowej i potencjometr cyfrowy. To pozwala mi sądzić, że cała reszta jest taka sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panowie faktycznie w PM8006 jest dobre sterowanie górnością i przy naprawdę niskim volumenie kanały grają równo, ale nie oto chodzi. Istotne są różnice w prezentacji muzyki i przewagi bądź ich brak miedzy 14-tką a 8006. Tak jak wspomniałem różnica cenowa między tymi wzmacniaczami (używki) to 2000 do 3000 pln i nie spodziewam się że PM14s1 SE zagra o 50% lepiej ale czy będzie to chociaż realna poprawa brzmienia no powiedzmy większa niż wymiana kabli?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie szkoła brzmienia Marantza jest zbliżona dla wszystkich modeli. PM14SE gra w stylu 8006, ale bardziej czysto, bardziej precyzyjnie i wyraźniej na średnicy i sopranie. Bas jest trochę bardziej zawarty i zdefiniowany, różnorodny. Przestrzeń pokazuję konkretniej zlokalizowane pozycje muzyków a nie tylko rejony. To tyle i aż tyle ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dlmtb napisał:

Ok. Panowie faktycznie w PM8006 jest dobre sterowanie górnością i przy naprawdę niskim volumenie kanały grają równo, ale nie oto chodzi. Istotne są różnice w prezentacji muzyki i przewagi bądź ich brak miedzy 14-tką a 8006. Tak jak wspomniałem różnica cenowa między tymi wzmacniaczami (używki) to 2000 do 3000 pln i nie spodziewam się że PM14s1 SE zagra o 50% lepiej ale czy będzie to chociaż realna poprawa brzmienia no powiedzmy większa niż wymiana kabli?   

Jest to zdecydowanie więcej niż wymiana kabli. Niżej schodzący i bardziej kontrolowany bas, o ładniejszej barwie i bardziej "wypełniony" niż w 8005/6. Lepsza prezentacja średnicy i wokali. Wysokie tony zdecydowanie bardziej wyrafinowane, dzwięczne i energetyczne o "słodkim zabarwieniu". Wysokich nie jest więcej, nie są podkręcone względem 8005/5 ale są zdecydoweanie lepszej jakości. Ja daję +30% wzrostu jakości brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegom powyżej. 14SE gra tak bym to określił jak diament, ale dodając muzykalność. Też daje tak na oko w jakości brzmienia +30%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, whir napisał:

Jest to zdecydowanie więcej niż wymiana kabli. Niżej schodzący i bardziej kontrolowany bas, o ładniejszej barwie i bardziej "wypełniony" niż w 8005/6. Lepsza prezentacja średnicy i wokali. Wysokie tony zdecydowanie bardziej wyrafinowane, dzwięczne i energetyczne o "słodkim zabarwieniu". Wysokich nie jest więcej, nie są podkręcone względem 8005/5 ale są zdecydoweanie lepszej jakości. Ja daję +30% wzrostu jakości brzmienia.

 

5 minut temu, tomgda napisał:

Zgadzam się z kolegom powyżej. 14SE gra tak bym to określił jak diament, ale dodając muzykalność. Też daje tak na oko w jakości brzmienia +30%. 

No, teraz panowie to jest konkret.? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, whir napisał:

Ja nie wychwyciłem różnic pomiędzy PM8005 i PM8006 (porównywałem). Producent informuje, że w "6" wprowadzono zmiany/ulepszenia w sekcji gramofonowej i potencjometr cyfrowy. To pozwala mi sądzić, że cała reszta jest taka sama.

Był zmiany ale nie wielkie. 8006 grał nie co bardziej klarownie przez co czytelność, szczególnie na średnicy była lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, S4Home napisał:

Był zmiany ale nie wielkie. 8006 grał nie co bardziej klarownie przez co czytelność, szczególnie na średnicy była lepsza.

8005 miałeś nie wygrzany ? stąd te różnice ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, whir napisał:

8005 miałeś nie wygrzany ? stąd te różnice ?

8006 zalegają w nadmiarze a 14 już nie produkują ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomgda napisał:

8006 zalegają w nadmiarze a 14 już nie produkują ???

Czyli będzie tylko taniej. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.