Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki gramofon do słuchania metalu


VreidSogndal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki gramofon i jaką wkładkę polecacie do słuchania metalu? Interesuje mnie przedział 5000-8000 zł, coś w rodzaju Avid Ingenium, Pro-Ject X2 lub Roksan Radius 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Acoustic Solid Metal :)

 

A tak na serio to ma być nowy czy używany?

Wkładka raczej MM Ortofony 2m mają rześkie brzmienie i gitar będą fajne. Czerwony i niebieski to ten sam korpus inna igła, to samo brązowy i czarny. Wkładki audio techniki też sa po stronie jesniejszej. Jeśli MC to nic nie pobije jakość cena Denon nawet dl110 zagra wyrafinowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aethelred napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Acoustic Solid Metal :)

 

A tak na serio to ma być nowy czy używany?

Wkładka raczej MM Ortofony 2m mają rześkie brzmienie i gitar będą fajne. Czerwony i niebieski to ten sam korpus inna igła, to samo brązowy i czarny. Wkładki audio techniki też sa po stronie jesniejszej. Jeśli MC to nic nie pobije jakość cena Denon nawet dl110 zagra wyrafinowanie.

Obojętnie nowy czy używany. Choć wiadomo, że przy tej samej cenie używany mógłby być wtedy wyższej klasy.

W tej chwili mój RIAA jest dwa razy droższy od gramofonu więc myśle o jakiejś zmianie. Używam Ortofon Blue 2M na codzień i myślałem o wejściu na poziom około Hana SL lub Grado Sonata 2. Widziałem kilka razy ten Denon, który polecasz. Jest bardzo przystępny cenowo ale nie mam zupełnie pojęcia co zagra dobrze a czego unikać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie nowy czy używany. Choć wiadomo, że przy tej samej cenie używany mógłby być wtedy wyższej klasy.
W tej chwili mój RIAA jest dwa razy droższy od gramofonu więc myśle o jakiejś zmianie. Używam Ortofon Blue 2M na codzień i myślałem o wejściu na poziom około Hana SL lub Grado Sonata 2. Widziałem kilka razy ten Denon, który polecasz. Jest bardzo przystępny cenowo ale nie mam zupełnie pojęcia co zagra dobrze a czego unikać 

Dobór wkładki do ramienia albo odwrotnie. Zależy czy masz ulubiona wkładkę czy ramię. Jesli podoba się ortofon,to może czarny. Brązowy gra cieplej, bardziej wyrafinowanie, czarny to chyba kwintesencja wkladek mm. Ta Hana ma dobre recenzje ale igła jest z aluminium i shibata szlif. Grado Sonata jest po cieplejszej stronie, do metalu to raczej nie.
Czego szukasz ? Klimat metalu czyli riffy, przestery ip. Czy szukasz tez detalu, klimat no no metal to szerokie pojęcie - Nightwish, Black Sabbath czy Napalm Death.
Jeśli używany w tej cenie to ja bym szukał chyba Garrarda 401 po remoncie, lokalny stolarz może zrobić plinte, będzie taniej, i do tego ramię Sme/Brokrand albo Jelco jeśli ma być nowocześniejsze. Będzie fajny rytm ale to nie jest ostateczne słowo jeśli chodzi o detal. Wkladka d tego brokrand też musi być inna.
Thorens da ci wiiecej detalu.
Nowe gramofonu... Cóż. avid wyglądaja ok, słyszałem tylko droższe modele i bardziej podobał mi się dr. Feickert ale to już inna półka cena. Nie znam nowych konstrukcji z tego poziomu cenowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Aethelred napisał:


Dobór wkładki do ramienia albo odwrotnie. Zależy czy masz ulubiona wkładkę czy ramię. Jesli podoba się ortofon,to może czarny. Brązowy gra cieplej, bardziej wyrafinowanie, czarny to chyba kwintesencja wkladek mm. Ta Hana ma dobre recenzje ale igła jest z aluminium i shibata szlif. Grado Sonata jest po cieplejszej stronie, do metalu to raczej nie.
Czego szukasz ? Klimat metalu czyli riffy, przestery ip. Czy szukasz tez detalu, klimat no no metal to szerokie pojęcie - Nightwish, Black Sabbath czy Napalm Death.
Jeśli używany w tej cenie to ja bym szukał chyba Garrarda 401 po remoncie, lokalny stolarz może zrobić plinte, będzie taniej, i do tego ramię Sme/Brokrand albo Jelco jeśli ma być nowocześniejsze. Będzie fajny rytm ale to nie jest ostateczne słowo jeśli chodzi o detal. Wkladka d tego brokrand też musi być inna.
Thorens da ci wiiecej detalu.
Nowe gramofonu... Cóż. avid wyglądaja ok, słyszałem tylko droższe modele i bardziej podobał mi się dr. Feickert ale to już inna półka cena. Nie znam nowych konstrukcji z tego poziomu cenowego.

