Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sub i moment odciecia


Dawidoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie zrobiłem jak napisałes z tym że wcześniej wydawało mi się że mogę zmienić na małe lub duże a drugi raz jak zrobiłem kalibrację to okazało się że to tylko mi się wydawało bo nie mam takiej opcji... Co jest dziwne. W każdym bądź razie sprawdziłem całe menu w amplitunerze i faktycznie nie mam możliwości zmiany twgo. Mam poprostu możliwość zmiany Hz w każdym głośniku od 40 w zwyz. Ale przeczytałem w instrukcji że w zależności od ustawień frontów pojawiają się inne możliwość reszty glosnikow np double bass mogle włączyć dopiero jak fronty są na full pass ustawione i tak samo z resztą glosnikow. 

19 minutes ago, Bali79 said:
33 minutes ago, Dawidoff said:
Finalnie ustawiłem kolumny na 60hz centralny I surround 80 i sub też 80. 
Jak na mój słuch jest lepiej niż z kolumnami na 40. Ale jeszcze zobaczę zostawię tak na tydzień i pozniej znowu zmienię i zobaczę jak lepiej. I też tak zrobię po zmianie mebli i miejsca suba

Zanim kalibrację zrobisz to manualnie na ścianie subwofera ustawiasz odcięcie na max czyli na LFE i volume gdzie na 1/2 mocy. Po tym przystępujesz do kalibracji, po całym procesie, ustawiasz kolumny najlepiej wszytkie jako małe i na 80hz a w amplitunerze LFE na 120hz. Jeśli chciałbyś mieć bardziej mięsisty dźwięk to fronty możesz ustawić jako duże i fullpass wtedy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nowe onky'a nie mają takiego nazewnictwa, stosowanie nazwa duże małe prowadza tylko w błąd początkujących.

Double bass pojawia się dlatego ŻE gdy ustawisz fronty na full band zabierają one bas który powinien grać subwoofer, po włączeniu funkcji double bass bas jest podwojony i trafia również do subwoofera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed poradami naszego kolegi bl4ck. To miły i sympatyczny PROSTAK bez wiedzy, zwłaszcza praktycznej.

" ... ustawić suba na 100hz która jest konstrukcją przystosowaną do kina domowego z kanałem LFE to ty sobie w buty wsadź... ten sub kręci się na maxa w prawo na pozycję LFE. "

Na załączonym foto panelu suba mamy pokaz amatorki producenta. Zamiast wpisać górną częstotliwość kierowaną na suba artysta grafik dostał dyspozycję umieszczenia napisu LFE. Kolega bl4ck dał się zrobić w konia i udziela idiotycznych porad. 

Należy absolutnie wykluczyć sytuację (duble bass) gdy fragment pasma jest obecny równocześnie na frontach i na subie. Skutek będzie taki, że nałożenie się formantów w przetwornikach biorących jednocześnie udział w reprodukcji fragmentu pasma zmasakruje czytelność (liniowość). Nie będzie brzmienia, będzie huk ...    

" ten głośnik jest jest efektywnie w stanie zagrać od tej częstotliwości, " należy dodać LINIOWO a nie efektywnie cokolwiek to znaczy.

" W onkyo LFE na 120hz a w sub pokrętło na LFE to jest świętość ". Kolejna BZDURA. Komunikacji między wzmakiem i aktywnym subem nie ma. To nie HDMI. Trzeba więc manualnie ustawić krosownicę suba na tę samą częstotliwość co ustalona jest we wzmaku. Zwrotnicy to szukamy na kolei. W systemach audio mamy do czynienia z krosowaniem pasma. 

Na koniec jeszcze raz przestrzegam przed poradami bl4ck. To miły i sympatyczny PROSTAK bez wiedzy, zwłaszcza praktycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zielonego pojęcia co piszesz.

Svs kolejny producent amator bo oznaczy pokrętło lfe, och biedni ci głupi producenci.

140814.SVS3_.jpg

Ty jesteś głąb kapuściany z wiedzą z przed 50 lat....tak wygląda twoja praktyka.

Pokazujesz to na każdym forum i każdy cię wyśmiewa, chłopie ty nie pisz nic o hdmi bo ty nie wiesz nawet jak działa arc/earc.

Masz głąbie

DsywbFW.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to proste sprawy.

Ampli - ustawienie  LFE =120Hz -  do subwoofera leci całe (dla niego stworzone) pasmo LFE. 

Sub - pokrętło na max czyli przyjmuje i odtwarza całe pasmo LFE z amplitunera. 

