Skocz do zawartości
IGNORED

Kablowa masoneria-spisek przeciwko audio


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

cles=> może i przepłaciłem tego MACA , ale był to mój wybór i zapewniam cię czuję się z tym dobrze :-)

a nawet bardzo dobrze.

I zdaje się jest tam w tym MACu w środku znacznie więcej technologii, itp. niż w odpowiednim mu cenowo drucie.

MAC nawet podłączony przewodem od lampki nocnej gra doskonale, a odwrotnie było by trudniej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric - a słyszałeś na jaki numer wpadli w tych uśwaidomionych gospodarkach zachodnich już jakiś czas temu ? Co zrobić jak się nie sprzedaje jakaś biżuteria w "normalnej cenie" ? Podnieść cenę 10 - 20x . Wtedy zawsze napatoczy się jakiś snob i kupi swojej żonce . Ale idioci . Pomimo , że zanją te mechanizmy (wszędzie je opisywali) to jednak zawsze jakiś leszcz się skusi . I to nie Ruski nuworysz .

No ale u nas na szczęście jesteś Ty . Niesiesz skutecznie ten ciężki kaganek oświaty w durnym i naciąganym narodzie . Co prawda wygląda to jak walka z wiatrakami , ale może już wkrótce nikt nie kupi kabla za więcej niż 3 zetka z metra . Ku chwale drenowanego bezlitośnie polskiego portfela !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE POWTARZAM TO MIAŁ BYĆ TEMAT - ŻART, PROWOKACJA - KIJ W MROWISKO ITP.

JA CZASAMI LUBIĘ SIĘ POSPIERAĆ - PODYSKUTOWAĆ DLA SAMEJ SATYSFAKCJI - DOBREJ DYSKUSJI :-)

JAK TO JUŻ PUCHATEK ŁADNIE OKRESLIŁ DLA BICIA PIANY I FRAJDY Z TEGO :-)

I CZASAMI SIĘ SPIERAM CHOĆ OD POCZĄTKU WIEM, ŻE NIE MAM RACJI - BO LUBIE SIĘ SPIERAĆ :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albertini - na której wsi szkoliłeś sie w tej filozofii???

 

A znasz stare przysłowie "znajdzie się głupi co to kupi" ?

 

Ten mechanizm działa niezaleznie od tego czy klient wie czy nie wie o jego istnieniu. I to jest piękne. Bo kiedy uż ochroniono prawem ludzi przed manipulantami w sprzedaży bezpośredniej, to nadal znajdzie się jakiś nabywca drogiego np. takiego Veluma. I będzie się z kogo pośmiać :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem wątek koledze, który jest nieźle walnięty na punkcie motorów, pokazałem też artykuł; najpierw nie chciał uwierzyć, potem zaczął się zastanawiać, czy przy jego hobby (kupuje motory za ok. 50-60 tys.) coś mógłby znaleźć żeby oddać proporcje. Ponoć jakieś tam super wyścigowe to 30 - 40 tys. EURO. Cokolwiek nie powiedzieć ceny tych kabelków to jednak suma zawrotna w kategoriach bezwzględnych, zwłaszcza jak ktoś chce kupić 2x3 m. bi-wire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo mnie te wszystkie kable już męczą, ostatnio wypiąłem co się dało i leżą na dywanie a ja tak patrzę, patrzę i czekam kiedy sprzęt zagra bez nich :)

A ta cholera nie chce!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hmm, kolejny watek z cyklu "bicie piany". Kazdy producent ma prawo do kreowania dowolnej ceny za swoj produkt. Rynkowo - jesli nie ma na produkt popytu - producent bankrutuje i tyle. Marketing byl i bedzie - to rowniez swiete prawo producenta, ze go uzywa. Zzymanie sie na ceny kabli X "bo dla sa za drogie" jest dziecinne i tyle. Mam (niestety) sasiada, ktory tak bardzo przezywa swoj status materialny (mam mieszkanie 3,5 raza wieksze od jego), ze dopieka mi wszedzie gdzie tylko moze. Pewnie powinienem sie kajac i przepraszac, ze wtedy gdy on pil piwko z kolesiami pod budka ja zdobywalem wyksztalcenie i doswiadczenie zawodowe --- ale nie bede. Podsumowujac --- zawsze znajada sie osoby, ktorym cena za jakis produkt nie bedzie odpowiadac i w trosce o reszte spoleczenstwa socjalistycznego wyrazi swoje oburzenie... dziecinada.

 

pozdrawiam

Puchatek"

 

W tym całym biciu piany cieszy tylko, że na tym forum są jeszcze jednak rozsądni ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzik => nareszcie trochę dystansu,

ja po ostatnich swoich zakupach mocno się zastanawiałem jakiego NBSa czy Fadela kupić,

i dla zabawy połączyłem kabelkiem profesjonalnym mikrofonowym za 4.5zł i wyobraŹ sobie jakie było moje zdziwienie - GRA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric - jam się szkulił w Pocieliskach Wielkich . Filia szkoły otwockiej . A Ty ? (ale żeby nie było żem taki mundry to tylko cytuję innych - uczył się ja jeno na pamięć ) .