Ja jestem dopiero na początku przygody z gramofonem. Co to znaczy, że Hana SL ma igłę aluminiową? 

Ramię też nie mam pojęcia jakie trzeba, myślę, że zwykłe carbon 9cc będzie ok. Podoba mi się ten Accoustic Solid co zaproponowałeś, jest dostarczany z ich ramieniem WTB303 i z wysokiej klasy wkładką. Jaką to nie podali. Ten sam dealer ma w ofercie również Dr Feickert. Muszę przyznać, że te Feickert zrobiły na mnie duże wrażenie już jakiś czas temu gdy oglądałem ofertę tego dealera. Może pójść w tą stronę.

Metal jaki słucham to najwięcej black. Lubię kiedy instrumenty są dobrze odseparowane, słyszę dużo detali, kiedy jest wyraziście i selektywnie. Nie lubię gdy dźwięk się zlewa gdy zaczyna się dużo dziać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igly aluminiowe tak uogólniając brzmią trochę wolniej i ciężko jest uzyskać szybkie transjenty ale czy na Tym poziomie będzie słychać, nie wiem.
Feickert to 2.5k eur woodpecker, więc trochę ponad twój budżet.
Jeśli chcesz nowe to najlepiej znajdz jakiś salon, który ma w ofercie te Projcty i posłuchaj.
Może to wystarczy. Gramofony niestety kosztuja dużo żeby wejść na wyższy poziom. I nie wiem czy tłoczenia plyt metalu tak naprawde uzasadnia ten wydatek.
Moje doświadczenie jest takie że znalezc stare tloczenie w stanie mint jest coraz trudniej, a nawet jeśli, to wiele nowych płyt gra lepiej, detal, przestrzen. Ja słucham głównie klasyki choć mam trochę Pink Floyd, King Crimson i Nightwish, Marty Friedman z sentymentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Aethelred napisał:

Igly aluminiowe tak uogólniając brzmią trochę wolniej i ciężko jest uzyskać szybkie transjenty ale czy na Tym poziomie będzie słychać, nie wiem.
Feickert to 2.5k eur woodpecker, więc trochę ponad twój budżet.
Jeśli chcesz nowe to najlepiej znajdz jakiś salon, który ma w ofercie te Projcty i posłuchaj.
Może to wystarczy. Gramofony niestety kosztuja dużo żeby wejść na wyższy poziom. I nie wiem czy tłoczenia plyt metalu tak naprawde uzasadnia ten wydatek.
Moje doświadczenie jest takie że znalezc stare tloczenie w stanie mint jest coraz trudniej, a nawet jeśli, to wiele nowych płyt gra lepiej, detal, przestrzen. Ja słucham głównie klasyki choć mam trochę Pink Floyd, King Crimson i Nightwish, Marty Friedman z sentymentu.

Dziękuję za wytłumaczenie. Jakie więc igły trzeba poszukiwać aby było dobrze? I nie ukrywam, że chciałbym przejść na wkładkę MC. Czy Quintet Black z Ortofon byłby odpowiedni czy jeszcze coś innego?

Ten Feickert Woodpecker, byłbym w stanie wydać tyle, choć chciałbym aby w tej cenie był komplet, zdaję sobie sprawę, że może być bez wkładki w tym budżecie. Gramofon jest w tej chwili najtańszą i najbardziej nieodoinwestowaną częścią mego systemu.

 

Zgadzam się z Tobą. Niektóre tłoczenia płyt metalu są kiepskie, zupełnie płaskie. I nie bronią się dźwiękiem na tyle aby dużo inwestować w analogowy sprzęt. Ale zdarzają się też takie, które ewidentnie dają radość z odsłuchu. Zauważyłem sporo zmianę po zmianie RIAA więc teraz czas na gramofon i wkładkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi MC to trochę złudne jest bo ok, poziom jakości wzrasta ale wg. Mnie ten dźwięk jest trochę inny niż MM. No i pre musi być dobre. Większość MC do lekkich ramion gra szczegółowo,przestrzennie, fajna barwa ale to dopiero poziom Lyra Delos, Benz Gullwing, ZYX R100 i koszta są duże, ramię też musi być bardzo dobre.
Woodpecker z Jelco gra super i jeśli uda się znaleźć w dobrej cenie używka to moim zdaniem jest to docelowy Gramofon , pod warunkiem że lubimy taki dzwiek.
To samo z Używanym Garrardem.
Wersja budżet to jakiś Thorens odrestaurowany na w Pasik z p i ta, ramieniem, okablowaniem i co tam jeszcze. W 4tys można się zamknac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Aethelred napisał:

Z tymi MC to trochę złudne jest bo ok, poziom jakości wzrasta ale wg. Mnie ten dźwięk jest trochę inny niż MM. No i pre musi być dobre. Większość MC do lekkich ramion gra szczegółowo,przestrzennie, fajna barwa ale to dopiero poziom Lyra Delos, Benz Gullwing, ZYX R100 i koszta są duże, ramię też musi być bardzo dobre.
Woodpecker z Jelco gra super i jeśli uda się znaleźć w dobrej cenie używka to moim zdaniem jest to docelowy Gramofon , pod warunkiem że lubimy taki dzwiek.
To samo z Używanym Garrardem.
Wersja budżet to jakiś Thorens odrestaurowany na w Pasik z p i ta, ramieniem, okablowaniem i co tam jeszcze. W 4tys można się zamknac

No dlatego właśnie rozważam czy lepiej bardzo dobra MM czy jakaś średniobudżetowa MC. Mój pre to w tym momencie Avid Pellar.

Spojrzałem na ten Dr Feickert, jego cena to 4200 euro. Myślę więc, że bardziej skłoniłbym się w stronę tego Accoustic Solid, który ppdesłałeś. Tam komplet z wkładką wyjdzie jakieś 2400 euro. A co sądzisz o Roksan Radius 7 i jego ramieniu Nima?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu wkładka MC to zły pomysł! Dobra MM do takiej muzyki (i do rocka) jest właściwym wyborem. Ortofon to dobry kierunek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EmilioE napisał:

Do metalu wkładka MC to zły pomysł! Dobra MM do takiej muzyki (i do rocka) jest właściwym wyborem. Ortofon to dobry kierunek. 

To ciekawe aby lepiej pozostać przy MM. Polecasz Bronze czy Black? Czytałem kilka opinii, ze Bronze daje czasem więcej i Black nie jest aż tak wart swej ceny. No, i że Bronze jest bliższy ciężkiej muzyce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe aby lepiej pozostać przy MM. Polecasz Bronze czy Black? Czytałem kilka opinii, ze Bronze daje czasem więcej i Black nie jest aż tak wart swej ceny. No, i że Bronze jest bliższy ciężkiej muzyce

Bronze jest lepszy do klasyki, czarny jeśli chcesz zamknąć temat MM. Szczerze to myślę że do metalu niebieski będzie całkiem ok na początek a nawet dłużej. Te różnice są ale są lepiej widoczne czym wyższa klasa ramienia i reszty toru. Też uważam że MM będzie lepsza. MC to droga opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś ze stajni MOFI? Mają dwa gramofony do wyboru, ale w tym przedziale cenowym dostaniesz model STUDIODECK +M gdzie w komplecie masz skalibrowaną wkładkę MasterTracker ( MM - sama wkładka kosztuje około 3600 zł) a tu masz już w komplecie i ze skalibrowaną wkładką za 7999 w sklepie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nottingham Analogue Spacedeck

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

40 minut temu, BRYTOHOLIC napisał:

ze stajni MOFI

6k za gramofon z deski do krojenia , ceny mają rozbójnicze.

nie wiem czemu akurat ortofon . W repertuarze gdzie , bardziej liczy się szybkość i szczegóły niż barwa lepiej sprawuje się audio technika z mikrolinią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

Nottingham Analogue Spacedeck

niestety za 6k jest bez ramienia.

z ramieniem i wkładką pozostaje avid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, ze swojej oferty możemy polecić gramofon Mofi Studio Deck, koniecznie z wkładką Master Tracker czyli Studio Deck+M. 

Uzyskasz granie pełne z dużym wykopem po skrajach pasma. Przestrzeń i dynamika to główne cechy tego gramofonu. 
Jak będziesz chciał go przesłuchać, to serdecznie zapraszam do nas.

Grzegorz.
 