Można oczywiście ustawić w amplitunerze  np. LFE na 100Hz lecz wtedy to co powyżej pasma 100Hz przejmują fronty, i dobrze gdyby były duże i mocne

Jeśli zmienimy ustawienie w subwoferze pokrętłem na inną mniejszą, (np80Hz) a w ampli zostawimy LFE na 120Hz to ta część pasma pomiedzy 80a 120Hz nie zostanie odtworzona ani przez suba ani przez fronty, czyli stracimy część składową pasma dźwięku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to moment odcięcia? Każdy ma inny , mnie np odcina po jakimś litrze na łeb...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2020 o 13:01, Dawidoff napisał:

Jestem po kalibracji i zmian ustawień jak wyżej było napisane. Ogólnie to tak po kalibracji mój amplituner ustawił wszystkie głośniki na 40 Hz surround i centralny też. Wszystko pozmieniałem jak wyżej było podane i wszystko ładnie ale coś nie czuję tego basu czuje ze więcej basu idzie z kolumn niż z subwoofera. Oglądałem parę filmów pacifik rim transformers i incepcje i wszedzie jest tak samo. A i dodam że pokrętło od głośności w subie mam na 1/4 a ampituner i tak mu dał - 2db. Nie wiem może to przez akustykę pomieszczenia tak jest w każdym bądź razie będę siedział dalej i próbował jak jest najlepiej i dam znać jak dojdę do momentu który mnie satysfakcjonuje. 

Kup sobie mikrofon pomiarowy UMIK i zrób pomiar pomieszczenia. Możesz mieć np dziurę w paśmie 40-100Hz która zjada bas na na poziomie -10dB. Wtedy możesz sobie ręcznie eksperymentować z odcięciami i głośnoscią i za każdym razem robić pomiar. Zobaczysz jak dziwnie zachowuje się subwoofer i kolumny - wcale nie jest tak, że podkręcasz na amplitunerze +5dB i faktycznie tyle masz. To się nijak ma do rzeczywistości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma problem ze zwykłą kalibracją ale umika pewnie rozkmini w 20minut...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 mój amplituner ustawił wszystkie głośniki na 40 Hz surround i centralny też. 

To raczej nie możliwe. 

Cytat

pokrętło od głośności w subie mam na 1/4 

To dlatego czujesz że więcej basu idzie z kolumn niż z subwoofera. Wina leży w złym ustawieniu 40Hz w ampli. Powinno być w przedziale 80 - 120 Hz.

ps.: bl4ck ma dziś ciężki atak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 22:24, janunio napisał:

To raczej nie możliwe. 

raczej norma dla większości popularnych konfiguracji.

W dniu 26.06.2020 o 22:24, janunio napisał:

ps.: bl4ck ma dziś ciężki atak.

lepiej mieć ciężki "dzień" niż być debilem przez całe życie.

W dniu 25.06.2020 o 08:11, janunio napisał:

Kolejna BZDURA. Komunikacji między wzmakiem i aktywnym subem nie ma. To nie HDMI. Trzeba więc manualnie ustawić krosownicę suba na tę samą częstotliwość co ustalona jest we wzmaku. Zwrotnicy to szukamy na kolei. W systemach audio mamy do czynienia z krosowaniem pasma. 

tia.. po to producent umieścił obsługę LFE by uniknąć podwójnego filtrowania, za tępy jesteś na takie podstawy czy ciągle tłumaczysz instrukcję ? 

W dniu 26.06.2020 o 17:54, Xpedite999 napisał:

Gość ma problem ze zwykłą kalibracją ale umika pewnie rozkmini w 20minut...

jak nie szybciej, to łatwiejsze niż niektóre kalibracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, fetek napisał:

 

jak nie szybciej, to łatwiejsze niż niektóre kalibracje.

No właśnie Lolo może potwierdzi ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fetek napisał:

po to producent umieścił obsługę LFE by uniknąć podwójnego filtrowania,

 Czy jest coś złego w podwójnym filtrowaniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WARMSTONE napisał:

 Czy jest coś złego w podwójnym filtrowaniu ?

nie wiem nigdy nie testowałem, dystrybutor tłumaczył że filtry są różne, więc można się domyśleć że efekt będzie inny niż oczekiwany. Gdzieś sobie zrobimy dołek etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ustaw głośność na subwooferze tak żeby była w miarę na podobnym poziomie jak mają kolumny. Subwoofer w kinie domowym zazwyczaj pracuje w zakresie 80-120Hz. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

w kinie domowym zazwyczaj pracuje w zakresie 80-120Hz. 

a niżej mamy sobie sami tupać i walić w ściany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim ustaw głośność na subwooferze tak żeby była w miarę na podobnym poziomie jak mają kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w kinie domowym zazwyczaj pracuje w zakresie 80-120Hz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

a niżej mamy sobie sami tupać i walić w ściany ?

