Skocz do zawartości
IGNORED

Kablowa masoneria-spisek przeciwko audio


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

W "złotym okresie stereo" najlepsze wzmacniacze były jednak znacznie gorsze od obecnie najlepszych - jakiś postęp jednak się dokonuje, nawet jeżeli wyjątki potwierdzają regułę (np. stare krelle lepsze od nowych, słabe współczesne tunery).

 

Postęp polega również na dostrzeżeniu znaczenia elementów kiedyś niedocenianych - kabli np.

 

Prawdą jest tylko, że kiedyś nie produkowano tyle tak tragicznego badziewia, co dzisiaj (miniwieże itd.) Minimalizacja kosztów też poczyniła postępy.

 

Czy producenci robią z nas jaja? Każdemu wolno, ale żaden produkt nie utrzyma się długo na rynku, jeżeli nie będzie na niego zapotrzebowania. A rynek zaspokaja potrzeby tym lepiej i taniej, im mniej skrępowany jest regulacjami, którymi chciałby uszczęśliwić nas Qubric. Jednemu drogi kabel, drugiemu plastikową miniwieżę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk23=> "dlaczego mają kosztować tyle ile druty zakupione w hucie?"

No faktycznie pomiędzy ceną np. 34 000zl , a np. 6 000zł nie ma żadnej różnicy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> gutekbull - dzieki za zrozumienie :)

 

W kabelkach jest pelna demokracja, mozna kupic, mozna nie kupic --- o tym glownie pisalem. To co naprawde mnie wkurza i jest de facto zerowaniem na ludzkich tragediach to ceny lekow. Wiem od czlowieka, ktory "reprezentuje" jeden z koncernow, ze wyprodukowanie leku X kosztuje 5 groszy - cena w aptece to 30 pln. Mam swiadomosc ile kosztuja badania podstawowe (moi przyjaciele pracuja w laboratorium w Szwajcarii i troche opowiadaja o "kuchni"), wdrozeniowe, etc. --- ale jednak nie boje sie postawic tezy, ze tu istnieje klasyczny WYZYSK. Co gorsza, igra sie zdrowiem/zyciem niewinnych, biednych czesto chorych. Nie jestem socjalista, wiec nie glosuje za cenami za 1 pln, ale trudno pogodzic sie z tym co sie dzieje w obszarze lekow. Ogromne fortuny wydawane na reklame pewnie pochlaniaja dobre dziesiatki % marzy, a jak sie pomysli, ze czesto sa to reklamy nierzetelne, eh, ciezko na duszy.

 

aha, temat oczywiscie na bocznice :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że ropa też jest za droga i ktoś robi przeciw nam spisek. Ktoś sobie kupił lub zajął (USA?) kawał pola (naftowego?), ciągnie ropę do baryłek i sprzedaje po USD 40, albo i drożej. Zgroza! A kosztu wytworzenia nie ma w tym żadnego, leżały sobie kości przez czas jakiś bez tlenu i się w końcu popsuły :-).

Może już czas na rower? Czas się przewietrzyć:-)

 

Na szczęście kable to produkt magiczny więc sprzedawanie ich audiofilom na kilogramy albo metry prosto z huty nie ma tego koniecznego blichtru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> gutekbull -> sądzę, że jak porównasz przebicie cenowe na napędzie, transformatorze lub innym kondensatorze w stosunku do nawet najdroższych kabli to będziesz w szoku :-) Ale może się mylę.

 

A temat to rzeczywiście na bocznicę, była niedawno taka sama dyskusja o pewnym producencie z Krakowa:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawy pozostaje fakt iż kabelek z tej samej fabryki dla "audiofila" to 200zł/m , a do studia to juz tylko

10zł/m.

