Jump to content
5z0p3n

Tanie kable zasilające

Recommended Posts

21 minut temu, malikali napisał:

Dlatego napisałem, że będzie faktem, ale tylko dla słyszącego może powinienem dosadniej określić - faktem objawionym. Inaczej ujmując, ludzie słyszący kable są głęboko przekonani o tym zjawisku i uznają za prawdę, bo dla niech to jest fakt i żadne pomiary tego nie zmienią 🙂

w czym widzisz problem?

odpowiedniej klasy urządzenie pomiarowe,adekwatne kable i do dzieła kolego!

mniej będzie lania wody,metafizyki i opluwania innych zza węgła..przecież specjalizujesz się takich akcjach 🙂

• Like 1
  • Thanks 1

2 godziny temu, burz napisał:

Tematem są tanie kable zasilające, a nie odwieczna wojna słyszących z niesłyszącymi.

Wydaje mi się, że to "słyszący kazik" walczy z niesłyszącymi 😉

"Machasz Waść jak cepem" chciałoby się powiedzieć 😉

2 godziny temu, triode napisał:

Przecież pomiar jest, na stronie producenta, link podawałem. NIKT się nie zająknie na ten temat, normalnie jak w polityce. Leży na stole, nikt nie widzi, za to dyskusje kto ma większego.

Pomiar jest, wiarygodny bo producenta, uzasadniający różnice w brzmieniu, pisałem, co to jest. No chyba, że ktoś chce dyskutować o tym, co ja słyszę, to spoko. Tylko co to ma wspólnego z czyimiś kablami?

• Like 1
  • Thanks 2

nagrywamy.com

xavian

Jeżeli to co mówią niesłyszący jest prawdą, to oni też powinni słyszeć różnice, gdyż wydawało by im się że są.

Tymczasem dziwnym zbiegiem okoliczności nic nie słyszą, bo pomiary im na to nie pozwalają lub też nie słyszą więc szukają potwierdzenia w pomiarach.

Czyż nie zalatuje tu sugestią tylko że w drugą stronę.

Za klasykiem dodam jeszcze he, he.

Edited by fafarskid
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

17 minut temu, fafarskid napisał:

Jeżeli to co mówią niesłyszący jest prawdą, to oni też powinni słyszeć różnice, gdyż wydawało by im się że są.

Tymczasem dziwnym zbiegiem okoliczności nic nie słyszą, bo pomiary im na to nie pozwalają lub też nie słyszą więc szukają potwierdzenia w pomiarach.

Czyż nie zalatuje tu sugestią tylko że w drugą stronę.

Za klasykiem dodam jeszcze he, he.

Oczywiście, tak zapewne w wielu przypadkach jest, o tym przecież właśnie piszę. Czym innym jest słyszę/nie słyszę a czym innym słychać/nie słychać. Już takie postawienie sprawy pokazuje, że stwierdzenie "ja słyszę, więc to słychać i są różnice" jest nieuzasadnione, bo np "ja nie słyszę, więc nie możesz mówić, że to słychać". I w drugą stronę też. To jest po prostu bez sensu. Albo jest dyskusja o konkretach, wynikach badań itp, albo co komu się bardziej podoba. Można i tak, jasne... 

Edited by przemak
  • Like 1
  • Thanks 1

nagrywamy.com

W dniu 29.06.2020 o 20:14, przemak napisał:

Co do tych różnic i ich rozpoznawania zwłaszcza po wygrzaniu, już dawno proponowałem prosty test weryfikacyjny na sobie. Bez odzewu rzecz jasna, ale może w końcu? Prosta sprawa, dla siebie, nie trzeba pisać o efektach, tylko się zastanowić. Test dla posiadaczy systemów z dokładną cyfrową regulacją głośności, potrzebna żona z kuchni. Żona ustawia jakąś głośność, my wracamy z kuchni i z zasłoniętym wzmacniaczem słuchamy dowolnie długo wszystkiego, czego chcemy. Następnie wychodzimy, żona robi zdjęcie i zmienia poziom na inny, żeby nie został. Na drugi dzień dowolnie długo słuchając wszystkiego czego chcemy ustawiamy taką samą głośność, jaką byłaś wczoraj. Ktoś spróbuje? 😉

Ten test z głośnością jest nie do przejścia. Z autopsji wiem, że po niewielkim ściszeniu muzyka gra ciszej tylko przez chwilę. Po pewnym czasie aparatura słuchowa czlowieka dostosowuje czułość i słyszę wszystko podobnie jak wcześniej. To oznacza że czułość słuchu dostosowuje się do sytuacji, a tym samym nie ma stałego punktu odniesienia. Tak więc nie znając wcześniejszych ustawień można próbować odnaleźć wcześniejszą głośność jedynie losowo.

• Like 1

Tyle, że przytoczony test z głośnością, to co innego niż słyszenie kabli. W przypadku kabli następują zmiany proporcji detali, barwy i tutaj już da się te zjawiska zapamiętać.

• Like 1

Oczywiście niedoświadczony słuchacz daje się zwieść i tutaj. Ja jestem świadomy, że zjawiska psychoakustyczne występują. Jednakże to nie jest dowód na niegranie kabli.

Moim zdaniem różnice są sporo mniejsze, niż zazwyczaj słuchający interpretuje w początkowej fazie reakcji na zmianę. I to także nie jest dowód na to że różnic nie ma.

Tak jak wspomniałem wcześniej po przeciwnej stronie wystepuje także sugestia niesłyszenia zmian. Zwłaszcza, że ludzie się różnią tym co przykuwa ich uwagę w muzyce.

• Like 1

W dniu 29.06.2020 o 22:01, przemak napisał:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z wykorzystaniem chyba miksera analogowego. Plik różnicowy na poziomie góra -80, czyli różnice (we wszystkim, paśmie, poziomie, fazie, łotewa) czyli około 0,001dB.

Chyba już kiedyś to wklejałeś. Żaden ze słyszących nawet nie zająknął się na ten temat. To dość symptomatyczne 😉  bo sprowadza rozmowę w rejony różnic na poziomie -100 do -80 dB. Może po prostu nie mają pojęcia co to oznacza?

• Like 1

11 godzin temu, triode napisał:

w czym widzisz problem?

mniej będzie lania wody,metafizyki i opluwania innych zza węgła..przecież specjalizujesz się takich akcjach 🙂

Przecież "nauka nie dotarła jeszcze na ten poziom" kolego🤭 Sam jesteś autorem takich twierdzeń, a oczekujesz pomiarów 🙂

• Like 1

7 godzin temu, fafarskid napisał:

he, he.

z tak miażdzącym argumentem, chyba już nie ma co dyskutować

Panowie , zwijamy sie stąd - kable  "grają"

😆

• Like 1

Ktoś nieistotny staje, ma zabłocone usta, terroryzuje zgraję, mieć powinien wszędzie lustra.

Jak epileptyk stary trzęsie się i bluzga, bo inny go nie słucha, nie u wszystkich woda w mózgach.

1 godzinę temu, M-K napisał:

Chyba już kiedyś to wklejałeś. Żaden ze słyszących nawet nie zająknął się na ten temat.

Dlatego wklejam po raz kolejny. I nadal nic. I będę wklejał przy takich okazjach, bo jak widać trzeba.

7 godzin temu, fafarskid napisał:

Tak jak wspomniałem wcześniej po przeciwnej stronie wystepuje także sugestia niesłyszenia zmian.

Oczywiście. Ja wiem, bo zmierzyłem, że nie ma różnic, więc ich nie słyszę, ty wiesz, że zmieniłeś na kabel za pierdylion, to różnice muszą być i je słyszysz. To jest oczywiste i logiczne, ale dlaczego to ty masz mieć rację? 😉

8 godzin temu, fafarskid napisał:

Ten test z głośnością jest nie do przejścia.

Jak ktoś nie słyszy, to oczywiście. Ale jeden klient który z palcem w d to robi już jest.

12 godzin temu, triode napisał:

w czym widzisz problem?

Pomiar jest, link podałem. Nikt tu chyba nie ma AudioPrecision, więc lepiej nie będzie. Link producenta. Czekam na analizę.

