Jump to content
Artur G

kino domowe duży pokój

Recommended Posts

Cześć

Mam salon 5,5x9m. Kanapa 4m od telewizora. Budżet 5000. Zależy mi na funkcjonalności amplitunera, wyraźnym dźwięku mowy. Muzyka różna ale dużo kobiecych głosów. Słuchałem HECO 700 i trochę wysokie tony buczały. Podobały mi się Dali Spector 6 i Monitor Audio Bronze 6 oraz Dali Zensor 7 w stereo nie wiem jak graja jako zestaw. Na przeciwnej ścianie mam dużą szybę. Czy można coś doradzić. Pozdrawiam 

W dniu 19.06.2020 o 00:20, Artur G napisał:

Cześć

Mam salon 5,5x9m. Kanapa 4m od telewizora. Budżet 5000. Zależy mi na funkcjonalności amplitunera, wyraźnym dźwięku mowy. Muzyka różna ale dużo kobiecych głosów. Słuchałem HECO 700 i trochę wysokie tony buczały. Podobały mi się Dali Spector 6 i Monitor Audio Bronze 6 oraz

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 7 w stereo nie wiem jak graja jako zestaw. Na przeciwnej ścianie mam dużą szybę. Czy można coś doradzić. Pozdrawiam 

Taki duzy salon to szukaj czegos duzego najlepiej 2 x 20cm na basie. Heco jak juz to z serii 1000.

Nie chce mi sie wiezyc ze Heco piszczaly na wysokich tonach, bo heco wlasciwie bardzo slabe maja wysokie tony, srednica lekko do tylu i swietnie podbity bass. 

Tez mam tak duzy salon i Heco music style 1000 daja rade, aczkolwiek szalu nie ma bo salon kompletnie nie przystosowany akustycznie. Praktycznie brak mebli, glazura na podlodze, wysokosc do 6.5m w szczycie. Echo jak w kosciele. 

Ogolnie nie licz na wiele, bedzie slabo. Jak jeszcze z tylu szyba. 

Cześć,

Moim zdaniem jeżeli lubisz wyraźną średnicę pasma warto zwrócić uwagę na Brytyjskie kolumny Wharfedale Diamond z serii 300 modele 330/310/300C, z amplitunerów, jeżeli chcemy poprawić dynamikę to z pewnością Yamaha RX-V685 lub cieplej grający Denon AVR-S750H. Amplitunery oferują pełną funkcjonalność sieciową oraz bluetooth, posiadają też komplet wejść cyfrowych. Dodatkową zaletą amplitunerów jest możliwość rozbudowy systemu o kolejne pomieszczenia i stworzenie multiroomu. Zapraszamy na odsłuchy porównawcze.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

xavian
5 godzin temu, Lolo2 napisał:

Nie chce mi sie wiezyc ze Heco piszczaly na wysokich tonach, bo heco wlasciwie bardzo slabe maja wysokie tony, srednica lekko do tylu i swietnie podbity bass

Ale on napisał buczały nie piszczały.

W dniu 19.06.2020 o 00:20, Artur G napisał:

Budżet 5000.

Na co ?

5 godzin temu, bl4ck napisał:

Ale on napisał buczały nie piszczały.

Tak, ale podkreslil ze wysokie tony....   wiec chyba odroznia ktore niskie a ktore wysokie. A buczenie to pomylka. 

Ja rozumiem jego zdanie tak że wysokie są przytłumione przez co nazwał je buczeniem, może lubi jazgot wysokich a heco w jego odczuciu to "buczenie" a nie czysty wokal ciul wie z czym to słuchał...

Jeśli widzisz możliwość nieco przekroczenia budżetu, to mam ciekawy zestaw z amplitunerem i frontami, który możesz potem rozbudować do pełnego setu KD:

Amplitunery kina domowego - Proponuje Pioneer

https://sklep.rms.pl/pioneer-vsx-934-vsx934-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-dts-x-airplay-2

Kolumny podłogowe - Borea BR07

https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br07-br-07-kolumny-podlogowe-2-5-drozne-o-mocy-120w-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje