Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt kina domowego w pomieszczeniu 48m


Illinois78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czego teraz oczekujesz ? Poklepania po plecach czy teoretycznej orgii innych forumowiczów na temat co powinieneś mieć u siebie i ile kanałów? Bez sensu . Jak Ci się nudzi to lepiej poczytaj coś o akustyce czy kalibracji i trochę teorii kinowej łyknij zamiast gdybać co i tak może być bez sensu jeśli coś z czymś nie spasuje. Jak bardzo chcesz to lepiej się rozejrzyj za gościem czy firmą która ci to ogarnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Illinois78 napisał:

Chodzi mi bardziej o synchronizacje mocy wzmacniaczy do glosnikow. Nie chcialbym, zeby procesor musial dopasowywac (wyciszac) 10 glosnikow z powodu jednego slabego ogniwa. Wolalbym to wiedziec poki jestem tutaj, bo jednak rynek sprzetu staroci jest tu ogromny. 

co masz konkretnie na myśli, jakąś nie rozumiem Twojego problemu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzyje glosnikow B&W 801 podpietych pod mcintosh mono 600W i dodatkowo odsune je od scian. Wedlug wskazan producenta minimum metr od scian bocznych i metr od sciany przedniej, o ile dobrze pamietam. Wedlug wlasnej praktyki najlepiej brzmia w jednej trzeciej pokoju, a wiec dokladnie 266cm od sciany przedniej, to wtedy center majacy tylko 250W dodatkowo cofniety prawie trzy metry glebiej bedzie po prostu slabo slyszalny. Kino, w znacznej czesci napedzane jest wlasnie glosnikiem centralnym. Wiec albo 500w wzmacniacz central mi rozpruje, jak bede chcial uslyszec cos naprawde glosno, albo procesor podczas wstepnej kalibracji dostosuje do jego glosnosci wszystkie pozostale wzmacniacze i przez to strace w znacznej czesci dynamike calego zestawu. Prawdopodobnie najlepszym wyjsciem byloby miec trzy identyczne kolumny z przodu.

Ewentualnie bylo jeszcze cos takiego jak htm1d z mojej serii. Wyglada przecietnie, ale i tak schowalbym go za ekranem. To byl najwiekszy central jaki B&W kiedykolwiek wyprodukowal o mocy max 500W. To jest wlasciwie single 802 polozony na boku. Wypuszczono ich bardzo malo i znalezc go z drugiej reki graniczy z cudem. Szukam juz kilka lat. Zreszta 801 tez, juz jest ich jak na lekarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Illinois78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie, ze strace ta potege, ktora obecnie w moim zestawie drzemie. Uzywam teraz znacznie mniejszego pokoju z dwoma otwartymi wejsciami i skosem z dwoch metrow na 3.5. Za fronty robia teraz 802, a wiec znacznie slabsze glosniki. Na pol gwizdka moge wyjsc przed dom i sluchac filmow.

Wiem, na co czekam, gdyz stalo pare lat temu 5.1 z 801 na froncie w sypialni 6.5x5m. Pokoj zamkniety, tylko lekko akustycznie podrasowany. Ludzie sie jakali po filmach.