Edited by przemak
  • Like 1

nagrywamy.com

W dniu 29.06.2020 o 22:11, M-K napisał:

Chodzi o ZMIANY na poziomie 0,2dB

W jakis poszczególnych zakresach na które niby wpływa sieciówka

Albo ja jestem ślepy albo inne

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oglądam. Gdzie tam jest 0,2dB? Na obrazku z przebiegiem różnicowym wyraźnie opisano "średnia różnica 10 dB" 😉 Zresztą to chyba jakaś poglądowa grafika nie mająca nic wspólnego z przebiegiem różnicowym jakichś parametrów. Nie wyszedłby przebieg na poziomie - 80dB jeżeli na grafikach THD i Noise wyraźnie widać kilku decybelowe różnice (nie tak małe).

Przypuszczam, że jakiś redaktor napisał artykuł nie do końca przemyślany. Widać bardziej zależało mu na marketingowym uderzeniu niż naukowym objaśnieniu. Moim zdaniem ten artykuł to ściema 😉 

noise (Medium).jpg

thd (Medium).png

• Like 1

W dniu 28.06.2020 o 18:41, piku bb napisał:

Robiłem wczoraj porządki za sprzętem i zrobiłem szybki test.Do pre i końcówki wpiąłem kabel od komputera i drugi taki sam od dawno nieużywanego cd.

Efekt-pierwsza płyta z brzegu-LA Women pokazała jak gra zwykły przewód.Spłaszcza dźwięk-sprzęt gra bez wigoru.Opadła gdzieś ta energia i rytm.Bardziej się nie wsłuchiwałem,wytrzymałem tylko 3 utwory.

Szkoda, że ktoś inny bez twojej wiedzy nie przepinał kabli.

• Like 1

Pioneer CT777, Grado Black, Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K272, K500

10 minut temu, Misio38 napisał:

Jako trochę niewierny elektronik sam często przepinałem kable i nie tylko znajomym audiofilom. Ja sporo słyszę, przewody całkiem dokładnie, ale są goście z takim słuchem, że im nie dorastam do pięt.

• Like 1
  • Haha 1

W trakcie usuwania konta.

16 minut temu, bogdan_ napisał:

Ja sporo słyszę, przewody całkiem dokładnie, ale są goście z takim słuchem, że im nie dorastam do pięt.

Tak, wiemy;) batman, spiderman i pozostali

• Haha 1

31 minut temu, Misio38 napisał:

He he zrozumiałem aluzję,ale na pewno i od razu bym wychwycił że coś jest nie tak.

• Like 1

21 minut temu, piku bb napisał:

na pewno i od razu bym wychwycił 

No to masz na stronie którą podawalem pliki.z oficjalnego testu producenta. Posłuchaj czy odróżniasz. Wynik testu zachowaj dla siebie 😉

• Like 1
  • Thanks 2

nagrywamy.com

4 godziny temu, przemak napisał:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak tylko zostawię.

Tak się z nudów pobawiłem tymi plikami i jestem w stanie dojść do pliku różnicowego na poziomie -65dBFS, po zwiększeniu rozdzielczości hebli lekko zmniejszając poziom sygnału z lepszym kablem. Niestety, to są już jaja, bo chodzi o różnice między 0dB (wtedy jest te 60dB) a -0,01dB (wtedy jest -65). Regulacja  poziomu w takim zakresie to oczywiście absurd, ale jak można to można 😉 To wychodzi tak pomiędzy tymi 0 a -0,01dB, więc o takich mniej więcej różnicach mówimy, plik różnicowy -60 to mniej więcej różnica w poziomie między tymi samymi plikami o 0,01dB 😉 

• Like 2
  • Thanks 1

nagrywamy.com

Według mnie pomiar różnicowy przedstawiony w postach powyżej nie ma sensu bo nie pokaże szukanych różnic w dźwięku, jego barwie za którą między innymi odpowiadają harmoniczne z jakich składa się dźwięk, ponieważ operuje na zmiennej jaką jest napięcie w funkcji czasu, w tychże obwiedniach sygnałowych widzianych na wcześniej prezentowanych grafikach. Mam wrażenie, że taki pomiar różnicowy dotyczy co najwyżej pomiaru głośności (tłumienia) i to w najbardziej ogólny sposób. Trudno odnaleźć w tym pomiarze odniesienie do zmian barwy dźwięku, który może mieć taką samą głośność ale inne brzmienie.

