Jump to content
IGNORED

Transport plików i dużo, dużo więcej - Soundgenic HDL-RA4TB

Premiumsound

Recommended Posts

I-O Data, właściciel i producent Soundgenic jest jednym z większych producentów peryferiów komputerowych w Japonii. Znany jest m.in. z niemal niezniszczalnych zewnętrznych dysków twardych.

thumb_120-I-O-Data-Soundgenic-iodata-network-audio-server.thumb.jpg.4dc1f2fe6979e78ea7f62f2b0425e5f6.jpg

W 2000 roku I-O Data zaprojektowała swój pierwszy odtwarzacz plików mp3, a w 2005 roku pierwszy serwer kompatybilny z DLNA. W 2012 roku ruszył projekt mający na celu wprowadzenie na rynek serwera plików audio. Dwa lata później prototyp został pokazany na tokijskiej wystawie Audio and Home Theater Exhibition. Prace nad gotowym produktem zajęły im dalsze dwa lata. W ich rezultacie powstał serwer i odtwarzacz plików audio w jednym, Fidata HFAS1-S10U. SOUNDGENIC jest pierwszym tego typu produktem sprzedawanym z logo I-O Data. Zmiana marki ma zasygnalizować inne podejście do produktu, w tym przypadku – znacznie niższą cenę końcową.

big_000000010745.thumb.jpg.36b0a09f9b363edf262a2308f8fc7359.jpg

Soundgenic HDL-R4TB to multi funkcjonalne urządzenie. Dzięki wbudowanemu dyskowi twardemu o pojemności 4TB, może działać jako sieciowy serwer audio z funkcją serwera multimediów i odtwarzaczem USB-DAC.

01.thumb.jpg.4c998d28b531bc57c0b9ce82a88707de.jpg

Najważniejsze cechy urządzenia:

• transport plików
  • wbudowany twardy dysk może być magazynem danych/serwerem dla inny urządzeń
  • możliwość zgrywania płyt CD po podłączeniu napędu (może być dowolny zewnętrzny komputerowy) po USB
  • możliwość importu lub transferu plików bezpośrednio z i do DAPa bez pośrednictwa komputera
  • funkcja NASa sieciowego, możliwość wgrywania, edycji, kasowania plików łącząc się z komputera w sieci

Urządzenie jest już dostępne w naszym salonie.

www.premiumsound.pl

Tel: 537070730, 513070730

Kto słucha, nie błądzi...

• 2 weeks later...

Z najnowsze przecieków od producenta Soundgenic wynika, że pracują nad aktualizacją firmware, która pozwoli na streaming z Tidal, może też innych serwisów muzycznych. Aktualizacja powinna się pojawić w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Informacja jest nieoficjalna, gdy będziemy mieli oficjalne potwierdzenie, to poinformujemy.

• Like 1

Kto słucha, nie błądzi...

No bardzo ciekawa informacja . Szczególnie w obliczu mizerii zdroworozsądkowych streamerów.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

• 2 weeks later...
  • 3 months later...

Trzymam kciuki . Byłby mały , miły prezent na te wstrętne katolskie święta .?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

• 1 month later...
7 godzin temu, Vikingman napisał:

Czy są jakieś wiadomości czy ten serwer ma

Nie ma

7 godzin temu, Vikingman napisał:

lub będzie miał możliwość strumieniowania z Tidal? 

Koniec pierwszego kwartału lub początek drugiego

Informacje pochodzące ............. niemal z pierwszej ręki. 

16 godzin temu, Vikingman napisał:

Czy posiadasz ten serwer?

Czekam na aktualizację oprogramowania. Mam zamiar go wtedy kupić.

16 godzin temu, Vikingman napisał:

Czy aplikacja jest stabilna

To akurat miałem możliwość sprawdzić. Jak dla mnie jest ok, natomiast z ostateczną oceną trzeba poczekać do wyczekiwanej aktualizacji

• 2 months later...
  • 1 month later...

Pobawiłem się trochę aplikacją Fidata, którą można używać na dowolnych urządzeniach upnp. Mimo specyficznej funkcjonalności i szaty graficznej muszę przyznać, że w tym szaleństwie jest metoda. Wygląda na płynną i stabilną.
Trudno na tej podstawie ocenić jakie sam Soundgenic oferuje możliwości organizowania biblioteki - bo aplikacja łyka ustawienia danego serwera, inaczej wygląda to z MusicBee, inaczej z Foobarem, jeszcze inaczej z Kodi.
Czy np. oprogramowanie czyta osobno metadane artystów oddzielane średnikami? Jest może funkcja "sort as" pozwalająca na porządkowanie alfabetyczne po nazwiskach?

Pobawiłem się trochę aplikacją Fidata, którą można używać na dowolnych urządzeniach upnp. Mimo specyficznej funkcjonalności i szaty graficznej muszę przyznać, że w tym szaleństwie jest metoda.

Dokładnie. Ja korzystam z aplikacji Hi-Fi Cast do sterowania Yamahą NP-S303.

b5b10b2ee573e808d1f69a6d4f8ece09.jpg
e4464da609af8519b3c5eb39a6f2cd61.jpg

Dúirt mé leat go raibh mé breoite.

Ja na androidzie (POCOPHONE) nie mogę niczego odpalić( bibliotekę widzę ), na 4letnim iphonie działa bez problemu.  Wole Lumin app, bez problemowa

Nie wiem - u mnie odwrotnie Lumin tylko widzi serwer ale nie widzi renderera. Dla mnie aplikacja Lumin jest mało intuicyjna. Generalnie może to być efekt korzystania z aplikacji bez docelowego hardware.
Apka Fidaty też nie jest bez wad ale wygląda na taką, z którą można żyć.