Oddalem pokoj noworodkowi i jego mamie i od tego czasu big boys stoja smetne w magazynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 800's z tamtych lat sa dobrymi glosnikami, o ile dasz im odpowiednia moc. Testowalem wzmacniaczami od 160 do 1200 watow i lampami od 40 do 480W. Nie dasz im mocy i brzmia mdlo i nijako. Dlatego duzo ludzi je biampuje, albo uzywa pozornie za duzych wzmacniaczy. Dopiero wtedy dostaja blasku i pelnych barw. Tego wlasnie sie obawiam najbardziej, ze po kalibracji pod slabe ogniwo caly pazur w systemie mi zniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi slowy, pytam, czy szesc frontowych, trojdroznych kolumn potrzebujacych duzych mocy nie jest kozim rogiem w ktory sie zapedzilem. Do kina, producenci najlepszych nawet sprzetow nie produkuja takich wzmacniaczy, ktore porusza moimi glosnikami, tak, jak one potrzebuja poruszonymi byc.Do kina widze maksymalnie stereo 400W fronty i po 300W na reszte kanalow. Zapewne wystarcza dla bardziej wrazliwych na moc glosnikow typowo kinowych w scianach i sufitach. Ja mam inne glosniki i moge przez to miec bardzo twardy orzech, ktory przyjdzie mi zgryzac dopiero w Polsce jak to wszystko ustawie i nie bedzie gralo poprawnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illinos jesteś kolejnym przykładem na fakt, iż hajendowe kobyły w systemie wielokanałowym sprawiają same problemy. Doswiadczenie w tej materii mają koledzy Fetek i Zibi. Pierwszy walczy nadal a drugi się poddał. Po prostu zostaw Bowersy i Mc. do stereo i zrób osobny system dla wielokanału. Tak zrobił Zibi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Illinois78 napisał:

 Ja mam inne glosniki i moge przez to miec bardzo twardy orzech

Skoro idziesz w układ wolnostojący to musisz to zaprojektować, bo inaczej powstanie jakiś patchwork...

W takim pomieszczeniu możesz np. pomyśleć o proscenium i transparentnym akustycznie ekranie skoro chcesz wykorzystać pralki do KD. W US rozejrzyj się za gratami Classe (monobloki, procesory), bo mają dobry prąd i też dobrze zgrywają się ze starymi Bowersami. Nowa generacja Bowersów jest znacznie łatwiejsza do napędzenia. 
A tak w ogóle to taka instalacja powinna być przemyślana i zaprojektowana jeżeli efekt ma byc wow, wow ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, ze bede zmieniac teraz wzmacniacze, a bardziej zastanawiam sie nad dobrym procesorem. Takim, z mozliwoscia korekcji kazdego pasma na kazdym z kanalow z osobna. Prawdopodobnie, mozliwym byloby wtedy to wszystko zsynchronizowac ze soba z pomoca profesjonalisty. Dla pewnosci musze jeszcze tylko wymienic center, na cos majace 500W badz wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwonilem po dealerach i  bylem w dzis u jednego z nich. Maja sale pokazowke, ze sprzetem o lacznej wartosci 580 tys $. Pomieszczenie 24x18x11.5 stopy (731x548cmx350cm)  Trinnov altitude 32 dyryguje dziewiecioma McIntosh Mc611 spietych z b&w ct800 seria. Cztery suby, jedenascie McIntosh 311 spiete z osmioma atmos i dwoma centralnymi na suficie plus “glos Boga” Chlopak inzynier, ktory to wszystko instalowal smial sie z moich rozterek. Na pewno nie mam za duzo mocy, ani zle dobranych glosnikow. Trinnov, tak jak podejrzewalem, potrafi stworzyc fantom centralnego, ktory niezauwazalnie moze wspomoc moj central jesli okaze sie za slaby. Reszta skladu to byly Stewart 166 cali, vw5000es, pakiet Kaleidescape, kable digital AQ diamond, rocket88 glosnikowe i pewnie wiele innych szczegolow, o ktorych nawet nie wiem, czy chce wiedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Illinois78 napisał:

Trinnov altitude 32 dyryguje dziewiecioma McIntosh Mc611

Dobrze zrobiłeś odwiedzając show room ? pozyskałeś wiedzę. 
CT800 i 611 to już grubo; tam w ogóle sporo robią zaawansowanych instalacji na Mcintosh i Bowersach instalacyjnych. 
Okablowanie dobrane rozsądnie patrząc na ceny klocków. Chociaż w kinie, imo to nie krytyczny parametr, żeby wydawać majątek...
U nas za cholerę ten rodzaj instalacji nie może się przyjąć; wszystko oparte o instalacje wolnostojące, bo widać system i sporo taniej.

No i to nie ten rozmiar kieszeni u nas na takie projekty... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2020 o 21:46, WARMSTONE napisał:

Moja propozycja na projektor to Sony VPL-VW5000ES lub zdecydowanie taniej JVC DLA-Z1. Ekran pewnie Stewart. Procesor Trinnov Altitude 16 albo 32. Pełny wypas tak po amerykańsku. Sufitowymi się nie martw, procesor dopasuje charakterystykę do frontów.

