Skocz do zawartości
IGNORED

Kablowa masoneria-spisek przeciwko audio


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

;)

 

>BRODA: część tego wątku jest odpowiedzią na pytanie dlaczego robi się takie rzeczy. Cienkie (mam na myśli wymiary fizyczne, a nie jakość) kabelki nie sprzedawałyby się tak dobrze - niezależnie od tego jak dobrze by grały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mysle, ze mamy do czynienia z powstawaniem nowgo trendu. te naprawde najhajendowniejsze kable, w kosmicznej technologii, moga byc wlasnie cieniutkie, takie wyrafinowanie, wyuzdanie wrecz. wezmy tasiemki nordosta, cieniutkie, ale ciagle jeszcze szerokie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... największe wyuzdanie (ale technologiczne) na dzień dzisiejszy to chyba PAD RLS. Gruby jak kaszanka. Zresztą sami poczytajcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesss - co ty pier... znowu??? Państwo się nie wtrąca do gospodarki lekami tylko płaci za leki na receptę! Jak by nie płaciło to diabetycy o których sie tak troskasz marli by na śpiączkę i nie byłoby problemu - prawda?

 

Apteki są drogie bo dużo ich i małe - i bronią się przed sieciowymi wszelkimi metodami (jest to nawet w ustawie za która lobbowali!!!). Ale sieci i tak powstają i zmniejszają ceny. Nawet stosując dumping - lobby okazało się za słabe.

 

A co do za małej konkurencji to może nie pamiętasz ale cała prywatyzacja była prowadzona pod sztandarem, ze prywatne jest lepsze i bardziej konkurencyjne. Okazało się że nie jest. I teraz co??? NACJONALIZACJA???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo - rozpoznałbys te kable w próbie kilkudziesięciu innych?

 

A tak poza tym... ten jeden jest od żelazka a drugi od czego??? ;)

 

Byłbys tak samo pewny siebie słuchając kabli przeznaczonych do kolumn np. tego Laval 19-2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za 45 EUR, w sumie nie aż takiego hi-endowego jak omawiane, z jakimś droższym dwa razy czy jakimiś profesjonalnymi za 8zł./m ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric: piszę o różnicy między tymi dwoma przewodami. Innych w to nie mieszam, póki co, chociaż strzelam, że w paru przypadkach wystąpiłyby równie oczywiste efekty. I żaden z nich nie jest kablem od żelazka, zapewniam cię ;)

 

Zaryzykujesz kilka orzechów? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo - a kto tu mówił że nie usłyszysz róznicy między dwoma kablami??? Nie o tym jest ta dyskusja.

 

Zaryzykuj słuchanie większej ilości kabli (zeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zgadniecia na chybił-trafił) i to porównanie z kablami za 45EUR i np za 450EUR... Tez zapewne coś tam usłyszysz.

 

Tylko jak udowodnisz, że to co usłyszałeś jest rzeczywistą różnicą??? (i gdzie teraz te Twoje diamenty? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Państwo się nie wtrąca do gospodarki lekami tylko płaci za leki na receptę!", a to oczywiście nie jest wtrącaniem się do gospodarki.

 

"Jak by nie płaciło" mielibyśmy tańsze leki, za które w ostatecznym rozrachunku i tak wszyscy płacimy nie w 100 lecz w co najmniej 150% - dochodzą koszty administracyjne refundacji i wzrost kosztów wszystkiego, co dotowane (jak nam i tak zwrócą, to po co mamy oszczędzać?).

 

"diabetycy o których sie tak troskasz marli by na śpiączkę i nie byłoby problemu - prawda" Lecznictwo to worek bez dna, można tam władować dowolną ilość pieniędzy i zawsze będzie mało. Damy więcej diabetykom, to zabraknie dla innych chorych. Dostaną więcej inni, będzie mniej dla diabetyków. A na coś umrzeć i tak trzeba. Pytanie, ile pieniędzy mamy pakować do tego worka, jest oczywiście niewygodne. Moralniej byłoby, gdby tą kwestię rozstrzygał każdy sam dla siebie. Mnie szlag trafia, gdy pomyślę, że pieniądze z moich podatków idą na leczenie np. alkoholików i narkomanów, którzy rujnują sobie zdrowie na własne życzenie.

 

"Ale sieci i tak powstają i zmniejszają ceny" no to chyba dobrze?

 

"lobby okazało się za słabe" - no i całe szczęście, nie zamknęli się przed konkurencją, tak jak to udało się notariuszom i adwokatom.

 

"prywatne jest lepsze i bardziej konkurencyjne. Okazało się że nie jest" - A to ciekawe! Jakieś przykłady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - to nie jest wtrącanie się do gospodarki tylko do horych, których miałbys zamiar ukatrupić swoją poronioną wizją obniżenia ceny przez podwyższenie kosztów zakupu dla pacjenta.

 

Reszty nie komentuję. Możemy podyskutowac jak zaczniesz mysleć a nie cytować te zdupyerowskie bzdury z czerwonej książeczki Korwina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady że prywatne nie jest lepsze i konkurencyjne?

 

Sam podałes zmowy cenowe producentów leków!!! Od kiedy to oligopol jest wyrazem konkurencj???

A o stoczni gdańskiej słyszałeś??? Czy tez tylko tyle co Korwin napisał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric: nieuważnie przeczytałeś. Twierdzę, że KAŻDY usłyszy. Nawet największy sceptyk, czy ktoś zupełnie nieosłuchany. W dowolnym teście, zgodnym z dowolną procedurą. Moje diamenty są bezpieczne, pewien tego jestem, ale mam ochotę na orzechy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się stało ?

Apteka jakaś ?

Na chwilę was zostawiłem bo potwory wrócily ze szkoły i musiałem je nakarmić,

a tu dyskusja zeszła na odwieczny problem dłuższy czy grubszy ??!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo - niezauważyłes że tego nie kwestionuję? Zwłaszcza że mam ryzykować swoje orzechy (a jestem do nich przywiązany;) w teście którego parametry sam ustawiasz :)))

 

Podałem Ci parametry swojego testu. Wykonaj go tak i też się dowiesz że kazdy słyszy różnicę. Tylko nie udowodnisz nikomu jaką róznicę i czy na lepsze czy na gorsze. Że o wskazaniu jednego charakteru kabla nie wspominając. Takie testy juz były. Możesz o nich poczytać w Internecie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko prosto i zwyczajnie, o braniu cen z sufitu żeby wykorzystać popyt na prestiż. I żerować na normalne ludzkich cechach pozwalające producentowi kreować markę przy pomocy wysokiej ceny. Które nie mają nic wspólnego z jakością dźwięku - w tym jest ten cały problem."

 

Qubric -> pomijając już fakt, że chyba ci się dzisiaj mocno nudzi, to polecam mój wątek odnośnie AQ Everest i jego "braku" wpływu na dźwiek, a w szczególnosci porównanie do zmian wprowadzanych przez pre amp.

 

Na koniec dodam jeszcze tylko to co już wcześniej mówiłem - dziwię się nieustannie, dlaczego w dyskusji o wpływie na dźwięk (lub jego braku) kabli głosnikowych za +10k zł głos zabierają osoby, które z rzeczonymi kablami, i sprzetem SOTA generalnie, nie miały nigdy styczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth => to jest ogólny problem tego forum, wiele osób wypowiada się na temat klocków za duże pieniądze,

a zdarzylo im sie słuchać takowy sprzęt raz lub dwa w salonie audio , albo wcale,

a potem trwają wydumane dyskusje i to jest faktyczne bicie piany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.