 

...no tak ale w studiu magia i voodu gdzieś znika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> puchatek

 

Tacy już ci kapitaliści wredni, wycisną z nas tyle, ile tylko mogą. A mogą tyle, na ile pozwala im konkurencja. To że leki są drogie, to skutek małej konkurencji właśnie. To m.in. wysokie wymogi (czytaj koszty) związane z pozwoleniami na wprowadzenie leków na rynek skutecznie zabezpieczają tą branżę przed dopływem nowych, małych, głodnych konkurentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by zbudować tor audio, w którym urządzenia typu wzmacniacz czy odtwarzacz są zminiaturyzowane do granic możliwości (do wielkości puszek na kablach), za to kable grube, wielgachne i w super ekstrawaganckich owijkach z firmowym logo (Velum?).

To byłby dopiero system :-) Ach pomarzyć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> deTomaso

 

A pamiętaż może czasy, kiedy zupełnie oficjalnie w naszych hotelach widniała cena dla gości krajowych, wyższa cena dla gości z RWPG a już baaardzo wysoka dla pozostałych (tych wrednych kapitalistów)? Wtedy to było sprawiedliwie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek => to po prostu jest smutne , życie jest brutalne - chyba nie jestem za bardzo odkrywczy.

My to ewentualnie możemy zrezygnować , przysłowiowo wypiąć się, na producentów i kupić drut od telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>deTomaso

 

tak zapewne jest. Kwestia skali. Producent musi swoje zarobic, duza marza na malej ilosci lub mala na duzej.

Ale system audio przecietnego audiofila to tez dosc szczegolna rzecz:) Audiofil zna doskonale jego brzmienie na kazdej swojej plycie i moze wychwycic najdrobniejsze roznice w brzmieniu. Dlatego wpiecie kabla za kilka kzl wydaje sie znaczaca poprawa. Chaciaz tak naprawde jest niewielka w porownaniu do np. wstawienia ferrytu za 50gr w odpowiednie miejsce w odwarzaczu CD. Oczywiscie zeby uzyskac doskonaly koncowy efekt nie obedzie sie bez wpiecia jednak dobrych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abudzik - " A bo mnie te wszystkie kable już męczą, ostatnio wypiąłem co się dało i leżą na dywanie a ja tak patrzę, patrzę i czekam kiedy sprzęt zagra bez nich :)

A ta cholera nie chce! "

 

Co porobiłeś Ty audiofilski zboczeńcu , bój się Boga , teraz przez miesiąć po wpięciu w system kabelki będą musiały się wygrzewać i wszystkie kryształki będą musiały poukładać się w odpowiednim miejscu i kierunku !!!!

:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale ciekawy pozostaje fakt iż kabelek z tej samej fabryki dla "audiofila" to 200zł/m , a do studia to juz tylko

10zł/m"

 

De Tomaso -> bynajmniej nie ze złośliwości , tylko czystej ciekawości : możesz mi powiedzieć jakie są studyjne odpowiedniki droższych kabli Tary Labs , Fadela , Cardasa czy AQ ? Jak się nazywają i ile kosztują dla studia ? Tak konkretnie po nazwach . Chodzi mi o to , że jest użyty dokładnie ten sam przewodnik w tym samym układzie ( ułożenie , izolacja itd. ) . Np. odpowiednik AQ Kilimanjaro .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less - Konkurencja w handlu lekami akurat jest bardzo duża. Apteki są rozdrobnione i nie moga zbijać cen, bo by się nie utrzymały, ale i tak padają mimo ze dba o nie koteria pt. rada aptekarska. Wchodzą na rynek apteki sieciowe. Litewska siec aptek w Polsce sprzedaje już leki po 1gr (a nie po złotówce jak pisał Puchatek).