 No i co, dobrze doradziłem. Sony VPL-VW5000ES, Trinnov Altitude, Stewart. Jak Amerykanie będą robić drugą salę to śmiało mogą do mnie pisać, ja im doradzę co mają kupić. Oczywiście za sowitą opłatą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies specjalistyczne strony/sklepy w Polsce gdzie sprzedaja elementy wystroju domowych sal kinowych? Mam wlasciwie, jedynie wielka kanape kupiona specjalnie w tym celu. Chodzi mi o kinkiety, wykladzine, zaslony, lodowki na napoje, maszyny do popcornu, budke biletowa, gdzie to w Polsce mozna kupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj na siłę być taki Hamerykański bo Myszkę Micky i snickersy już dawno w Polsce zagościły więc i inne badziewia znajdziesz aby kasa się zgadzała.  

Ps. Najmniej o Polsce wiedzą ci którzy najkrócej za granicą byli , akcent też już masz ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sa jakies specjalistyczne strony/sklepy w Polsce gdzie sprzedaja elementy wystroju domowych sal kinowych? Mam wlasciwie, jedynie wielka kanape kupiona specjalnie w tym celu. Chodzi mi o kinkiety, wykladzine, zaslony, lodowki na napoje, maszyny do popcornu, budke biletowa, gdzie to w Polsce mozna kupic?

W Tesco.

 

 

Google w Ameryce działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Illinois78 napisał:

lodowki na napoje, budke biletowa

 Czyli napoje będą a do budki biletowej to jeszcze przydałaby się urocza pani w uniformie. Dla kolegi Xpedite francuska pokojówka a dla mnie z racji, że posiadam regulowane elektrycznie łóżko i uchodzę na forum za inwalidę pielęgniareczka.  Niezłe z ciebie ziółko, koniecznie wbijamy na parapetówę.

Salony z kinowym wyposażeniem w Polsce są w każdym mieście powiatowym. Pokojówki i pielęgniarki też. Nie lubię popcornu wolę cipsy, także daruj sobie tę maszynę.

RAF a co dla ciebie, jakieś wyrafinowane wymagania masz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf musisz pić bo kto nie pije ten pod....la więc zeszmacimy się wszyscy na premierze u Hamerykanina i taki balet będzie że hajendy zarzygane po projekcji.  Nie ma parapetówki bez poprawek po niej.  Tak że nie kawa tylko łycha i maciory,  będzie grubo na holyłudzky styl. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google dziala, ale nie widze miejsca, gdzie maja sensowny wybor. Dwie rzeczy tu, jedna tam, a razem nie pasuje nic.

W us sklep gdzie maja kinkiety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kanapy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xpedite to porownujesz, mowiac, ze wszystko w Polsce macie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Skaje albo ekskluzywna bonded leather (proces rozpuszczenia skrawkow i innych odpadow skorzanych i ponownego ich sprasowania na goraco, na jednolita konsystencje) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Choc widze, ze na imprezach z toba to i tej skaji byloby szkoda. Najlepiej byloby od razu, jeszcze przed rozpoczeciem, polozyc sie pod plotem. 

Rozumiem powody, ale przeraza mnie, jak slysze, ze Polska to zachod i macie juz wszystko. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wracaj do bydła jak w USraelu  masz take elyty kulturowe . Myślałeś że na kolana forumy padną jak kilkoma nazwami rzucisz planowanymi i o Ameryce wspomniałeś? Nie jeden planował,  szczekał,  wyzywał,  bluznił jak i nie jeden w kinie uważa że tylko fronty się liczą tak że to forum widziało wiele , było i istniało przed tobą i tak samo będzie jak już ci się znudzi ściemniać i przechwalać.  Nikogo jak widzisz nie wzruszają twoje plany bo to już kiedyś było a im więcej się chwalisz tym mniej brany jesteś na poważnie i w zamian za to masz jechane...welkome home bitch !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pierwsze z brzegu.