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli iść w MC to już w jakąś 12 i Ortofona SPU. (Np Thorens, garrard 401 ze SME 3012/Jelco) 
Nie znam (co nie znaczy, że nie ma) wkładek MC, które grałyby 'metalowo, hardrockowo' 

Chyba najlepiej w takich repertuarach odnajdują się Shury V15 III , czy nawet te niższe bodaj m44. Może to zasługa reszty mojego toru, ale im lepszą wkładkę zakładam tym gorzej gra na niej ciężka muzyka. Niezle z ostrych szlifów grała AT20SLa z MMek, ale to duża kombinatoryka, żeby takową zdobyć. 

Generalnie trzeba by pogadać z dystrybutorem Ortofona, jeżeli dobrze pamiętam z rozmów z Panem Kwiatkowskim to Ortofon dedykuje do muzyki rockowej wkładki niebieskie - a więc 2M Blue, potem Quintet Blue, Cadenza jesli mowa o dzisiejszych seriach. Mam Rondo Blue, które poza fajnym wyrafinowaniem ten dół ma również nieco podkolorowany - dzięki czemu gitary, bębny mają najwięcej masy... ale czy to się do metalu stricta nadaje...? Hmm... chyba z jakimś bardzo zmulonym, mało otwartym preampem, inaczej góra/górna średnica będzie wchodziła mocno na ucho przy głośniejszym odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, julius-6 napisał:

Uważam, że jeśli iść w MC to już w jakąś 12 i Ortofona SPU. (Np Thorens, garrard 401 ze SME 3012/Jelco) 
Nie znam (co nie znaczy, że nie ma) wkładek MC, które grałyby 'metalowo, hardrockowo' 

Chyba najlepiej w takich repertuarach odnajdują się Shury V15 III , czy nawet te niższe bodaj m44. Może to zasługa reszty mojego toru, ale im lepszą wkładkę zakładam tym gorzej gra na niej ciężka muzyka. Niezle z ostrych szlifów grała AT20SLa z MMek, ale to duża kombinatoryka, żeby takową zdobyć. 

Generalnie trzeba by pogadać z dystrybutorem Ortofona, jeżeli dobrze pamiętam z rozmów z Panem Kwiatkowskim to Ortofon dedykuje do muzyki rockowej wkładki niebieskie - a więc 2M Blue, potem Quintet Blue, Cadenza jesli mowa o dzisiejszych seriach. Mam Rondo Blue, które poza fajnym wyrafinowaniem ten dół ma również nieco podkolorowany - dzięki czemu gitary, bębny mają najwięcej masy... ale czy to się do metalu stricta nadaje...? Hmm... chyba z jakimś bardzo zmulonym, mało otwartym preampem, inaczej góra/górna średnica będzie wchodziła mocno na ucho przy głośniejszym odsłuchu.

 

5 godzin temu, BRYTOHOLIC napisał:

A może coś ze stajni MOFI? Mają dwa gramofony do wyboru, ale w tym przedziale cenowym dostaniesz model STUDIODECK +M gdzie w komplecie masz skalibrowaną wkładkę MasterTracker ( MM - sama wkładka kosztuje około 3600 zł) a tu masz już w komplecie i ze skalibrowaną wkładką za 7999 w sklepie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przewinął się w myślach ten model. I wizualnie ok, i spełnia wymogi. Ale jeszcze nie poczytałem o nim

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

niestety za 6k jest bez ramienia.

z ramieniem i wkładką pozostaje avid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byłem o krok od zakupu Nottingham Horizon z wkładką Quintet Black lecz niestety sprzedawca mieszkał za daleko i był wtedy zakaz pozdróżowania w czasie wirusa. Potem temat upadł

Godzinę temu, julius-6 napisał:

Uważam, że jeśli iść w MC to już w jakąś 12 i Ortofona SPU. (Np Thorens, garrard 401 ze SME 3012/Jelco) 
Nie znam (co nie znaczy, że nie ma) wkładek MC, które grałyby 'metalowo, hardrockowo' 

Chyba najlepiej w takich repertuarach odnajdują się Shury V15 III , czy nawet te niższe bodaj m44. Może to zasługa reszty mojego toru, ale im lepszą wkładkę zakładam tym gorzej gra na niej ciężka muzyka. Niezle z ostrych szlifów grała AT20SLa z MMek, ale to duża kombinatoryka, żeby takową zdobyć. 