A tam u Was to uczą , że nie wszystko je takie same ? Było tam cuś o indywidalnych preferencjach , łużyteczności krańcuwej tudzież kształtowaniu cyn ? Musi być było . Ale chybcikiem na mistrzu Marksie łostatnio byłeś na wykładzie . Wszystkie sum takie same i takie same mają putrzeby . Tak to szło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma argumentów w dyskusji i nie wie o czym mowa, to zawsze ktoś wyciągnie takie armaty do ustrzelenia komara.

 

Nie rozmawiamy o dostępności kabli, zasobności portfela, prawach producenta i rynku, ani o zazdrości (choć tego jesteśmy najbliżej w całej tej maskaradzie cenowej)...

 

Tylko prosto i zwyczajnie, o braniu cen z sufitu żeby wykorzystać popyt na prestiż. I żerować na normalne ludzkich cechach pozwalające producentowi kreować markę przy pomocy wysokiej ceny. Które nie mają nic wspólnego z jakością dźwięku - w tym jest ten cały problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Które nie mają nic wspólnego z jakością dźwięku - w tym jest ten cały problem."

 

Jeden jedyny raz mogę się zgodzić. Szczuć oszusta psami.

Ale od dobrego produktu wara.

A jak się jest głuchym to trochę rozwagi w formułowaniu jedynych słusznych wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty o kabelkach na tym forum zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego w tzw. złotym okresie stereo (wiele osób zachwyca się tu bardzo dobrą konstrukcją starych wzmacniaczy, jakością użytych w nich komponętów etc.) nikt nie stosował hi endowych kabli o czym świadczyć mogą kiepskiej jakości zaciski głośnikowe w starych wzmacniaczach, do których nawet banana czy wideł nie da się podłączyć o grubych kablach już nie wspominając. Może to jest jakiś argument za tym że producenci drogich kabli poprostu jaja sobie z nas robią. No chyba że się myle i już od dawna produkuje sie ultra drogie kable ( ktoś wie od kiedy ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie rozumiem tego oburzenia:)

Przeciez to jest dla wszystkich bardzo dobrze. Taki audiofil potrafi ciezko charowac zeby kupic sobie drucik za xxkzl, placic podatki, ciagnac gospodarke:)

Czyz nie zabawniejsi (bardziej naciagani) sa ci ktorzy kupuja w promocjach supermarketow, graja w totolotka i zra leki homeopatyczne:)

Niektorzy narzekaja bo robic im sie niechce na druty! Sfiksowaliscie boscie XLO nie mieli:) ani nawet VdH pewnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten wątek i już nie zdzierżyłem żeby nie napisać komentarza. Z bardzo wielu wpisów w różnych wątkach przebija olbrzymia niechęć do producentów, którzy wyceniają swoje produkty bardzo wysoko. Skąd ta niechęć? I dlaczego cena produktu powinna być wyznaczona przez składowe elementy końcowego urządzenia? Podobnie kable: dlaczego mają kosztować tyle ile druty zakupione w hucie?

 

Co więcej bardzo często szermuje się argumentem, że cena komponentów jest niska a cena urządzenia wysoka - marża jest za wysoka. A czy myśleliście kiedyś jaka jest relacja ceny do kosztu wytworzenia komponentów? Sądzę, że będziecie w szoku jeżeli porównacie ile razy cena napędu, transformatora, kondensatora bądź innych elementów jest wyższa od kosztu ich produkcji. A jeżeli jeszcze odejmie się koszty wkładu twórczego tzn. technologii i badań to okaże się, że jesteśmy bardziej "robieni w balona" przez producentów komponentów niż unikalnych urządzeń audio.

 

Żeby podsumować chciałbym powiedzieć, że zwłaszcza przy produkcji w niskim nakładzie nie ma sensu dyskutowanie czy cena jest za wysoka. Jeżeli znajdują się nabywcy to jest dowód na to, że cena nie jest za wysoka. Jeżeli projektowałbym urządzenia audio (nie mam o tym zielonego pojęcia) to na pewno starałbym się sprzedawać je bardzo drogo i dać im odpowiedni design, po to aby nabywcy mieli jeszcze jeden powód do rozstania się ze znaczną gotówką.

 

Spójrzcie na lampiaki Unison Research i większość produkcji chińskiej. Unison może nie gra lepiej, ale za to jak wygląda:-)

 

Niech żyją drogie kable i inne audiofilskie cuda (choć ja akurat jestem sceptyczny jeśli chodzi o to jak duży wpływ na dźwięk mogą mieć kable i nigdy nie zamierzam na nie wydać dużo kasy) :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.