2 minuty temu, Xpedite999 napisał:

im więcej się chwalisz tym mniej brany jesteś na poważnie i w zamian za to masz jechane...

Missisipi jeszcze się nie zorientowałeś ?

Kompletnie nie masz pojęcia o audio. Bredzisz o poświęceniu przez Amerykanów dwóch sufitowych w celu uzyskania bocznych frontów. Ciekawe w jaki sposób. Coś tam zaczytałeś na amerykańskich forach a tam jak wszędzie różne typy piszą. 

Temat miał być o video a jest o tobie. Wydawało się tobie, że zaimponujesz komuś starymi kolumnami i piecami z wyprzedaży garażowej. No fajne są jak wiele innych. A może o ból głowy przyprawić miała nas piwnica 40 m2 ? Bo 8 taki szpaner sobie na pewno dodał. Poczekaj,zrobisz tę piwniczkę na gotowo to zostanie 28 m2 i h- 2.50 m. W ogóle to antypatyczny jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie miejsce na ziemi gdzie chciał bym mieszkać to ta amerykańska wylęgarnia patologii i uzależnień jak i upadku wszelkich zasad między ludzkich.  Oni szczycą się wszystkim co mają ze starego kontynentu od aut po odzież a tu na odwrót,  bywa i tak. Żeby europejską jakość docenić trzeba jej pierw zaznać a kto do stanów wyjechał za chlebem widział tylko ich jakość i tak potem się ośmiesza.   Kinkieciki może i mają ale nawet domów nie potrafią budować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Myślałeś że na kolana forumy padną jak kilkoma nazwami rzucisz planowanymi i o Ameryce wspomniałeś?

 

11 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Wydawało się tobie, że zaimponujesz komuś starymi kolumnami i piecami z wyprzedaży garażowej.

Kompleksy co? Bardzo boli ?

Wy tak zawsze w parze; macie świetny timing ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, will66 napisał:

 

Kompleksy co? Bardzo boli ?

Przeczytaj jeszcze raz o czym pisałem,  napewno niemoc sprzęcie czy czymś godnym zazdroszczenia.  Kompleksów nie mam i to co mam a mam nie mało w zupełności mi wystarczy bo zmian nie planuje więc musi mi pasować. 

 

12 godzin temu, paul klacska napisał:

Znawca subfan się znalazł, dwa suby sobie zafundował i zrobił z siebie guru KD ????

Mniemam że to do mnie kierujesz więc odpowiadam choć nim nie jestem , mam suby to prawda i tym samym mam więcej niż ty co mnie z kinem łączy czyli twoje pamiętne kolumny stereo. Znowu pojawiasz się jak nieswieży oddech po jakimś czasie od momentu kiedy oficjalnie wyszło że zieleniec z ciebie w kinowym biznesie tzn kinowym audio.  Drogi autorze @Illinois78 kolega wyżej tzn Paul dał się nabić w butlę haldlarzom i kupił popowodziowe i troche zgniłe kolumny stereo coś koło 10k zł i uwierzył w to że zagrają lepiej w kinie niż zestaw 5.1 i od tamtej pory taką ma chłop narracje w co drugim temacie.  Pojawia się i wciska że podstawa to fronty a rozmieszczenie,  kalibracja się nie liczą. Po miesiącu na forum masz więcej wiedzy od niego ( może wcześniej ją miałeś ) gdyż od razu w swoich założeniach uwzględniasz coś takiego jak procesor kina i doceniasz jego role w nim . Paul ma wywalone i kupił najtańszy powystawowy model emotivy za mniej niż 1k euro bo wiadomo że wierzy we fronty w kinie a procesor jest u niego na szarym końcu. Fronty ma , central niby w budowie ( drugi rok) subów brak i proc lowendowy czyli jeden z przypadków do leczenia o których pisałem wcześniej że forum nie jedno widziało.  Planuj sobie i kupuj co chcesz a moja reakcja była spowodowana zbytnim wybijaniem się z tym amerykańskim podłożem bo dorośli i poważni ludzie zdają sobie sprawę jaka  jest naprawdę Ameryka i jakie ma cele na świecie $$$$$ a jak to potrafi usprawiedliwić obawą o własne bezpieczeństwo. Kolega mieszkał tam i pracował przez 8 lat i powiedział mi jedno ... " wyobraź sobie patologie najgorszą jaką widziałeś tu w PL i pomnóż razy 10 wtedy mass obraz tego co dzieje się w dzielnicach NY " wierzę mu bo chłop rozsądny a pokrywa się to z tym co ja zdążyłem się dowiedzieć o USA od innych jak i ze środków masowego przekazu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz o czym pisałem,  napewno niemoc sprzęcie czy czymś godnym zazdroszczenia.  Kompleksów nie mam i to co mam a mam nie mało w zupełności mi wystarczy bo zmian nie planuje więc musi mi pasować. 