 

Ceny sa wysokie bo koncerny międzynarodowe stosują zmowy cenowe na rynku Polskim. A państwo ich drogie medykamenty refinansuje, co daje im pole do podnoszenia cen. I nie może się temu przeciwstawić bo fabryki farmaceutyczne zostały w większości sprzedane tym właśnie koncernom. Tak wygląda prywatyzacja. Państwo wzięło kasę za fabryki sprzedane koncernom farmaceytycznym, a teraz my im te zapłacone pieniądze oddamy w cenie drogich leków. Minister zdrowia może się tylko usmiechać w telewizorze, bo państwo nie ma alternatywy kokurencyjnej dla zachodniego oligopolu producentów leków.

 

A tak nienawidzony Łapiński próbował z tymi zmowami cenowymi zrobić porządek. Niestety oni maja taka kase że moga kupowac wszystkich i organizować kampanie przeciwko niewygodnym ludziom i lobbować w sejmie i ministerstwach (czyt. dawać łapówki). Ten "neokolonializm" sami sobie zawdzięczamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz poważnie. Czy ktoś odsłuchiwał ostatni gazetowy hit interkonekt Stereovoxa HDSE ?

Jakie wrażenia ? Może bym kupił jak taki dobry ? Tylko coś podejrzanie tani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric - a co chodzi w studiach ? Lampkowce po 3 zeta ?

 

Gutekbull -> ja mam cyfrowego Stereovoxa HXVD . Potwierdzam - kabel jest znakomity pomimo swojego wyglądu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytkim niedowiarkom zadedykować mogę jedynie zdjęcia dwóch przewodów. Oba wyglądają solidnie, dość nawet podobnie, i reprezentują _bardzo_ oddalone przedziały cenowe. Jestem w stanie postawić brylanty przeciwko orzechom, że różnica w ich brzmieniu będzie DRAMATYCZNA, i to NIEZALEŻNIE od klasy pozostałych elementów systemu. Nie żartuję - to już nie jest kwestia niuansów czy autosugestii, w tym przypadku różnicę usłyszy KAŻDY.

 

To jak, kablosceptycy - czy dalej znajdzie się ktoś w ciemno twierdzący, że brzmienie będzie identyczne? Ze swojej strony gotów jestem i na ślepy test, chociażby z udziałem dowolnej osoby "z ulicy", o ile tylko nie ona pobiera renty z tytułu braku słuchu ;)

[obrazekLUKASZ-252834_1.jpg] [obrazekLUKASZ-252834_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-252-100000115 1170263990_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutek i jak tu audiofilom dogodzic? jak za drogo to zle, a jak rozsadna cena to podejrzanie tani hehe

(jesli sa opinie jakies o tym kabelku, to jest stosowny watek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Qubric

 

Ja o producentach, a Ty o detalistach.

Poza tym jednak piszesz:

"Apteki są rozdrobnione i nie moga >zbijać cen, bo by się nie utrzymały"

i

"Litewska siec aptek w Polsce sprzedaje już leki po 1gr"

No to zbijają te ceny, czy nie?

 

"A państwo ich drogie medykamenty refinansuje, co daje im pole do podnoszenia cen" - no właśnie, tak to jest jak się państwo wtrąca do gospodarki.

 

"państwo nie ma alternatywy kokurencyjnej dla zachodniego oligopolu producentów leków" - ano właśnie, to co pisałem wcześniej - za mała konkurencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teo

 

"NIEZALEŻNIE od klasy pozostałych elementów systemu"? Ja bym się tak nie rozpędzał. Przy miniwieży możesz przegrać zakład. Chyba że na jednym gra, a na drugim nie gra wcale. Wtedy różnica będzie dramatyczna zaiste na każdym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>teo

 

Uwazaj zeby ci nie zostaly orzechy po tych brylantach:) Roznice ktore wydaja sie ewidentne na doskonale sobie znanym systemie moga byc nie do wychwycenia przez innych w slepym tescie. Nawet zdziwil bym sie gdyby bylo inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog=> muszę k....na coś kupić bo co powiedzą ludzie jak zobaczą , że MAC i ACCU grają na Gothamie za 4.5zł

Może gdyby troche podnieśli cenę tego Gothama ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.