Poza tym czy rozdzielczość układu pomiarowego jest wystarczająca?  0 dBFS = 18 dBu co daje 6,16 V (w Europie) czyli - 60 dBFS to ok. 6,1 mV. Taka "rozdzielczość" raczej nie pozwoli "zobaczyć" różnic, których tak naprawdę szukamy "na granicy percepcji" naszego słuchu, sięgającej dalej niż założona rozdzielczość układu pomiarowego. 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  twierdzą, że dla ludzi niesłyszalne jest poniżej - 120 dBFS.

Nadmieniam, że zupełnie się na masteringu i mikserach nie znam ale wydaje mi się, że różnic powinno się szukać nie odejmując "obwiednie" sygnałów napięciowych tylko analizując głębiej. Na przykład wycinając jakimś filtrem wąskopasmowym interesujący nas zakres częstotliwości (tam gdzie można spodziewać się zmian) w minimalnym oknie czasowym i rozkładając ten wycinek dźwięku na składowe harmoniczne. Różnic należałoby szukać porównując amplitudy poszczególnych harmonicznych będących wyznacznikiem "barwy" dźwięku ale w okolicach określanej "granicą percepcji" czyli prawdopodobnie "niżej" niż wspomniane -60 dBFS. 

• Like 1
  • Haha 2

13 godzin temu, Misio38 napisał:

Ja robiłem taki test. Nie widziałem jaki kabel aktualnie gra. Ktoś mi je przepinal. 

Jeśli temat jest o zasilających to wskazałem który gra kiedy. Wtedy miałem. 

Wireworld vs czarny 

• Like 1

Wracając do pomiaru różnicy "kablowych próbek"  to jak te sygnały zostały odjęte skoro próbki są 24bit/48kHz, a różnica wyszła 32bit/44,1kHz? Może tak można ale skoro zmieniono głębie bitową to możliwe, że coś przegapiono (chociażby dynamikę). Zabrakło komentarza autora dla "słabszych" więc wrzucam tu moje przemyślenia. Czasami warto wyrazić publicznie  wątpliwość, sprowokować do odpowiedzi czy dyskusji, a nie bezkrytycznie łykać każdą nieopisaną grafikę i obśmiewać wszystkich mających inne postrzeganie rzeczywistości. Pozdrawiam 

5 (Medium).jpg

3 (Medium).jpg

Edited by MariuszZ.
  • Like 2

23 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Ja się już z tego wątku zwinalem ale widzę że nadal działa. 

To dodam 🙂

dojechala jeszcze listwa powersocket 907 🙂

Zamiast się zwijać zacznij banować .

Cambridge Audio CXC->(Kable cyfrowe - coaxial,Usb A B ) Wireworld Chroma 7->XiangSheng DAC-05A->Kimber Kable Tonik->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe diy.

5 godzin temu, margaryna85 napisał:

Zamiast się zwijać zacznij banować .

Dokładnie, bo jak zwykle jest wysyp trolli z budżetówką co widzieli lepsze przewody tylko na obrazkach.

• Haha 1

W trakcie usuwania konta.

2 minuty temu, bogdan_ napisał:

Dokładnie, bo jak zwykle jest wysyp trolli z budżetówką co widzieli lepsze przewody tylko na obrazkach.

Rozumiem, że tylko kable kupione brzmią lepiej, te nie kupione nie? 😉 

nagrywamy.com

hajka, ludzie , bo się juz z lekka zapętliłem

czyli jak ?

jesteśmy juz na etapie , że producent który wyprodukował kabel , tez sie już  "nie zna"  ?

czy jak ?

😆

Ktoś nieistotny staje, ma zabłocone usta, terroryzuje zgraję, mieć powinien wszędzie lustra.

Jak epileptyk stary trzęsie się i bluzga, bo inny go nie słucha, nie u wszystkich woda w mózgach.

14 minut temu, tomek7776 napisał:

masz na mysli z yumy....rozumiem.rozumiem.tak te z yumy sa lepsze....

co za towarzystwo na tym forum urzeduje.

🤣🤣🤣

czy on bedzie wiedzial "skad" jest z yumy? 🤭🤭🤭