Jakim debilem trzeba być żeby to tak zrozumieć czy tez moze jakie cisnienie miec na zabłyśniecie zeby tak nagłaśniać czyjeś niedopowiedzenie? Było pytanie o odcięcie to myślisz że gość ze sklepu audio ustawia od 80 do 120 hz a nie odcięcie w granicach 80 -120 licząc oczywiście od dołu skali  ?

 Takie infantylne macie nieraz zajawki że się płakać chce . Wymyśleć coś śmiesznego czy odpowiedzieć czymś śmiesznym to problem ale mordy cieszyć z głupoty to wspaniała zabawa ....porażka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakim debilem trzeba być żeby to tak zrozumieć czy tez moze jakie cisnienie miec na zabłyśniecie zeby tak nagłaśniać czyjeś niedopowiedzenie? Było pytanie o odcięcie to myślisz że gość ze sklepu audio ustawia od 80 do 120 hz a nie odcięcie w granicach 80 -120 licząc oczywiście od dołu skali  ?
 Takie infantylne macie nieraz zajawki że się płakać chce . Wymyśleć coś śmiesznego czy odpowiedzieć czymś śmiesznym to problem ale mordy cieszyć z głupoty to wspaniała zabawa ....porażka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafuś wiele po tobie to się nawet matka nie spodziewała więc luzik , pisz na priv a wyjaśnię o co cho. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiemy, że to pomyłka.
Ale wyraźnie jest napisane, że subwoofer pracuje w zakresie 80-120.
Pośmiać się można, bo branży takie pomyłki nie przystojną.

A ty waleczny rycerz, w obronie słabszego występujesz...
Szlachetnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xpedite999 napisał:

Rafuś wiele po tobie to się nawet matka nie spodziewała więc luzik , pisz na priv a wyjaśnię o co cho. 

po prostu na kretyna i analfabetę w jednym trudno reagować inaczej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fetek napisał:

po prostu na kretyna i analfabetę w jednym trudno reagować inaczej.

 

 

Na kreatyna to właśnie wypłynął ten kto to dosłownie zrozumiał czyli jest was dwóch,  zawsze raźniej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Na kreatyna to właśnie wypłynął ten kto to dosłownie zrozumiał czyli jest was dwóch,  zawsze raźniej. 

niee, nas są miliony bo znamy znacznie słowa "zakres", tego się nie da inaczej zinterpretować. My sobie robimy jaja a Ty jak ostatni osioł potraktowałeś to poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie robicie jaja a ja na poważne ....może dlatego że ciężko jest poznać kiedy głupi żartuje,  słyszałeś takie coś?  Czerstwy jesteś i mało zabawny to jak cie chłopie ogarnąć kiedy ty chcesz żarta zapodać.  Informuj po prostu " uwaga bedzie smieszno " czy " usiłuje być zabawny " i wtedy pisz co chcesz żeby wiadomo było o co chocho,  kleisz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RAF77 napisał:

Pomyłka.

nie wiem... może stary go lał albo matka upuściła z 3 piętra. Ciężko powiedzieć.

4 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Czerstwy jesteś

Cytat

Przymiotnik czerstwy może być użyty w języku polskim na dwa różne sposoby – w odniesieniu do ludzi oraz pieczywa. W zależności od tego, do czego ów wyraz odnosimy, jego znaczenie jest zgoła odmienne.

 

Czerstwy w odniesieniu do ludzi oznacza bycie zdrowym, rześkim, krzepkim. O starszej pani można tak np. powiedzieć, jeśli wciąż – mimo wieku – nieźle się, mówiąc potocznie, trzyma (por. Ma już ponad 80 lat, ale to wciąż czerstwa babka). Gdy z kolei określamy tym przymiotnikiem pieczywo, mamy na myśli chleb nieświeży, suchy, twardy.


Co ciekawe, czerstwy w znaczeniu 'świeży' bywa używany w niektórych gwarach polskich (szczególnie w tych południowych) i tym samym semantycznie oznacza to samo, co w języku czeskim, gdyż tam czerstwy to właśnie świeży.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratuj się jak możesz,  zaraz wyszukasz że to w języku maczupikczu zaginionych inków znaczy " zajebisty " a po mongolsku " byczy zwis " i też będzie pasowało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Xpedite999 napisał:

Ratuj się jak możesz

?przed czym / kim ?

37 minut temu, Xpedite999 napisał:

zaraz wyszukasz że to w języku maczupikczu zaginionych inków znaczy " zajebisty " a po mongolsku " byczy zwis " i też będzie pasowało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie moja wina że masz bardzo ograniczony zasób słów i nie znasz ich znaczenia.

A teraz wybacz na kmiota Twojego pokroju szkoda mi czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.