 

Mniemam że to do mnie kierujesz więc odpowiadam choć nim nie jestem , mam suby to prawda i tym samym mam więcej niż ty co mnie z kinem łączy czyli twoje pamiętne kolumny stereo. Znowu pojawiasz się jak nieswieży oddech po jakimś czasie od momentu kiedy oficjalnie wyszło że zieleniec z ciebie w kinowym biznesie tzn kinowym audio.  Drogi autorze @Illinois78 kolega wyżej tzn Paul dał się nabić w butlę haldlarzom i kupił popowodziowe i troche zgniłe kolumny stereo coś koło 10k zł i uwierzył w to że zagrają lepiej w kinie niż zestaw 5.1 i od tamtej pory taką ma chłop narracje w co drugim temacie.  Pojawia się i wciska że podstawa to fronty a rozmieszczenie,  kalibracja się nie liczą. Po miesiącu na forum masz więcej wiedzy od niego ( może wcześniej ją miałeś ) gdyż od razu w swoich założeniach uwzględniasz coś takiego jak procesor kina i doceniasz jego role w nim . Paul ma wywalone i kupił najtańszy powystawowy model emotivy za mniej niż 1k euro bo wiadomo że wierzy we fronty w kinie a procesor jest u niego na szarym końcu. Fronty ma , central niby w budowie ( drugi rok) subów brak i proc lowendowy czyli jeden z przypadków do leczenia o których pisałem wcześniej że forum nie jedno widziało.  Planuj sobie i kupuj co chcesz a moja reakcja była spowodowana zbytnim wybijaniem się z tym amerykańskim podłożem bo dorośli i poważni ludzie zdają sobie sprawę jaka  jest naprawdę Ameryka i jakie ma cele na świecie $$$$$ a jak to potrafi usprawiedliwić obawą o własne bezpieczeństwo. Kolega mieszkał tam i pracował przez 8 lat i powiedział mi jedno ... " wyobraź sobie patologie najgorszą jaką widziałeś tu w PL i pomnóż razy 10 wtedy mass obraz tego co dzieje się w dzielnicach NY " wierzę mu bo chłop rozsądny a pokrywa się to z tym co ja zdążyłem się dowiedzieć o USA od innych jak i ze środków masowego przekazu. 

Widzę, że nic u ciebie się nie zmieniło i dalej słoma z butów ci wystaje ???

Zielony wypierdku mamuta to ty jesteś, chciałem podyskutować z tobą to podwinęłes ogon i uciekłeś za zwykle. Zresztą to też nic nowego, dalej twierdzę że powinieneś pomyśleć o specjaliście ???

Widziałem gdzieś że wyjechałeś z jakąś Yamahą i końcówką emotivy, uwierzę jak zobaczę ???

A jeśli faktycznie tak jest, to chłopie wiedz, że ta yamaszka jest daleko z tyłu jeśli chodzi o nawet podstawowy procesor. Powiem ci tak bo widzę, że z myśleniem masz ciężko, tam gdzie kończą się amplitunery to zaczynają się konfiguracje na procesorach. 

Twój mózg pewnie tego nie ogarnia ale to już nie mój problem. 