Generalnie trzeba by pogadać z dystrybutorem Ortofona, jeżeli dobrze pamiętam z rozmów z Panem Kwiatkowskim to Ortofon dedykuje do muzyki rockowej wkładki niebieskie - a więc 2M Blue, potem Quintet Blue, Cadenza jesli mowa o dzisiejszych seriach. Mam Rondo Blue, które poza fajnym wyrafinowaniem ten dół ma również nieco podkolorowany - dzięki czemu gitary, bębny mają najwięcej masy... ale czy to się do metalu stricta nadaje...? Hmm... chyba z jakimś bardzo zmulonym, mało otwartym preampem, inaczej góra/górna średnica będzie wchodziła mocno na ucho przy głośniejszym odsłuchu.

Mam na miejscu Thorens 320 z wieloma ulepszeniami, dobrym ramieniem, lecz niestety za dużo regulacji w takich sprzętach abym sobie  tym poradził

Na chwilę obecną rozważam Clearaudio Concept lub Rega Planar 6 z wkładką Ania. O tym Mofi muszę poczytać, zerknę także na Nottingham. Niestety mój pierwszy wybór Avid Ingenium padł. Ręczna zmiana prędkości mnie zniechęciła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, VreidSogndal napisał:

Byłem o krok od zakupu Nottingham Horizon z wkładką Quintet Black

znajdziesz coś dla siebie , na gramofony z używanymi drogimi wkładkami mc , zbytnio nie ma co się napalać , bo stanu ich nie poznasz bez dobrego mikroskopu.

Traktować je trzeba bardziej jako bonus niż okazję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bolo_senor napisał:

znajdziesz coś dla siebie , na gramofony z używanymi drogimi wkładkami mc , zbytnio nie ma co się napalać , bo stanu ich nie poznasz bez dobrego mikroskopu.

Traktować je trzeba bardziej jako bonus niż okazję.

Wiesz, że mam gdzieś tam z tyłu głowy taką myśl: Wszystko w systemie mogę mieć używane, ale gramofon to chciałbym jednak nowy od podstaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu fajny tt . Jak używek się nie boisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8 minut temu, VreidSogndal napisał:

Wiesz, że mam gdzieś tam z tyłu głowy taką myśl: Wszystko w systemie mogę mieć używane, ale gramofon to chciałbym jednak nowy od podstaw

tylko z nowymi jest tak , że więcej w nich marketingu i chęci zysku  niż technicznych rozwiązań. Patrz avid cena 6k a talerz z mdf-u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bolo_senor napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@VreidSogndal to jest świetny typ. 
Znam człowieka, który wykonał plintę i serwisował napęd - jeden z lepszych speców w Polsce. Jak będziesz chcial to po zakupie zrobi Ci przegląd, ale ten gramofon był robiony max 2 lata temu.

SP25 to jeden z lepszych , bardziej dynamicznych napędów jakie wyszły. 12 calowe Jelco pod SPU jak znalazł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, julius-6 napisał:
 

@VreidSogndal to jest świetny typ. 
Znam człowieka, który wykonał plintę i serwisował napęd - jeden z lepszych speców w Polsce. Jak będziesz chcial to po zakupie zrobi Ci przegląd, ale ten gramofon był robiony max 2 lata temu.

SP25 to jeden z lepszych , bardziej dynamicznych napędów jakie wyszły. 12 calowe Jelco pod SPU jak znalazł. 

No niestety, nie jestem specem aby cokolwiek ustawiać, oliwić czy montować. Aczkolwiek fajnie byłoby mieć coś takiego co jest naprawdę porządnie wykonane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, VreidSogndal napisał:

No niestety, nie jestem specem aby cokolwiek ustawiać, oliwić czy montować

wszędzie będziesz musiał nawet w avidzie, gramofon to urządzenie mechaniczne i jak dbasz tak masz. Nie jest to jakoś trudne.

Napęd to direckt więc obsługa minimalna , a ramię to dobrze znane jelco , bez problemu znajdziesz szablon do ustawienia wkładki. A jak ramię ma 2lata to i kolejne 10-20 lat bez serwisu wytrzyma. Także nie ma się czego bać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, VreidSogndal napisał:

Aczkolwiek fajnie byłoby mieć coś takiego co jest naprawdę porządnie wykonane

czasem warto kupić raz a dobrze , tym bardziej , że ten technics to jednak pięterko wyżej pod względem technicznym niż wspomniany avid i Nottingham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VreidSogndal napisał:

No niestety, nie jestem specem aby cokolwiek ustawiać, oliwić czy montować. Aczkolwiek fajnie byłoby mieć coś takiego co jest naprawdę porządnie wykonane

Pytanie w takim razie czy jest sens bawić się w ogóle w winyl. To drogie hobby i jednak fajnie umieć sobie skalibrować wkładkę. 


