Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-01 modyfikacja


gwardian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem od niedawna posiadaczem Rotel RA-01. Ogólnie jestem zadowolony z brzmienia tego modelu, nie mniej jednak zdecydowanie nie mogę się przekonać do górnego zakresu. Zwłaszcza w Jazzie, miotełki czy Hi-hat jakby z pod grubego koca, wycofane, bez finezji, jednostajne. Poważnie zastanawiam się nad wymianą opampa 2604 na inny na przykład LME49860NA. Wiem z doświadczenia przy wymianie opampa w CD JVC że zdecydowanie zmienia charakterystykę dźwięku.

Dopóki nie wymienię paczek coś muszę zrobić bo czasem to aż mnie skręca. A to jedyna opcja dostępna teraz w moim przypadku. Czekam na wasze opinie czy wskazówki.

Pozdrawiam

 

Z góry dziękuję.

 

 

 

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, gwardian said:

Zwłaszcza w Jazzie, miotełki czy Hi-hat jakby z pod grubego koca, wycofane, bez finezji, jednostajne.

Czy ty oby na pewno piszesz o RA-01? Pamiętak jak dziś, jak paręnaście lat temu zastanawiałem się nad jego zakupem, bo podobał mi się wizualnie. Góra ostra, szorstka, kłująca w uszy. Napewno nie z pod grubego koca jak piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wysłać zdjęcie :)
Wiadomo, że wzmacniacz nie gra sam tylko z kolumnami, w moim przypadku to Mission M73. Sa to dosyć powściągliwe głośniki ale na innych amplifikacjach nie było tego problemu ( Cambridge Audio Azur 350A, NAD C315BEE ) Może inaczej to przedstawię. Efekt jest mniej więcej taki jakbym korektorem zjechał powiedzmy 10 kHz a podbił same skraje około 16 kHz. Jakby tych średniowysokich w ogóle nie było. A przecież dźwięki talerzy już zaczynają się dużo niżej, jeśli ktoś oczywiście jest świadomy jak to brzmi na żywo.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Fakt, że czasem mogą zakluc w uszy przy rockowym łojeniu ale przy na przykład słabym bitrejcie ( 128 kB ). Generalnie nie słucham niczego poniżej 320kb albo z płyt CD. Głównie z Tidal ( również HiFi )

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przestaje słuchać Jazzu bo mija się z to z celem, cała ta magia perkusjonaliów w tym gatunku ginie, przechodzi obok, wszystko na jedno kopyto, nie wciąga. Więc myślę co by tu zakombinować.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Gdyby nie to jak dla mnie byłby to wzmacniacz idealny. Prosta solidna konstrukcja, bas, średnica, wygląd.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat temu dokładnie ten sam problem w dość drogim, bo bliźniaczym do SONY TA-FA3ES modelu 940QS. Tam też siedziały 2604. Na Twoim miejscu wymieniłbym na 2134 i to powinno dac radę. Z tego co wymieniałem w kilku urządzeniach te 2 scalaki to pamiętam że właśnie grały całkowicie odmiennie- dla mnie zawsze górą był 2134, zresztą teraz od kilku lat montowany praktycznie wszędzie we wszystkim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za radę. Faktycznie też mam wrażenie że wbrew wielu opiniom wymiana wzmacniacza operacyjnego powinna przynieść wyraźnie słyszalne skutki.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.