Ja koleś miałem Yamahę z serii adventage i wiem co mówię, ty jak zwykle widzisz swoim krótkim wzrokiem sprzęt tylko przez pryzmat ceny. Tak więc musisz się jeszcze wiele chłopczyku nauczyć.

Tak zgadza się, centralny jest w budowie i pociesze cię że będzie jeszcze długo w niej. Tak więc możesz używać sobie do woli. Napisałbym ci jaki chcę uzyskać finalny zestaw ale twój rozum tego nie obejmie i jak zwykle zaczniesz swoje szydercze wypowiedzi, tak jak masz to w stylu robić. No ale jak się nie pojęcia o temacie a pisać coś trzeba, to tylko szydercze uwagi ci zostają. Nie wiem gdzie i kto cię wychował ale narazie wydaje mi się , że śmierdzisz patologią na kilometr. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, paul klacska napisał:

Znawca subfan się znalazł,

Paul drogi przyjacielu. Subfana tu już pół roku nie ma a ty wciąż go wspominasz. Trochę jestem zazdrosny. Miałem zamiar nadmienić w tym temacie, że mój kolega z samej Norwegii ma kolumny na ss Elevatorach od producenta z Polski. Te kolumny są warte z 20 000 $ i zjadają amerykańskie zabytki na śniadanie. Mało ? To proszę, wystarcza do nich procek za 1000 PLN. Musiałem to napisać, ponieważ twoja wrodzona skromność nie pozwala na przechwalanie się jak to czyni Illinoia.

55 minut temu, paul klacska napisał:

Zielony wypierdku mamuta

Nie uważasz, że takie obelgi  jakieś ciotowate są. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Illinois78 przywieź sobie jak będziesz wracał ze USA 2 szt. końcówek Sunfire Cinema Seven Signature. Wysterują Ci wszystko i nawet się nie spocą. W Europie prawie ich nie ma a w USA znajdziesz przy odrobinie poświęconego czasu. Resztę jak procesor wyposażony tak jak sobie zażyczysz i paczki ogarniesz na miejscu. Zrobisz na tym kino do 14 kanałów x 400w@8ohm, więc nawet przyszłe standardy multichannel ( o ile powstaną) obsłużysz. Skrzynek bym nie ciągnął bo przy relokacji zawsze jakieś tam ryzyko uszkodzenia istnieje, koszty przenosin spore a w Europie dużo sprzetu, głośniki i tak trzeba dobrać do projektu a projekt do pomieszczenia i oczekiwań. Just my 2 cents.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

Paul drogi przyjacielu. Subfana tu już pół roku nie ma a ty wciąż go wspominasz. Trochę jestem zazdrosny. Miałem zamiar nadmienić w tym temacie, że mój kolega z samej Norwegii ma kolumny na ss Elevatorach od producenta z Polski. Te kolumny są warte z 20 000 $ i zjadają amerykańskie zabytki na śniadanie. Mało ? To proszę, wystarcza do nich procek za 1000 PLN. Musiałem to napisać, ponieważ twoja wrodzona skromność nie pozwala na przechwalanie się jak to czyni Illinoia.

Nie uważasz, że takie obelgi  jakieś ciotowate są. 

Czekałem tylko aż nie wytrzymasz ciśnienia i z czymś wskoczysz panie plastik fantastic. Widzę że próbujesz leczyć się razem z kolegą postami na forum ale słabo ci to wychodzi. Uważaj bo z powodu SS możesz zagościć z wizytą u proktologa?

A revelatora to ty widziałeś ale na  datashat i tyle w temacie. Baw się dalej w plastik, widać że to lubisz . Coś czuje, że gumowa lala nie jest ci obca.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, paul klacska napisał:

Coś czuje, że gumowa lala nie jest mi obca.?

 

36 minut temu, paul klacska napisał:

 Muszę zagościć z wizytą u proktologa?

Masz odrażające i ohydne życie. Do tego ta perwersyjnie rozdziawiona paszcza. Ty i ten Łill potraficie rozwalić każdy wątek. A ten był taki ładny. Amerykański.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.