Te lepsze gramofony, a właściwie ramiona mają pełną regulację. Te mniej zaawansowane jak Rega grają dynamicznie, ale ignorują temat VTA (albo mają mało wygodne rozwiązania w stylu jakichs podkładek pod ramie). Czy to dobrze/czy to łatwiejsza opcja? Ja bym dyskutował... coś za coś...

Natomiast charakterem (dynamika) może być to niezłe rozwiązanie o ile odseparujesz dobrze gramiak od podłoża, bo sam w sobie będzie 'grał' razem z basem... (mniemam że metalu nei słuchasz po cichu i  bębny, kotły będzie czuć w pomieszczeniu) 

Technologicznie i potencjałowo to SP25+Jelco jest wg mnie o kilka klas lepszym rozwiązaniem.  O Clearaudio nie wspominam, bo Ci mają w ogole szalone ceny do jakosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VreidSogndal napisał:

 

Przewinął się w myślach ten model. I wizualnie ok, i spełnia wymogi. Ale jeszcze nie poczytałem o nim

Byłem o krok od zakupu Nottingham Horizon z wkładką Quintet Black lecz niestety sprzedawca mieszkał za daleko i był wtedy zakaz pozdróżowania w czasie wirusa. Potem temat upadł

Mam na miejscu Thorens 320 z wieloma ulepszeniami, dobrym ramieniem, lecz niestety za dużo regulacji w takich sprzętach abym sobie  tym poradził

Na chwilę obecną rozważam Clearaudio Concept lub Rega Planar 6 z wkładką Ania. O tym Mofi muszę poczytać, zerknę także na Nottingham. Niestety mój pierwszy wybór Avid Ingenium padł. Ręczna zmiana prędkości mnie zniechęciła

Ja bym postawił na Thorensa 320 jeśli jest w wersji Mk ll , do tego kupić  odpowiednią wkładkę i można słuchać godzinami za nie duże pieniądze 

Fajny ten polecany Sp 25 ale trzeba pamiętać że to sporej wielkości gramofon . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Ja bym postawił na Thorensa 320 jeśli jest w wersji Mk ll , do tego kupić  odpowiednią wkładkę i można słuchać godzinami za nie duże pieniądze 

Fajny ten polecany Sp 25 ale trzeba pamiętać że to sporej wielkości gramofon . 

Ten Thorens to Mk3, z ramieniem Jelco SA 750D, headshell JelcoHS-25. Po przeglądzie i ulepszeniach w wyspecjalizowanym serwisie. Ma nowe okablowanie itd. Opis, że potrzebuje dobrego ustawienia ale odwdzięcza się za to wspaniałym dźwiękiem

37 minut temu, julius-6 napisał:

Pytanie w takim razie czy jest sens bawić się w ogóle w winyl. To drogie hobby i jednak fajnie umieć sobie skalibrować wkładkę. 


Te lepsze gramofony, a właściwie ramiona mają pełną regulację. Te mniej zaawansowane jak Rega grają dynamicznie, ale ignorują temat VTA (albo mają mało wygodne rozwiązania w stylu jakichs podkładek pod ramie). Czy to dobrze/czy to łatwiejsza opcja? Ja bym dyskutował... coś za coś...

Natomiast charakterem (dynamika) może być to niezłe rozwiązanie o ile odseparujesz dobrze gramiak od podłoża, bo sam w sobie będzie 'grał' razem z basem... (mniemam że metalu nei słuchasz po cichu i  bębny, kotły będzie czuć w pomieszczeniu) 

Technologicznie i potencjałowo to SP25+Jelco jest wg mnie o kilka klas lepszym rozwiązaniem.  O Clearaudio nie wspominam, bo Ci mają w ogole szalone ceny do jakosci

Fajne i drogie hobby, ale wolę pieniądze przeznaczyć na płyty i winylowe i porządny sprzęt niż na masę sprzetu potrzebnego do montowania wkładki. Widziałem ile tego potrzeba, nie widzę potrzeby go posiadania kiedy wkładkę będę zmienial raz na kilka lat. Poza tym każdy sklep montuje i kalibruje ją w cenie.

Zgadzam się jednak z Tobą, że dobrze byłoby posiąść taką wiedzę. To na pewno się przyda :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.